Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak grać w Odległych Lądach [Far Lands] bez lagów

Odległe Lądy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MeronEntertainment

MeronEntertainment

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 127 postów
  • azeth_meron

Napisano 11 June 2016 - 12:55

Innymi słowy: prosta sztuczka, dzięki której możemy skopiować Odległe Lądy z ostatniej wersji, w której występowała, do jednej z wersji najnowszych. 

Czym są Odległe Lądy?

Far Lands, czyli z angielskiego Odległe Lądy, to położone na brzegach mapy absurdalnie zdeformowane biomy, powstałe w wyniku błędu generatora nieskończonych map. Poza potężnymi lagami oraz rozmaitymi błędami cechowała je nietypowa geografia terenu.

pre_1465487230__750px-farlands2.png

 

 

 

Co należy zrobić?

1. Pobieramy wersje Minecraft Beta 1.7.3 oraz Minecraft 1.8 (Na nowszych powinno to działać tak samo)

a także program NBTEdit

2. Uruchamiamy Minecraft Beta 1.7.3, generujemy nową mapę, po czym zamykamy Minecraft.

3. Otwieramy NBTEdit, klikamy "file", "open", następnie wpisujemy lokalizacje pliku "%appdata%\.minecraft/saves", otwieramy folder z wygenerowanym światem, dalej dwukrotnie klikamy plik "level.dat".

Rozwijamy listę "data", następnie zmieniamy wartości:

Spawn X - 12550800

Spawn Y - 70

Spawn Z - 12550800
Zapisujemy zmiany i wychodzimy.

4. Odpalamy Minecraft Beta 1.7.3 i ponownie włączamy świat. Jeżeli już w tym momencie odczuwacie kolosalne lagi, nie uda wam się przenieść tego zapisu więc polecam przestać próbować. 

5. Topimy się w najbliższej napotkanej sadzawce, zrzucamy z klifu, cokolwiek. Mamy umrzeć.

Po odrodzeniu pojawiamy się w Odległych Lądach. Na ile możemy, zbliżamy się do nich, spoglądamy w róg mapy.

Następnie klikamy przycisk "Escape" przez co lagi ustąpią i mapa będzie generować się szybciej. Rozglądanie się połączone z użyciem klawiszu "Escape" pozwala na wygenerowanie większego świata, ale gdy będzie on zbyt duży, nie uda się go przenieść na nowsze wersje. 

6. Wychodzimy z gry i przechodzimy na wersje Minecraft 1.8. Następnie wczytujemy zapis z wersji Minecraft Beta 1.7.3. Czekamy na przekonwertowanie się świata, po czym zostajemy odrodzeni w wielkiej, niebieskiej pustce, w której nie ma żadnego bloku, a nasza postać powoli opada. Pozwalamy jej na to aż do momentu, gdy znajdziemy się na wysokości -0,4 bloku. Wówczas wyłączamy zapis.

W tym miejscu gra powinna się zaciąć. Jeśli nie odwiesi się w ciągu kilku minut, nie odwiesi się nigdy i możemy wywalić mapę do kosza.

7. Kiedy już zapiszemy mapę, po ponownym uruchomieniu powinniśmy ujrzeć Odległe Lądy z FPSami, które znamy ze zwykłej, szarej codzienności z Minecraft.

Gotowe!

 

 

 

Znane problemy związane z metodą:

- Wymaga sporej mocy obliczeniowej.

- Nie udaje się za każdym razem.

- Mapy nadal mają zwiększone wymagania sprzętowe (nie za bardzo, ale jednak) oraz potrafią czasem złapać czkawkę.

- Odpalenie tego na prywatnym serwerze hamachi ma dziwne skutki.

- Skopiowany zostaje jedynie fragment Odległych Lądów. Po paru minutach marszu wzdłuż ich granicy, zwykle natrafiamy na bardziej tradycyjne biomy takie jak mesa.

 

Jak jesteście kreatywni to możecie metodę tworzenia zapisów udoskonalić. Z chęcią naniosę tutaj poprawki :3

 

 

 

Ale po co to?

Well, nie da się ukryć, że to trochę sztuka dla sztuki, aczkolwiek sam niegdyś bardzo chciałem zagrać w tym abstrakcyjnym świecie. Dzięki temu, to stało się możliwe.
Poza tym, sposób ten nie jest zbyt powszechnie znany. Z całą pewnością jestem pierwszą osobą, która to odkryła i opisała w polskiej części społeczności Minecraft. Głupio byłoby trzymać taką tajemnice tylko dla siebie.

 

 

 

Poradnik wideo, jak ktoś nie nadążył:

(W opisie link do NBTEdit oraz gotowej mapy)



Moja mapa PvP-minigame - Wojny Mobów 2

Dwadzieścia cztery zróżnicowane klasy, pięć trybów gry, osiem aren, bogata customizacja. Zapraszam!


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 11 June 2016 - 12:59

Nie prościej wykonać kroki 1-5 i fragment far lands skopiować na inny save MCEdit?
  • Na_Pewno_Ja lubi to


#3 MeronEntertainment

MeronEntertainment

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 127 postów
  • azeth_meron

Napisano 11 June 2016 - 14:59

MCEdit nie działa w FarLands. W każdym razie, nie działał gdy tworzyłem metodę.


Moja mapa PvP-minigame - Wojny Mobów 2

Dwadzieścia cztery zróżnicowane klasy, pięć trybów gry, osiem aren, bogata customizacja. Zapraszam!


#4 Kaktuscraft

Kaktuscraft

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 861 postów
  • MineCraftKaktus

Napisano 21 June 2016 - 12:02

Ja mam prostszy i szybszy sposób.

1.Stwórz świat na wersji 1.8 lub nowszej z trybem gry Survival i włączonymi komendami.

2.Za pomocą komendy /tp tepnij się na koordynaty x:12550800 y:70 z:12550800 i zanim wygeneruje się tam teren wyjdź ze świata. Jeśli gra się zawiesi to wyłącz ją za pomocą ctrl+alt+delete.

3.Włącz wersję Beta 1.7.3 i odpal na niej ten świat. Będziesz się znajdował przy Odległych Lądach. Przy nich nie ma jeszcze lagów, ale chodzenie jest dziwne. Pochodź trochę, żeby wygenerować ich sobie więcej. Na koniec wyjdź ze świata.

4.Znów odpal świat na tej wersji co na początku. Tadam, Odległe Lądy na 1.8. Tylko z jakiegoś powodu komendy się wyłączą. Musisz włączyć świat na LANie, żeby komendy były aktywne i żebyś mógł przestawić się na Creative i je obejrzeć.


Lubię kaktusy.