Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowanie - główny aspekt Minecrafta - zanika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 16 April 2016 - 20:30

Witam.

Chciałbym poruszyć temat głównego (według mnie) aspektu MC, jakim jest budowanie. Nie wiem jak Was, ale mnie do tej gry zachęciła właśnie możliwość budowania czego się chce. Od początku wydawało mi się, że jest to główny cel gry, a wszelkie inne aspekty, takie jak zdobywanie pożywienia, kopanie czy inne bajery (których swoją drogą w czasach moich początków było mało) są tylko poboczne i stanowią dodatek.

 

Oczywiście, wielu zapewne skupia się na innych sprawach; jedni budują mechanizmy z redstone, inni skupiają się na modyfikacjach, a jeszcze inni upodobali sobie PvP (brrr...). Wraz z nowymi aktualizacjami i modyfikacjami budowanie zdaje się schodzić na dalszy plan (nie zrozumcie mnie źle, nie jestem przeciwnikiem zmian, wręcz przeciwnie).

 

Spójrzmy na nasze forum. Co prawda nie bywam często w dziale Budowle, jednak z luźnych obserwacji widać, że nie cieszy się dużą popularnością (a przynajmniej nie wystarczającą, jeśli uzna się budowanie za kluczowy element MC). A teraz galeria. W gruncie rzeczy każdy screenshot z Minecrafta jest tam wyśmiewany. Oczywiście ma to w tym przypadku związek z pewną grupą użytkowników, która nie odpaliła Minecrafta od miesięcy, a która odwiedza CraftPortal tylko ze względu na znajomych.

 

Dla kontrastu wystarczy popatrzeć na zagraniczne strony. Na takim minecraftowym reddicie regularnie widuję screeny jakichś budowli. Wcale nie są to jakieś wielkie arcydzieła, do których autorzy dodają recourcepack o wysokiej rozdzielczości i shadery, jak to ma miejsce w większości przypadków w CraftPortal'owym dziale Budowle. Ot, zbudowałem dom, podoba mi się, więc pochwalę się nim na reddicie - nikt takiego użytkownika nie strofuje, a wręcz przeciwnie. W komentarzach pojawiają się rady, co można polepszyć czy poprawić. Niektórzy wrzucają screeny pustego miejsca i proszą o pomysł, co można by tam zbudować. Czasem pojawiają się jakieś chwilowe mody, np. ostatnio użytkownicy tworzyli maksymalnie małe, a zarazem użyteczne domy i dzielili się swoimi pomysłami z innymi.

 

TL;DR

Budowanie jest kluczowym elementem Minecrafta, mimo to ostatnio jest bagatelizowany.


  • Cleo Air i Simon Rowninghton lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 LordRossiol

LordRossiol

    betodron

  • Weteran
  • 1984 postów
  • LordRossiol

Napisano 16 April 2016 - 20:43

Budowanie trzyma Minecrafta przy życiu, nic nie zanika. Nadal na YT są setki kanałów ekip budowlanych, np. Blockworksmc którzy wrzucają filmik z swoimi pracami.


KurmTAx.jpg


#3 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 16 April 2016 - 20:56

No dobra, w głównej mierze chodziło mi o stosunek naszego forum do tego tematu. :P



#4 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 16 April 2016 - 21:19

Yyyyy bym wrzucił swoje budowle ale sie wstydze :/

A odnośnie ,,...Galeria. każdy screenschot z MC jest tam wyśmiewany..." - o przepraszam, wstawiłem screenschot zachowania dziecka na serwerze i wysmiewane było ww. dziecko, nie screen.


#5 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 16 April 2016 - 21:55

Ja w mc głównie buduje ,_,



#6 RupSon

RupSon

    Znawca

  • Użytkownik
  • 269 postów
  • Rupson

Napisano 18 April 2016 - 06:23

Witam.
Chciałbym poruszyć temat głównego (według mnie) aspektu MC, jakim jest budowanie. Nie wiem jak Was, ale mnie do tej gry zachęciła właśnie możliwość budowania czego się chce. Od początku wydawało mi się, że jest to główny cel gry, a wszelkie inne aspekty, takie jak zdobywanie pożywienia, kopanie czy inne bajery (których swoją drogą w czasach moich początków było mało) są tylko poboczne i stanowią dodatek.

Oczywiście, wielu zapewne skupia się na innych sprawach; jedni budują mechanizmy z redstone, inni skupiają się na modyfikacjach, a jeszcze inni upodobali sobie PvP (brrr...). Wraz z nowymi aktualizacjami i modyfikacjami budowanie zdaje się schodzić na dalszy plan (nie zrozumcie mnie źle, nie jestem przeciwnikiem zmian, wręcz przeciwnie).

Spójrzmy na nasze forum. Co prawda nie bywam często w dziale Budowle, jednak z luźnych obserwacji widać, że nie cieszy się dużą popularnością (a przynajmniej nie wystarczającą, jeśli uzna się budowanie za kluczowy element MC). A teraz galeria. W gruncie rzeczy każdy screenshot z Minecrafta jest tam wyśmiewany. Oczywiście ma to w tym przypadku związek z pewną grupą użytkowników, która nie odpaliła Minecrafta od miesięcy, a która odwiedza CraftPortal tylko ze względu na znajomych.

Dla kontrastu wystarczy popatrzeć na zagraniczne strony. Na takim minecraftowym reddicie regularnie widuję screeny jakichś budowli. Wcale nie są to jakieś wielkie arcydzieła, do których autorzy dodają recourcepack o wysokiej rozdzielczości i shadery, jak to ma miejsce w większości przypadków w CraftPortal'owym dziale Budowle. Ot, zbudowałem dom, podoba mi się, więc pochwalę się nim na reddicie - nikt takiego użytkownika nie strofuje, a wręcz przeciwnie. W komentarzach pojawiają się rady, co można polepszyć czy poprawić. Niektórzy wrzucają screeny pustego miejsca i proszą o pomysł, co można by tam zbudować. Czasem pojawiają się jakieś chwilowe mody, np. ostatnio użytkownicy tworzyli maksymalnie małe, a zarazem użyteczne domy i dzielili się swoimi pomysłami z innymi.

TL;DR
Budowanie jest kluczowym elementem Minecrafta, mimo to ostatnio jest bagatelizowany.

Na początku było głównym aspektem (ba, nawet jedynym) ale teraz po kolei dochodzą nowe systemy, czy rzeczy do Zrobienia. Moim zdaniem jest to przyczyną tego, że przez te kilka lat, ludzie wybudowali co już mieli wybudować, i teraz zajmują się czymś innym. Ciężko jest zbudować coś oryginalnego, czego nikt wcześniej nie zbudował. Nowe update'y "przemycają" nowe bloki i dobrze, ale to nic dziwnego że zmniejszył się hype na budowanie, bo system jest wciąż taki sam więc nic nowego się nie pojawia. To tak samo jak z hype'm na samą grę, każdy ma w końcu swój koniec. Ale można nadal bez przeszkód budować co tam się chcę, albo po prostu zająć się czymś innym.

#7 Sepris

Sepris

    Hodowca Dinozaurów.

  • Użytkownik
  • 122 postów
  • Antycypator

Napisano 08 June 2016 - 11:49

Generalnie to w Minecrafta gram ze względu na budowanie. Czasami lubię odpalić i dobudować sobie coś na creative do reszty moich wynalazków. Czasami odpalę survival i pokopię diaxy, ale to co mnie kręci to tworzenie i budowanie. Na serwach prawie w ogóle nie gram, PvP to jakaś kpina.


Peace is a lie, there is only passion.

Through passion, I gain strength.

Through strength, I gain power.

Through power, I gain victory.

Through victory, my chains are broken.

The Force shall free me.

 

 


#8 Przemykomo

Przemykomo

    Fanatyk wędlin specyficznych

  • Użytkownik+
  • 359 postów
  • przemykomo

Napisano 18 June 2016 - 07:23

Według mnie budowanie zanika głównie u Polaków. W ogóle to większość hejtu na samą grę jest z Polski.
Jednak ja i tak dużo budowałem z redstone (wiele), a teraz to buduje jakieś budowle.
Jak ktoś nie chce budować, to niech nie buduje. Niech np. szuka twierdzy.
To tyle, co mam do powiedzenia.

#9 Oskej

Oskej

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 117 postów
  • Brak

Napisano 18 June 2016 - 08:20

No przestałem budować. jak tylko PMC przestało rzucać diaxami za byle gó**o xD

Mam ochotę wrócić, ale co mi teraz z tego skoro są już wyrobione ekipy, co budują w 1 dzień w 70 osób projekt narysowany przez artyste jakiegośxD



#10 dav3

dav3

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • dav3#8368
  • dav3

Napisano 27 June 2016 - 16:37

@Ot: Tak, można powiedzieć, że ten... 'główny zamysł' Minecrafta zostaje powoli oddalany, jednak wydaje mi się, że staje się tak przez kreatywność twórców (i nie mówię tu o samym Minecrafcie) - wystarczy spojrzeć ile różnych trybów gry oferują serwery społeczności MC. Owszem, w dużej mierze można znaleźć wśród nich same EasyHC czy survivale (przynajmniej w polszy).

 

@Up: Po przeczytaniu Twojego posta pomyślałem, że faktycznie jest multum takich ekip ale gdyby znalazł się ktoś, kto organizowałby przykładowo "bitwy" takich drużyn? Wyobraźcie sobie... Katowicki Spodek, kolejka jak na IEM, a w środku 10 kolesi siedzi naprzeciwko kolejnych 10 kolesi i wszyscy patrzą jak budują... :D  :huh: 

 

Nie no, z IEM'em chyba mocno przesadziłem, ale na Twitchu może i miałoby to jakąś rację bytu.



#11 MrCubica

MrCubica

    Minecrafter

  • Użytkownik+
  • 751 postów

Napisano 30 June 2016 - 20:01

@Ot: Tak, można powiedzieć, że ten... 'główny zamysł' Minecrafta zostaje powoli oddalany, jednak wydaje mi się, że staje się tak przez kreatywność twórców (i nie mówię tu o samym Minecrafcie) - wystarczy spojrzeć ile różnych trybów gry oferują serwery społeczności MC. Owszem, w dużej mierze można znaleźć wśród nich same EasyHC czy survivale (przynajmniej w polszy).

 

@Up: Po przeczytaniu Twojego posta pomyślałem, że faktycznie jest multum takich ekip ale gdyby znalazł się ktoś, kto organizowałby przykładowo "bitwy" takich drużyn? Wyobraźcie sobie... Katowicki Spodek, kolejka jak na IEM, a w środku 10 kolesi siedzi naprzeciwko kolejnych 10 kolesi i wszyscy patrzą jak budują... :D  :huh: 

 

Nie no, z IEM'em chyba mocno przesadziłem, ale na Twitchu może i miałoby to jakąś rację bytu.

1. Główny zamysł w Minecraftcie to Przetrwanie i wyzwalanie kreatywności a tego nie brakuje nawet na serwerach.

2. Średnio możliwe, nikt nie zbuduje ci arcydzieła w przykładowo godzinę.


1hmwSZ8.gif

 

 

 

kknISD8.png

 

 

 

KACARE - 131  :diament: Chcę do sygnaturki. Dzięki i pozdrawiam

 

adrianCK - 25  :diament:Chcę do sygnatury  :P

 

FunnyCraft1998 - 15  :diament: Pozdrawia ekipa CreativeCast

 

krfcm - 11  :diament: -  For candy - opinia w prezentacji mypixel.pl  :)

 

KrychuPolska - 10  :diament: - 10 

 

Krzysiu2121 - 7 :diament: - daj mnie do dotacji

 

Rohen Tahir  -  6 :diament: - ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

HelloDoggo -  3   :diament: - Dodgo pozdrawia


#12 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 30 June 2016 - 20:18

Ja w minecrafcie niemal wyłącznie buduję, ewentualnie tworzę coś z redstona.

Możliwość konstruowania budynków w tej grze jest powodem dla którego gram w tą grę.

Moim zdanie budowanie w minecrafcie nie zanika, chociaż sądzę, że warto byłoby dodać więcej materiałów budowlanych lub ozdób.

W ostatnim updacie dodali 4 bloki, ale myślę, że przydałoby się więcej.

Pomogłoby to w tworzeniu jeszcze lepszych i bardziej kreatywnych konstrukcji.



#13 TheRed1337

TheRed1337

    Architekt Architektów

  • Użytkownik+
  • 97 postów

Napisano 01 July 2016 - 06:59

Ta tylko że buduje miliard osób a 3/4 nie ma o tym pojęcia :>


  • Gablaw122 lubi to

uPPv1pd.png]


#14 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 04 July 2016 - 13:52

Ta tylko że buduje miliard osób a 3/4 nie ma o tym pojęcia :>

Jak można nie mieć pojęcia o stawianiu klocków? v:



#15 Mydełko

Mydełko

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1068 postów

Napisano 04 July 2016 - 14:13

What? To co piszecie to są po prostu bzdury pls. xDDDD na planetminecraft jest od zaje^bania budowli ciągle tworzą się nowe teamy  comunity i inne gówna. Konkursy na planetminecraft  gdzie ludzie za dobrą prace dostają po 300-1000 diaxów przy czym po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń projektu xD
Co ci niby zanika? Chyba pamięć o stronach które mają dobre budowle jak pmc.
CraftPortal? Pls Zrzesza ludzi którzy wstawiają tylko domki i hehehe - super projekt hehe. Sam nie wystwaiam tu zbyt dużo projektów bo się po prostu nie opłaca.
Nawet jak jużto standardowe komentarze - fajne - bez renderów pewnie gó**o elo elo
 


  • Kacprus i TheRed1337 lubią to

#16 Murshtin

Murshtin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 16 August 2022 - 13:27

@Runfis nic nie zanika <facepalm>