Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Poezja] Chmury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 25 July 2015 - 11:20

Tytuł jest całkowicie tymczasowy, zdecydowanie ulegnie zmianie. Pisanie rozwlekło się na prawie dwa tygodnie wakacyjnego wyjazdu, codziennie powstawało kilka wersów. Wersja nie wiem, czy jest ostateczna, jednak do tego stanu jej niedaleko. Inspirowane nieco Leśmianem, wykorzystuję też czasami jego neologizmy. Zapraszam.

 

 

Oceny mile widziane.


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 25 July 2015 - 11:33

"W pył obrócomy twardy kamień!" - tutaj niewielki błąd, chyba pasowałoby "obrócimy".

"Jako że los dał wałśnie nim" - również literówka, pewnie chodziło o "właśnie".

"Sunęły pełne boski łask" - bardziej pasuje "boskich".

Kilka małych literówek, zawsze może się zdażyć zwłaszcza w tak długim wierszu.

 

Co do samego tekstu, to bardzo dobry wiersz - niosący w sobie ciekawą historię o odwiecznym starciu chmur z górami.

Jak dla mnie 10/10!


  • Furas Berneńczyk lubi to

#3 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 25 July 2015 - 11:35

"W pył obrócomy twardy kamień!" - tutaj niewielki błąd, chyba pasowałoby "obrócimy".

"Jako że los dał wałśnie nim" - również literówka, pewnie chodziło o "właśnie".

"Sunęły pełne boski łask" - bardziej pasuje "boskich".

Kilka małych literówek, zawsze może się zdażyć zwłaszcza w tak długim wierszu.

 

Racja, nie udało mi się ich wyłapać, ponieważ przepisywałem go z kartki na telefon ;-;

 

 

Co do samego tekstu, to bardzo dobry wiersz - niosący w sobie ciekawą historię o odwiecznym starciu chmur z górami.

Jak dla mnie 10/10!

 

Dziękuję za miłe słowa. Oczywiście jest jeszcze ukryta strona alegoryczna czy metaforyczna, ale tej nie wyjaśnię tak dosłownie ;]


  • Modi, Kacprus i Libter lubią to

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#4 Dark Magic

Dark Magic

    Nowy

  • Użytkownik
  • 9 postów
  • CherryLady

Napisano 06 December 2015 - 16:17

Masz talent, ja bardziej się lubuję w prozie, ponieważ w wierszu myśli wszelkie trzeba zawrzeć tak, by się rymowało, a pisząc prozą możesz przedstawić świat pełen szczegółów... Chodzi mi o to, że wiersze są świetne, ale proza daje większą radość czytania, można wykreować w wyobraźni własny świat, własną wersję. Niby coś jest szczegółowo opisane, ale każdy widzi to inaczej ;) Piszę książkę, ale też opowiadania tu. Własnie wstawiłam "W cieniu nocy", bardzo mi się podoba. Ale to już taka chamska reklama... A wracając do wiersza to 12/10. Po prostu talent! Czasem mój mały mózg nie ogarnął, ale zrozumieć się da ;)


  • Furas Berneńczyk lubi to

"Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a szczególnie tych, którzy żyją bez miłości."

~ Albus Dumbledore