Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie jest kultura, czy nadal gości na forum?

Kulutra forum gdzie nadal gosci

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 VenRox

VenRox

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 190 postów

Napisano 30 November 2015 - 19:27

Uwaga, by zrozumieć ten temat i wczuć się w jego klimat, zalcane jest zapalenie mocarza.

 

Witam serdecznie, dziś poruszę temat kultury na forum. Od pewnego czasu zauważyłem, że ludzie ograniczają swój język, zapominając również, o zwrotach grzecznościowych. Jeśli by ktoś nie wiedział np: Ty,Ci,Tobie. Duża litera, to nie problem. A już widać, iż nasz język wzbogacił się o nowe doznania, warte zapamiętania. Raczej każdy, uczył się takich podstawowych reczy, na lekcji polskiego. Więc nie wiiem czemu. Może zapomnieliście od podstawówki?

 

Tak samo zwracanie się do siebie, w sposób wulgarny, może nie wszędzie, ale można znaleźć takie przypadki w niektóryh postach, tematach. Każdy człowiek jest równy, więc wzajemnie powinniśmy się szanować, a nie wyzywać, bo na pewno nie prowadzi to do zgody. A tylko napiętrza konflikty, których powinno być na tej stronie, jak najmniej. Zaczyna się od małej sprzeczki, a kończy na podziale kilku użytkowników.

 

Więc proszę nie zapominać, o takich prostych sprawach. Jesteśmy Polakami, więc to pokażmy. To jest jedna z naszych dum. I posiadać taki język, lecz nie zawsze jest łatwy. Ale po to są bariery, aby je przełamywać.

 

 

 

Mam nadzieje, że mnie w spokoju wysłuchałeś.

 

Dziękuje za uwagę.


Użytkownik VenRox edytował ten post 30 November 2015 - 19:34

computer-icon.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 30 November 2015 - 19:30

Faktycznie, na trzeźwo nic z tego czterowiersza nie wyciągnąłem.

Uwaga, streszczenie:

Zapal
Cze, zwroty grzecznościowe.
Wulgarny, szanować, sprzeczki.
Coś o patriotyzmie
Dzięki
Pa.


  • DarknessXIII i Sofiak lubią to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#3 Irdo

Irdo

    B A S S S L U T

  • Użytkownik+
  • 709 postów

Napisano 30 November 2015 - 19:32

803.png



#4 VenRox

VenRox

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 190 postów

Napisano 30 November 2015 - 19:36

Krótko i na temat.


computer-icon.png


#5 stawarski

stawarski

    Distinguished Whovian

  • Użytkownik+
  • 137 postów
  • Stawarski

Napisano 30 November 2015 - 19:46

Ja tam założyłem dwa dni temu temat o montażach z gier, pokazałem kilka przykładów i się hejt po chwili rozleciał (bez ortografii oczywiście), że "oni by to lepiej", "Sony Vegas lepszy" itp. itd. Nie wiem po co się wcinać (10 różnych komentarzy), jak się nie podoba to można chyba grzecznie, a nie jakbym islam pod sejmem promował.


tumblr_mvt6ndou7B1s14fjso1_r1_500.gif


#6 adamandrzej02

adamandrzej02

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 703 postów

Napisano 30 November 2015 - 19:49

Tak samo zwracanie się do siebie, w sposób wulgarny.

 

To jak chcesz przedszkolakom powiedzieć, że kolejny mega drop jest niepotrzebny? Coraz więcej Polaków idzie na zagraniczne serwery grac. Dlaczego? Podaj mi polski dobry serwer (zwłaszcza ancapa), na którym można spokojnie grac. Dlatego.


#7 VenRox

VenRox

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 190 postów

Napisano 30 November 2015 - 20:04

@up

 

Tyczy się to forum, a nie serwerów.

 

Ale, jeśli miałem podać Twój serwer no to niestety jeszcze, nie miałem przyjemności zagrać.

 

Bo na zagraniczych serwerach, są nowe rzeczy. A jak wiemy zatrzymaliśmy się na poziomie survival/frakcje. Można znaleźć tam coś niepowatarzalnego.


Ja tam założyłem dwa dni temu temat o montażach z gier, pokazałem kilka przykładów i się hejt po chwili rozleciał (bez ortografii oczywiście), że "oni by to lepiej", "Sony Vegas lepszy" itp. itd. Nie wiem po co się wcinać (10 różnych komentarzy), jak się nie podoba to można chyba grzecznie, a nie jakbym islam pod sejmem promował.

Nic nowego. Więc, już wiesz czego tyczy się ten temat. Ale trzeba, to brać na siebie.


  • adamandrzej02 i FireGhostPL+ lubią to

computer-icon.png


#8 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 30 November 2015 - 20:05

To forum potrzebuje chemioterapii. Nie twierdzę, że jestem święty (bo spamie i o tym wiem), ale są gorsi odemnie. Zwroty grzecznościowe raczej można odpuścić, w końcu to forum o minkrafcie (a coraz mniej tu minkrafta) a nie praca magisterska. Z kolei gdyby admini dawali nawet 1 punkt warna za każdy spam, obrazę itp. to po tygodniu połowy userów by nie było. A reszta czytała by posty pięć razy przed wysłaniem (może to i lepiej?). Od kiedy powstała diaxowa giełda to ludzie masowo piszą by zdobywać forumową walutę. Wolałem już, gdy diaxy nie miały zastosowania


#9 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 30 November 2015 - 20:34

W du**e mam twoje zdanie!


  • NoFFuB lubi to

"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


#10 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 30 November 2015 - 21:06

Raczej to ludzie tutaj nie umieją odróżnić krytyki od hejtu

 

Ja tam założyłem dwa dni temu temat o montażach z gier, pokazałem kilka przykładów i się hejt po chwili rozleciał (bez ortografii oczywiście), że "oni by to lepiej", "Sony Vegas lepszy" itp. itd. Nie wiem po co się wcinać (10 różnych komentarzy), jak się nie podoba to można chyba grzecznie, a nie jakbym islam pod sejmem promował.


Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#11 Gość_xgh69_*

Gość_xgh69_*
  • Gość

Napisano 30 November 2015 - 21:31

Zgadzam się z @up. Nikt nie wyzywa się tu od ku**w, pedałów, szmat, pi*d itd. Człowiek jest istotą, która posiada emocję, a język polski jest językiem w którym występują wulgaryzmy i trzeba się z tym pogodzić :) Hejt to bezmyślna, nieuzasadniona krytyka. Nie zachęcam do wyzywania się, ale ludzie - nie bierzcie wszystkiego dosłownie!!! To tylko internet, nie nadymajcie się tak jak nie wiadomo kto. Na forum jest w miarę przyzwoita kultura, natomiast jest również sporo osób które są nadwrażliwe i za przeproszeniem po prostu głupie (niedouczone) i mylą hejt z konstruktywną krytyką. A co do tego Pana który pokazywał montaże, jeśli wstawiasz na publiczne forum swoje dzieło to licz się z negatywnymi opiniami. Miejcie do siebie trochę dystansu :P Poza tym nawet najprawdziwszy hejt i tak był, jest i będzie i nic nie poradzicie.
  • MrKisiel lubi to

#12 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 30 November 2015 - 23:37

Co do zwrotów, to wg. netykiety domyślnie do innych osób zwracamy się per ty. Więc nie jest to niezgodne z żadnymi zasadami, że nikt nie zwraca się do innych per Proszę szanownego Pana. Czy ktoś się zwraca tak czy inaczej to zależy tylko od danej osoby jak jej wygodnie.
Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#13 Estralier

Estralier

    Uskrzydlony

  • Użytkownik+
  • 547 postów
  • Estralier

Napisano 01 December 2015 - 09:07

Jeśli by ktoś nie wiedział np: Ty,Ci,Tobie. Duża litera, to nie problem. A już widać, iż nasz język wzbogacił się o nowe doznania, warte zapamiętania. Raczej każdy, uczył się takich podstawowych reczy, na lekcji polskiego. Więc nie wiiem czemu. Może zapomnieliście od podstawówki?

Z tego co wiem bezpośrednie zwroty do adresata (ty, ci, tobie) w każdej formie poza listem pisze się małą literą.
 
 

Jesteśmy Polakami, więc to pokażmy. To jest jedna z naszych dum.

Jedną z polskich dum jest bycie uprzejmym w internecie i pisanie "ci" z wielkiej litery? Coś mnie ominęło.

Użytkownik Elytras edytował ten post 01 December 2015 - 09:16

  • DarknessXIII lubi to

onqVCqS.png


#14 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 01 December 2015 - 17:54

 

To jak chcesz przedszkolakom powiedzieć, że kolejny mega drop jest niepotrzebny? Coraz więcej Polaków idzie na zagraniczne serwery grac. Dlaczego? Podaj mi polski dobry serwer (zwłaszcza ancapa), na którym można spokojnie grac. Dlatego.

 

Chcą to niech robią, nie to nie jest TWOJA sprawa :P



#15 VenRox

VenRox

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 190 postów

Napisano 01 December 2015 - 18:17

Z tego co wiem bezpośrednie zwroty do adresata (ty, ci, tobie) w każdej formie poza listem pisze się małą literą.
 
 
Jedną z polskich dum jest bycie uprzejmym w internecie i pisanie "ci" z wielkiej litery? Coś mnie ominęło.

Sama kultura pokazuje, że powinniśmy zachować zwroty grzecznościowe, w każdej sytuacji. Nie ma to znaczenia zwracasz się do osoby, więc wypada zachować, chociaż taką małą rzecz.

 

Jedną z naszych dum to język polski, nie odnoszę się specjalnie to pisania "ci" prawda?  Więc proszę czytać uważniej, niż wyjmować coś z kątekstu.


computer-icon.png


#16 Aziz

Aziz

    Legenda

  • Administrator
  • 4182 postów
  • Aziz

Napisano 01 December 2015 - 18:29

z kątekstu.



No właśnie.
Tak apropos poprawnego korzystania z naszego "pięknego ojczystego języka"
  • DarknessXIII i Sofiak lubią to
Dołączona grafika
Ja tu tylko sprzątam
Na co mi pad gdy mam WSAD
"era kucyków na CraftPortal minęła" - Danio, 11 grudnia 2011; 22:52 "David z Getta" ~ Vermello
"Aziz to Aziz" - Mawi "Wielka księga epickich cycatów" ~ Soneillon
"Adikso rano kobiety w dniu ich siekiery." - Ransey

#17 Gość_xgh69_*

Gość_xgh69_*
  • Gość

Napisano 01 December 2015 - 18:41

Tak to jest jak ktoś kto nie zna dobrze języka polskiego poprawia innych i robi taką demonstrację na forum. Brak słów.



#18 VenRox

VenRox

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 190 postów

Napisano 01 December 2015 - 19:08

Skoro to demonstracja, to po co ją napędzasz?


Użytkownik VenRox edytował ten post 01 December 2015 - 22:34

computer-icon.png


#19 Sofiak

Sofiak

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 510 postów
  • Besvious

Napisano 01 December 2015 - 19:40

polski jenzyk trudny jeznyk

 

po co*

Proszę przestań się już poniżać tym wszystkim


Bez_nazwy.png

no matter how hard i try it never stop hurts...


#20 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 01 December 2015 - 19:45

Na moje to po prostu nie wywołujmy shitstormu. Ja już z tym skończyłem, nie wiem jak wy. Przypominam, że są takie możliwości jak ignorowanie denerwujących osób i zgłaszanie nieodpowiednich postów.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Kulutra, forum, gdzie, nadal, gosci