Skocz do zawartości


Zdjęcie

RIP jCraft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 snickers111a

snickers111a

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 142 postów
  • snickers111a

Napisano 17 May 2015 - 18:14

aż się łezka w oku kręci gdy się czyta że serwer na którym wszedłem na jako pierwszy kiedy kupiłem minecrafta 4 lata temu kończy działalność. w między czasie grałem na innych serwerach ale jCraft miał coś w sobie że mnie przy nim trzymało i nie potrafiłem go zostawić, za********e było być pomocnikiem, modem i graczem tego serwera i nigdy tego nie zapomnę tych lat na serwerze. Wiadomo były wzloty i upadki ale zawsze na koniec jakoś wszystko się dobrze kończyło ;)
dzięki wszyskiem graczom za gre, dzięki wam na tym serwerze było za********e, administracji że tak troszczyła się o serwer i graczy dzięki którym on przetrwał tak długo ;)



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 17 May 2015 - 18:27

Dobra dobra, koniec tych smutków, ju niedługo wracamy do gry! Ostanie rzeczy dopinamy aby działało i... bedzie sie działo. Comiesięczne zdjęcie do kronik organizowane przez Lotosa będzie w nowej lokalizacji.

Bacznie śledźcie watek i inne atrakcje.
  • snickers111a, GreyHavens i __lkjhgfdsa__ lubią to
exRYBP0.png

#23 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 17 May 2015 - 19:58

Z ciekawości, jak będzie wyglądać sprawa pluginów? Będą rozwijane w nowej odsłonie?



#24 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 17 May 2015 - 20:32

Mieliśmy dzis ruszyć, mamy pewien kłopot techniczny i czekamy na jego rozwiązanie ale wszystko działa jak należy.
exRYBP0.png

#25 superrobo

superrobo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 18 May 2015 - 08:39

Kodziu, dzięki za kawał dobrej roboty. Dziękuje również pozostałym zarządzającym. To był najlepszy serwer na jakim grałem.



#26 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 18 May 2015 - 14:12

Informuję, że dziś wieczorem kontynuujemy Jcrafta w nowym miejscu. Adresy nowego miejsca podamy we wszystkich dostępnych kanałach.
  • GreyHavens lubi to
exRYBP0.png

#27 Pitgram

Pitgram

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 117 postów
  • Pitgram

Napisano 18 May 2015 - 21:42

Welcome to openCraft!


Użytkownik Pitgram edytował ten post 18 May 2015 - 21:43

b9dfbb424f12f0c9e745146045f7c2cb.jpg


#28 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 18 May 2015 - 21:46

Tak jak wyżej- adres serwera gdzie kontynuujemy tradycje jCrafta ma nowa nazwe i adres. OpenCraft - mc.opencraft.pl
Mapa jest na stan z piątku z godziny 12

 

Wiecej informacji na opencraft.pl


  • JuriasuHime lubi to
exRYBP0.png

#29 BlasiusG

BlasiusG

    Znawca

  • Użytkownik
  • 265 postów
  • BlasiusG

Napisano 19 May 2015 - 20:50

Z Jcraftem chyba ze 3,5 roku (a może bliżej 4?), Przywiązałem się. Szkoda, że się to kończy. W zasadzie nie teraz się kończy bo trwało to już jakiś czas. Brak Kodeka, Grey na serwerze już to chyba zwiastował. Teraz tylko stało się to oficjalnie. Miło wspominam oprócz nich moją ulubienicę Hime, P4, Kamishkii'ego, Kabana, Marka, Damianexa, Gerooina, Terrorystkę (wszystkich nie wymieniam, a głównie tych, którzy nie grają praktycznie). Niektórzy ze starych graczy nadal grają ale coraz mniej ich. Teraz mamy niby to samo choć pod inną nazwą. Chciałbym, żeby wszyscy wrócili.


Użytkownik BlasiusG edytował ten post 19 May 2015 - 20:52


#30 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 20 May 2015 - 16:24

Z mojego punktu widzenia zmiana domeny nie miała sensu, ponieważ nazwa była swojego rodzaju wizytówką, marką. Wiele graczy posiada serwer w swoich ulubionych, tym samym z czasem z czystej ciekawości mogliby wejść na serwer, zwłaszcza w sytuacji gdyby zrobiło się tłoczniej. Jest to wielką stratą, zwłaszcza że w perspektywie czasu stracimy możliwość reklamowania się na tym forum poprzez posiadanie własnego subforum. Zmiana nazwy jak mniemam wynikła z przyczyn ekonomicznych, moim zdaniem jest to zbyt wysoka cena, która nie była warta zaoszczędzenia 20stu złotych.

Jestem ciekaw kto przeniósł subforum do archiwum pomimo tego że "forum istniało przynajmniej jeszcze przez pół roku.", chyba że ma działać ale w koszu.


Użytkownik Yunius edytował ten post 20 May 2015 - 17:38

  • Ice_trooper i JASIO007 lubią to

#31 Pelikanos94

Pelikanos94

    Nowy

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • Barteek2010

Napisano 20 May 2015 - 18:23

Drogi jCrafcie!

Swoją przygodę z Minecraftem zacząłem prawie cztery lata temu.
Spędziłem w nim setki, może i tysiące godzin, jednak najlepiej wspominam chwile przeżyte na tym serwerze.
Nie byłem wzorowym członkiem jego społeczności.
Przysporzyłem wam sporo zmartwień i ogólnie zachowywałem się bardzo głupio mieszając beznadziejny trolling z moimi własnymi brakami w mózgu.
Szczerze za to przepraszam, w szczególności administrację z Grey i Kodekiem na czele i szkoda mi, że musieliście mnie zapamiętać takiego.
Chcę wam jednocześnie podziękować za wspólnie spędzony czas i zabawę, za to, że mieliście cierpliwość się ze mną użerać i mnie znosić.
Choć już dawno nie było mnie na serwerze nadal miło wspominam dawne czasy.

Serdecznie pozdrawiam,
Bartusz.


 

#32 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 21 May 2015 - 07:16

Zmiana była z powodu ekonomicznego, to nie 20 a 80zl. Niedługo czeka nas sporo większy wydatek. Nikt z obecnej administracji nie ma paru wolnych stowek.
Druga zmiana to powody praktyczne. Jcraft miał pewien kodekowy styl. My tego nie możemy kontynuować, bo nie jesteśmy kodekiem. Do końca czerwca będzie to klon jcrafta, potem będziemy projektować nowa edycję, jednak nadal będzie to survi/fb z czymś unikatowym w skali kraju. Zależy mi na kontynowaniu ciągłości serwera tak jak wam na MC i udziale w społeczności.
  • GreyHavens, Lotos69 i croowka lubią to
exRYBP0.png

#33 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 23 May 2015 - 19:15

Długo zbierałem się do napisania tego postu, ponieważ po prostu nie wiedziałem jak to ubrać w słowa. Serwer jCraft był dla mnie (jak i pewnie wielu innych) częścią życia. Poza zwykłą grą, którą dostałbym w podobnym wydaniu na innych serwerach, otrzymałem możliwość poznania mnóstwo interesujących ludzi. Wielu z nich było na tyle przemiłych, że potrafiło poświęcić swój czas dla mnie, nawet na sprawy niezwiązane z Minecraftem: pomoc z językiem angielskim, programowaniem, grafiką, itd. Nie chcę tu wymieniać nicków tych osób, których zapamiętam najbardziej, bo może mi klawiatury nie starczyć ;P. Jednak jedną z najbardziej zapamiętanych przeze mnie sytuacji będzie ta, gdy wszedłem na serwer po 3. w nocy i okazało się, że jedna z osób pomoże mi, robiąc coś co ja miałem zrobić na tamten ranek. Wszystkie wydarzenia z jCrafta zmieniły w pewien sposób moje życie i podejście do innych (chociażby ranga operatora mocno wpłynęła na postrzeganie niektórych spraw).

Dziękuję za wszystkie chwile spędzone razem na tworzeniu wspaniałego serwera jCraft. ;]

 

PS Jeśli ktoś będzie chciał się ze mną skontaktować w jakiejś sprawie (pomocy, pogawędki lub pójścia na piwo) polecam, aby zrobił to na Steamie lub forum CraftPortal (kolejność nieprzypadkowa). Osoby, które chcą mnie dodać na Steamie tylko po to, żeby nic ze mną nie pogadać, usunę  ;F


Użytkownik Ice_trooper edytował ten post 23 May 2015 - 19:22

Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#34 GeneralKovalsky

GeneralKovalsky

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 61 postów
  • GeneralKovalsky

Napisano 24 May 2015 - 13:33

Kodeku, szanuję i rozumiem Twoją decyzję o rezygnacji z funkcji admina. Dzięki wielkie.  :3

 

 

Natomiast w najmniejszym nawet stopniu nie spodobała mi się reszta szajsu, który się tu od*********ł..


  • Reciderr i Pawełek lubią to

eJxzT81LLUrM8c4vS8wpzq5UUFDQBWLHwtLEoszS


#35 Yunius

Yunius

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 522 postów
  • Yunius

Napisano 24 May 2015 - 23:01

Zmiana była z powodu ekonomicznego, to nie 20 a 80zl. Niedługo czeka nas sporo większy wydatek. Nikt z obecnej administracji nie ma paru wolnych stowek.
Druga zmiana to powody praktyczne. Jcraft miał pewien kodekowy styl. My tego nie możemy kontynuować, bo nie jesteśmy kodekiem. Do końca czerwca będzie to klon jcrafta, potem będziemy projektować nowa edycję, jednak nadal będzie to survi/fb z czymś unikatowym w skali kraju. Zależy mi na kontynowaniu ciągłości serwera tak jak wam na MC i udziale w społeczności.

 

Cóż, nie wiem czy powinienem pod tym kątem się sprzeczać, bo i tak zapewne nie wsparłbym serwera finansowo. Gram od święta.

Jednakże jcraft jest marką, która była budowana przez lata, byłem jej elementem. Spora część polskiej sceny majncraftowej kojarzy chociaż z nazwy ten serwer, wiele osób posiada go w ulubionych. Trwało to latami aż w końcu stworzyło się pewną grupę odbiorców. Domyślam się że większość graczy którzy przewinęli się przez serwer nie korzystała nigdy z tego forum. Tym samym można założyć że góra 5% osób posiadających jcraft w ulubionych zajrzy na forum i zaktualizuje adres ip. 95% przepadnie, serwer straci możliwość reklamowania się, zacznie od zera. Czy warto z tego powodu zaoszczędzić 80 zł w skali roku? Moim zdaniem nie. Już w tym momencie subforum znalazło się w archiwum, po forach reklamują się setki osób. Wybacz moje pesymistyczne nastawienie, ale ta decyzja była delikatnie mówiąc nieprzemyślana. Poza tym domena ponoć jest do kwietnia przyszłego roku?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • Pelikanos94 lubi to

#36 WMR2

WMR2

    Tak naprawdę jestem tosterem ;_;

  • Użytkownik
  • 862 postów
  • WMR2

Napisano 31 May 2015 - 10:02

Nie potrafię zebrać słów... Spędziłem z Wami tyle wspaniałego czasu, stworzyliśmy razem tyle niesamowitych rzeczy, że aż ciężko jest mi wyrazić to, ile Wam zawdzięczam.

 

Dziękuję. Wszystkim. Nie sposób Was nawet wymienić.


  • GreyHavens i Ice_trooper lubią to
Dołączona grafika

#37 blade81

blade81

    Nowy

  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Blade81

Napisano 08 June 2015 - 07:57

Ehh, wracam po dłuższej nieobecności i zastaję jedną wielką pustkę. To przykre ;/

Wprawdzie moja przygoda z serwerem nie była zbyt długa, ale niezwykle przyjemna. Nawet jeśli człowiek nie jest szczególnie otwarty, to w pewien sposób wiąże się z innymi. Tworzyliście niezwykły klimat i widząc  po raz n-ty znajome nicki czułem się...jak w domu. Częścią czegoś większego.

Smutne, iż musi się to skończyć tak szybko. Być może pewnego dnia powstanie projekt jcraft reaktywacja i ponownie się spotkamy by zaludnić kwadratowy świat. Osobiście czasem wpadnę na serwer dopóki będzie działać. Ciekawi mnie czy wciąż tam ktoś będzie.



#38 GeneralKovalsky

GeneralKovalsky

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 61 postów
  • GeneralKovalsky

Napisano 09 June 2015 - 10:11

Może wypowiem się jeszcze raz.

Po ostatnim moim poście Theo do mnie pisał lekko zniesmaczony. Nie zrozumiał przekazu i wziął go osobiście, obstawiam, że reszta mogła pomyśleć podobnie dlatego spieszę z wyjaśnieniem. Tym bardziej, że przeczytałem post Jasia w galerii i chyba czuję też jego ból.

Dlatego postaram się to tu wszystko poukładać, żebyście zrozumieli mój.

 

Kodek zrezygnował z funkcji Administratora.

Nikt z nas nie może mieć o to żalu, nie mamy po 10 lat, nie trzepniemy zabawkami w kąt. Każdy ma swoje życie, swoje obowiązki, pracę, rodzinę itp.

Jest to całkowicie zrozumiałe.

 

Grey również zrezygnowała z funkcji. Spoko loko - czytać wyżej.

 

No ale nikt mi nie powie, że taki duet jest od tak do zastąpienia i (przynajmniej ja) takiego obrotu spraw się nie spodziewałem.

Rezygnacją Kodeka dostałem z liścia, rezygnacją obojga dostałem z pięści.

 

Zmiana nazwy.

Rozpoznawalność marki to ważna sprawa. Bo nie boję się tego powiedzieć, mieliśmy markę. 

 

Zmiana adresu.

Weźmy mnie na przykład. 3-4 lata w minecrafta, jeden serwer w ulubionych i nagle kaput. Gdzie ja mam kurde iść?

 

Sumując.

 

Był sobie jCraft:

Ze znaną:

- administracją

- nazwą

- adresem

- mapą (naszymi rzeczami)

 

Zabrano:

- adminstrację

- nazwę

- adres

 

Jeszcze forum, w zasadzie, z miejsca wypierniczono.

 

Ktoś już rozumie mój ból?

Co zostało? Gracze? Od 2 dni wchodzę, jestem sam :(

Nie zostało kompletnie nic. Błagam nie mydlmy sobie oczu o kontynuacji jCrafta.

Było co kontynuować, ale powiedzmy sobie jasno jCraft zamknięto.

 

(Nie Theo, nie mam do Ciebie o nic żalu, po prostu to już nie to)


Użytkownik GeneralKovalsky edytował ten post 09 June 2015 - 10:13

  • JASIO007 lubi to

eJxzT81LLUrM8c4vS8wpzq5UUFDQBWLHwtLEoszS


#39 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 09 June 2015 - 18:10

DAjcie nam odsapnąć. I ja i reszt moejj ekipy mam y takei coś jak sesja. Moglismy wyłączyć serwer całkowicie ale chcemy wam dac dostęp do tego i owego. Czy cos sie zmieni? owszem. Mamy już wstępny projekt na nowa edycje ale nadal bedzie to miało ten sam klimat jCrafta a Grey i Kodek sa mile widziani - choć uprawnień nie maja zawse moga je otrzymać ponownie. Powoli tez budujemy ekie programistów. Nie przygotowywałem sie do tego że be∂e musiał zarządzać serwerem z dnia na dzień. Gdyby to nastapio w marcu było by lepiej, a tak... nie mam nawet czasu by właczyć klocki.

Wszystko zmieni sie z końcem czerwca a juz na pewno będzie wiecej zmiany na poczatku sierpnia kiedy wystartujemy jeśli nie z mapa przejściowa do pełnej edycji to znowa edycją.
exRYBP0.png

#40 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 10 June 2015 - 22:52

Zbysiu, ale ja nie zrezygnowalam :P To znaczy nie oficjalnie.

 

Lista powodow mojego wycofania sie z gry jest dluga, a zaczyna sie na moim "MacSzajsie", ktory ledwo zipie, a konczy na tym, ze wypalilam sie jako gracz i admin. I chociazbym pragnela calym sercem by bylo jak za starych dobrych czasow, to jest teraz pelno ludzi w podobnej sytuacji. Takich, ktorym juz sie nie chce, albo znalezli co innego do roboty. Jeden za drugim poodchodzili, a pozniej to byla juz lawina. A z lawina ciezko walczyc. Dopoki bylo nas wielu, to napedzalismy sie na wzajem... A teraz? Szkoda gadac.

 

ALE, ALE! Ostatni zlot musi sie odbyc : > 9 lipca przyjezdzam, bitches! : D Mam nadzieje, ze uda sie cos zorganizowac :) Yunius sie juz dzisiaj zadeklarowal, ze podejmie sie organizacji :D