Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parę pytań dotyczących możliwości CommandBlocka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 07 August 2016 - 21:02

Stats? Mógłbyś pokazać tę komendę w użyciu?


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 08 August 2016 - 11:11

Można też dać commandblocka, który usuwa 30 złota, podłączyć do niego komparator, a do komparatora commandblocka, który to złoto zwraca :P
Komparator wysyła sygnał, gdy cmdblock pomyślnie wykonał komendę, a żeby można było złoto usunąć gracz musi je posiadać, reszty chyba nie trzeba tłumaczyć.

#23 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 08 August 2016 - 11:18

Całkiem ciekawy pomysł, ale wystarczy, że gracz będzie miał 1 złoto, które zostanie usunięte i mechanizm i tak zadziała.


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#24 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 08 August 2016 - 11:29

Można to jeszcze rozwiązać po staremu - hopperem. Gracz musiał by włożyć do niego 30 złota, żeby mechanizm zadziałał.


#25 Dziobax

Dziobax

    Dziobak

  • Użytkownik+
  • 503 postów
  • FlyingSpoon#0363
  • dziobax

Napisano 08 August 2016 - 11:59

Albo /testfor - gracz musi wyrzucić na ziemię 30 złota, żeby drzwi się otworzyły.

Użytkownik dziobax edytował ten post 08 August 2016 - 11:59


#26 Skaytrool

Skaytrool

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Skaytrool

Napisano 10 August 2016 - 10:23

1. Stawiasz commandblocka (Powtażającego) z komendą: /clear @a minecraft:gold_ingot 0 0 

2. Tworzysz scoreboarda np.: /scoreboard objectives add Statystyki dummy

3. Możesz do ułatwienia dać wyniki scoreboarda po prawej stronie : /scoreboard objectives setdisplay sidebar Statystyki

4. Dajesz graczowi (Może być fikcyjny) wynik w scoreboardzie np.: /scoreboard players set IloscZlota Statystyki 0

5. Używasz komendy stats : /stats block X Y Z (kordynaty commandblocka) set AffectedItems IloscZlota Statystyki 

 

Możesz też zamiast wpisać IloscZlota to @a


  • Evoken lubi to

#27 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 10 August 2016 - 14:27

Jak dasz parametry do komendy clear, że ma usunąć 30, to usunie tylko, jeśli gracz ma MINIMUM 30 złota. Po czytaj o tym ;).
  • Dziobax lubi to

#28 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 10 August 2016 - 15:18

Serio? Będę musiał dzisiaj sprawdzić.


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"


#29 matiklo

matiklo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 25 August 2016 - 14:42

troche odkop ale z rozwiązaniem:

musisz postawić guzik lub coś przy command blocku i ustawić w nim komendę /setblock koordynaty minecraft:redstone_block, koordynaty ustaw tak żeby był to blok przy drzwiach. obok koordynatu który podałeś ustaw blok poleceń i wpoisz w nim: /setblock [koordynaty commandblocka w którym masz komendę setblock z redstone blockiem] minecraft:air

spowoduje to że gdy raz wciśniesz guzik to 1 blok polecen ustawi ci redstone który otworzy drzwi i uruchomi blok poleceń w którym masz komendę która usunie blok poleceń wywołujący pojawienie się redstona


  • Evoken lubi to

#30 Evoken

Evoken

    Twórca Askary

  • Użytkownik+
  • 430 postów

Napisano 25 August 2016 - 19:08

A dziękuje Ci serdecznie ; )


"Moja pasja to... moje życie to, to tworzywo co wnika w tętnice, tym oddycham i stawiam krzyżyki wróżbitom co wczesne wróżyli mi znicze"