Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.14.4][P/NP][S][FB][33s] openCraft.pl (dawny jCraft) | Kolej i Wioski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#21 Megumin

Megumin

    ten od robienia zadym

  • Użytkownik+
  • 199 postów

Napisano 24 March 2016 - 22:15

Pograłem trochę na serwerze i mogę powiedzieć, że gracze cudowni, mili, pomocni, jednakże raz popadniesz administratorowi (zwykle jest 1 zielony przez kilka dni na serwerze, ten wyżej) to już na bardzo długo będzie dla ciebie niemiły. I nie piszę to tylko jako ja, daję tę opinię jako i dla innych graczy co sądzą tak samo, grających i tych co przestali.
Serwer, gracze OK, administrator - nie ok, reszta zielonych (pozostałych 2) wbija zbyt rzadko, by coś o nich napisać.
----

edit.


Użytkownik TypicalUser edytował ten post 26 March 2016 - 14:11

  • redex, Grouu i Hejtnick lubią to

Loli to nie pedofilia.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 25 March 2016 - 14:41

Każdy ma swoje wady i zalety,nie należy jednak od razu szufladkować ludzi. To,że zdarza mu się opieprzać graczy nie znaczy, że jest z natury niemiły. Wg mnie niesprawiedliwie go oceniasz, nie wiedząc nawet pod jaką presją przychodzi mu zarządzać serwerem. Nie wspominam nawet o tym, że znasz go w stopniu minimalnym. Zamiast wypisywać na forum negatywne i zabarwione emocjami recenzje, przyszedł byś na ts by się zintegrować z resztą graczy ;)

 


#23 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 25 March 2016 - 19:26

Działa mechanizm "coś za coś". Nie mogę być 24h na dobę, niemniej żeby podpaść to naprawdę trzeba sobie zasłużyć. I zawsze doceniam dobre inicjatywy, jest to taka forma rehabilitacji w moich oczach.

Presja jest ogromna i tak udaje mi się zachować zimną krew w wielu sytuacjach (Grey wie, że w wielu sytuacjach już dawno ktoś inny by zawinął biznes), zdarza się napisać niemiłe słowa ale jeszcze do tej pory nikt  nie dostał perm-bana za to ze mi podpadł. Owszem, lecą tymczasówki (max godzina) i kicki za rzeczy niskich lotów i wbrew pozorom, nie jakich dałem najwięcej jak do tej pory).

Wiesz, zawsze możesz pójść tam gdzie admina nie ma, albo ma humory i generalnie gracze dla niego to tylko zbędny balast który płaci na serwer. Tu serwer masz za friko.

 

A, i TS. Jakbyś bywał to byś wiedział że bycie po obu stronach "barykady" jednocześnie to dopiero wyzwanie. Zamienisz się?


  • coalaa lubi to
exRYBP0.png

#24 redex

redex

    Nowy

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Redex2

Napisano 26 March 2016 - 06:45

Pograłem trochę na serwerze i mogę powiedzieć, że gracze cudowni, mili, pomocni, jednakże raz popadniesz administratorowi (zwykle jest 1 zielony przez kilka dni na serwerze, ten wyżej) to już na bardzo długo będzie dla ciebie nie miły. I nie piszę to tylko jako ja, daję tę opinię jako i dla innych graczy co sądzą tak samo, grających i tych co przestali.
Serwer, gracze OK, administrator - nie ok, reszta zielonych (pozostałych 2) wbija zbyt rzadko, by coś o nich napisać.

Zgadzam sie z osobami wyżej, zakup sobie serwer za 5 zł na miesiąc. Jak przyjdzie 1 gracz będzie mial mase pytań, ty jeszcze na konsoli coś ogarniasz, a w innym oknie jeszcze grzebanie w plikach serwera. Uwierz, że trudno łatać dziury, grać i pomagać jednocześnie, a to wlasnie robi Theo. Crash? W domu, poza nim odrazu na konsoli i sprawdza problem. Theo na mnie też sie wydał, wytłumaczył o co chodzi i teraz nie ma problemów. Kwestia chęci, też moglem się obrazić, ale z takim podejściem nikt zadowolony nie będzie.

Powodzenia w prowadzeniu serwera, pan administrator wie co o nim (serwerze) myślę. :)

PS:Pozatym każdy może mieć gorszy dzień.

Użytkownik redex edytował ten post 26 March 2016 - 07:55


#25 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 03 April 2016 - 09:58

Tymczasowo, dla chętnych uruchomiony jest bardzo uproszczony serwer 1.7.3 BETA dostępny pod adresem opencraft.pl:173


exRYBP0.png

#26 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 04 April 2016 - 15:33

Od dawna zbierałem się do napisania czegoś w tym temacie, głównie z tego powodu, że recenzja OpenCraft w stylu "Fajny serwer, fajna atmosfera, polecam" to stanowczo za mało. Zacznijmy od początku. OpenCraft to serwer, który potrafi bardzo zmotywować do gry - nawet kogoś, komu Minecraft już dawno się znudził (sam nie grałem już w MC od kilku miesięcy). Związane jest to ze znacznymi zmianami w mechanice gry.

Bardzo ciekawą, a zarazem utrudniającą sprawą jest to, że na serwerze koordynaty są ukryte. Nawigacja polega na obserwacji słońca, by ustalić, gdzie jest wschód/zachód (co sprytniejsi korzystają ze słoneczników, których kwiat jest zawsze skierowany na wschód). Brak koordów a także warpów spowodował, że wędrowanie stało się ważną częścią serwera. Na szczęście gracze tworzą wiele pieszych szlaków, więc nie jest tak trudno znaleźć dane miejsce. Oczywiście później można korzystać z (zmodyfikowanych) kompasów, ale najpierw trzeba znaleźć potrzebne do ich craftingu surowce. Właśnie, surowce. W zasadzie nikt poza administracją nie wie, w jaki sposób są generowane. Na ich temat w książce z podstawowymi informacjami podano tylko kilka lakonicznych informacjo-zagadek. Dla kogoś może być to przesada, w praktyce jednak fakt ten umożliwia zostanie prawdziwym poszukiwaczem skarbów. Sam niejedną godzinę spędziłem sprawdzając moje teorie na temat powyższych zagadek.

Brak koordynatów czasem daje się we znaki w związku z komunikacją, jednakże system kolejek wielokrotnie to wynagradza. Jak widać na mapie, którą Theo dodał w jednym z postów wyżej, sieć połączeń jest bardzo rozbudowana. Jazda przez kilkanaście stacji zajęła mi ponad 10 minut, a jak podano wyżej, prędkość maksymalna wynosi 150 km/h, więc długość torów robi wrażenie. Oczywiście cały czas powstają nowe stacje (obecnie w trakcie budowy jest trasa do wioski niedaleko mojej chatki, co bardzo mnie cieszy :P ). Bardzo ciekawy jest też system wiosek i przysiółków. Ułatwia integrację wśród graczy, choć w zasadzie nawet poza wioskami panuje miła atmosfera. Gracze są uprzejmi i bardzo gościnni. Nie mogę się też zgodzić z jednym z panów wyżej, który narzekał na administrację. Administratorzy również są sympatyczni, widać też, że zależy im na serwerze i graczach.

Na koniec kilka słów do nowych graczy. Kilka razy widziałem, że nowi rezygnowali z gry po jakichś 20 minutach rozgrywki. Na początku rzeczywiście jest ciężko, ale jak już uda Wam się zdobyć łóżko i wyhodować to zboże na chleb, to dalej jest już tylko lepiej. Grey w którymś z wcześniejszych postów pisała o odsiewie graczy - najpierw osoby premium, później umiejące czytać ze zrozumieniem. Wydaje mi się, że kolejnym etapem selekcji graczy jest przejawianie determinacji i silnej chęci gry na serwerze. Dzięki temu stali gracze OpenCraft prezentują bardzo wysoki poziom. Dlatego nie łamcie się, kiedy po raz n-ty załatwi Was jakiś mob, a Wy tracąc cały dobytek będziecie zmuszeni zaczynać od nowa. Jeśli przetrwacie, będziecie mieli możliwość gry na tym bardzo oryginalnym serwerze. ;)



#27 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 05 April 2016 - 15:27

W zasadzie nikt poza administracją nie wie, w jaki sposób są generowane.

Musze Cię zmartwić, administracja tez nie wie. Całość jest objęta skomplikowanym algorytmem. A już wkrótce będą nowe zmiany.

 

Jeśli ktoś nie dostaje automatycznie zestawu startowego po wejściu na mapę główną - proszę to zgłaszać w systemie /modreq - zostanie przydzielony ponownie.


exRYBP0.png

#28 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 18 April 2016 - 21:09

Jeśli to ma być odzwierciedlenie jCrafta to duża pomyłka, server jest premium + mało slotów (pewnie nie potrzebne, widać, już ten problem zauważono) oraz wersja 1.8, nie 1.9 (jeśli jest inaczej to wina sygnaturki gracza powyżej) = mało graczy (ostatnio było coś około 6/50, ale ok xD)


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#29 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 18 April 2016 - 21:45

To nie jest odzwierciedlenie jCrafta, lecz jego kontynuacja. Serwer jest na 1.9

Nikt nie jest zmuszany do gry. Kazdy gra kiedy ma czas i ochote. Polowa graczy to osoby, ktore maja prace i obowiazki rodzinne, nie moga przeciez siedziec calymi dniami i grac w gry komputerowe.


Użytkownik GreyHavens edytował ten post 18 April 2016 - 21:46

  • Mcmarecki lubi to

 


#30 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 18 April 2016 - 23:32

server jest premium + mało slotów

 

To źle, że preferujemy uczciwych graczy co jednak kupili grę? (tak jak było na jCraft zawsze)

Czy jak wpiszę 65535 slotów to będzie ok?

88 graczy jest teoretycznie wstanie trzymać maszyna i nie ściemnia nikt ze będzie więcej.

 

A, serwer jest nonprofit (nikt nie zarabia), i bezpłatny dla każdego.

 

oraz wersja 1.8, nie 1.9

 

Czyli nawet nie byleś (zapewne brak kupionego konta), bo jeśli byś próbował wbić na 1.8 to byś dostał komunikat o tym jaka obecnie jest wersja serwera.


  • Mcmarecki lubi to
exRYBP0.png

#31 Egzequtor

Egzequtor

    Imperator DarkRiders (17.01.17 - 20.07.17)

  • Użytkownik+
  • 2057 postów

  • Egzequtor

Napisano 19 April 2016 - 11:33

@UP

 

No co ty nie powiesz, a dzisiaj patrzę, zmieniłeś swoją sygnaturkę na wersję 1.9.2, jakie to miłe, że tak dbasz o ludzi.

Jeśli chodzi o premium, to sam go nie mam, ale wiesz, nie zawsze ktoś kto ma premium może mieć odpowiedni wiek, miałem kolegę, który mając 8 lat miał premium, a osobiście nie chciałbyś go mieć na serwerze, a takich przypadków nie było mało.


,,The war is getting over. The sun rises and shines the old glory of our game. Of our begging tears, dripping, forming the rivers, oceans of needs. Now, we stay here and looks in front of our old glory, who was us before and after."

 

Mq0OOBS.jpg


#32 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 19 April 2016 - 15:06

No co ty nie powiesz, a dzisiaj patrzę, zmieniłeś swoją sygnaturkę na wersję 1.9.2, jakie to miłe, że tak dbasz o ludzi.

 

 

Bo na CraftPortal mam wyłączone sygnaturki i zwyczajnie zapomniałem że kiedykolwiek tam cokolwiek umieszczałem.

 

miałem kolegę, który mając 8 lat miał premium, a osobiście nie chciałbyś go mieć na serwerze, a takich przypadków nie było mało.

 

A tu Ciebie zdziwię, gra u nas paru 8 latków. I to całkiem normalni gracze - nie każdy młody jest imbecylem. Przynajmniej takim by swoim zachowaniem zasłużyć na bana za nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Stąd - zaoszczędź parę złoty na jakis VIPach, nabądź grę i sprawdź, bo jak na razie, jako kierowca to masz kompetencje pasażera samochodu.


Użytkownik Theo edytował ten post 19 April 2016 - 15:07

  • Estralier i Mcmarecki lubią to
exRYBP0.png

#33 Darkon

Darkon

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 234 postów
  • Darkon0#6825
  • Darkon0

Napisano 19 April 2016 - 19:01

Lokalny stream serwerowy! Zapraszam 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#34 MasterGem

MasterGem

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • TheGemx

Napisano 20 April 2016 - 06:34

Pamiętam starego Jcrafta, miło wiedzieć że doczekał się powrotu.
  • Mcmarecki lubi to

#35 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 22 April 2016 - 13:22

Grupowe zdjęcie serwerowe!

 

zdjecie.png

 

 

24 kwietnia (niedziela) od godzinie 20:15* odbędzie się grupowe zdjęcie do kroniki serwera.

Zapraszamy wszystkich graczy oraz każdego zainteresowanego wzięciem udziału w tej 3-letniej już comiesięcznej tradycji na naszym serwerze!

 

 

Chętni powinni pojawić się odpowiednio wcześnie by mieć czas na dojazd do lokacji zdjęcia, która zostanie podana tego dnia na serwerze.


 


#36 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 22 April 2016 - 15:42

Dzis wieczorem zaczynamy trwający cały weekend event:
tloopen.jpg
Więcej informacji na forum i innych podobnych miejscach:)
exRYBP0.png

#37 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 09 June 2016 - 10:32

!!! prośba o zmianę tagu na 1.10 !!!

//Gotowe :)

Serwer podniesiony na  Minecraft 1.10!

(to nie protocolhack!)

Tak, tym razem znów przeszliśmy na 1.10 bezboleśnie, w niecałe 24h (a dokładniej w 11h).
Ponieważ Mojang ubiegł nas tylko o 3 dni z planowaną aktualizacją do wersji serwera 1.3 (coś jak edycja) to te zmiany zostaną wprowadzone dopiero w weekend (kiedy - nie wiadomo dokładnie ile się "zejdzie").

Tak czy inaczej - można wchodzić i próbować 1.10 a przez najbliższe 48h będą wdrażane wszystkie rzeczy z 1.10.

 

Poniżej screen z systemu kolejek :)

 

aSGtL3F.png?1

 

bezpłatny bilet zawsze dostępny pod /bilet


Użytkownik Libter edytował ten post 09 June 2016 - 14:06

  • GreyHavens lubi to
exRYBP0.png

#38 Hiks

Hiks

    君をHIKSに招待したいのですが

  • Użytkownik
  • 26 postów
  • _Hiks

Napisano 13 July 2016 - 10:44

Bardzo dobry serwer, autorskie pluginy, 0 grieferów, aktualizacje wersji serwera są robione na bieżąco.

 

Polecam jeżeli ktoś chce sobie zwyczajnie pograć w Minecraft. 


HDAoGcb.gif


#39 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 14 September 2016 - 09:22

Hej! Serwer sobie nadal żyje, ba nawet jest rozwijany. Zmieniliśmy nieco koncepcję na mniej survivalu a nieco więcej Freebuild. Obecnie wdrażana jest wersja 1.4 (można już korzystać z niektórych jej elementów testowo)

Ostania lista zmian:
- dostępne są nowe polecenia: /kompas, /zegarek, /linka
- uwolniono kowadła
- uwolniono zaklinanie (za wyjątkiem dwóch modyfikacji)
- zwiększono limit mobów/gatunek w widoku do 24
- dodano 100 nowych rodzajów ryb (obecnie tylko eventowe)
- dodano 50 kontyngentów
- dodano 50 nowych mikstur do odkrycia
- zmieniono podziemia
- dodano możliwość zdobycia 8 rodzajów pyłków

Wszystko powyżej będzie dokładnie rozpisane wraz pełnym wdrożeniem wersji 1.4.

Kolejne zmiany już wkrótce.
exRYBP0.png

#40 Hevbis

Hevbis

    Mistrz

  • Użytkownik+
  • 1981 postów
  • Hevbis

Napisano 14 September 2016 - 14:16

Hej! Serwer sobie nadal żyje, ba nawet jest rozwijany. Zmieniliśmy nieco koncepcję na mniej survivalu a nieco więcej Freebuild. Obecnie wdrażana jest wersja 1.4 (można już korzystać z niektórych jej elementów testowo)

Ostania lista zmian:
- dostępne są nowe polecenia: /kompas, /zegarek, /linka
- uwolniono kowadła
- uwolniono zaklinanie (za wyjątkiem dwóch modyfikacji)
- zwiększono limit mobów/gatunek w widoku do 24
- dodano 100 nowych rodzajów ryb (obecnie tylko eventowe)
- dodano 50 kontyngentów
- dodano 50 nowych mikstur do odkrycia
- zmieniono podziemia
- dodano możliwość zdobycia 8 rodzajów pyłków

Wszystko powyżej będzie dokładnie rozpisane wraz pełnym wdrożeniem wersji 1.4.

Kolejne zmiany już wkrótce.

Wow. Może wpadnę w najbliższym czasie. Boje się tylko, że znowu będę musiał poznawać wszystko od nowa, jak te kilka miesięcy temu.


discord server here: https://discord.gg/exDArtf