Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Thriller][Steampunk] Opowieści Cieni - zbiór opowiadań.

thriller steampunk

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 12 April 2015 - 00:52

Opowieści Cieni to zbiór krótkich opowiadań osadzonych w klimatach mrocznego steampunku, inspirowanego grami takimi jak Dishonored czy Thief oraz miejskimi legendami epoki wiktoriańskiej.
Akcja rozgrywa się w mieście przemysłu i rzemiosła Craftwort, a bohaterami są nietuzinkowe postacie - detektywi, zabójcy, szaleńcy, samozwańczy bohaterowie czy religijny fanatycy, których łączy podobny sposób działania w ukryciu i pod osłoną nocy.

  • Łowca Odmieńców

 

  • Cień sprawiedliwości

Piszcie, czy wam się podoba i czy mam pisać więcej takich opowiadań. Jeśli wykryjecie jakiś błąd, byłbym wdzięczny za wskazanie go.


Użytkownik Bigfoot edytował ten post 29 April 2015 - 00:06

  • RaTmAnPL lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 RaTmAnPL

RaTmAnPL

    Artysta - Viking

  • Użytkownik+
  • 118 postów
  • RaTmAnPL

Napisano 12 April 2015 - 14:04

Słowem wstępy powiem, że osobiście za steampunkiem nie przepadam, żeby nie powiedzieć że wręcz nie cierpię. Fragment świata który tu przedstawiłeś jednak wydaje się całkiem (Mimo iż z lekka sztampowy) interesujący. Nie będę kłamał i krytykował na siłę - to opowiadanko zapowiadało się wyjątkowo dobrze, i też do końca czytałem całkiem zafascynowany. Do czasu spotkania "legendarnego zabójcy" była to bez dwóch zdań najbardziej interesująca opowieść jaką czytałem w tym miesiącu. Tylko właśnie w mojej opinii podczas rzeczonego spotkania nastąpił niewielki zgrzyt... nie jestem w stanie do końca powiedzieć o co chodzi, ale wydaje mi się że całe to spotkanie nastąpiło po prostu zbyt szybko i czytało się z lekka sztucznie.

 

Tak czy inaczej, bez wątpienia będę czekał na więcej, bo takie opowiastki czyta się ze szczerą przyjemnością. Życzę dobrej weny :D


Użytkownik RaTmAnPL edytował ten post 12 April 2015 - 14:04

"In a time before time somebody attacked somebody"

~ Ludzkie dziecko do ludzkiego dziecka.


#3 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 12 April 2015 - 14:43

Pete Perkin będzie bohaterem, którego historii poświęcę na pewno więcej niż jedno opowiadanie. Tę historię należy traktować zaledwie jako wstęp.



#4 Ascanol

Ascanol

    Pan Śmierci

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Ascanol

Napisano 13 April 2015 - 07:42

acha.... To jest dobre!


200.gif200.gif


#5 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 29 April 2015 - 00:07

Jest już kolejne opowiadanie z cyku "Opowieści Cieni". Wprowadza kolejnych, nowych bohaterów, z którymi spotkamy się jeszcze zapewne wiele razy.


  • RaTmAnPL lubi to

#6 Ascanol

Ascanol

    Pan Śmierci

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Ascanol

Napisano 30 April 2015 - 09:17

nonono zaskoczyłeś mnie.Pro opowiadanie.

Kistol  nie ogarniam chłopa. :diament:


200.gif200.gif


#7 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 30 April 2015 - 13:03

 

Kistol  nie ogarniam chłopa. :diament:

Nie za bardzo rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć.



#8 Ascanol

Ascanol

    Pan Śmierci

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Ascanol

Napisano 05 May 2015 - 12:46

Nie za bardzo rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć.

Chodzi sie nie rozumiem motywów Kistola.


200.gif200.gif






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: thriller, steampunk