Skocz do zawartości


Zdjęcie

[quasi-Steampunk] Ansgar von Bernardio


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 07 July 2015 - 09:34

Hej,

na razie opublikuję tu pierwszy rozdział pierwsze rozdziały pewnej pracy, który powstał już dosyć dawno temu. Otagowałem to jako "quasi", ponieważ świat przedstawiony jest dopiero u świtu epoki pary (w rozdziale nie jest to poruszone, dalej będzie). Chcę po prostu zebrać opinie, na ile taka tematyka (można powiedzieć, że nieco jak "Arcanum: Przypowieść o maszynach i magyi", więc elementy fantasy się pojawią) oraz sposób pisania się podoba.

 

Rozdział I

 

 

Rozdział II

 

 

Zapraszam do pisania opinii.


Użytkownik BartorKrajczyk edytował ten post 16 August 2015 - 22:04

  • jammiNg, Mydełko i Yrviss lubią to

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 16 August 2015 - 20:45

Update: dodaję drugi rozdział. Bardzo bym się ucieszył, jeśli oprócz odwiedzenia wątku ktoś przeczytałby chociaż dwie linijki i się wypowiedział. Najlepiej ponad dwie linijki.


  • Modi lubi to

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#3 Yrviss

Yrviss

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 16 August 2015 - 21:56

Przeczytałem ponad dwie linijki, a ściślej mówiąc, całość. Zacznę może od drobnych szczegółów, których obecność rzuciła mi się w oczy. 

 

,,[...]natychmiast zainteresowali się oni zawartością tależy." - Wiem, że nie da się sprawdzić całego tekstu parą oczu, więc podsyłam jeden, zagubiony błąd ;) 

 

,,Przed nim stał starszy mężczyzna z uprzejmym [...]" - Tutaj już może się czepiam, ale mam radę. Oczywiście nie trzeba z niej korzystać, jeżeli się nie chce. Chodzi tutaj o kolejność słów w zdaniu. Moim cichym zdaniem brzmiałoby to lepiej, gdyby troszkę namieszać i stworzyć ,,Stał przed nimi starszy mężczyzna z uprzejmym [...]". Jest to zaledwie kosmetyka, ale czasami warto sprawdzić, czy coś nie brzmi lepiej w innym ułożeniu. :) 

 

I to chyba tyle, jeżeli chodzi o warsztat. Czas na opinię. Szczerze? Mało kiedy czytam dłuższe teksty w internecie od dechy, do dechy. Tutaj jednak przemówiła do mnie opowieść, której wnętrze w jakiś sposób mnie zaciekawiło. Plus ( I to duży ) dla Ciebie. Jeżeli pojawi się coś więcej, to zapewne przeczytam. Miłego pisania. c; 


  • zalogooJ i Furas Berneńczyk lubią to