Skocz do zawartości


Zdjęcie

[1.6.4][NP][40s][RP] A V E R N U S


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
247 odpowiedzi w tym temacie

#1 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 04 czerwiec 2015 - 18:33

AVERNUS RPG
 
Wersja kllienta: 1.6.4
Adres IP: c1.mineserv.eu:22007
Potwory: Tak (16 rodzajów)
Zwierzęta: Tak
Inne światy: Tak (4 typy)
Whitelist: Nie
Premium: Nie
Sloty: 666
 
Modpack: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Nasz Discord: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 
NASZE FORUM: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 
 
INSTRUKCJA WGRANIA PACZKI
 
1. Upewnij się, że masz aktualne oprogramowanie Java
2. Usuń katalog .minecraft jeśli taki posiadasz
3. Pobierz sugerowany launcher i modpack: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

4. Wypakuj plik Launcher_Shiginima.exe i uruchom go, zamknij launcher
5. Uruchom najnowszą wersję Minecrafta aby zaktualizować pliki, zamknij launcher
6. Rozpakuj katalog modpack a następnie przekopiuj jego zawartość do katalogu .minecraft
7. Uruchom Launcher, wybierz Edit Profile, Wybierz wersję Release Avernus
8. IP serwera: c1.mineserv.eu:2200
 
 
ISTNIEJEMY JUŻ PONAD CZTERY LATA
 
 
Byłem tam, w ostatnich godzinach świata, kiedy lądy zapadały się w otchłań, a niebo zapłonęło ogniem. Widziałem Imperatora, który trwał bez lęku na swoim tronie, do końca wydając rozkazy. Jego spokojny, mocny głos unosił się ponad łoskotem pękających ścian, gdy nakazywał uczonym wynosić z biblioteki tysiącletnie księgi oraz pergaminy. Właśnie wtedy wysłał najwyższych  kapłanów do świątyni z poleceniem, aby utrzymali portale otwarte tak długo, jak to możliwe. Mówiło się wtedy, że nie dbał o ludzi. Że sterty zakurzonych tomów są dla niego ważniejsze niż życie poddanych. Ja wiedziałem jednak, że dusza Cesarstwa była właśnie tam, w opustoszałych kryptach archiwów, nie zaś pośród oszalałego motłochu na płonących ulicach.
 
Duma oraz poczucie obowiązku nie pozwalały mi opuścić Wielkiej Sali, chociaż kolumny z alabastru i białego marmuru rozsypywały się w gruzy, grzebiąc pod sobą kolejne ofiary. Senatorzy i arystokraci rozpierzchli się w panice, a kiedy przed tronem pozostała już tylko niewzruszona cesarska gwardia, Imperator przywołał mnie do siebie. Zdjął ze swych skroni koronę Wszystkich Światów, po czym przekazując mi polecił, abym zabrał ją w miejsce, gdzie będzie bezpieczna. Ukryta przed tymi, którzy nie są jej godni, czeka teraz na kogoś, kto odbuduje Cesarstwo i przywróci mu dawną chwałę.
 
                                                                                                                                                                               — Artabanus, Archont Tarraco
 
282jkfq.jpg
 
 Minęło pół tysiąca lat od czasu kiedy magiczny kataklizm pochłonął stare Cesarstwo, zamykając międzywymiarowe portale łączące jego światy i kładąc kres władzy imperatora. Dawni bogowie odeszli, dawna wiedza została zapomniana a linia cesarskich spadkobierców wygasła. Dziesiątki suwerennych władców panują nad Podzielonymi Ziemiami, walcząc ze sobą, zawiązując i zrywając sojusze. Będący na ich służbie uczeni starają się na nowo odkryć tajniki prastarej magii, a poszukiwacze przygód przetrząsają zakurzone krypty i grobowce w poszukiwaniu starożytnych artefaktów... Zbliża się jednak kres Wieków Ciemnych i nadchodzi świt nowej epoki. Na polach bitew pojawia się broń palna, prasa drukarska zastępuje skryptoria a pełnomorskie żaglowce docierają do najdalszych krańców świata.
 
 Kim chcesz być? Spokojnym kupcem, którego jedynym zmartwieniem będą rosnące podatki? Wyrachowanym najemnikiem, oferującym swoje usługi każdemu kto dobrze zapłaci? Uczonym magiem, prowadzącym w zaciszu swej wieży badania niezrozumiałe dla zwykłych śmiertelników? Zręcznym złodziejem, prostym rolnikiem.... Królem? A może zuchwale marzysz o tym, by ogłosić się Imperatorem i zjednoczyć świat pod jednym berłem?
 
                                                                              *    *    *
 
 Magiczna kraina Avernus stwarza dla przybyłych do niej śmiałków wiele  niesamowitych możliwości. Dzięki współpracy z wieloma doświadczonymi graczami i administratorami stworzyliśmy wspólnie świat, który opierając się na standardowym silniku Minecrafta  oraz starannie dobranych modyfikacjach  doskonale odzwierciedla specyficzne realia Fantasy, nawiązując klimatem do takich gier jak seria Gothic czy The Elder Scrolls. Sprzyja temu dodanie wielu nowych elementów gry, wśród których znajdziesz między innymi system magii oparty na żywiołach, prawdziwe okręty, oswojone smoki, stylowe meble, nowe rośliny oraz stwory. Prócz tego niewątpliwym atutem serwera jest zaawansowana ekonomia, oparta na systemie profesji oraz zamkniętym obiegu pieniądza a także rozbudowany system polityki, pozwalający powoływać do istnienia zarówno wioski i miasta jak i całe państwa. Naszą wizytówką jest dbałość o szczegóły (piękna, ręcznie wykonana mapa oraz realistyczne budowle), spójna wizja świata (fabuła) oraz dbanie o porządek (selekcja graczy).
 
Nie jest tutaj łatwo, od razu trzeba to zaznaczyć. Musisz starannie wybrać pierwszą profesję, zoszczędzić nieco złota, a potem wyruszyć w świat, szukając starych krypt i grobowców z zaklętymi artefaktami, albo znaleść miejsce, gdzie możesz się osiedlić, zbudować dom i wieść spokojne życie. Innowacją jest sytem spożywania posiłków. Nie możesz żywić się ciągle tymi samymi produktami, gdyż stosując tak mało zróżnicowaną dietę szybko opadniesz z sił pożywienie przestanie wpływać na Twój stan. Nagrodą za wytrwałość w pierwszych dniach gry na serwerze, jeśli się nie zniechęcisz, będą rzeczy jakich nie znajdziesz nigdzie indziej - odkrywanie tajników magii (rozwijanie drzewa wiedzy magicznej w sposób podobny do odkryć z serii gier Civilization), awansowanie na szczeblach kariery zawodowej, gdzie przykładowo, zaczynając od prostego kowala możesz w końcu stać się doświadczonymmetalurgiem wytapiającym mithril, albo wyśmienitym zbrojmistrzem. A może po prostu pragniesz zostać renesansownym artystą, rzeźbiącym posągi władców oraz malującym obrazy? Inną ściężką twego życia może być założenie osady, która z czasem przekształci się w miasto, a być może ostatecznie załozysz państwo, do którego dołączą inne wioski i miasta, stając się królem? Chyba, że wcześniej dopadnie Cię pradawna kląwa i staniesz się wampirem... Ale kto powiedział, że wampir  nie może władać cesarstwem...?
 
------------------------------------------------------------
PRZEWAGA SERWERA NAD INNYMI TEGO RODZAJU:
------------------------------------------------------------
 
- Serwer istnieje już cztery lata. Jest trwały i stabilny. Jeśli wybudujesz na nim godną podziwu budowlę, możesz być pewien, że przetrwa i będzie cieszyć oczy kolejnych graczy, którzy do nas zawitają. Dodatkowym atutem jest dbanie o porządek - nie ma u nas miejsca dla osób, które są złośliwe, wulgarne i nie potrafię wspólnie z innymi się bawić.
 
- Serwer przeznaczony dla ludzi pragnących tworzyć. Stawiając swoją budowlę masz do dyspozycji blisko 100 rodzajów materiału. Oprócz tego możesz rzeźbić pojedyncze bloki, za pomocą drążenia ich oraz cięcia formując z nich co tylko zapragniesz.
 
- Otoczenie wygląda znacznie lepiej niż w standardowym Minecrafcie. Dzięki modom na poprawę wyglądu środowiska gry, drzewa nie są już zielonymi blokami, na piasku zostają ślady, a trawa faluje kiedy po niej idziesz.
 
- Rozbudowany system rozwijania postaci, polegający na nauce kolejnych profesji z ze schematu zawodów, od podstawowych do coraz bardziej zaawansowanych.Przykładowo, aby zostać zaklinaczem, musisz wcześniej rozwinąć profesję skryby, a potem maga.
 
- Unikalny system zasobów. Rośliny uprawne i drzewa mogą być sadzone i dają plony tylko na określonych biomach. Pszenica nie urośnie na śnieżnych biomach czy pustynnych, a ziemniaki dadzą lepszy plon na równinach niż w terenie górzystym. Oprócz tego, surowce takie jak węgiel, złoto czy żelazo nie występują wszędzie, ale również na określonych biomach. Ten system jest naszym własnym pomysłem i wcześniej nie był wykorzystywany na żadnym innym serwerze.
 
- Aby zagrać, nie musisz przygotować wcześniej karty postaci, którą będziesz musiał poprawiać kilka razy, tak aby w końcu spodobała się administracji. Nie musisz czekać na zaakceptowanie Twojego konta. Nie musisz mieć szczególnego skina czy nicku. Nie dyskryminujemy graczy, którzy wydając pieniądze zakupili legalnie Minecrafta, ale posiadają nick, który na innym serwerze RPG może się nie spodobać (np Ziom1990 czy TheBestPL). Po prostu grając u nas nadamy Ci nowe imie, które będzie wyświetlane.
 
- Jednakże... Warto zadbać mimo wszystko o właściwą skórkę, kartę postaci czy stosowne odgrywanie swojego bohatera, gdyż nagradzamy graczy, potrafiących wczuć się w realia RolePlay. Służy temu specjalny system przyznawania Punktów Sławy, będący kolejnym naszym autorskim pomysłem, nigdzie wcześniej nie zastosowanym, ale szybko podchwyconym przez inne serwery. Punkty te pozwalają Ci wpływać na kształt świata, po przez zakładanie rodów, miast, a nawet państw.
 
 
NASZE AUTORSKIE POMYSŁY:
 
20igeog.png
Tabela Rozwoju Miasta: Odpowiednie budowle pozwalają zwiększyć jego obszar
 
5z44sz.png
Zaawansowane Rolnictwo: Daną roślinę można uprawiać tylko na określonym biomie
 
2rlz1oi.png
Zaawansowane Górnictwo: Dany surowiec występuje tylko na określonym biomie
 
2wgazqt.png
Awans Społeczny: Gracz może osiągać kolejne tytuły w hierarchii feudalnej
 
 
PRZEWODNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
 
Posiadamy starannie zredagowany, obszerny Podręcznik Gracza, wyjaśniający wszystkie aspekty rozgrywki, dzięki czemu w łatwy sposób możesz zacząć zabawę, pomimo wysokiej złożoności zasad i mechaniki serwera. Podręcznik w formacie pdf można śpobrać z naszej strony głównej z działu download.
 
15ixqe.png
 
35hh7c2.png
Przykładowe strony Podręcznika Gracza
 
 
PREZENTACJA OBRAZÓW:
 
9qchu1.png
Targowisko Cesarskie w stolicy
 
2uosvwz.png
Nieprzebyte lasy krainy Avernus
 
157zm8g.png
Stolica: Dzielnica Świątynna
 
24ux1s5.png
Cesarskie Skryptorium w podziemiach świątyni
 
hs9x5t.png
Katakumby pod świątynią - mieszkają tutaj wampiry
 
PODSUMOWANIE:
 
ATUTEM SERWERA JEST:
 
- ponad 200 nowych bloków
- ponad 100 roślin
- ponad 25 unikalnych potworów
- ponad 50 różnego rodzaju broni białej
- ponad 25 rodzajów broni palnej
- ponad 250 odkryć na drzewku rozwoju magii
- ponad 50 rodzajów prawdziwych mebli
- ponad 100 przedmiotów dekoracyjnych
- ponad 150 motyli do schwytania
- ponad 800 unikalnych herbów do powieszenia
- ponad 20 rodzajów surowców do wydobycia
- ponad 10 rodzajów roślin uprawnych
- ponad 15 starannie zaplanowanych profesji
- ponad 5 rodzajów smoków do oswojenia!
- oparty na modach system zielarstwa, hutnictwa i browarnictwa
- oparty na modach system handlu i straganów
 
Dodatkowo:
 
- system walki przy pomocy dwóch broni lub broni i tarczy
- autorski system ekonomiczny symulujący zamknięty obieg pieniądza
- autorski system rozwijania miasta dzięki stawianiu kolejnych budowli
- nowatorski system rolnictwa i zielarstwa
- nowatorski system występowania surowców
 
Jeżeli serwer na którym grasz pomimo wielkich zapowiedzi i wspaniałych obietnic okazał się zwykłym serwerem Minecrafta ze szkieletami, pająkami, kwadratowymi drzewami oraz garścią pluginów i skryptów, które miały sprawić cuda, nie czekaj dłużej tylko dołącz do nas!

Użytkownik poncjusz edytował ten post 28 listopad 2017 - 17:12

 • Żyleta lubi to

sob7f7.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Memust

Memust

  Nowy

 • Użytkownik
 • 21 postów
 • Memust

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:49

Zawartość serwera jest świetna, polecam. Niestety jest to Pay2Win - można kupić praktycznie wszystko u administratora. Większość miast jest zarządzana przed moderatorów - Ci, którzy je prowadzili już odeszli, zajadle atakowani przez Avernusa.

 

Słowem, szukasz nowości na parę dni, jest to serwer dla Ciebie. Nie szukaj wtedy jego konkurencji, ponieważ szybko się zniechęcisz.#3 Sogan

Sogan

  Nowy

 • Użytkownik
 • 77 postów

Napisano 06 czerwiec 2015 - 23:53

Chciałbym się dowiedzieć, czy w najbliższym czasie będzie jakiś nowy update modpacka?
6pqgq8.png

#4 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 09 czerwiec 2015 - 15:18

Najbliższa aktualizacja będzie w prawdopodobnie w czerwcu. Jeśli chodzi o nowości, na naszym forum zaczęło się pojawiać oficjalne czasopismo Senatu, w którym publikowane są informacje dotyczące wydarzeń fabularnych. Warto rzucić na nie okiem by mieć pojęcie, co dzieje się na świecie:

 

308ywbn.jpg


sob7f7.png


#5 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 12 czerwiec 2015 - 20:18

16a2q91.png

 

W dniu 19 czerwca o godzinie 20:00 serdecznie zapraszamy  wszystkie te osoby, które nie miały jeszcze okazji grać na naszym serwerze, a chciałyby spróbować tu swoich sił.  Dlaczego właśnie wtedy warto rozpocząć swoją przygodę z Avernusem?

 

- otrzymasz kilka unikalnych przedmiotów w swoim zestawie startowym
- będziesz mógł podjąć się unikalnych questów, przygotowanych z tej okazji
- administracja będzie miała czas przeznaczony na wszelką pomoc dla Was
- wspólnie z innymi nowymi graczami raźniej będzie wyruszyć  w nieznane


Użytkownik poncjusz edytował ten post 12 czerwiec 2015 - 20:18

sob7f7.png


#6 Swiezu

Swiezu

  "No i pyś pyś"

 • Użytkownik+
 • 120 postów
 • Swiezu

Napisano 14 czerwiec 2015 - 18:03

Zapowiada się na prawdę ciekawie. Odpycha tylko Pay2Win (wspomniane kilka postów wyżej) no i ilość slotów (jeszcze mniej i pewnie graczy).
A szkoda. Cóż, z mojej strony jestem przychylny na obie oceny więc jeszcze się zastanowię czy zawitam.


 • donCorradi lubi to

swiezu.png


#7 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 14 czerwiec 2015 - 19:34

Zapowiada się na prawdę ciekawie. Odpycha tylko Pay2Win (wspomniane kilka postów wyżej) no i ilość slotów (jeszcze mniej i pewnie graczy).
A szkoda. Cóż, z mojej strony jestem przychylny na obie oceny więc jeszcze się zastanowię czy zawitam.

 

To nie jest serwer pay2win. Tutaj nie ma potrzeby posiadania jak najlepszego uzbrojenia, gdyż nie jest to serwer nastawiony na walkę, tylko na budowanie oraz interakcję pomiędzy graczami oraz odgrywanie swojej postaci.


sob7f7.png


#8 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 17 czerwiec 2015 - 20:23

241nssn.jpg

 

Już 19 czerwca o 20:00 Wakacyjne Otwarcie serwera - zapraszamy wszystkich nowych graczy. Warto wcześniej polubić nasz fanpage na Facebooku, gdyż dzięki temu na starcie otrzymasz 100 Denarów, bardzo przydatne aby zakupić na targu nieco ekwipunku.


sob7f7.png


#9 Goomeck

Goomeck

  Nowy

 • Użytkownik
 • 9 postów
 • Goomeck

Napisano 19 czerwiec 2015 - 10:04

Fort Bravesand, najwieksza instalacja wojskowa swiata, miejsce potegi militarnej i bogactwa, a takze najwiekszego na swiecie targu. A to wszystko... Na pustyni :)

2zrql21.jpg

Czekamy na Was dzis wieczorem :)#10 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 22 czerwiec 2015 - 12:57

14eb71z.png
 
Wygląda na to, że ostatnimi czasy w Dolnym Świecie wiele się dzieje.

sob7f7.png


#11 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 25 czerwiec 2015 - 19:20

11t60lj.png

 

Dzielnica patrycjuszy w mieście Savara


sob7f7.png


#12 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 29 czerwiec 2015 - 12:29

A teraz będzie taki żart aby pokazać, że mamy dystans do  świata i nie lubimy nadętych bubków:

 

Rechoczący Konrad oraz Majster Paweł zostali zamknięci w domu dla obłąkanych i planują ucieczkę. Co robią w pierwszej kolejności?

 

...

...

...

 

Pytają o co tu chodzi i gdzie tu można kopać.

 

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


sob7f7.png


#13 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 03 lipiec 2015 - 14:35

2dmfo08.png

 

Portw w mieście Braverock


sob7f7.png


#14 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 06 lipiec 2015 - 14:47

Warto przypomnieć, dlaczego nasz serwer został przez wielu uznany za najlepszy i najstabilniejszy polski serwer RPG. Przede wszystkim działamy od przeszło czterech lata. To bardzo ważne, jeśli myślisz o miejscu, w którym bez obaw możesz stawiać wspaniałe budowle mając gwarancję, że po dwóch tygodniach z braku środków serwer nie upadnie. Kolejną ważną rzeczą jest ODPOWIEDZIALNA administracja, która dokłada wszelkich starań, by serwer działał jak należy. A jak wygląda to w przypadku innych serwerów? No cóż, bardzo często zdarza się tak, że już na etapie tworzenia grupa administracyjna rozpada się, ze względu na osobiste antypatie oraz niedojrzałość pewnych osób. Mieliśmy w ostatnich dniach przykład takiego serwera, gdzie zaczęło się od pełnych buty i samozachwytu zapowiedzi, podrasowanych shaderami screenów, robieniu wielkiego szumu... a skończyło jak zwykle - na odwlekanie startu serwera, a później spektakularnym pęknięciu bańki, wyrażonym wywlekaniem osobistych żali na publicznym forum. Podobnie w przypadku innego serwera, który po "krótkiej przerwie technicznej" miał być reaktywowany, co skończyło się w efekcie obiecankami bez pokrycia. A Wy gracze zostaliście znów na lodzie - oszukani i zawiedzeni. Czy naprawdę macie zamiar dawać się tak robić w balona przez kolejne ekipy? U nas czegoś takiego nigdy nie było i nie będzie. Poziom naszej administracji odbiega od powyższych schematów. Wiemy, że należy graczy traktować poważnie. 


sob7f7.png


#15 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 09 lipiec 2015 - 13:53

REDUTA PONCJUSZA
 
Nam płacić się nie chciało. - Wbiłem na Avernus
i spojrzałem na listę; dziesięć osób grało.
Gwardyi Poncjusza niezłomne zastępy
obsiadły cały serwer jako głodne sępy.
Oto ujrzałem ich wodza; przybiegł, dłonią skinął
i już niczym powódź złotówki doń płyną.
Wyfruwają jak ptaki z portfeli banknoty
tak, że wkrótce leżała ponad setka złotych.
A to jeszcze nie koniec, bo już do admina
bankowych przelewów ruszyła lawina.
 
Przeciw niemu zaś stoi mocno zdołowana
grupka nieudaczników, dobrze wszystkim znana.
Kilku ich tylko wypełzło; wciąż bolą ich zadki
I nie tyle hejtu leci z tej gromadki
Nie tyle słów goryczy z żalem niespożytym,
Ile srogiej boleści znoszą ich odbyty. 
 
 
21ahf1l.png

Użytkownik poncjusz edytował ten post 09 lipiec 2015 - 14:52

sob7f7.png


#16 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 13 lipiec 2015 - 15:28

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 
Na mapie znajduje się wiele sekretnych lokacji. Warto ich szukać!

sob7f7.png


#17 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 16 lipiec 2015 - 21:53

25i7qcz.png

 

Urokliwy zakątek na moczarach.


sob7f7.png


#18 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 19 lipiec 2015 - 12:25

33dyrma.png

 

Na pokładzie tego statku rozpoczynasz grę.


sob7f7.png


#19 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 22 lipiec 2015 - 14:20

Ze względu na usprawnienie funkcjonowania serwera będzie on niedostępny do godziny 20:00. Zapraszamy po zakończeniu prac modernizacyjnych!


sob7f7.png


#20 poncjusz

poncjusz

  Uczony

 • Użytkownik
 • 520 postów
 • Galador256

Napisano 25 lipiec 2015 - 17:29

n64zsl.png
 
Wkrotce, na poczatku sierpnia, w miescie cesarskim odbędzie się wielki festyn z okazji owarcia cesarskiego browaru!

sob7f7.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych