Skocz do zawartości


Zdjęcie

MCHostPanel - Jak zmienić hasło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ShroN

ShroN

    Nowy

  • Użytkownik
  • 24 postów
  • ShroN

Napisano 23 July 2015 - 20:45

Siema, nie dawno bawiłem się w pliczkach MCHostPanel na VPS. I zauważyłem że można łatwo zmienić hasło bez używania programow, trzeba nam tylko dostęp do FTP i (opcjonalnie, nie obowiązkowe) jedno konto do którego znamy hasło (opcjonalnie). Więc do rzeczy.

 

Nasze hasło znajduje się tu: 

/paneladmin/data/users

W folderze users znajdziemy plik o nazwie "empty" oraz inne pliki z końcówką .json które zawierają nasze dane do konta. U mnie to będzie test.json. Nazwa pliku (jeżeli nic przy nim nie majstrowałeś) wskazuje nazwę twojego użytkownika w panelu.

 

Jak zmienić hasło:

1.

Wchodzimy w plik którego nazwa wskazuje nazwę twojego użytkownika lub administratora.

W środku znajdziemy coś takiego:

 

2.

Tam gdzie wskazuje czerwona szczała znajduje się nasze hasło które zostało zakodowane w 34 znakach.

Teraz musimy wejść w inny plik  którego nazwa wskazuje na użytkownika a do którego hasło znasz (jeżeli go nie masz przejdź do pkt. 3) i skopiować ten 34 znakowy wyraz który zawiera nasze zakodowane hasło i wkleić je w miejscu hasła które chcemy zmienić. I zapisać. Teraz gdy to zrobiłeś możesz się zalogować tym hasłem (nie zakodowanym) które używasz do logowania sięna  innego konto z którego je skopiowałeś.

 

3.

Jeżeli nie masz konta z którego mógłbyś skopiować hasło nie martw się. Podaje ci już zakodowane hasło:

$2y$13$sxzeU9QLYrT5xvwi0xqlKOs0SHO1DBYkb9sWOfsRmFm4Lpky8dGlm

Tam gdzie wskazuje czerwona szczała znajduje się nasze hasło które zostało zakodowane w 34 znakach i które chcemy zmienić. Więc podmieniamy stare hasło na to:

$2y$13$sxzeU9QLYrT5xvwi0xqlKOs0SHO1DBYkb9sWOfsRmFm4Lpky8dGlm

Teraz zapisujemy. Nasze nowe hasło do konta to admin

Możesz teraz nim się zalogować do konta.

Jeżeli chcesz zmienić hasło do konta to wejdz tu:

IP/paneladmin/admin.php (gdzie IP wpisz swoje IP VPS/serwra"

Zrób nowego użytkownika i postępuj zgodnie z pkt 2.

 

PS. W tych plikach możesz zmienić również ilość ramu, port, nazwę użytkownika, uprawnienia a jeżeli usuniesz ten plik to usuniesz użytkownika.

 

Pozdrawiam ShroN



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam