Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przeciętny dzień z życia bohatera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubixlol2

kubixlol2

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 174 postów

Napisano 21 September 2015 - 18:59

Na wzgórzu była wioska. Była biedna, ponieważ codziennie przylatywał do niej smok kresu który spalał domy. Żyli w niej dwoje braci. Pokłócili się, kto pójdzie na polowanie.

- Słuchaj! Ja sprzątam w domu i gotuję! Więc ty idź na polowanie! - rzekł jeden z braci.

- Ja? Byłem na ostatnim polowaniu! - odpowiedział drugi brat.

- Ja mam za dużo pracy! Cały dzień sprzątam, zmywam naczynia i jeszcze będę chodził na polowania?!

- Dobrze! Ja pójdę na polowanie, ale to mój ostatni raz!

Rozgniewany wyszedł, stuknął drzwiami i pobiegł do lasu polować. Oddalił się od domu. Polował godzinami, miał wracać, aż tu nagle usłyszał krzyki mieszkańców:

- Smok! Smok!

- Zestrzelcie go! - rozkazał żołnierzom generał.

Smok przemieszczał się tak szybko, że nie dało się go trafić. Żołnierze zostali zabici. A wioska płonęła. Brat, który był na polowaniu szybko pobiegł do wioski. Był przed domem i przybiegł do niego sąsiad.

- Twój brat nie żyje. Został zabity przez smoka. - powiedział.

- Co?! A ja się z nim dzisiaj pokłóciłem. Gdzie on teraz jest?! - zapytał się brat.

- Został pochowany.

- Teraz zabiję smoka!

- Wiele osób tak mówiło, ale gdy próbowali tego dokonać ginęli.

- Ale ja nie zginę. Zabiję tego smoka!

Po tej rozmowie jak najszybciej udał się do kowala, aby wykuł mu zbroję i miecz do walki ze smokiem. Wszedł do kuźni i powiedział:

- Chcę zbroję i miecz do walki ze smokiem.

- Zapewne umarł ci ktoś bliski?

- Tak, ale nie o tym teraz. Wykuj mi ten miecz i zbroję.

- Jak sobie życzysz.

Po chwili kowal przyszedł znowu ze zbroją i mieczem i rzekł:

- Miecz jak najlepszy, zbroja doskonała do walki ze smokiem. Lekka, dzięki czemu nie stopi się na tobie podczas dmuchem ognia smoka.

- Doskonale. Tutaj zapłata. Mogę już iść.

- Nie tak prędko! Za kuźnią jest tajemniczy, który da ci wskazówki jak pokonać smoka.

- Dobrze, dziękuję!

Wyszedł i tak jak radził kowal poszedł do chatki za kuźnią. Wszedł do chatki, a tajemniczy oświadczył:

- Kolejny, który idzie zabić smoka...

- Kowal mówił, że dasz mi wskazówki, więc prędko, nie mam dużo czasu.

- Dobrze. To nie będą wskazówki lecz broń, która ci w tym pomoże. Ta broń jest w rodzinie od lat lecz nikt nigdy nie wiedział jak ona działa. Podobno ma w sobie moc. Możesz już iść.

- Jak tylko zabiję smoka, zwrócę ci tę broń. Już idę. Dziękuję za pomoc.

Wybiegł z chatki i pobiegł do swojego celu. Biegł, a podobno na drugiej stronie rzeki znajduje się królestwo smoka. Przepłynął na drugi koniec, ale królestwa nigdzie nie było widać. Czy to na pewno tutaj? Może ta broń mi pomoże. Machnął nią i stworzył się portal, który zapewne prowadził do królestwa. Bardzo chciał pomścić brata, więc skoczył w portal i był w innym świecie. Przynajmniej mu się tak wydawało. No i gdzie ten smok? Pomyślał, aż tu nagle zza skały wyleciał wielki czarny smok. Leciał prosto w jego stronę, miecz przyszykowany do zabicia smoka. Nie zmarnował okazji, uderzył smoka prosto w głowę. Pełny nadziei, że zabił smoka, to nic temu smokowi się nie stało. Jak go pokonać? Zadał sobie pytanie. Może ta broń coś da? Znów nią machnął, a smok zginął. Z dumą pomścił brata. Pojawił się portal, który prowadzi do świata prawdziwego. Wskoczył w ten portal i znów pojawił się w wiosce. Każdemu powiedział co się stało w tamtym świecie, a przez zabicie smoka została zrobiona uczta.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 21 September 2015 - 19:44

Przepiękna opowieść, wzruszyłem się. Przeczytanie całości zajęło mi mnóstwo czasu. Pięknie napisane. Cóż więcej mogę napisać... 10/10


"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#3 Winderlook

Winderlook

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Winderlook

Napisano 21 September 2015 - 19:48

Albo mam dzisiaj taki świetny humor, albo to takie fajne. Ale!

1. Na początku napisałeś: żyli w niej dwoje bracia.
2. Do dialogów przydałoby się dodać trochę opisu, bo teraz są jedynie słowa bohaterów. Można nawet przedłużyć dłuższą rozmowę w dwie lub trzy szersze wypowiedzi.
3. W ostatniej części słowo smok tyle razy się powtarza że psuje się całe pozytywne wrażenie po opowiadaniu.
4. Słaba fabuła. Pomyśl następnym razem nad czymś oryginalnym, niespotykanym.

Łap lajka, bo widzę starania. Pracuj więcej nad utworzonym tekstem, poprawiaj błędy i wprowadzaj małe ulepszenia.

#4 2Jamalo

2Jamalo

    The Don Killuminati

  • Użytkownik+
  • 147 postów
  • CTSG

Napisano 21 September 2015 - 19:49

Machnął 2 razy i zabił smoka, ciekawe.

Ale tak ogólnie to jesteś Tolkienem XXI wieku!


Użytkownik 2Jamalo edytował ten post 21 September 2015 - 19:49

"Po wielu latach, z twarzą przez zmarszczki zoraną,
Opowiem to, z westchnieniem i mglistym morałem:
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano
Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną -
Reszta wzięła się z tego, że to ja wybrałem."

- Robert Frost "Droga nie wybrana"


#5 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 21 September 2015 - 20:24

Po pierwszych trzech zdaniach przypomniałem sobie to:


#6 Krystiank1410

Krystiank1410

    Snek

  • Użytkownik+
  • 165 postów

Napisano 21 September 2015 - 20:57

Płakałem. 


uQcilSi.jpg?1


#7 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 21 September 2015 - 21:28

Historia znacznie lepsza od wielu tutaj publikowanych, co nie znaczy że dobra.

Smok codziennie palił domy i codziennie budowali je na nowo?
Generał i żołnierze w wiosce?
Dwa ciosy wystarczyły do zabicia smoka?

Ogólnie fabuła mało rozbudowana, historia również. Popracuj nieco nad opisami postaci, miejsc, itd.

Daję lajka na zachętę i czekam na kolejną (mam nadzieję, że lepszą) historię.

#8 Snowrip

Snowrip

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 597 postów

Napisano 21 September 2015 - 22:08

Pomysł dobry, lecz mogłeś się bardzie postarać. Szczerze mówiąc to twoja praca jest jedną z lepszych jakie widziałem na tym forum.

 

 

,,Może ta broń coś da? Znów nią machnął, a smok zginął'' - haha :D



#9 krfcm

krfcm

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 134 postów
  • Krfcm

Napisano 21 September 2015 - 22:31

Takie sobie, brak opisów, mało rozbudowana fabuła i strasznie prosto liniowa. Klimat nigy średniowiecza ale dziwne jest tempo wykonywania prac. + za chęcie nie jest źle ale sporo musisz jeszcze popracować :)

sfrDwtu.png


#10 kubixlol2

kubixlol2

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 174 postów

Napisano 22 September 2015 - 05:42

Dzisiaj pojawi się kolejne, tylko z waszymi uwagami. Czyli m.in. opisy, rozbudowane dialogi i popracuję nad fabułą.

 

 

Zrobiłem nowe opowiadanie! https://craftportal....cia-bohatera-2/


Użytkownik kubixlol2 edytował ten post 22 September 2015 - 15:34

  • Libter lubi to

#11 koxmisiek

koxmisiek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 79 postów
  • KoxMisiaczek

Napisano 30 October 2015 - 11:16

Takie sobie. Krótkie, bardzo liniowa i nudna fabuła. Widać że miałeś wenę, ale bardzo słabo zakończyłeś. 5/10.


Wiem że mam słabą sygnaturę, ale chociaż sobie na nią popatrz:

 

 

 

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 


#12 Neviriell

Neviriell

    Myśliciel

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Neviriell

Napisano 28 December 2015 - 11:10

Nie mogę powiedzieć, że beznadziejne, ale też i pochwalić to trudno. Może po napisaniu innych historyjek coś się w tobie obudzi.

Poza tym jednak okropnie w niej czuć kopiowanie, Nie mówię tu o dosłownym kopiuj wklej ale wygląda to tak jakbyś pisał z książki.


"Remember, reality is an illusion, the universe is a hologram, buy gold, bye! "

Bill Cipher