Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z komendą /setblock


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 28 July 2016 - 17:43

Witam otóż gdy wpisuje w commandblocku komendę: setblock 165 61 -113 stone 0 destroy

kamień zamienia się spowrotem na kamień zamiast zamienić się na powietrze po wpisaniu "1 0 destroy" pisze że nie ma bloku minecraft: 1

natomiast po wpisaniu "stone air destroy" pisze, że air jest niewłaściwą liczbą pomocy !



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Prokos

Prokos

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 53 postów

Napisano 28 July 2016 - 18:13

Próbowałeś wpisać zamiast 0 to air (minecraft:air)?


Użytkownik Prokos edytował ten post 28 July 2016 - 18:14


#3 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 28 July 2016 - 18:22

Próbowałeś wpisać zamiast 0 to air (minecraft:air)?

nie to nie było to ale dizęki tobie udało mi się rozwiązać problem, pokombinowałem i stwierdziłem, że trzeba wpisać blok na jaki ma zostać podmieniony, a nie który ma zostać podmieniony

 

Dołącze kolejne pytanie żeby nie pisać nowych tematów :

czy mżna 1 command blockiem użyć tej komendy kilka razy? chodzi mi tu o to aby 1 command blockiem użyć komendy setblock aby usunąć całą ścianę jednocześnie np. 9 bloków. bo nie chcę robić 9 command blocków aby zniszczyć śianę



#4 Prokos

Prokos

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 53 postów

Napisano 28 July 2016 - 18:37

nie to nie było to ale dizęki tobie udało mi się rozwiązać problem, pokombinowałem i stwierdziłem, że trzeba wpisać blok na jaki ma zostać podmieniony, a nie który ma zostać podmieniony

 

Dołącze kolejne pytanie żeby nie pisać nowych tematów :

czy mżna 1 command blockiem użyć tej komendy kilka razy? chodzi mi tu o to aby 1 command blockiem użyć komendy setblock aby usunąć całą ścianę jednocześnie np. 9 bloków. bo nie chcę robić 9 command blocków aby zniszczyć śianę

Możesz to zrobić tak:

c9ede470ec860f725b5fb5f25237c6ae.png

Do jednego i tylko jednego command block to niestety się nie da. Ale możesz w tym command blocku użyć komendy /setblock która stworzy redstone block obok command blocków schowanych w innym miejscu. A jak chcesz żeby tego można było kilka razy użyć to jeden z tych command blocków musi mieć komendę /setblock do zmiany blocka redstone'a na dowolny inny blok.


Użytkownik Prokos edytował ten post 28 July 2016 - 18:42


#5 Skaytrool

Skaytrool

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Skaytrool

Napisano 28 July 2016 - 18:49

Da się usunąć całą ścianę komędą : "/fill [x] [y] [z](pierwszy róg) [x] [y] [z](przeciwny róg) [materiał]

#6 Prokos

Prokos

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 53 postów

Napisano 28 July 2016 - 18:55

@up

Ale jeżeli się chce np. Wchodzisz do garażu = 1 command block + jakiś czujnik lub zaczep na linę kiedy wyjdziemy z garażu się zamyka 2 command blocki.



#7 Szymon_2007_

Szymon_2007_

    Wymiatacz W Slither.io

  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Szymon_2007_

Napisano 28 July 2016 - 19:18

a nie możesz po prostu wpisać : /setblock 165 61 -113 minecraft:air ? to nie niszczy ale tak się wydaję i ja tak robię na mapkach.


Postęp postów : 10 | 20 | 50 | 100 | 500 | 1000 | 5000 |

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#8 Prokos

Prokos

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 53 postów

Napisano 28 July 2016 - 19:41

nie to nie było to ale dizęki tobie udało mi się rozwiązać problem, pokombinowałem i stwierdziłem, że trzeba wpisać blok na jaki ma zostać podmieniony, a nie który ma zostać podmieniony

 

Dołącze kolejne pytanie żeby nie pisać nowych tematów :

czy mżna 1 command blockiem użyć tej komendy kilka razy? chodzi mi tu o to aby 1 command blockiem użyć komendy setblock aby usunąć całą ścianę jednocześnie np. 9 bloków. bo nie chcę robić 9 command blocków aby zniszczyć śianę

 

a nie możesz po prostu wpisać : /setblock 165 61 -113 minecraft:air ? to nie niszczy ale tak się wydaję i ja tak robię na mapkach.

Szymon_2007_ Czytaj, czytaj posty...



#9 fullfun

fullfun

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 599 postów

Napisano 28 July 2016 - 20:12

a nie możesz po prostu wpisać : /setblock 165 61 -113 minecraft:air ? to nie niszczy ale tak się wydaję i ja tak robię na mapkach.

@up racja

@up2 nawet gdyby to chodzi mi o efekt niszczącego się bloku czyli rospryskujący się kamień po zniszczeniu



#10 Skaytrool

Skaytrool

    Nowy

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • Skaytrool

Napisano 28 July 2016 - 20:21

może dodaj jeszcze particle do efektu.