Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mały spawn mobów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Domherr

Domherr

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 08 July 2011 - 18:22

Jestem fanem CTSG ^^ i wczoraj w nocy budowałem mob spawner tak jak on na swoim filmiku, zrobiłem wszystko dobrze. No i ,,uruchamiam" na easy potworków mnóstwo, idą do góry zabijają się itemki lecą, no bosko!
Tyle że teraz, potworów nie ma tam wcale, jak zmienie na med i potem znowu na easy to pojawią się 1-2 potworki i znów cisza... ;/
Co mam zrobić aby ,,było jak dawniej"?

EDIT: Gram na teksturze jonhsmith jak by to było ważne to tak na zaś mówie ^^

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_kuba76_*

Gość_kuba76_*
  • Gość

Napisano 08 July 2011 - 18:28

zainstaluj odnowa minecrafta

#3 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 July 2011 - 18:35

Tak tak najlepiej niech zreinstaluje komputer . Albo niech kupi nowy brawo dla ciebie kuba76 . Domherr najprawdopodobniej zwiedziłeś duæá ilość świata w której wygenerowały się w jaskinie i to jest powód który zmniejszy Spawn w tym miejscu . Musisz pochodzić i poustawiać pochodnie we wszystkich jaskiniach w ten sposób zwiększa się szanse zrespienia ich u ciebie

#4 dam97

dam97

    Znawca

  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 08 July 2011 - 18:38

Nie na całym świecie. Jest tak że na chunk jest limit mobów. Musisz pochodzić w jaskiniach na chunkach na ,których masz kopalnie. Też jest tak, że na Easy respi się więcwj potworow niż na Medium

#5 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 July 2011 - 18:47

Przecież to napisałem ... wszystkie jaskinie w odległości bodajże kolo 250 kratek

#6 XyzykPL

XyzykPL

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 08 July 2011 - 21:53

Chunk ma wymiary 16x16x128, i ten chunk ma sztywny limit mobów. Moim zdaniem wystarczy pokombinować z F3 i oświetlić wszystkie jaskinie pod i ponad grinderem. Odległość nie ma tu nic do rzeczy.

#7 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 July 2011 - 22:22

odległość od miejsca w którym stoisz ma znaczenie . Jeżeli gdzieś dalej jest jaskinia połowa potworów będzie się tam respiła połowa w mob grinder . W odległości od postaci minimalnej i maksymalnej respią się potwory i w tym zakresie trzeba oświetlić wszystko prócz mob grinder wtedy na 100% w dzień wszystkie potwory będą się tam respić . Polecam ci zrobić mob grinder nad morzem w powietrzu tam nie będziesz miał żadnych jaskiń

#8 XyzykPL

XyzykPL

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 367 postów

Napisano 08 July 2011 - 22:30

No tak, ale moby spawnią się w odległości min 24 kratki. Poza tym, jak już pisałem, chunk jest 16x16x128. To oznacza, że bez oczyszczania jaskiń, to nawet morski grinder nie będzie wydajny.

#9 Karvo

Karvo

    Uczony

  • Użytkownik
  • 485 postów
  • Karvo1995

Napisano 08 July 2011 - 22:31

Po pierwsze - Nie jest to mob spawner lecz mob grinder.
Po drugie - Potwory spawn'ują się losowo raz mniej raz więcej.
Po trzecie - Aby zwiększyć ilość spawn'ujących się mobów oświetl okoliczne jaskinie.

#10 B4NN3D

B4NN3D

    banned

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 08 July 2011 - 22:35

Po czwarte pierwszy napisałem już o oświetleniu Jaskiń więc myślę że to już spam od waszej strony ...
Myślę że temat do zamknięcia ponieważ już wszystko co było możliwe mu doradziliśmy ... a i dodam że nic nie ma znaczenia na spawn mobów w minecraft . (nawet na peaceful )

#11 Domherr

Domherr

    Nowy

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 July 2011 - 01:05

Chciałem tak tylko uściślić dla przyszłych pragnących wiedzy, tak jak mi mówili userzy z forum oświetliłem na maxa pobliską jaskinię i mobów jest znów full ;]
Więc jeśli mieliscie podobny problem to już macie rozwiązanie

A za pomoc mi bardzo dziękuje ;) Wszystkim!