Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem - plugin PlotMe tworzy zwykły świat

PlotMe Minecraft pluginy mody kcauldron

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 09 August 2015 - 19:07

Witam. Mam problem z działaniem pluginu PlotMe. Chcę stworzyć świat z działkami, lecz zamiast tego tworzy się normalny świat. Próbowałem tworzyć ten świat za pomocą Multi-Verse oraz komend:

/mv create plotworld normal -g PlotMe-DefaultGenerator i /mv create plotworld normal -g plotme, dodawałem też linijki kodu według instrukcji na oficjalnej stronie (

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

) do pliku bukkit.yml, ale i to nie pomogło. Serwer działa na KCauldron (KCauldron-1.7.10-1481.144, wiele poradników na YouTube dotyczących tego silnika było nieaktualnych, ale znalazłem jeden z działającymi linkami i plikami). Jest mocno zmodowany i ma wiele pluginów. To mały serwer dla mnie i moich kolegów. Działa na minecraft 1.7.10. Pewnie to się nie przyda, ale z kolegami łączymy się do niego przez Hamachi.

Mody:

 

1.7.10-MB_Battlegear2-Bullseye-1.0.8.0.jar
1.7.10-zeldaswordskills-2.2.8b.jar
AnimalBikes_1.7.10.jar
AnimationAPI-1.7.10.jar
Anti-Gravity-Mod-1.7.10.jar
archimedesshipsplus-1.7.10-1.7.12.jar
backpack-2.0.1-1.7.x.jar
Balkons-Weapon-Mod-1.7.10.jar
betterrecords-1.7.10-1.1.9.jar
BiblioCraft[v1.10.5][MC1.7.10].jar
BiomesOPlenty-1.7.10-2.1.0.1019-universal.jar
Cars and Drives Mod 1.7.10.jar
ComputerCraft1.73.jar
CustomMobSpawner 3.3.0.zip
DisguiseCraft.jar
DrZharks MoCreatures Mod v6.3.1.zip
Elemental Creepers-universal_1.7.10-4.3.0.jar
iChun-Util-Mod-1.7.10.jar
LostBooks-1.7.10-1.2.2.jar
Mantle-mc1.7.10-0.3.1.jar
Mo-Villages-Mod-1.7.10-by-Pigs_FTW.jar
MoarFood-5.9.2.jar
More-Furnaces-Mod-1.7.10.jar
MorePlayerModels_1.7.10.jar
Morphing-Mod-1.7.10.jar
movingworld-1.7.10-1.7.12B.jar
MrCrayfishFurnitureModv3.4.7(1.7.10).jar
Mutant-Creatures-Mod-1.7.10.jar
RikMuldsCore_1.0c.jar
rivalrebels-1.7.10J.jar
SecurityCraft v1.6.0 for 1.7.10.jar
TheCampingMod_2.1g.jar
twilightforest-1.7.10-2.3.7.jar
[1-7-10]_Lucky_Block_v5-1-0.jar
[1.7.10]ExtendedWorkbench v1.2.1.1.jar

 

Pluginy:

 

ChestCommands.jar
Clearlag.jar
DisguiseCraft.jar
Essentials.jar
EssentialsAntiBuild.jar
EssentialsChat.jar
EssentialsProtect.jar
EssentialsSpawn.jar
Installer.jar
Jobs.jar
LegacyConverter.jar
Multiverse-Core-2.4.jar
Multiverse-Portals
Multiverse-Portals-2.4.jar
PluginMetrics
PropHunt.jar
ProtocolLib-3.4.0.jar
Vault-1.4.1.jar
WorldEdit.jar
worldguard-6.1.jar

Pluginy PlotMe:

DynmapPlotMe
PlotMe-DefaultGenerator
PlotMe-Core

 

Mam nadzieję że jakoś da się rozwiązać ten problem, bo bardzo mi zależy na tym pluginie i męczę się z tym od dłuższego czasu.


Użytkownik szymon170 edytował ten post 10 August 2015 - 17:45


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 09 August 2015 - 19:26

Niestety nie jestem chyba w stanie Ci pomóc. 

Wszystko wygląda poprawnie i nie mogę wykryć ewentualnych błędów.

 

Mogę najwyżej polecić lepszą alternatywę dla PlotMe - PlotSquared: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#3 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 09 August 2015 - 20:22

Niestety nie jestem chyba w stanie Ci pomóc. 

Wszystko wygląda poprawnie i nie mogę wykryć ewentualnych błędów.

 

Mogę najwyżej polecić lepszą alternatywę dla PlotMe - PlotSquared: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Wypróbowałem ten plugin, i niestety jest z nim ten sam problem. Próbowałem stworzyć świat działek przy multiverse - nie działał. Spróbowałem więc też ręcznie stworzyć świat komendą /plot setup, lecz i to nie pomogło. Nie edytowałem plików konfiguracyjnych, bo nie ma prawie wogóle dobrych poradników do PlotSquared.



#4 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 09 August 2015 - 20:25

Wypróbowałem ten plugin, i niestety jest z nim ten sam problem. Próbowałem stworzyć świat działek przy multiverse - nie działał. Spróbowałem więc też ręcznie stworzyć świat komendą /plot setup, lecz i to nie pomogło. Nie edytowałem plików konfiguracyjnych, bo nie ma prawie wogóle dobrych poradników do PlotSquared.

Stwórz świat za pomocą tej komendy:

/mv create plots-world normal -g PlotSquared

Nie potrzeba poradników, kiedy jest dobra dokumentacja: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#5 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 08:41

Stwórz świat za pomocą tej komendy:

/mv create plots-world normal -g PlotSquared

Nie potrzeba poradników, kiedy jest dobra dokumentacja: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Korzystałem z dokumentacji i z tej komendy, tylko że zamiast nazwy "plots-world" dałem po prostu "dzialki". Pisałem że robiłem ten świat za pomocą Multi-Verse i nic to nie dało. Nie ufam teraz też temu pluginowi, bo zepsuł mi serwer (usuwałem złe światy komendą "/mv delete" i "/mv confirm", ale to nic nie dało, bo przy dzisiejszym włączeniu serwera światy tworzyły się od początku, i powodowało to jakimś cudem crash serwera). Usuwanie światów z plików konfiguracyjnych Multi-Verse nic nie dawało. Dopiero udało mi się naprawić serwer, gdy usunąłem nowo robiące się światy z folderu "world", usunąłem ich konfigurację z pliku "config" Multi-Verse oraz usunąłem plugin PlotSquared. Na szczęście miałem też backup. Coś nie mam zbyt wielkiego szczęścia do działek.



#6 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 08:56

W takim razie, nie są to chyba problemy z działkami, ale problemy z multiverse.

 

1. Zainstaluj ten plugin: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

2. Wpisz 

/mvcreate cleanroom normal -g CleanroomGenerator:.

Jeśli powyższa komenda nie utworzy pustego świata, to musisz zmienić silnik albo MultiVerse.



#7 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 09:26

Niestety, komenda nie utworzyła pustego świata. Wpisałem ją razem z częścią ":.", chociaż nigdy wcześniej nie używałem tego w Multi-Verse. Zdaje mi się też trochę że ten plugin jest już nieaktualny, bo jest przeznaczony na wersję Minecraft 1.4.7. Nie chcę zmieniać silnika, bo nie słyszałem o innym silniku wspierającym i pluginy i mody. Jeśli chodzi zaś o Multi-Verse, to nie ma chyba lepszej od niego alternatywy (jest Multi-World, ale większość osób poleca Multi-Verse).



#8 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 10:09

Niestety, komenda nie utworzyła pustego świata. Wpisałem ją razem z częścią ":.", chociaż nigdy wcześniej nie używałem tego w Multi-Verse. Zdaje mi się też trochę że ten plugin jest już nieaktualny, bo jest przeznaczony na wersję Minecraft 1.4.7. Nie chcę zmieniać silnika, bo nie słyszałem o innym silniku wspierającym i pluginy i mody. Jeśli chodzi zaś o Multi-Verse, to nie ma chyba lepszej od niego alternatywy (jest Multi-World, ale większość osób poleca Multi-Verse).

Przecież najnowszy MultiVerse jest na 1.7.9, a nie 1.4.7!

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#9 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 10:17

Przecież najnowszy MultiVerse jest na 1.7.9, a nie 1.4.7!

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Nie chodzi mi o Multi-Verse, tylko o cleanroomgenerator z twojego linku.



#10 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 10:24

Nie chodzi mi o Multi-Verse, tylko o cleanroomgenerator z twojego linku.

W każdym razie pluginy na działki są aktualne.

 

Jeśli dwa różne generatory świata nie działają, to prawie na pewno jest to wina MultiVerse lub silnika.



#11 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 10:27

Jeśli to wina Multi-Verse lub silnika, to mógłbyś mi podać ich dobre alternatywy? Byłbym bardzo wdzięczny.



#12 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 11:02

Najpierw usuń cały folder z configiem MultiVerse i zainstaluj jego najnowszą wersję, z podanego przeze mnie linka.

Powiedz czy zadziała, jeśli nie - trzeba będzie prawdopodobnie wymienić Cauldrona.



#13 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 11:12

Najpierw usuń cały folder z configiem MultiVerse i zainstaluj jego najnowszą wersję, z podanego przeze mnie linka.

Powiedz czy zadziała, jeśli nie - trzeba będzie prawdopodobnie wymienić Cauldrona.

Dobrze, podaj link. Jeżeli usunę cały folder z configiem Multi-Verse, to nic nie stanie się z moimi światami? Wiem że dalej będą, ale martwię się o rzeczy takie jak spawn. Nie wiem też za bardzo jak wymienić KCauldron'a na nowego...



#14 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 11:30

Kiedy usuniesz folder z configiem, Twoje światy nadal zostaną, ale trzeba będzie je zaimportować za pomocą komendy /mv import

 

Najnowsze MultiVerse pobierzesz, za pomocą tego linku: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#15 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 11:35

Czyli z forlderu plugins usuwam plugin Multiverse-Core i folder Multiverse-Core, tak?



#16 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 11:39

Czyli z forlderu plugins usuwam plugin Multiverse-Core i folder Multiverse-Core, tak?

Dokładnie tak.

 

Następnie wgrywasz ponownie najnowszą wersję Multiverse-Core z podanego przeze mnie linku.



#17 szymuś

szymuś

    50 punktów ostrzeżeń

  • Użytkownik+
  • 165 postów
  • szymek934

Napisano 10 August 2015 - 12:05

Nigdy nie napotkałem się na serwer z pluginami i zarazem z modami o.o Logi można napisać w spoilerze, co do serwera poszukaj moda na komendy i działki może wtedy zadziała?

Namydlony Szymon < Mój autograf, Jeśli jesteś modem, to proszę, wpisz się do mojej sygnatury.

//Wpisuję się. ~Libter

. ~Ersan


#18 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 12:11

Dokładnie tak.

 

Następnie wgrywasz ponownie najnowszą wersję Multiverse-Core z podanego przeze mnie linku.

Niestety, i to mi nie zadziałało. Znów stworzył się normalny świat. Nie chcę zmieniać KCauldron na coś innego, bo utracę albo mody, albo pluginy. Nie wiem też jak mógłbym go zaktualizować. Świat tworzyłem przy Multiverse i PlotMe.


Nigdy nie napotkałem się na serwer z pluginami i zarazem z modami o.o Logi można napisać w spoilerze, co do serwera poszukaj moda na komendy i działki może wtedy zadziała?

 

Też nigdy się z takim poprzednio nie spotkałem. Ale bardzo chciałem mieć taki serwer i po w miarę krótkim czasie szukania odnalazłem Cauldron.
Nie znam modów z działkami, znam pluginy. Jak znasz jakiś mod z działkami to weź mi może daj linka.



#19 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 10 August 2015 - 12:15

Nigdy nie napotkałem się na serwer z pluginami i zarazem z modami o.o

Logi można napisać w spoilerze, co do serwera poszukaj moda na komendy i działki może wtedy zadziała?

Widocznie widziałeś mało serwerów, albo nie wiedziałeś że na serwerze z modami są pluginy.

Nie ma moda na działki - do tego są pluginy!

Jeśli nie potrafisz wnieść nic konstruktywnego do tematu, to lepiej nie spamuj.

 

@topic

Poddaję się. Nie mam już więcej pomysłów jak można to naprawić.



#20 szymon170

szymon170

    Nowy

  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SaJmoN

Napisano 10 August 2015 - 12:29

Widocznie widziałeś mało serwerów, albo nie wiedziałeś że na serwerze z modami są pluginy.

Nie ma moda na działki - do tego są pluginy!

Jeśli nie potrafisz wnieść nic konstruktywnego do tematu, to lepiej nie spamuj.

 

@topic

Poddaję się. Nie mam już więcej pomysłów jak można to naprawić.

Ja chyba też. Po tych wszystkich plikach konfiguracyjnych, backupach i pluginach wolę mieć serwer z modami i pluginami bez działek niż serwer nie działający, lub serwer nie posiadający albo modów albo pluginów. Dzięki za zaangażowanie w temat i odpowiedzi :)


Tak z ciekawości: jest jednak może jakaś alternatywa dla KCauldron? Tak na przyszłość się pytam, jakby było więcej problemów z KCauldron.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PlotMe, Minecraft, pluginy, mody, kcauldron