Skocz do zawartości


Zdjęcie

Serwer nie chce się włączyć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 olafejs

olafejs

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 September 2015 - 11:06

Witam,

 

przedłużyłem swój stary serwer (niestety mojego świata już nie było ;/) zrobiłem opcje formatuj wszystkie pliki i wybrałem silnik standardowy 1.8.7, po czym nacisnąłem uruchom wyplówa takie błędy:

[CSRV] Changing working dir...
[CSRV] Scanning for network conflicts... ['127.0.0.1:11372', '78.46.19.132:11372']
[CSRV] Setting kernel resource limits
[CSRV] Switching to unprivileged server user
[CSRV] Executing Java...
2015-09-14 12:03:56,917 ERROR Cannot access RandomAccessFile {}) java.io.FileNotFoundException: logs/latest.log (No such file or directory)
2015-09-14 12:03:56,917 ERROR Unable to invoke method createAppender in class org.apache.logging.log4j.core.appender.RollingRandomAccessFileAppender for element RollingRandomAccessFile java.lang.reflect.InvocationTargetException
	at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)
	at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:57)
	at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43)
	at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:606)
	at org.apache.logging.log4j.core.config.BaseConfiguration.createPluginObject(BaseConfiguration.java:841)
	at org.apache.logging.log4j.core.config.BaseConfiguration.createConfiguration(BaseConfiguration.java:595)
	at org.apache.logging.log4j.core.config.BaseConfiguration.createConfiguration(BaseConfiguration.java:587)
	at org.apache.logging.log4j.core.config.BaseConfiguration.doConfigure(BaseConfiguration.java:244)
	at org.apache.logging.log4j.core.config.BaseConfiguration.start(BaseConfiguration.java:142)
	at org.apache.logging.log4j.core.LoggerContext.setConfiguration(LoggerContext.java:339)
	at org.apache.logging.log4j.core.LoggerContext.reconfigure(LoggerContext.java:378)
	at org.apache.logging.log4j.core.LoggerContext.start(LoggerContext.java:149)
	at org.apache.logging.log4j.core.impl.Log4jContextFactory.getContext(Log4jContextFactory.java:85)
	at org.apache.logging.log4j.core.impl.Log4jContextFactory.getContext(Log4jContextFactory.java:34)
	at org.apache.logging.log4j.LogManager.getLogger(LogManager.java:387)
	at org.apache.logging.log4j.LogManager.getLogger(LogManager.java:322)
	at net.minecraft.server.MinecraftServer.<clinit>(SourceFile:77)
Caused by: java.lang.IllegalStateException: Unable to create a manager
	at org.apache.logging.log4j.core.appender.AbstractManager.getManager(AbstractManager.java:73)
	at org.apache.logging.log4j.core.appender.OutputStreamManager.getManager(OutputStreamManager.java:65)
	at org.apache.logging.log4j.core.appender.rolling.RollingRandomAccessFileManager.getRollingRandomAccessFileManager(RollingRandomAccessFileManager.java:62)
	at org.apache.logging.log4j.core.appender.RollingRandomAccessFileAppender.createAppender(RollingRandomAccessFileAppender.java:196)
	... 17 more
2015-09-14 12:03:56,919 ERROR Null object returned for RollingRandomAccessFile in Appenders
2015-09-14 12:03:57,330 ERROR Unable to locate appender File for logger 

Domyśliłem się że brakuje mu folderu LOG (dlaczego go standardowo nie ma ?) ale po stworzeniu folderu wisi podczas startowania z 20 sekund i jest wyłączony, co się dzieje ? Support nie odpisuje ;/



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 14 September 2015 - 11:40

Z jakiego hostingu korzystasz?



#3 olafejs

olafejs

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 September 2015 - 11:52

Craftserve :)



#4 Gregu

Gregu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 14 September 2015 - 11:54

Skontaktuj się z ich Biurem Obsługi Klienta, na pewno ci pomogą.



#5 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 14 September 2015 - 11:56

CraftServe podobno ma wadliwe wersje silników (zwłaszcza 1.8).

 

Pozostaje Ci kontakt z supportem lub zmiana hostingu.



#6 olafejs

olafejs

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 14 September 2015 - 11:57

Od wczoraj czekam, wydałem $ i serwera nie mam. Liczę że zwrócą $, albo przedłużą serwer o czas jak nie działał.



#7 kubixlol2

kubixlol2

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 174 postów

Napisano 14 September 2015 - 14:44

Lepiej zmień hosting... Ja tam zawsze pozostaje przy enderchest.pl

Craftserve ma tą mapę świata 3D, ale jest wadliwy.

Polecam hosting zmienić na enderchest.pl



#8 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 14 September 2015 - 14:47

Craftserve ma tą mapę świata 3D, ale jest wadliwy.

Mapa świata 3D jest generowana za pomocą pluginu DynMap i może być utworzona na dowolnym hostingu. Potrzebny jest tylko jeden dodatkowy port.



#9 kubixlol2

kubixlol2

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 174 postów

Napisano 15 September 2015 - 07:25

@up

Dawno jak mój kolega zaczął tworzyć serwery. Wiadomo, były nieogarnięte tzn. bez rang i takie tam. Serwery oczywiście tworzył na craftserve na którym było jeszcze wtedy bardzo drogo. Zrobił tnt wandem i robił z obsa osłonę. My, jego koledzy z klasy to mieliśmy tryb survival i opy, musieliśmy się go słuchać, bo w końcu on płacił za serwer. Mieliśmy też prot 4 luki z flamem itd. Za mną (dosłownie stałem przy tym) było tnt i strzelałem w kolegę. Ale łuk z flamem to strzała nie poleciała do przodu lecz w tnt i wydupiło serwer. W ogóle się pytał kto to zabrał mi opa i konsolke. Takie tam stare czasy. Więc nie polecam mieć serwa na craftserve. Trochę się rozgadałem :D. Ale polecam enderchest.pl


Użytkownik kubixlol2 edytował ten post 15 September 2015 - 07:26


#10 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 15 September 2015 - 07:33

Duża ilość TNT może doprowadzić do wywalenia każdego serwera. Testowałeś takie ilości TNT na enderchest?

Dodam, że Spigot pozwala ustawić limit TNT na tick, dzięki czemu nie wywalą one serwera.

#11 kubixlol2

kubixlol2

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 174 postów

Napisano 15 September 2015 - 07:34

@up Tak, testowałem. Na craftserve było około 8k a na moim nic się nie stało przy 13-14k więc polecam bardziej enderchest.pl

 

Serwery oba były na Bukkit'cie


Użytkownik kubixlol2 edytował ten post 15 September 2015 - 07:35


#12 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 15 September 2015 - 07:38

TNT to niezbyt dobry sposób na mierzenie wydajności serwera, ale enderchest rzeczywiście może być wydajniejszy.

#13 LordRossiol

LordRossiol

    betodron

  • Weteran
  • 1984 postów
  • LordRossiol

Napisano 15 September 2015 - 18:05

@up

Dawno jak mój kolega zaczął tworzyć serwery. Wiadomo, były nieogarnięte tzn. bez rang i takie tam. Serwery oczywiście tworzył na craftserve na którym było jeszcze wtedy bardzo drogo. Zrobił tnt wandem i robił z obsa osłonę. My, jego koledzy z klasy to mieliśmy tryb survival i opy, musieliśmy się go słuchać, bo w końcu on płacił za serwer. Mieliśmy też prot 4 luki z flamem itd. Za mną (dosłownie stałem przy tym) było tnt i strzelałem w kolegę. Ale łuk z flamem to strzała nie poleciała do przodu lecz w tnt i wydupiło serwer. W ogóle się pytał kto to zabrał mi opa i konsolke. Takie tam stare czasy. Więc nie polecam mieć serwa na craftserve. Trochę się rozgadałem :D. Ale polecam enderchest.pl

Hosting enderchest.pl nie potrafi sobie poradzić z prostymi atakami- zarówno DDoS jak i tymi bezpośrednio na hosting. ;)

CraftServe jest o wiele bardziej wydajniejszy.

 

Co do tematu- support na pewno ci odpisze. Wystarczy poczekać.


KurmTAx.jpg


#14 gamewial

gamewial

    Mistrz Jedi

  • Użytkownik+
  • 301 postów
  • gorgiasz

Napisano 15 September 2015 - 18:29

O tym ile TNT wysadzi serwer nie świadczy hosting tylko procesor i liczba pamięci RAM :)
Enderchest jeśli się nie myle ma 10-20% procesora, a craftserve 50%.
Też słyszałem o wadliwych silnikach craftserve. Zreinstaluj i wybierz iną wersję silnika.

Na etacie forumowego krytyka ;)


#15 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 15 September 2015 - 18:34

O tym ile TNT wysadzi serwer nie świadczy hosting tylko procesor i liczba pamięci RAM :)
Enderchest jeśli się nie myle ma 10-20% procesora, a craftserve 50%.
Też słyszałem o wadliwych silnikach craftserve. Zreinstaluj i wybierz iną wersję silnika.

Każdy hosting podaje inaczej procesor.

 

Enderchest ma 10-20% całego procesora. Niestety nie wiadomo jaki to model...

 

CraftServe ma 100% rdzenia (fizycznego czy logicznego?) procesora.

Również nie wiadomo jaki model, ani jakie taktowanie.

"Na start, każdy serwer dostaje minimum cały jeden rdzeń procesora Intel® Xeon®" - niewiele mi mówi.

 

Podsumowując - nie można oceniać wydajności serwera po tym co piszą hostingi. Trzeba wykupić serwer, a następnie testować /timings on, /timings paste na identycznych światach, kiedy wszyscy gracze (najlepiej jeden) znajdują się w identycznych miejscach.

Dodatkowo jeśli hosting zwiększa limit procesora w zależności od liczby graczy - jego wydajność względem innych staje się jeszcze trudniejsza do zmierzenia.



#16 kubixlol2

kubixlol2

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 174 postów

Napisano 16 September 2015 - 17:02

@LordRossiol

Dobrze, ale każdy ma swoje zdanie Moje zdanie jest negatywne o craftserve, a pozytywne o enderchest.



#17 _Sinner_

_Sinner_

    Nowy

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • _Sinner_

Napisano 17 September 2015 - 07:35

Co do Craftserve - odradzam;
-Support Ci odpisze ? Odpisze, zapewne jak mi, po miesiącu .
-Drogo :(
-Słabe silniki .
Tyle..
Enderchest - Polecam xD
Jestem Administratorem servera , który hostuje enderchest, robimy nową edycję , m.in bedą skrzynki csgo, PB, SW, a server przy tym nie laguje :) Pluginy wszystkie śmigają .

#18 TheLoczekThe

TheLoczekThe

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 627 postów
  • Exet3r
  • Exet3r

Napisano 20 September 2015 - 18:30

Moim zdaniem enderchest jest najgorszym hostingiem. Mój kolega raz ddosował serwer i cały hosting wydupiło, więc gratulacje.


76561198265305542.png


#19 q0wid

q0wid

    Nowy

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • q0wid

Napisano 28 November 2020 - 17:35

Mam serwer na craftserv wlasnie go kupilem ale ciagle pisze aktywuj serwer i nie moge odpalic serwera bo ciagle sie wylacza