Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Podwodna kopuła + wyspa

survival przetrwanie pod wodą kopuła dom

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 28 December 2015 - 19:13

W trakcie wakacji ,jak niektóre osoby na forum pamiętają stworzyłem na moim świecie wielką budowle ,teraz na tym samym świecie stworzyłem coś jeszcze lepszego.

 

Pracę zacząłem w pierwszej połowie września ,a zakończyłem pod koniec października.

Projekt ten zajął mi około 110 godzin ,zużyłem na niego tony surowców (szczególnie dirt i drewno) i masę planowania. Efekt (może za wyjątkiem ogólnego kształtu wyspy ,jest on mało naturalny) jest moim świetny i przyniósł mi dużo satysfakcji.

 

Oto opis budowli :

A oto zrzuty ekranu prezentujące tą budowlę :

 

To tyle ,przedstawiem niemal całą budowlę prócz większości pomieszczeń w domach i drobiazgów.

Mam nadzieję ,że moja budowla bardzo Ci się podobała.

I jak ,podobało się ?

Oto link do pobrania wyciętej ze świata wyspy z latającymi wyspami które niedawno zbudowałem :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Masz może pomysł co można ulepszyć ?


Użytkownik Gablaw122 edytował ten post 16 January 2016 - 21:11

  • adamandrzej02 i Brzoskwiń lubią to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dekromon

Dekromon

    Nowy

  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 30 December 2015 - 20:29

Jeżeli całość budowałeś na surwiwalu to graty(wiem jakie trudne jest osuszanie). Mi osobiście się podoba. Nieco mniej ta wyspa bo jak sam napisałeś nie jest naturalna, ale i tak jest świetnie. Wypowiedział bym się więcej ale ciężko mi jest coś powiedzieć jeżeli nie widziałem tego na żywo. Więc na koniec jeszcze raz pogratuluje.  :)


2fb33b586b51dc62a3180c7c14ba4e51.jpg

 

Daj diaxa. To nic nie boli.

 Wystarczy że klikniesz.  :D


#3 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 30 December 2015 - 20:33

Jeżeli całość budowałeś na surwiwalu to graty(wiem jakie trudne jest osuszanie). Mi osobiście się podoba. Nieco mniej ta wyspa bo jak sam napisałeś nie jest naturalna, ale i tak jest świetnie. Wypowiedział bym się więcej ale ciężko mi jest coś powiedzieć jeżeli nie widziałem tego na żywo. Więc na koniec jeszcze raz pogratuluje.  :)

Tylko i wyłącznie survival ,jeśli ty lub ktoś będzie bardzo chciał to dam linka do pobrania zapisu gry na którym to budowałem.



#4 Tarqen

Tarqen

    Uczony

  • Użytkownik
  • 631 postów
  • debileg

Napisano 30 December 2015 - 22:12

Budowla jest zwyczajna, szczere to nic nadzwyczajnego, jedynie ten dom na wyspie jest nawet ładny.Budowla jest bardzo wielka, daję plusy za poświęcenie czasu oraz chęci budowania, tak wielkiej budowli na survivalu.Przyznam, że projekt ogólnie jest okej.

7/10

             

 

              

 

 

                                                                                       


#5 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 31 December 2015 - 11:55

Budowla jest zwyczajna, szczere to nic nadzwyczajnego, jedynie ten dom na wyspie jest nawet ładny.Budowla jest bardzo wielka, daję plusy za poświęcenie czasu oraz chęci budowania, tak wielkiej budowli na survivalu.Przyznam, że projekt ogólnie jest okej.

7/10

Co mógłbym twoim zdaniem poprawić by ta budowla była lepsza ?



#6 Neviriell

Neviriell

    Myśliciel

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Neviriell

Napisano 31 December 2015 - 11:55

Roboty przy tym było bardzo dużo więc to ci podnosi ocenę. Jednak nie ma w tym klimatu... to tak jakbyś położył zwykłą michę zamiast kopuły. 6,5/10


"Remember, reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye! "

Bill Cipher


#7 adamandrzej02

adamandrzej02

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 703 postów

Napisano 31 December 2015 - 13:07

Jak byś budował to na creative, to by był już inny temat. Jako iz budowałeś ta budowlę na surwiwalu, muszę przyznać, że bardzo się namęczyłeś. Wielki plus za to, ze screnshoty robiłeś bez shaderów oraz txt. 10/10
Pozdrawiam, Andrzej02.


#8 Amara

Amara

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 01 January 2016 - 23:25

Sama budowla w sobie niezbyt kreatywna, ale podziwiam zaangażowanie i czas włożony w jej budowanie. Patrząc obiektywnie na samą budowlę 4/10 jednakże za sam upór w dążeniu do celu dałabym Ci 10/10. Jedno trzeba Ci przyznać - budowla nieco nudna, ale jest ogromna i jak na sam survival to zbudowanie jej jest dużym wyczynem. 



#9 NightFireDragon

NightFireDragon

    Wiecznie Smutny

  • Użytkownik+
  • 930 postów
  • NightFireDragon

Napisano 10 January 2016 - 09:02

Budowla nie jest najlepsza. Ale wiem że się namęczyłeś. W środku... nie ma nic prawie. Moce 7/10


9eeff5b4f0c6f38c.png


#10 Robik22

Robik22

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • pietrz0

Napisano 10 January 2016 - 20:32

Budowla jest słaba.Ale fakt że robiłeś ja ręcznie, to się ceni :) Pozdrawiam 



#11 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 16 January 2016 - 21:12

Dodałem link do pobrania projektu :).



#12 SinoxYT

SinoxYT

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 169 postów
  • Sinox

Napisano 17 January 2016 - 12:24

Bardzo mi się podoba jeszcze ten sufit! Człowieku naprawdę coś dobrego wybudowałeś :) Na moje hmmm daje 8/10 :)



#13 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 08 February 2016 - 17:53

@refresh



#14 AllMight

AllMight

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 282 postów

Napisano 11 February 2016 - 12:32

Jak dla mnie to kopuła zbudowana 1 komendą jak i reszta. Nie ma możliwości, żebyś zbudował to wszystko z dokładnością co od 1 klocka, a tak jest zbudowane, dlatego nie biorę kopuły pod moją ocenę. Ładnie wyszła ta brama i domek, ale są to przeciętne budowle i zbudowane z dwóch bloków więc dałbym 5/10. 

 

Skąd miałeś tyle złota, lamp, drzew i drewna?

 

PS. Co z tego, że dasz save skoro to nie daje żadnego dowodu, że budowałeś to na survivalu.


Użytkownik Vess edytował ten post 11 February 2016 - 12:34

Mam nadzieję, że docenisz moją prace i klikniesz "Lubię to" lub dasz mi diaxa to naprawdę motywuje do pomagania innym i siedzenia na tym forum.


#15 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 17 February 2016 - 09:24

Jak dla mnie to kopuła zbudowana 1 komendą jak i reszta. Nie ma możliwości, żebyś zbudował to wszystko z dokładnością co od 1 klocka, a tak jest zbudowane, dlatego nie biorę kopuły pod moją ocenę. Ładnie wyszła ta brama i domek, ale są to przeciętne budowle i zbudowane z dwóch bloków więc dałbym 5/10. 

 

Skąd miałeś tyle złota, lamp, drzew i drewna?

 

PS. Co z tego, że dasz save skoro to nie daje żadnego dowodu, że budowałeś to na survivalu.

 


Jakiego złota ?

To jest drewno.

Zdobywanie glowstona i redstona na lampy nie jest aż tak bardzo trudne.

Nazbieranie takiej ilości drewna jest jak najbardziej możliwe, zobacz np. na Youtube automatyczne farmy oparte na witherze.

Budowlę tworzyłem ponad 100 godzin, był więc na to czas.

Budowla raczej (możliwe że są jakieś błędy lecz wątpie) jest budowana co do jednego klocka, bo gdybym niższy "pierścień" budował źle to wyższy by się nie łączył ,a to bym zauważył. Przy pomocy tej strony :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

można zobaczyć jak to powinno wyglądać klocek po klocku w dowolnym rozmiarze.

Była ona budowana na takim etapie gry, że wiele materiałów miałem już w magazynie.

Jeśli bardzo chcesz mogę zrobić screena z statystyk i Ci podesłać tak jak zrobiłem to tutaj :

https://craftportal....m-na-survivalu/

gdzie dałem linka do owego zrzutu ekranu pod koniec tamtej budowy :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

Udostępniłem screeny z budowy, a dodatkowo mam chyba (o ile ich nie skasowałem) kopie zapasowe zapisu gry z czasów budowy.

Jeśli ktoś naprawdę chce do dałby radę zbudować budowle tworzoną 200 godzin.


Użytkownik Gablaw122 edytował ten post 17 February 2016 - 09:25


#16 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 12 March 2016 - 21:31

 

Jak byś budował to na creative, to by był już inny temat. Jako iz budowałeś ta budowlę na surwiwalu, muszę przyznać, że bardzo się namęczyłeś. Wielki plus za to, ze screnshoty robiłeś bez shaderów oraz txt. 10/10
Pozdrawiam, Andrzej02.

 

Na shadery mam zdecydowanie za słaby komputer.

Osobiście jednak jestem przeciwnikiem używania shaderów i teksturepacków w screenach które mają prezentować jakąś budowlę, chyba, że jako dodatkowe screeny, jednak ja nie używam shaderów i tekstur innych niż default. 



#17 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 07 April 2016 - 17:12

@refresh



#18 TheHollow300

TheHollow300

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • HuJIGun

Napisano 08 April 2016 - 14:24

WOW! Bardzo mi się podoba :D Ale z tym roboty musiało być :o  


rak nieborak 


#19 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 15 April 2016 - 19:48

WOW! Bardzo mi się podoba :D Ale z tym roboty musiało być :o

Grubo ponad 100 godzin to budowałem, prócz przyjemnej pracy jak np. dekorowanie domku sporo było pracy długiej, monotonnej i nudnej np. kopanie piasku na szkło, ścinanie ogromnej ilości drzew, zbieranie dirta czy ładowanie cobla do przepalarki.

Najgorsze było chyba budowanie tej kopuły jeśli chodzi o kształt, non stop spoglądasz na kartę na której masz zapisane gdzie postawić kolejny blok i odwzorowujesz to warstwa po warstwie każde kolejne kółko jest inne i jeden błąd już pogarsza wygląd budowli.



#20 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 05 May 2016 - 06:07

@refresh







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: survival, przetrwanie, pod wodą, kopuła, dom