Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pięciobitowy kalkulator

kalkulator 1.5.1 5 bit

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 gelo1238

gelo1238

    gelo1238

  • Użytkownik
  • 480 postów
  • gelo1238

Napisano 11 August 2015 - 20:29

Zawsze jakaś opcja jest.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 SebusiekPL

SebusiekPL

    Znawca

  • Użytkownik
  • 268 postów

Napisano 14 August 2015 - 07:50

Może się przydać jak odrabiam lekcje i gram na komputerze, mechanizm dobry i wygląd jego też.

Czekam na więcej projektów typu: Komputer z obudową klocka redstone taki działający ;)



#23 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 14 August 2015 - 09:34

Może się przydać jak odrabiam lekcje i gram na komputerze, mechanizm dobry i wygląd jego też.

Czekam na więcej projektów typu: Komputer z obudową klocka redstone taki działający ;)

Na komputer jestem za słaby ,nie znam się na redstonie wystarczająco dobrze by skonstruować działający komputer ,ale możliwe że się nauczę. Jak chcesz zobaczyć prawdziwy ,bardzo dobry komputer z redstona to polecam zajrzeć tutaj :

https://craftportal....puter-redstone/    i tutaj :




#24 Pan Nikt

Pan Nikt

    SAY MY NAME!

  • Użytkownik+
  • 429 postów
  • zatormuzgu

Napisano 19 August 2015 - 15:20

a ja mam pomysł. Zamiast lamp daj command bloki które zamieniały by np. Białą wełnę na czerwoną. Liczby byłyby bardziej widoczne

...


#25 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 19 August 2015 - 20:41

a ja mam pomysł. Zamiast lamp daj command bloki które zamieniały by np. Białą wełnę na czerwoną. Liczby byłyby bardziej widoczne

W sumie można by tak zrobić ,ale musiał bym stworzyć całkiem nowy wyświetlacz.

Pomysł ciekawy postaram się to zbudować ,ale wątpię czy dodam do kalkulatora ,liczby i tak są dobrze widoczne.

Zobaczymy.



#26 super gamer

super gamer

    Bywalec

  • Zbanowany
  • 151 postów
  • BartoszeKK

Napisano 21 January 2016 - 19:57

Witam !

W tym temacie zamierzam przedstawić zbudowany przez siebie kalkulator. Jest to mój pierwszy tego typu projekt i jednocześnie najbardziej zaawansowana konstrukcja jaką zbudowałem w minecrafcie więc jeśli widzisz coś co można poprawić śmiało pisz. Jak na razie urządzenie jest dość tępe ,gdyż możemy wprowadzać tylko liczby jednocyfrowe i jedynie dodawać oraz odejmować i dodatkowo nie obsługuje liczb ujemnych ,ale możliwe że to zmienię. Cały mechanizm zbudowałem i wymyśliłem sam za wyjątkiem bardzo popularnych komórek pamięci oraz sumatorów (zastosowałem konstrukcję timikx'a :  )


i subtraktorów (użyłem konstrukcji Redmasterize'a :  ).


Ale dlaczego sam tego nie wymyśliłem ?

Otóż wymyśliłem ,niestety zajmowało to dużo miejsca i było dość wolne ,więc zastosowałem te dużo lepsze elementy. Jak w temacie cała maszyna działa na pięciu bitach ,a to starczy gdy wprowadzane liczby są jednocyfrowe. Mimo że szybkość nie należy do atutów tego mechanizmu ,możemy wpisywać znaki najszybciej jak możemy a i tak urządzenie nadąży. Dla zwykłego użyszkodnika użytkownika mechanizm działa jak normalny kalkulator ,wybieramy jedną liczbę ,znak działania ,drugą liczbę ,naciskamy "=" i uzyskujemy wynik ,który możemy wymazać przyciskiem "CE".

Dla osób które nie są bardzo dobre z czerwonego proszku może wydawać się to ogromne i skomplikowane ,ale po dokładniejszej analizie okazuje się że maszyna składa się z tylko kilku segmentów skopiowanych wiele razy i różniących się ułożeniem pochodni.
 
Oto zrzuty ekranu przedstawiające ten mechanizm :

 

Dobrze ,ale jak to działa ?

Pierwsze miejsce w jakie kieruje się dana liczba to pamięć ,pierwsza jest transportowana na dolne piętro ,a gdy tam dotrze uruchamia tłoki które przesuwają słupek z gliny (przewodzi sygnał) i szkła (nie przewodzi sygnału) ,tak że do dolnych pamięci liczba już nie dotrze ,a do górnych już tak.

Gdy sygnał z kolei dotrze na górę tłoki wracają do normalnego ustawienia. Zapisane liczby docierają do dwóch konwerterów ,pierwszy zamienia je na sygnał do wyświetlacza siedmiosegmentowego i zostają one wyświetlone na ekranie ,natomiast drugi zamienia je na liczby bitowe i przesyła kablami jednocześnie do sumatorów i subtraktorów (z racji to to urządzenie 5-bitowe jest to pięć normalnych sumatorów i odpowiednio subtraktorów połączonych w rządzie wejściami i wyjściami przerzutu),gdzie są przeliczane na nowe liczby bitowe ,te z kolei docierają do dwóch konwerterów który zamienia je na normalne liczby ,a potem na wejścia do wyświetlacza. A co z innymi przyciskami ? Są one połączone do komórek pamięci. Pierwsza składa się z znaku "=" oraz "CE" ,tak że gdy któryś jest aktywny wyłącza drugi.

Gdy znak "=" jest aktywny wyświetla się na ekranie i odblokowuje (normalnie zablokowane) wejścia do wyświetlacza. Druga komórka to "+/-" oraz "CE". Gdy część "+/-" jest aktywna te znaki nie są blokowane. Ostatnia komórka to "+" i "-". Znak "+" powoduje odblokowanie wyjść sumatorów i wyświetlenie się na ekranie ,znak "-" działa tak samo lecz odblokowuje wyjścia subtraktorów.

 

Dla osób bardziej zainteresowanych daje link do pobrania świata :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

To tyle ,cześć.

Zbyt trudne :( :(  :( ...


:zzz:  ;(  =f  <_<  :)  Kod snu                 -_-   :torch:  :tnt:  o.o  AJ!  Mój kanał:                                      https://www.youtube....y8UukP7OvEZW6IA

 

 

Pomogłem? Jeżeli tak prześlij mi diaxy! :diament:


#27 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 21 January 2016 - 21:59

Zbyt trudne :( :(  :( ...

Niestety, ale prościej zbytnio się nie da, jest to naprawdę zaawansowany redstone, ale jak redstone naprawdę Cię interesuję to za jakiś czas być może to ogarniesz.



#28 Gablaw122

Gablaw122

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 08 February 2016 - 18:02

@refresh







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kalkulator, 1.5.1, 5 bit