Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostki z Minecrafta

ciekawostki minecraft

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
274 odpowiedzi w tym temacie

#221 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 08 November 2017 - 22:09

W mc pe:
1. jeśli gracz uderzy npc to zacznie uciekać
2. Gdy obok osadnika jest jedzenie to natychmiast wykryje je i podejdzie aby zebrać, jeżeli będzie np. pod ziemią to cała wioska zejdzie się w te miejsce i zaczną się pchać w środek co wygląda dziwnie
3. Mały zombie ma 15% szans iż będzie mogł ujeżdzać wrogie i pasywne moby.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#222 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 08 November 2017 - 22:11

Mc pe ssie.
  • Zeus1970, CichyCreeper i HelloDoggo lubią to


#223 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 08 November 2017 - 23:06

W mc pe:
1. jeśli gracz uderzy npc to zacznie uciekać
2. Gdy obok osadnika jest jedzenie to natychmiast wykryje je i podejdzie aby zebrać, jeżeli będzie np. pod ziemią to cała wioska zejdzie się w te miejsce i zaczną się pchać w środek co wygląda dziwnie
3. Mały zombie ma 15% szans iż będzie mogł ujeżdzać wrogie i pasywne moby.


To jest tak jakby we wszystkich pełnych edycjach poza Raspbery Pi edition...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#224 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 09 November 2017 - 07:50

1. Przygłup jest zapisany w kodzie gry jako głupiec
2. Do wersji 1.8.9 zombie który wykrył npc całkowicie ignorował gracza, dopoki nie został zaatakowany przez niego.

#225 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 09 November 2017 - 18:49

Przygłup


O sobie mówisz?
  • Zeus1970 lubi to


#226 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 09 November 2017 - 21:30

@up nie, o tobie
@down rzeczywiście
Jeśli strzelisz z łuku zaklętego na uderzenie II w samego siebie podczas skoku możesz pokonać ponad 6 kratek, podczas skoku możesz strzelić 3 razy w siebie dzięki czemu przelecisz ponad 20 kratek, można też przeskoczyć przez ścianę o wysokości 3 bloków jednym strzałem

Użytkownik Somka edytował ten post 09 November 2017 - 22:26


#227 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 09 November 2017 - 22:06

@up
No chyba nie x.D Punch* 2 nie wystarczy na 20 kratek.


#228 HelloDoggo

HelloDoggo

    Użytkownik TempleOSa

  • Użytkownik+
  • 287 postów
  • Selcior#0028

Napisano 09 November 2017 - 22:06

Gracz minecrafta o pseudonimie Somka lubi pisać na minecraftowym forum nazywanym Craftportal/CraftPortal w temacie o ciekawostkach z minecrafta. oO
  • Somka lubi to

#229 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 10 November 2017 - 07:41

@2up racja
Jeśli gracz lub npc idzie (nie sprintuje) stale w jednym kierunku to goniący go kurzy jeździec nie będzie zadawał obrażeń, mimo iż jest znacznie szybszy

#230 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 10 November 2017 - 22:23

Bardzo rzadko może zespawnować się kurzy pigman. Jest to jedyny sposób, aby w Netherze naturalnie pojawił się mob pasywny (w formie ujeżdzanej kury). Pododuje również zanieczyszczenie środowiska jajkami.



aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#231 MrKisiel

MrKisiel

    Największy zbrodniarz wojenny

  • Użytkownik+
  • 3422 postów

Napisano 10 November 2017 - 22:49

Majnkraft ma polskie tłumaczenie które ssie, brzmi okropnie i używanie go powinno być karalne.
  • Zeus1970 lubi to


#232 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 10 November 2017 - 23:42

Minecraft ma tłumaczenie na quenya, które jest lepsze od tego na polski.
  • Dziobax lubi to

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#233 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 11 November 2017 - 08:18

Na serwerze izisradkore po zabiciu losowego gracza jest:
|75% szans że będzie prosił o zwrot itemów
|30% że będzie obrażał cię
|20% na zgłoszenie twojego konta
|8% na szantaż "spalę ci bazę i dam ci bana głupi cziterze, jeśli nie dasz mi 200 koxów i killa 1!11!
|0,5% na bana za nic (jeśli zabiłeś vipa szansa wzrasta do 2%)

#234 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 21 May 2018 - 15:19

@ref
Lochy zawsze połączone są z jaskinią.

#235 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 May 2018 - 15:26

Moby w zbroi mają domyślnie 8.5% szansy na wyrzucenie jej po śmierci. Szansa ta wzrasta o 1% na każdy poziom enchantu "Looting".

To samo tyczy się przedmiotu w ręce.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#236 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 21 May 2018 - 15:39

Itemy które upuszczają moby w większości mają wytrzymałość mniejszą niż 26 pkt, z powodu pewnej wartości ustawionej na 0,085 (gdyby była ustawiona na ponad 1 to itemy zawsze wypadałyby i do tego niezniszczone, ech no szkoda)

Użytkownik Somka edytował ten post 21 May 2018 - 15:39


#237 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 May 2018 - 15:57

Zaawansowana ciekawostka:

Do przedmiotów można przypisywać własne, niestandardowe Tagi NBT, co jest przydatne do wprowadzania nowych mechanik i wartości przypisanych do konkretnego przedmiotu.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/


#238 Somka

Somka

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 466 postów

Napisano 21 May 2018 - 16:14

@up próbowałem, jak dla mnie zbyt trudne :/

Jest większa szansa że spotkasz szkieleta z łukiem enchatowanym na płomień niż w diax zbroi (wyliczone).

#239 Zeus1970

Zeus1970

    ಠ_ಠ

  • Użytkownik+
  • 1019 postów

Napisano 21 May 2018 - 16:32

Najrzadszym "vaniliowym" mobem jest mały zombie villager na kurze w pełnej zaklętej na maksymalne poziomy wielu zaklęć diamentowej zbroi. (BTW. Raz znalazłem takiego z bodajże normalną diamentową zbroją i normalnym diamentowym mieczem.)

 

Edit: Jak zauważył @ Somka , żeby był zupełnie najrzadszy to musi mieć jeszcze atrybut lidera i miecz.


Użytkownik Rohen Tahir edytował ten post 21 May 2018 - 19:32


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.net
Ostatnio żebractwo (i zgapianie sygnatur) jest bardzo w modzie, więc jeśli nie macie co zrobić z bezwartościową walutą, możecie mi jej trochę dać. Treść dotacji będzie się pojawiać w sygnaturze razem z jej autorem. Ciekawe czy wymyślicie coś, co będę się bał tam umieścić (ಠ ͜つಠ).
[/url]
zeber: 50 :diament: ,,Bo ty chyba wpis na główną napisałeś"
josziPL: 11 :diament: ,,nie dostaniesz bana na czatowisku"
Murshtin: 10 :diament: ,,
https://i.imgur.com/x87PgEg.png"
pasiasta_zebra: 8 :diament: ,,wpisz mnie do sygnatury :3"
Grepolis: 8 :diament: ,,Daj mnie do sygnatury"

defu:5 :diament: ,,Synatura plz"
NightFireDragon: 1 :diament: ,,Mam horom curke daj pan 2 diaxy" (użytkownik nie otrzymał dwóch diaxów)
Grzesiek11: 1 :diament: ,, Cel: być w każdej sygnaturce"
CichyCreeper: 1 :diament: ,,Русский текст"

#240 Katniss

Katniss

    Twórca "Mrocznej klątwy"

  • Senior Moderator
  • 2947 postów
  • Katniss#2260
  • Katniss

Napisano 21 May 2018 - 16:37

W MC istnieje atrybut od obrażeń i szybkości broni białej, lecz nie ma jego odpowiednika dla łuku.


Mapa Adventure mojego autorstwa - "Mroczna klątwa" v2.1 (Na wersję MC 1.13.2)
Questy, NPC, niestandardowe przedmioty, bossy, amulety, modele 3D, mana i wiele więcej! BEZ MODÓW!
 

Siege Settlements - coś lepszego niż typowy RTS - https://www.reddit.c...egeSettlements/






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciekawostki, minecraft