Skocz do zawartości

Zdjęcie

Menedżer serwera - łatwo zarządzaj swoim serwerem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 20:55

*
Popularny

Witam,
prezentuję tutaj jeszcze niedopracowaną wersję mojego programu do tworzenia serwerów i prostego zarządzania nimi.
Program obecnie pozwala na:

• tworzenie lub podłączanie już istniejących serwerów lokalnych 
  • łączenie się z serwerem zdalnym (FTP i RCON)
  • operacje na plikach serwera (usuń, zmień nazwę, otwórz, pokaż w eksploratorze Windowsa, itd.)
  • edycję plików serwera z kolorowaniem składni
  • dostęp do konsoli serwera
  • operacje na wielu serwerach jednocześnie
  • zarządzanie pobranymi silnikami serwera
  • zmianę języka na polski/angielski
  • zmianę kolorystyki

Strona internetowa:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Ekipa:

Screeny:

Lista zmian:

Lista przyszłych zmian:

Link do pobrania:

Skan: 

Aby wspomóc prace nad programem obejrzyj stronę: 

Dalszy rozwój aplikacji zależy od Was - jeśli przekonacie mnie, że będziecie używać takiego programu i jest Wam potrzebny, będę kontynuował nad nim pracę. Piszcie sugestie i opinie na temat programu w tym wątku.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_Bobek Robal_*

Gość_Bobek Robal_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:13

zamiast fatygować antywirusami, możesz wrzucić skan z virustotala :)

Świetny zamysł, mam nadzieję, że wydasz również wersję na.linuxa? ;]

#3 kuvuś

kuvuś

Niebieski potforek

• Użytkownik+
  • 476 postów
  • kuvuś#1337
  • kuvus

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:25

Jak dodasz zdalną konsolę to chętnie tego użyje. Narazie zapowiada się spoko.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

HB_sygn.png

Podpisy:

Ersan

Libter

#4 Gość_Bobek Robal_*

Gość_Bobek Robal_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:27

Spokojnie mogę Ci powiedzieć, że zdalna konsola na serwerze vps nie jest tak trudna do zrobienia, jak na niektórych hostingach serwerów. Niektóre są tak pogmatwane, że to niemal niemożliwe w rozsądnej ilości kodu :E

#5 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:34

@Bobek Robal
Jak próbowałem skanować URL na tej stronie to wyskakiwał chyba skan całek strony MEGA, a nie pliku.
Jeśli przeskanuję tam plik lokalny to użytkownik nie ma pewności, czy pobiera plik, którego skan zamieściłem.

Wersji na Linuxa raczej nie będzie :(
Nie chciałem męczyć się z C++ (ani Javą), więc napisałem aplikację w C#. Może uda Ci się ją uruchomiś na Wine...

@kankan pewnie tak. Na czymś trzeba zyskać popularność programu, a grupa osób którą wymieniłeś jest najbardziej liczna. Postaram się jednak, żeby aplikacja była też dobrym wyborem dla zaawansowanych twórców serwerów.

Co do zdalnej konsoli, mam nadzieję że uda się to zrobić bez pluginów (można to zrobić przez RCON?). Ewentualnie można napisać boty, obsługujące konsole najpopularniejszych hostingów.

Użytkownik programmerpeter edytował ten post 19 październik 2015 - 08:28

#6 Gość_Bobek Robal_*

Gość_Bobek Robal_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:54

Jestem ciekaw co z tego wyjdzie, w razie czego mogę zapewnić Ci serwer na csrv i vpsie do testów (acz na vps to chyba masz ancapa :P).
  • Libter lubi to

#7 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 21:59

@up
Ancap siedzi na wspóldzielonym hostingu od pukawka.pl.

VPSa raczej nie do testów tylko do szybszego pobierania serwera (z obecnej strony pobiera tylko ~100 KB/s), możemy dogadać się na PW.

#8 gaculu

gaculu

Znawca

• Użytkownik
  • 397 postów
  • gaculu

Napisano 30 kwiecień 2015 - 06:17

Piszesz o narzędziu dla zaawansowanych "serverownerów". Musiałbyś napisać klienta ssh z obsluga wrappera pod mc + możliwość logowania rcon. Fajnie byłoby mieć wgląd do bazy danych mysql. No i żeby chodziło na linux. W ostateczności może być ten windoz. Proponuje dodać możliwość wyświetlania reklam, co by ci się mogło opłacić. Pacz: zyczu launcher...

• adamandrzej02 lubi to

Zapraszam na https://minespace.eu 

Adres IP serwera: mc.minespace.eu 

#9 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 30 kwiecień 2015 - 06:43

@up
Zdalne łączenie się z serwerem zostanie kiedyś wprowadzone. Na razie skupiam się na lokalnym działaniu programu.

Tak jak pisałem wersji na Linuxa raczej nie będzie, wymagałoby to pisania aplikacji od nowa.

Reklamy... Raczej nie. Żeby coś takiego się opłacało, aplikację musiałoby używać dużo osób. Myślę, że dotacje są lepszym sposobem.

Już jest dostępna kolejna wersja aplikacji.
Zrobiłem zakładki i kolorowanie składni plików .properties.

W kolejnych wersjach popracuję nad kolorowaniem plików .yml i .json.
Czy to są wszystkie potrzebne formaty? Jeśli nie, piszcie jakie jeszcze pliki powinne być kolorowane.

Jest już nowa wersja 0.2.1
Dodałem kolorowanie składni plików .yml i .json, oraz znacznie przyspieszyłem prędkość pobierania silnika serwera dzięki udostępnieniu VPSa przez @Bobek Robal

Użytkownik programmerpeter edytował ten post 19 październik 2015 - 08:32

#10 klipbun1234

klipbun1234

Expert

• Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 01 maj 2015 - 15:37

witaj programmerpeter dam ci kilka porad

1. wymyśl nazwę programu na przykład: McCreator

2. jak będziesz robił ikonkę to niech ikonka będzie podobna do nazwy czyli jeżeli nazwa: McCreator to niech na ikonce będzie napisane w skrócie: McC 

3. dodaj w temacie link do pobrania wersji pierwszej oraz drugiej i jak dodajesz kolejne wersje to nie usuwaj starych ponieważ może się zdarzyć tak że ktoś chce starszą a dlaczego? a z różnych przyczyn może z takiej przyczyny że polubił starszą wersje albo chce nagrać filmik na youtube który porównuje starszą wersje od nowej  i potem ocenia to 

4. dodaj więcej funkcji a niech program będzie full wypas 

5. postaraj zrobić ładne menu programu i tło i tak dalej żeby w ogóle program nie był z tłem siwym

6. postaraj się załatwić stronę programu (mogę fajną za darmo załatwić)

7.zrób konto paypal , tam jest opcja dotacji (donate) (wystarczy że w google wpiszesz: paypal dotacja)

8.pracuj więcej nad programem 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

#11 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 01 maj 2015 - 19:03

@up
1. Bardziej skupię się na słowie Manager niż Creator.
2. Ikonka będzie bardziej symbolem niż tekstem.
3. Zobaczymy... Nowsze wersje są generalnie lepsze, ale mogę zostawić starsze.
4. Ciągle dodaję. Pracę trwają, więc cierpliwie czekaj ;)
5. Tak jak napisałem w przyszłych aktualizacjach - poprawię estetykę programu.
6. Już mam VPSa udostępnionego przez Bobek Robal, więc niedługo pojawi się na nim strona. Potem może wykupię domenę (po ustaleniu nazwy).
7. Zobaczymy... Generalnie niezbyt lubię PayPala. Raczej wolę inne opcje dotacji. Niedługo je opiszę.
8. Tak jak napisałem wcześniej - spokojnie. To co jest tutaj przedstawione powstało w ciągu ~tygodnia. Po miesiącu będzie znacznie lepiej.

Nowa wersja 0.2.2 gotowa!
Zmiany niewielkie dla użytkownika:
0.2.2:

• dodano powiadomienie o pobraniu nowej wersji (jeśli obecna jest przestarzała)
  • dodano statystyki - aplikacja przesyła na serwer ile czasu była uruchomiona
  • zmieniono nazwę aplikacji na Minecraft Server Manager

WAŻNA AKTUALIZACJA!

0.2.2.1:

• poprawiono błąd krytyczny z nie otwieraniem się aplikacji
  • poprawiono błąd z czarnym tłem ikonek
  • poprawiono blokowanie aplikacji przez antyvirusy, poprzez zmianę kodu odpowiedzialnego za sprawdzanie aktualizacji
  • zmieniono ikonkę folderu na systemową

#12 klipbun1234

klipbun1234

Expert

• Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 04 maj 2015 - 11:39

no super że wchodzą nowe aktualizacje które mogą działać na moim komputerze i innych komputerach które mają takie problemy jak ja 

programmerpeter proponuje żebyś dodał w nowszych wersjach tryb offilne dla ludzi którzy nie mają neta lub mają net w modemie a chcą użyć programu a im rodzic czy ktoś zabrał net w modemie

:D

oraz dodaj funkcje reinstalacji javy - czyli w programie jest przycisk: reinstaluj jave i ktoś klika i wyświetla się najpierw okienko z pytaniem czy na pewno chcesz reinstalować jave i są dwa przyciski tak i anuluj i ktoś klika tak i program pobiera najnowszą wersje javy i uruchomia ten plik program 

tylko może być z tym kilka problemów: 

jeżeli byś zrobił pobieranie przez webbrowser to nie wież gdzie ten ktoś kto używa programu ma ustawione zapisywania plików pobranych i może program nie uruchomić tej pobranej instalki javy ponieważ może mieć zapisywanie ustawione gdzie indziej niż jest w programie przykładowo jak ja robiłem pobieranie w programie visual basic jak się robi pobieranie przez webbrower to wyskakuje okienko z różnymi opcjami i użytkownik może zapisać sobie na pulpit więc jak masz też tak to jest to kolejnym problemem

najlepiej zrobić żeby program pobierał instalke w ukryciu bez uruchomiania przeglądarek itp oraz wyświetlania gdzie zapisać niech program najlepiej zapisze w folderze C:\Program Files i niech najlepiej stworzy folder o nazwie na przykład: Minecraft Server Manager i w tym folderze będą się tworzyły i robiły pliki które program potrzebuje do działania i niech program tutaj w tym folderze zapisze i jak program zapisze instalke javy w tym folderze to potem musi program uruchomić tą instalke 

instalka sama wykryje czy jest stara wersji javy i ją odinstaluje a potem otworzy okienko instalacyjne 

i jeżeli program zapisze instalke i reinstaluje się jave to jak będzie jeszcze nowsza wersja i będzie ona w programie to ktoś jak chce znów reinstalować jave to tamta stara instalka może tam być i przy próbie zapisywania instalki po  pobraniu to może być problem no chyba że nowsza wersja instalki javy będzie miała inną nazwę tego pliku tej instalki , no bo jeżeli w folderze jest plik o nazwie 123.exe to jeżeli chcesz wrzucić taki sam plik z tą samą nazwą i rozszerzeniem czyli 123.exe to pisze ci że znajduje się już tam taki plik więc może być problem 

najlepiej zrobić aby program zapisywał instalke w tym folderze ale jeszcze w kolejnym na nowo stworzonym folderze i tak milion folderów :DDD

lub program usuwa starą jave i wgrywa nową  - to lepszy sposób ale moim zdaniem powinien być ten po wyżej sposób ponieważ byś mógł dodać potem opcje odzyskiwania starej javy , cofania zmian 

a jeżeli chodzi o przycisk anuluj to myślę że wiesz 

Użytkownik klipbun1234 edytował ten post 04 maj 2015 - 11:54

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#13 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 04 maj 2015 - 11:55

@up
Akurat nie dostosowałem aplikacji na inne komputery (działa na wszystkich z .NET), tylko naprawiłem błąd krytyczny, który występował również na komputerach o takim samym systemie jak mój.

Tryb offline - zobaczymy. Jak ktoś nie ma neta to niech najpierw pobierze sobie serwery. Aplikacja w trybie offline miałaby 500 MB!

Z przyciskiem reinstaluj Javę dużych problemów by nie było. Pobieranie to prosty WebClient, a nie WebBrowser, zastępowanie pliku też nie jest problemem. Rozpisałeś się o tym kompletnie niepotrzebnie

Tylko nie rozumiem, po co w programie do obsługi serwera możliwość instalacji najnowszej Javy... Użytkownicy mogą sami to robić, bez specjalnego programu.

#14 King_Stone_69

King_Stone_69

Nowy

• Użytkownik
  • 19 postów
  • King_Stone_69

Napisano 04 maj 2015 - 13:48

Brakuje silników Forge i Cauldron.

Użytkownik King_Stone_69 edytował ten post 04 maj 2015 - 13:56

#15 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 04 maj 2015 - 14:30

@up
Nie korzystałem nigdy z tych silników.

Byłbym wdzięczny gdybyś pobrał wszystkie wersje Forge'a z tej strony:

i wrzucili do pobrania np. jako plik .rar

Wystarczy po jednym pliku dla każdej wersji - najnowszy Forge dla 1.8, najnowszy Forge dla 1.7.10 i tak dalej aż do wersji 1.1

Kolejna wersja 0.2.3:
  • poprawiono zabezpieczenia przeciwko otwieraniu plików binarnych
  • dodano pokazywanie komend wywoływanych z konsoli
  • dodano kolorowanie składni konsoli
  • dodano kolorowanie składni plików .log
  • dodano kolorowanie składni plików .sk
Aplikacja obsługuje już chyba wszystkie formaty, których składnię trzeba kolorować...

Kolejna wersja 0.3:
  • wyłączono rozszerzanie/zwijanie się drzewa serwera podczas jego dwukrotnego kliknięcia
  • dodano opcję utworzenia nowego pliku
  • dodano opcję utworzenia nowego folderu
  • dodano opcję kopiowania do schowka
  • dodano opcję wklejania ze schowka
  • dodano odświeżanie drzewa plików co 100 milisekund
  • poprawiono bugi drzewa plików
  • dodano silnik Vanilla (standardowy Minecraft)

#16 kryxkan

kryxkan

Bywalec

• Użytkownik+
  • 144 postów
  • kryxkan

Napisano 06 maj 2015 - 13:51

dodaj podstawowe pluginy do pobrania(Essentials, WG etc.)

#17 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 06 maj 2015 - 15:49

@up
Będą w kolejnych wersjach.
Teraz pracuję nad FTP

W pierwszym poście napisałem, że zostanie dodany "łatwy instalator pluginów".

Okropne antywirusy Dołączona grafika.
Mam dwie domeny kierujące na to samo IP -> mcservermanager.tk i mirror.ancap.pl, kiedy próbuję pobrać aplikację z mirror.ancap.pl udaje się, kiedy próbuję z mcservermanager.tk blokuje.

Udało mi się też zmniejszyć współczynnik wykrycia na Virus Total do 0:

Prace nad połączeniem przez FTP trwają...
Jeden screen przedstawia okno dodawania nowego zdalnego serwera.
Drugi pokazuje działające przeglądanie plików i folderów na serwerze zdalnym:

Już jest nowa ważna wersja 0.4. UWAGA! Wersja może być niestabilna - istnieją poważne i nienaprawione bugi przy połączeniu z FTP.
0.4 (Remote update):
  • dodano możliwość dodania zdalnego serwera FTP
  • dodano tworzenie nowych plików i folderów na serwerze FTP
  • dodano możliwość edycji plików na serwerze FTP
  • zakładka "Zaczynamy!" nie znika już

Użytkownik programmerpeter edytował ten post 19 październik 2015 - 08:36

#18 klipbun1234

klipbun1234

Expert

• Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 13 maj 2015 - 22:25

najlepiej po szukaj tematów gdzie ludzie mają problemy i dają logi 

i jak mają problem to pewno jest jakiś błąd w logach więc wystarczy skopiować błąd i dać kod w stylu if na przykład: (niby kod po polsku:D): - jeżeli w konsoli będzie ******* to w zakładce błędy pojawia się ***

sorka za taki przykład ale myślę że wież o co mi chodzi

by trzeba:

- znać kod błędu w konsoli

- znać rozwiązanie błędu - przyda się w rozwiązaniu błędu 

- wiedzieć co ten błąd powoduje - przyda się w napisaniu jaki plugin powoduje błąd

- znać kod i wiedzieć jak to zrobić

oraz byś mógł zrobić automatyczną naprawdę błędu

a jeżeli chodzi o "Sporządź listę błędów pojawiających się w konsoli, razem z ich zrozumiałymi opisami" 

Jeśli chciałbyś przyłożyć się w ten sposób do rozwoju aplikacji, pisz mi na PW. Zapoznaj się z całą listą zadań dla osób nie znających programowania. "

to bym chętnie pomógł ale będę sporządzał listę gdy się pojawi błąd czyli 1. nie mam błędu 2. jest błąd 3. wpisuje w notatnik błąd 4. nie ma błędu 5 . jest błąd 6. wpisuje błąd w notatnik 7. i tak w kółko 8. jak trochę będę miał błędów to napisze tu w temacie (wole w temacie , nie na pw - wtedy ludzie będą mogli znać błędy i je naprawić sami a jeżeli używają programu to mogą naprawić - ale jeżeli chcesz tak bardzo na pw to mogę napisać na pw :) )

#19 Libter

Libter

Legenda

• Zbanowany
  • 3362 postów

Napisano 13 maj 2015 - 22:29

Może być też w temacie. Błędy nie będą raczej w kodzie, tylko w pliku XML, każdy będzie mógł je edytować. Automatyczna naprawa - zobaczymy... Błędów jest wiele i lepiej chyba żeby użytkownik je naprawiał, dlatego chciałbym stworzyć przejrzyste komunikaty o błędach, żeby było wiadomo jak je naprawić.

#20 klipbun1234

klipbun1234

Expert

• Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 13 maj 2015 - 22:50

przykładowo ktoś ma błąd i wyświetla mu się ten przejrzysty komunikat że ma błąd i przypuśćmy że ten komunikat taki jest"

"masz błąd w serwerze prawdopodobnie plugin /// powoduje ten błąd ,  lub ten błąd powoduje konfiguracja pluginu :::::: - usuń plugin /// i zobacz czy będzie działać a jeżeli nie będzie działać to przywróć usunięty plugin a potem spróbuj dobrze skonfigurować plugin ::::::  i serwer powinien nie mieć już błędów a jeżeli ma to kliknij przycisk - (mam błąd) "

i jeżeli chodzi o automatyczną naprawdę to ona by działała tak: ktoś klika przycisk: "automatycznie napraw serwer" i piszę trwa naprawianie a potem restartuje się serwer a podczas restartu piszę trwa restart serwera i po restarcie piszę coś w tym stylu: sprawdź czy masz nadal błąd jeżeli już nie masz błędu to kliknij przycisk "OK" a jeżeli masz nadal kliknij odwróć zmiany a potem możesz kliknąć "automatyczna naprawa drugim sposobem proponowanym przez program' - no coś w tym stylu (i krótsze)

a jeżeli chodzi o przycisk: (mam błąd ) to on by działał tak jak formulasz kontaktowy , podaje swoje imię i nazwisko , email żeby odesłać odpowiedź oraz wiadomość i kod captcha czyli w okienku na wiadomość użytkownik podaje kod błędu z konsoli i opis błędu co on powoduje 

oraz byś mógł zrobić przycisk: "zgłoś błąd serwera aby ulepszyć program " - czyli ktoś ci wysyła - kod z konsoli albo log z błędem , co on powoduje , i jak go naprawić - rozwiązanie

wtedy ludzie by mogli ci wysyłać to co ci mam na pw lub w temacie wysłać czyli listę błędów 

cytuje:

Nie napisałem tego w przyszłych zmianach, ale napisałem w zadaniach "Sporządź listę błędów pojawiających się w konsoli, razem z ich zrozumiałymi opisami" 
Jeśli chciałbyś przyłożyć się w ten sposób do rozwoju aplikacji, pisz mi na PW. Zapoznaj się z całą listą zadań dla osób nie znających programowania. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych