Skocz do zawartości


Zdjęcie

No Man's Sky-dlaczego ta gra to klapa?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: No Man's Sky (16 użytkowników oddało głos)

Kupujesz No Man's Sky?

  1. Już kupiłem! (1 głosów [6.25%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 6.25%

  2. Niedługo kupię. (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Może kupię jak stanieje. (10 głosów [62.50%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 62.50%

  4. Nie kupię tego szajsu. (5 głosów [31.25%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 31.25%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 16 August 2016 - 08:37

Chciałbym tutaj omówić 4 powody przez które No Man's Sky to klapa. Każdy z was pewnie słyszał o tej grze i wielu z was pewnie na nią czekało. Okazała się jednak dużym rozczarowaniem. Zaczynajmy.

1.Powtarzalność rozgrywki.

Hello Games obiecało nam, że otrzymamy ogromny wszechświat z 18 trylionami planet i że każda będzie inna. Planet może tyle jest, chociaż nikt tego nie sprawdzi. Jednak wszystkie planety są do siebie podobne i właściwie przez cały czas robimy to samo. Ciekawie jest pierwsze kilka godzin, a potem jest już tylko nuda. Ta gra nie ma żadnej losowości. Nie ma czegoś takiego, że w każdej może wydarzyć się coś co nas zaskoczy. Może robi się ciekawiej kiedy będziemy bliżej centrum wszechświata, ale w najbliższym czasie chyba nikt nie da rady tego sprawdzić. Na razie rozgrywka nie ma w sobie żadnej głębi.

2.Brak multiplayera.

Gra w której odkrywa się wszechświat aż się prosi o multiplayer. I pewnie trochę się rozczarowaliśmy kiedy Hello Games ogłosiło, że spotkanie innego gracza w No Man's Sky będzie możliwe, ale będzie należało do rzadkości. Jednak jakiś multiplayer miał być. A po wydaniu gry okazało się, że jednak wcale go nie ma. Ponieważ kiedy dwóch amerykańskich streamerów robiło streama z No Man's Sky i postanowili się spotkać to gdy byli już na tej samej planecie, w tym samym miejscu, nie widzieli siebie nawzajem. Wiedzieli jednak, że są obok siebie, bo jak obok nich był kwiat i jeden z nich go zbadał i nazwał to nad tym kwiatem pojawił się nick tego gracza. Nie jest to żaden błąd, ponieważ na europejskiej edycji specjalnej No Man's Sky na PS4 zaklejono pierwotnie nadrukowany znaczek ostrzegający Online. Hello Games nie zabiera w tej sprawie głosu, ale widać, że okłamało nas w kwestii multiplayera.

@edit

Hello Games przyznało, że niewidzenie innych graczy jest błędem i że zostanie to naprawione. Ale multiplayer i tak pozostanie bardzo ograniczony.

3.PS4 jako platforma docelowa.

Widać, że PS4 jest platformą docelową No Man's Sky, a PC tylko dodatkową. Hello Games co prawda nie powiedziało tego wprost, ale wiemy to po ich działaniach. Można to było dostrzec jeszcze bardzo długo przed premierą, kiedy najpierw ogłosili, że No Man's Sky pojawi się na PS4 i dopiero jakiś czas później ogłosili, że pojawi się jeszcze na PC. Oprócz tego też początkowo planowali, że No Man's Sky pojawi się najpierw na PS4, a później na PC. Dopiero po pewnym czasie zmienili zdanie i ogłosili, że gra pojawi się równocześnie na obu tych platformach. Zresztą ostatecznie i tak wersja na PC pojawiła się 3 dni później niż ta na PS4. Do tego też sterowanie w No Man's Sky na PC jest niewygodne. Bardziej pasuje do pada niż do klawiatury. Trzeba też powiedzieć, że w wersji pecetowej No Man's Sky są duże problemy z płynnością i gra często nie chce się włączyć. Na PS4 tych problemów nie ma w ogóle. Dobijającym faktem jest to, że No Man's Sky nie ma na Xbox One.

@edit

Problemy z grą na PC zostały już naprawione w odpowiedniej łatce.

4.Zbyt wysoka cena

Hello Games potraktowało swoją grę jak dużą produkcję pokroju Battlefielda czy Civilization i dało jej dla wielu absurdalną cenę 60 euro. Wielu graczy po prostu odpycha sama cena. Ja dałbym No Man's góra 40 euro, a najlepiej 30.

Wnioski

No Man's Sky to prostu symulator samotnego odkrywania powtarzalnego wszechświata bez ani krzty zabawy. A co wy sądzicie o tej grze? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.


Użytkownik kaktus12345 edytował ten post 20 August 2016 - 16:45

Lubię kaktusy.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 16 August 2016 - 08:41

heh od poczatku wiedzialem ze bedzie klapa ;D

gjkdjwymkp5poyw24qwt.jpg


  • Kaktuscraft lubi to

Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#3 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 16 August 2016 - 08:43

@up

 

Dobra ta gra jednak potrafi zaskoczyć. :P 


Lubię kaktusy.

#4 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 16 August 2016 - 08:43

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

w gigantycznym skrócie


  • Kaktuscraft lubi to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#5 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 16 August 2016 - 08:58

Wtedy wyglądało fajnie. I co żeśmy dostali?


Lubię kaktusy.

#6 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 16 August 2016 - 10:07

To akurat żadna nowość że gra wygląda lepiej na zapowiedziach. Nawet Wiedźmin 3 w swej zapowiedzi wyglądał lepiej na targach, po czym finalny produkt dostał słabsze tekstury. I wiele innych tytułów AAA miało tak samo.

Mamy generowane losowo gatunki, więc nie ma szans żeby 100% spotkanych istot nie miało tego typu glitchy. To jest tylko algorytm komputerowy, nie zaawansowana sztuczna inteligencja obcych.

Developerzy przyznali że gracze nie mogli się zauważyć, spowodowane miało to być błędem w silniku.

Optymalizacja owszem klapa.

Gra nie wydaje się aż taka zła, po prostu przerósł ją hype. Widziałem oczekiwania tuż przed premierą i każdy spodziewał się jakiegoś GTA-Minecraft-Skyrim-Wiedźmin w kosmosie, tymczasem okazało się że to zwykły symulator kolonizatora, gdzie celem nie jest akcja, walka i ostrzał przeciwko przeważającym armiom zwieńczony pojedynkiem z bossem, tylko latanie od planety do planety i zbieranie informacji o nich. Teraz społeczność stara się znaleźć winowajcę odpowiedzialnego za to, że gra nie jest taka, jaką wyobrazili sobie gracze.

Dlatego Half Life 3 nigdy nie wyjdzie, również nie przetrwałby hype'u, bo skoro 2 poprzednie części wywróciły rynek strzelanek o 180 stopni to po trzeciej części spodziewanoby się wywracania o 360 stopni (tak wiem jaki to obrót). Obecnie jest to niemożliwe, wymagałoby jakiegoś geniusza by zatrząść rynkiem FPS.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#7 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 August 2016 - 10:47

Polecał bym dodać opcje ,,nie kupie bo mnie nie stać/szkoda mi pieniędzy" bo aktualna opcja, że ktoś nie kupi sugeruje, że uważa samą gre za szajs.
  • Dziobax lubi to


#8 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 16 August 2016 - 11:16

@up: od tego chyba jest opcja "może kupię jak stanieję".


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#9 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 16 August 2016 - 12:10

Twórcy powiedzieli jasno - dostaniecie grę w której będziecie latać po niemal nieskończonej ilości planet. I tyle. A to, że ludzie kupili grę licząc na kosmiczne mmo bitwy, ekscytującą akcję i tysiące questów wynika z głupoty hypetrainu.


  • DarknessXIII lubi to

/D/


#10 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 August 2016 - 12:18

@up: od tego chyba jest opcja "może kupię jak stanieję".


Ale ta opcja z kolei sugeruje chęć kupienia tego w poźniejszym czasie.


#11 elementiro

elementiro

    dog in disguise

  • Użytkownik+
  • 119 postów

Napisano 16 August 2016 - 13:31

Gra jest "klapą", bo nie jest tym, czego się większość spodziewała, koniec kropka. Jasne, ma też pełno innych wad, ale to ta jest powodem, dla którego prawie każdy jest mocno rozczarowany. Morał? Nie kupować kota w worku i być sceptycznym, zwłaszcza jeśli jakiś nieznany deweloper obiecuje nam złote góry, a w zasadzie prawie nic nie pokazuje.
Ale nie ma co się oszukiwać - ludzie głównie są sami sobie winni. Choć przyznam, że ja też trochę lepszej gry się spodziewałem (mówię na podstawie tego co widziałem w internecie, sam nie grałem), nawet jeśli nie oczekiwałem po tym "kosmicznego minecrafta", a raczej gierki w której można sobie polatać statkiem i pozwiedzać, pooglądać ładne widoczki itp.. Ale czego chcieć gdy małe studio próbuje zrobić grę, która ma konkurować z grami wysokobudżetowymi. Tak czy siak za obecną cenę nie ma szans, żebym kupił "Ziemię niczyją" po obecnej cenie. To znacznie więcej niż jest ona warta.



#12 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 18 August 2016 - 07:12

@up

 

Ja przede wszystkim oczekiwałem, że będę latał z kolegami o kosmosie, będziemy walczyć z innymi graczami itd.


Lubię kaktusy.

#13 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 18 August 2016 - 09:21

@up

 

Ja przede wszystkim oczekiwałem, że będę latał z kolegami o kosmosie, będziemy walczyć z innymi graczami itd.

Twórcy raczej nie wspominali nic o PVP (chyba że coś przegapiłem), nawet niespecjalnie mówili o multi, oprócz tego że będziesz w stanie widzieć działania innych graczy (co z początku było niemożliwe, podobno z powodu błędu). Tego typu dodatki zostały wymyślone przez społeczność i właśnie to jest głównie powodem powstawania tego typu tematów i całej negatywnej otoczki.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#14 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 18 August 2016 - 18:01

@up

 

Racja, ale nie otrzymaliśmy mnóstwa rzeczy, które Hello Games nam obiecało. Fakt, przy produkcji jakiejkolwiek gry sporo pomysłów się porzuca, ale to już jest powyżej przeciętnej. Pewien zagraniczny gracz zrobił listę rzeczy, które miały się pojawić w No Man's Sky, ale się ostatecznie nie pojawiły. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Lubię kaktusy.

#15 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 18 August 2016 - 20:55

A to już są konkrety, nie "a bo mi się wydawało". Być może są to rzeczy które będą udostępnione później poprzez łatki, chociaż ostatnio wspominano coś o DLC, których miało niby nie być (z drugiej strony może i tego ostatecznie nie dodadzą).


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#16 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 23 August 2016 - 07:15

@up

 

Z No Man's Sky już sporo było, że coś obiecali a to się nie pojawiło. Działa to też odwrotnie. Pewnie będzie tak z DLC.


Lubię kaktusy.

#17 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 23 August 2016 - 07:52

Ja dla odmiany nie miałem żadnych wymagań, nie śledziłem powstawania gry ani niczego, poza tym że wiedziałem o generowanym proceduralnie gigantycznym wszechświecie. I dzięki temu już spędziłem nad nią kilka godzin, a zapowiada się na dużo więcej, jedyne co mnie trafia to praktycznie zerowa ilość miejsca w ekwipunku i statku. Bo oczyo każda technologia zajmuje osobny slot a większość itemków się nie stackuje. Poza tym jest kewl


Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#18 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 26 August 2016 - 14:38

Nastąpiło to czego się spodziewałem. No Man's Sky traci graczy w zawrotnym tempie.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Lubię kaktusy.

#19 LordRossiol

LordRossiol

    betodron

  • Weteran
  • 1984 postów
  • LordRossiol

Napisano 28 August 2016 - 20:11

Więc tak:


 

Szczerze mówiąc Minecraft na dobrej paczce modów jest 100x lepszą rozrywką niż ta gra.


  • Evoken i Sofiak lubią to

KurmTAx.jpg


#20 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 28 August 2016 - 21:11

Zaczynając od 200K, spadając do poniżej 17K...
Przypomina mi się taka tabelka stworzona przez modera o pseudonimie Vazkii:

Let’s look here. Green is hype. Blue is quality of the product. Orange is result:
Lots Great Fantastic
A Little Great Quick growth
None Great Slow Start, quick growth after some time
Lots Average Decent
A Little Average Good
None Average Decent
Lots Bad Karma Killer
A Little Bad Meh
None Bad Nobody will notice


Zdecydowanie aplikowalne do No Man's Sky.

P.S. Zdecydowanie wolę sobie zagrać w MC niż w to, ale niektórym się podoba. Problem jest taki, że developerzy przehypeowali grę niszową, przez co trafiła w głównej mierze poza grupę docelową.

Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 28 August 2016 - 21:15


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"