Skocz do zawartości


Zdjęcie

Best You - Gra, ale czy do końca?

Best You rozwoj osobisty platforma grywalizacja gra trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 SirNobody

SirNobody

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 279 postów
  • DarkSirNobody

Napisano 02 November 2015 - 02:05

logo_bestyou.png


Chciałbym Wam przedstawić projekt, którego jestem współautorem. Jest to gra, chociaż służy nie tylko rozrywce. Jest to trening, chociaż daleko mu do nudnych i żmudnych. W zasadzie Best You balansuje na skraju wielu dziedzin, więc trudno go opisać w dwóch słowach - a, że dopiero startujemy, niemal na pewno niewielu z Was o nim słyszało ;)
 
Ale do rzeczy
 
Jest wrzesień roku 2013. Damia Redmer, autor prawdopodobnie najpopularniejszego bloga o rozwoju osobistym Rozwojowiec.pl, otwiera zapisy do Brain Master University. Jest to trening rozwoju osobistego prowadzony razem z Marcinem Matuszewskim (Intelektualnie.pl, autor kursów takich jak Potrójny Efekt), który zakłada nauczenie uczestników m. in. umiejętności błyskawicznego czytania,  tworzenia nowych nawyków, czy zmiany lub likwidacji starych, niechcianych, oraz wiele wiele innych. Solidna wiedza poparta ponad tysiącem badań, praca w grupach, mila atmosfera... nic tylko zacząć pracować nad sobą.
 
Czy to zdało egzamin?
 
Tak, ale...
 
...mimo, że uczestnicy robili błyskawiczne postępy w nauce, a także w dziedzinach życia, nad którymi chcieli pracować, okazało się, że po pewnym czasie... zaczyna się dziać coś niedobrego. Czegoś zabrakło. Mimo ogólnego sukcesu oraz wielu pozytywnych opinii, projekt na drugi rok nie wystartował. Za to Damian zaczął przekopywać się przez kolejne tysiące badań, w poszukiwaniu tego brakującego elementu. Aż znalazł.
 
Grywalizacja
 
W dwóch słowach: grywalizacja wykorzystuje mechanizmy znane z gier komputerowych (zwłaszcza MMO), by dać efekty w świecie realnym. Jest chętnie wykorzystywana w największych korporacjach przy okazji szkoleń, czy - banalny przykład - rekrutacji.
 
Wyobraź sobie, że reflektujesz na stanowisko menadżera w pewnej firmie. Ku swojemu zdziwieniu jednak, rekrutujący zamiast rozpocząć standardową rozmowę kwalifikacyjną - sadza Cię przed komputerem z odpaloną grą mmo rpg. Wcielasz się w niej w zarządce stacji kosmicznej, którego decyzje wpływają na los fabuły. Możesz albo doprowadzić stację do bankructwa, albo zmienić w dochodowy biznes, samemu pławiąc się w blasku i kosmicznych dolarach. Na podstawie zaś wyniku, oceniane są Twoje umiejętności i wiedza. Bez narażenia się na subiektywne i często błędne pierwszego wrażenia osoby rekrutującej, bez niepotrzebnego stresu, szybko, tanio, obiektywnie. 
 
Fajnie? Jest jeszcze lepiej. Załóżmy, że masz do wkucia kilka rozdziałów z historii. Jakieś wojny, jakieś daty. Historią się nie interesujesz, ale maturę zdać trzeba, a jeszcze wcześniej - dostać przynajmniej tę tróję ze sprawdzianu. Jednak Minecraft jest zbyt kuszący, i mimo, że naprawdę się starasz, do jasnej - STARASZ SIĘ, to trzy strony dalej nie masz już pojęcia, co czytałeś wcześniej, daty są jaką abstrakcją, i z jakiegoś powodu nie możesz wybić sobie z głowy przeświadczenia, że Zygmuś III Waza był nieślubnym synem Bolka Krzywoustego. I teraz sobie pomyśl, o ile łatwiej by się było tego nauczyć, grając sobie w starego dobrego RPG, w którym za każda poprawnie podaną datę dostawałbyś 300 monet, i mógłbyś na własne oczy przekonać się co do krzywizny ust wspomnianego. 
 
Nauka poprzez zabawę? Niby to stare jak świat, nic odkrywczego, ale jednak...
 
Best You
 
W BY poszliśmy o krok dalej. W ramach treningu/platformy możesz - wcielając się w naukowca zgłębiającego tajniki ludzkiego umysłu i rządzących nim efektów psychologicznych - poprawiać się w każdej wybranej przez siebie dziedzinie.
 
Ty wyznaczasz sobie cele, i ty je realizujesz, a my zapewniamy, że będzie to dla Ciebie przyjemne. Codzienne wstawanie o wyznaczonej porze? Nie ma sprawy! Jogging trzy razy w tygodniu? Jasne. Jeśli chcesz się rozwijać, obecnie nie ma lepszego rozwiązania - nawet mimo tego, że projekt dopiero wystartował, a wiele funkcjonalności jest dopiero w fazie planowania.
 
Poza narzędziami (takimi jak kalendarz, w którym możesz monitorować swoje postępy), masz dostęp także do rzetelnej wiedzy na temat nawyków, motywacji, planowania dnia, podnoszenia zdolności umysłowych i tak dalej i tak dalej, przekazanej w sposób maksymalnie przystępny. 
 
A jeśli ktoś Ci podpadnie, zawsze możesz wyzwać go na rundkę w zbijaka...
 
Ale zaraz zaraz...
 
...przecież to czysta komercja! 
 
I tak, nie ukrywam, że platforma Best You jest płatna (na zasadzie abonamentu). Nie ukrywam, że ten temat jest swego rodzaju sprytnie zakamuflowaną autoreklamą ;) Jednak - wiedzy tam zawartej nie znajdziesz obecnie nigdzie indziej, podobnie jak narzędzi, które tam oferujemy. Dodatkowo to, ile wydasz zależy od Ciebie (zależnie jak bardzo angażujesz się w osiąganie swoich celów, jak i to, czy chcesz mieć większy dostęp do narzędzi, czy do materiałów - cena wiec nie jest stała, a i zmniejsza się, gdy zaczniesz osiągać postępy.)
 
Generalnie w mojej całkowicie nieobiektywnej ocenie - jednak warto spróbować, zwłaszcza, że pierwszy miesiąc jest za darmo, a za rezygnację - brak konsekwencji ;) I ręczę za to głową. (Głowię ręką? Hmm)
 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Czekam także na uwagi, oceny, pytania i hejty. Ostatecznie po to jest ten dział ;)
 
Na platformie znajdziecie mnie pod pseudonimem DarkSirNobody oraz Nobody - możecie podawać własne,jeśli się zdecydujecie ;)

Użytkownik SirNobody edytował ten post 02 November 2015 - 02:07

"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala"

nobodyspacklogo2.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Payper Duck

Payper Duck

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 postów

Napisano 02 November 2015 - 08:12

To jak coach zamiast striptizerki na pulpicie? Wow!
A podkusiłbys się może o screenshoty?
  • MrKisiel lubi to

#3 Emilian

Emilian

    Znawca

  • Użytkownik
  • 379 postów

Napisano 02 November 2015 - 08:13

Nie specjalnie na waszym miejscu ufałbym w ogóle tej osobie. Generalnie często oglądając jego materiały słysze jakie głupoty gada o niektórych rzeczach, chwile temu mówiąc, że to potwierdzono naukowo. I teraz nasuwa się pytanie - ile jeszcze takich głupot on powiedział w które ktoś wierzy? Odsyłam do ciekawego artykułu.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


p2iraWw.jpg


#4 SirNobody

SirNobody

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 279 postów
  • DarkSirNobody

Napisano 02 November 2015 - 17:01

A podkusiłbys się może o screenshoty?


Coach to to raczej nie jest, sam jestem sceptykiem jeśli chodzi o tę formę motywowania się i odkrywania własnej drogi. Moim zdaniem każdy sam powinien to w sobie odkryć w ten czy inny sposób. Ale to moja prywatna opinia.

Co do screenów jednak - oczywiście, już przesyłam kilka przykładowych :)


 

Nie specjalnie na waszym miejscu ufałbym w ogóle tej osobie.


Mówisz o mnie, czy o Damianie? :)

Rozumiem, że bardziej o Damianie, niż o mnie. Powiem w ten sposób - poza tym, że jestem jego pracownikiem, jestem także jego klientem. Za pierwsze zarobione na Nobody's Packu pieniądze kupiłem jego kurs Easy Work System.

I jako klient muszę powiedzieć tak: ten kurs działa. Niektóre z elementów co prawda musiałem dostosować bardziej pod siebie, a nie ślepo podążać za instrukcją, niemniej miałem efekty. Nie mówię, że nagle stałem się wow wow najlepszy we wszystkim co robię i nigdy nie miałem problemu by brać się do pracy, nauki, czy innego zadania, ale było to prostsze. Pomijając to, że Damian testuje wszystko na sobie, zanim coś sprzeda, ma mnóstwo pozytywnych opinii od osób, na których działa to również, a jeśli jednak wyłamujesz się i w Twoim przypadku wszystko bierze w łeb - masz rok gwarancji satysfakcji na jego produkty.
 

Generalnie często oglądając jego materiały słysze jakie głupoty gada o niektórych rzeczach, chwile temu mówiąc, że to potwierdzono naukowo. I teraz nasuwa się pytanie - ile jeszcze takich głupot on powiedział w które ktoś wierzy? Odsyłam do ciekawego artykułu.


Teraz co do tego: jak to mówią w internetach: "pics or didn't happen". Mówisz o głupotach, nie podając żadnego przykładu.
Ale nie martw się, ja mogę zrobić to za Ciebie: Damian na jednym szkoleniu powtórzył dość często słyszaną (a w zasadzie czytaną) w internecie i literaturze z zakresu rozwoju osobistego bzdurę, że nowy nawyk kreuje się w ciągu 21 dni. I tak, to jest bzdura, ale się do tego ustosunkował.

Poza tym, pracując z nim od roku nie raz słyszałem, że jakaś prezentacja do drzewa wiedzy w magazynie się opóźni, ponieważ natrafił ze swoim zespołem do badań na kolejne, które rzucają nowe światło na sprawę, a nawet mogą przeczyć poniekąd poprzednim. On jest skrupulatny ;) I źródła badań podaje przy każdej prezentacji. (Wiec to nie jest "on sobie powiedział na jakiś temat, jakiś guru od rozwoju osobistego". Chcesz to możesz sprawdzić. I jasne, nie wie wszystkiego, badania (a raczej wnioski) mogą się mylić, ALE jest to może ułamek procenta wszystkiego, na co u niego trafisz.)

Poza tym jakoś średnie mam podejście do osoby, która powołuje się na niemożliwe do wyjaśnienia naukowego zjawiska paranormalne, w całości opiera się na swoich subiektywnych odczuciach, a na potwierdzenie swoich słów ma tylko kolejne swoje słowa... Generalnie zgadzam się z Krzyśkiem i Arturem Królem wiec jak chcesz więcej zarzutów co do rzetelności artykułu to odsyłam, nie będę się tutaj szczególnie rozwodzić. Ale to moja prywatna opinia. Jaka sama, jak Twoja ;)


Użytkownik SirNobody edytował ten post 02 November 2015 - 17:55

"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala"

nobodyspacklogo2.png


#5 Runfis

Runfis

    Uczony

  • Weteran
  • 461 postów
  • Runfiss

Napisano 02 November 2015 - 18:00

Mam dla was świetną poradę, która pomoże zwiększyć wyniki waszej pracy:

A teraz nieco poważniej - może i tego typu strona w pewnym stopniu pomaga w rozwijaniu się (samorozwoju) ale prawda jest taka, że nic nie da bez chęci użytkownika. Ogólnie gratuluję pomysłu, gdyż uważam, że może to pomóc - pod warunkiem, że rzeczywiście potrafi zmotywować do samego korzystania z serwisu. Sam niejedną podobną stronę, z której należałoby regularnie korzystać, opuściłem, gdyż po prostu mi się znudziła. 

 

Co do samego właściciela portalu rozwojowiec.pl - nie wiem jak się nazywa, kim jest, ale swego czasu obejrzałem kilka jego filmów. Na początek ciekawiło mnie to, co opowiada, później jednak zauważyłem o co w tym chodzi - przedstawię to na przykładzie

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

. Gość przez 5 minut zachwala metodę, która zwiększa koncentrację, opowiada, opowiada... i w końcu mówi na czym polega - masz wyobrazić sobie pomarańczę z tyłu głowy, to podwoisz swoją koncentrację. Może to się wydawać śmieszne, ale jak ktoś przez 5 minut słucha zalet tej metody, jaka to jest skuteczna, co dzięki niej można osiągnąć, to zaczyna w to wierzyć.

 

Nie mówię tutaj, że jego filmy są zupełnie bezwartościowe; dowiedziałem się z nich kilku cennych informacji, jestem też pod wrażeniem jego zdolności "mówczych", jednak sposób, w jaki przedstawia swoje rady (i to, że niektóre są dziwne) jest dość podejrzany, przynajmniej dla mnie. Nie wiem, jestem sceptykiem, może źle do tego podchodzę. :)


  • MrKisiel lubi to

#6 SirNobody

SirNobody

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 279 postów
  • DarkSirNobody

Napisano 02 November 2015 - 22:08

Osiągasz tylko to, co chcesz osiągnąć, to jest tylko narzędzie. 

A Damian rzeczywiście cierpi na niedobór lapidarności, sam mu to mówiłem :D 


"Nie ma piękna, jeśli w nim leży krzywda człowieka. Nie ma prawdy, która tę krzywdę pomija. Nie ma dobra, które na nią pozwala"

nobodyspacklogo2.png






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Best You, rozwoj osobisty, platforma, grywalizacja, gra, trening