Skocz do zawartości


Zdjęcie

Only One Command Block


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 10 April 2015 - 21:01

-== Only One Command Block ==-

Zaczaruj swój świat

 

 

 

Projekty które mają w sobie takie 4 proste wyrazy jak w tytule tematu są moimi faworytami.

Jak możemy się domyśleć są to "upakowane" komendy w jedynie 1 bloku komend.

Znajdować się w nim może kilkadziesiąt tysięcy znaków, tworząc coś o czym nie można było nawet myśleć przed powstaniem owego command block'a.

 

Meble, moby, nowe efekty, zdolności, struktury - to tylko niektóre rzeczy które możemy dodać do naszego świata nie pobierając żadnych modów (osobiście jestem ich przeciwnikiem (tak - nie mam nawet optifine'a)). Cała koncepcja opiera się na jednym bloku komend (jak sama nazwa wskazuje ;x). Można zrobić tą metodą odwzorowanie niemal każdej modyfikacji i pluginu. Tylko jeśli chcemy coś konkretnego to takich bloków będzie więcej niż 1 (np koncepcja campingu - składa się z 2 komend ale zaliczono to do serii "Only...")

 

Działanie jest proste. Przywołujemy sobie owy komander (polecam /give) a następnie wchodzimy na stronę zawartą w opisie filmów - bo właśnie z filmów na yt znajdziecie najwięcej projektów tego typu - i kopiujecie długą jak południki komendę. Wklejamy do przywołanego command blocka i odpalamy. Efekt jest niesamowity od strony technicznej mimo że wizualnie może wyglądać na przeciętny. Nikt jednak nie pogardzi rozwiązaniem dla smoczego jaja w postaci smoka (nie, nie endowego tylko np ognistego).

Stworzenie takiej komendy wydaje się strasznie trudne i czasochłonne. Nic bardziej mylnego. Oczywiście zgodzę się że dla kogoś kto zaczyna się w to bawić jest to czarna magia ale gdy taki redstoner, otwiera command block to wpisuje komendę bez zatrzymywania się. "Bardziej estetyczni" piszą sobie ją najpierw w jakimś edytorze tekstowym aby wszystko było czytelnie zrobione - polecam ten sposób dla tego typu komend (mamy do czynienia tak jak napisałem z kilkoma tysiącami znaków więc i z tysiąc wyrazów się znajdzie spokojnie (dla ciekawskich jest to gdzieś w okolicach 36.000 - liczba zaokrąglona pamiętajcie)

 

Na youtube mam dwóch faworytów (mają najwięcej filmów z tym tematem związanych) tworzących ciekawe projekty.

Są to 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 (nie przedstawia jedynie swoich projektów) oraz 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 tworzący kolejno głównie na survival (min receptury tworzenia) i na creative (min mechanika dla mapmakerów). Poza nimi też jest nie jeden "ktoś" który zrobił coś wartego uwagi typu generator drzew.

 

No dobra. Niech będzie. ale gdzie to umieścić aby mi nie zniszczyło świata.

Jedyne zniszczenie jakie może nastąpić to dziura która ma wymiary w okolicach 20x10x5 lecz to jest zależne od wykonania gdyż są różne projekty różnych twórców. Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie świata z kodami (lub odpalić grę przez LAN jeśli posiadamy świat bez kodów co jest zalecane ;3), włączenie trybu kreatywnego i unieść się nad ziemię, lecz nie za wysoko. Powiedzmy że ta wysokość nie może przekraczać 200 (zalecam 150). Tam stawiamy command block (zamiast robić słupek z dirta możemy w miejscu docelowym wpisać "/setblock ~ ~ ~ minecraft:command_block") i aktywujemy w nim komendę. Efekt zobaczycie sami. Wszystkie "modyfikacje" warto trzymać w jednym miejscu - nazwijmy to lobby.

Cała operacja nie zniszczy nam świata, nie spowoduje żadnych błędów w działaniu gry, ani też nie usunie nam świata (lepiej napisać aby zaspokoić zielonych czytelników). Jedynym problemem mogą stać się zwalniające moby a w najgorszym przypadku lagi przy zbyt dużej ilości takich "modów". Są to bowiem zegary - niestety.

 

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam tutaj. Link odwiedźcie też jeśli macie jakieś pytania czy problemy - tam też kiedyś znajdzie się ww "lobby" dla takich projektów.

W razie gdyby ktoś nie wierzył to też może tam wejść i się przekonać ;x

W spoilerze niżej znajdziecie jedynie 3 prezentacje wybranych projektów z 3 dziedzin - broń strzelająca, fizyka gry (pseudo spadające drzewa) oraz narzędzia mechaniczne - mining turtle z tekkita.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_Bobek Robal_*

Gość_Bobek Robal_*
  • Gość

Napisano 10 April 2015 - 21:13

Świetnie Ci wychodzi pisanie wpisów, moim zdaniem spokojnie zasługuje na główną! ;)

#3 Na pewno nie bout

Na pewno nie bout

    กʕ ͡·ᴥ ͡· ʔก

  • Użytkownik+
  • 1001 postów
  • OgrudnikShowuptv

Napisano 12 April 2015 - 00:00

IMO trochę za krótkie.



#4 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 12 April 2015 - 09:14

IMO trochę za krótkie.

No tak tylko powiedz jak to rozwinąć. Nie odpiszę przecież zawartości komanderów gdyż sama komenda to z kilka stron A4

Tematy dotyczące bloków komend czy też redstone nie są obszerne gdyż tu liczy się efekt wizualny - czytaj film. I tak to już jest przedłużone jak się da a lanie wody jest złem.

 

Chyba że ma być to poradnik.



#5 zalogooJ

zalogooJ

    Old No.7

  • Weteran
  • 1279 postów

Napisano 13 April 2015 - 15:50

Wpis ciekawy i można pod to podpiąc kategorię "Na szybko" Jestem przekonany, że krótki news ale za to bogaty w informacje, który także jest intrygujący spełni swoje zadanie.


Dołączona grafika

#6 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 13 April 2015 - 16:26

Jestem przekonany, że krótki news ale za to bogaty w informacje, (...)

No tak ale nie łatwym jest znaleźć temat w którym znajdziemy dużo informacji w kategorii redstone/command_block.

Twój artykuł na głównej przedstawia 1 rzecz - robota. Jest imponujący i dlatego jest ciekawym tematem na stronę główną.

A ja w formie rozwinięcia tematu dodałem link do tematu na forum - reklama i treść w jednym.

 

A czym jest tematyka którą zaprezentowałem. Dla postronnego który się nie interesuje tematem - niczym bo skoro zrobili komputer to to nie jest problem. Perspektywa takiego mnie, czy nie jednego użytkownika forum który się tematem interesuje (patrz - kilku polubiło temat) jest to 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 (to nie jest najdłuższa komenda) więc to także jest imponujące że komuś się chciało.

 

Nie wiem czy w gronie redakcji czy moderacji jest ktoś kto tak bardzo kręci się w tym temacie - jeśli nie to dobrze bo jestem jedyny kto się na tym zna w tym gronie i mnie nie wywalicie (oby ;x).



#7 zalogooJ

zalogooJ

    Old No.7

  • Weteran
  • 1279 postów

Napisano 13 April 2015 - 17:31

Temat mozna zawsze podpiac w formie artykulu i nawizac do wpisu o robocie. To wyjasni co nieco zasady dzialania tych mechanizmow.


Dołączona grafika

#8 DigitalShadow

DigitalShadow

    Bard i poeta

  • Użytkownik+
  • 70 postów

Napisano 13 April 2015 - 18:19

Ciekawe, ale krótkie. Powinieneś rozbudować ten wpis, wtedy będzie wszystko ok.


Piszę poprawnie po polsku.


#9 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 13 April 2015 - 19:44

Done. Ciężko szło ale done

A przynajmniej taką mam nadzieję.


  • DigitalShadow lubi to

#10 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 13 April 2015 - 22:31

"Można zrobić ta metodą odwzorowanie niemal każdej modyfikacji i pluginu" - Moje sprostowanie: PRAWIE ŻADEN mod ani plugin nie mógłby zostać odwzorowany przez command blocki!

Podaj linki do tych pluginów na command blockach: WorldEdit, WorldGuard, CoreProtect, Essentials, AuthMe, PermissionEx
I modów: OptiFine (sam go nie instalowałeś bo nie lubisz modów [emoji14])

Ciekawe tylko dlaczego twórcy serwerów nie podniecają się tak "Vanillą" i "robieniem wszystkiego na magicznych command blockach"...

Czekam ma Twój serwer oparty tylko na command blockach, zrób nawet coś tak banalnego jak Survival + Frakcje

Zrób edycję pierwszego posta, bo wprowadza w błąd forumowiczów.

Użytkownik programmerpeter edytował ten post 13 April 2015 - 22:36


#11 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 13 April 2015 - 22:51

"Można zrobić ta metodą odwzorowanie niemal każdej modyfikacji i pluginu" - Moje sprostowanie: PRAWIE ŻADEN mod ani plugin nie mógłby zostać odwzorowany przez command blocki!

Podaj linki do tych pluginów na command blockach: WorldEdit, WorldGuard, CoreProtect, Essentials, AuthMe, PermissionEx
I modów: OptiFine (sam go nie instalowałeś bo nie lubisz modów [emoji14])

Ciekawe tylko dlaczego twórcy serwerów nie podniecają się tak "Vanillą" i "robieniem wszystkiego na magicznych command blockach"...

Czekam ma Twój serwer oparty tylko na command blockach, zrób nawet coś tak banalnego jak Survival + Frakcje

Zrób edycję pierwszego posta, bo wprowadza w błąd forumowiczów.

oj

 

Każdy z ww przez Ciebie pluginów da się odwzorować. Nie wierzysz? Sprawdź [ten] temat aby się dowiedzieć że edycja terenu nie jest problemem.

Zrobienie pola siłowego które da się tymi pluginami zrobić tez jest możliwe. Także dla określonych osób - no problem. System logowania z tego co wiem też ktoś odwzorował lecz nie przytoczę ci teraz kto. Poszukaj na yt gdyż z tego miejsca to wiem.

 

Nie podniecają się gdyż jakościowo pluginy i mody są lepsze. Odwzorowanie to tyczy się jedynie funkcjonalności.

Niemal dlatego że nie odwzoruję takiego optifine lub czegoś co zmienia biomy. No i trzeba dodać że instalowałem tylko go nie mam, gdyż usunąłem.

 

Ależ ja nie zamierzam robić takiego serwera. Nawet nie wiem czy będę miał jakikolwiek serwer. Czym że jest dla redstonerów survival + frakcje. Proszę cię.

 

Powiedz mi więc jeszcze raz - co wprowadza w błąd. Jeśli nie znasz się na temacie komend - nie pisz głupot.

Nie ukrywam że mogłem się gdzieś pomylić ale nie wmówisz mi że się mylę gdyż ogarniam temat całkiem dobrze. Nie wierzysz mi? Zapytaj ich: TheVoidek, Kubixii, DzikiBóbr



#12 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 13 April 2015 - 23:14

Wprowadza w błąd informacja o możliwości zrobienia "niemal każdego" moda lub pluginu na command blockach.

Na blokach poleceń nie można dodawać nowych komend, zapisywać i odczytywać plików(podstawa konfiguracji pluginów).

Prosta edycja terenu jest(/fill), ale spróbuj robić piramidy lub kule.
Pole siłowe - możliwe, ale spróbuj zrobić flagi i parentowanie.
CoreProtecta absolutnie nie zrobisz, przeszukiwanie GIGABAJTÓW baz danych, to zbyt ciężkie zadanie dla command blocków, o ile wogóle zrobisz na nich bazę danych.
PermissionEx i Essentials nawet nie opisałeś(bo nie da się [emoji14])

Zmień też kolejne zdanie wprowadzające w błąd "Każdy z podanych pluginów da się odwzorować", na "Tylko niektóre z podanych pluginów da się częściowo odwzorować, a pozostałe nie są możliwe do relizacji"

#13 Naruvan

Naruvan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 14 April 2015 - 07:28

Że się tak wtrącę ----->

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

tutaj jest proces tworzenia serwera na command blockach.



#14 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 14 April 2015 - 09:02

@up

Dziękuje za linka.

1. Serwer jest premium, logowanie non-premium raczej by nie działało.

2. Wygodne komendy ;) - /trigger set afk 1

3. Chyba nie ma tam rang, tylko gracz lub OP. 

4. I chyba również nie ma tam formatowania chatu.

 

Podejrzewam, że kilka pluginów można by było zrobić na blokach komend, ale używanie takiego pluginu byłoby niezbyt łatwe, plugin działałby bardzo powoli, a programowanie go byłoby podobne do pisania w

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.



#15 TheVoidek

TheVoidek

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 329 postów
  • Piechacz

Napisano 14 April 2015 - 09:40

 

 i unieść się na Y= +/- 200. 

 

 

Z racji, że wiem jak działa większość takich koncepcji ostrzegam, że mogą się zdarzyć problemy przy odpalaniu takich komend na wysokości 200+ kratek ze względu na "building limit".

Odpalenie bloku na ziemi jest lepszym pomysłem.


  • Pawełek lubi to

uJnjwIB.png


#16 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 14 April 2015 - 17:46

Wprowadza w błąd informacja o możliwości zrobienia "niemal każdego" moda lub pluginu na command blockach.

Na blokach poleceń nie można dodawać nowych komend, zapisywać i odczytywać plików(podstawa konfiguracji pluginów).

Prosta edycja terenu jest(/fill), ale spróbuj robić piramidy lub kule.
Pole siłowe - możliwe, ale spróbuj zrobić flagi i parentowanie.
CoreProtecta absolutnie nie zrobisz, przeszukiwanie GIGABAJTÓW baz danych, to zbyt ciężkie zadanie dla command blocków, o ile wogóle zrobisz na nich bazę danych.
PermissionEx i Essentials nawet nie opisałeś(bo nie da się [emoji14])

Zmień też kolejne zdanie wprowadzające w błąd "Każdy z podanych pluginów da się odwzorować", na "Tylko niektóre z podanych pluginów da się częściowo odwzorować, a pozostałe nie są możliwe do relizacji"

 

@up

Dziękuje za linka.

1. Serwer jest premium, logowanie non-premium raczej by nie działało.

2. Wygodne komendy ;) - /trigger set afk 1

3. Chyba nie ma tam rang, tylko gracz lub OP. 

4. I chyba również nie ma tam formatowania chatu.

 

Podejrzewam, że kilka pluginów można by było zrobić na blokach komend, ale używanie takiego pluginu byłoby niezbyt łatwe, plugin działałby bardzo powoli, a programowanie go byłoby podobne do pisania w

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

.

Prosta edycja terenu jest(/fill), ale spróbuj robić piramidy lub kule.:

Meh. Zrobić pędzle do edycji tak jak to w temacie który ci wskazałem i robisz.

 

Pole siłowe - możliwe, ale spróbuj zrobić flagi i parentowanie.

Meh. Zrobić scoreboarda na samo pole + zrobić w nim teamy dodać tam odpowiednie dummy + inne komendy odpowiedzialne za daną czynność.

 

CoreProtecta absolutnie nie zrobisz, przeszukiwanie GIGABAJTÓW baz danych, to zbyt ciężkie zadanie dla command blocków, o ile w ogule zrobisz na nich bazę danych.

Bazy danych - skoro za pośrednictwem SAMEGO redstona da się zrobić takową pamięć 8 bitową to z pomocą bloków komend da się zrobić większą. Zczytywanie wartości to jedynie clone i ładnie podłączyć to pod system odczytu sklonowanych danych. Co do samego pluginu to nie za bardzo wiem co daje ale to jest coś o grieferach? Zawsze można zrobić w blokach komend system rollbacków na podstawie uprzedniego zapisu (niestety wymagane - jak mówiłem da się odwzorować ale jest to mniej wygodne)

 

PermissionEx i Essentials

Meh. Na pewno nie da się tak jak to pięknie wygląda w pluginie. Da się i to nawet nie jest tak trudne jak by się mogło wydawać - scoreboard potrafi wiele.

(nie napisałem bo jakoś nie chciało mi się nawet odpisywać. Teraz podobnie.)

 

Serwer jest premium, logowanie non-premium raczej by nie działało.

System logowania non jak pisałem istnieje. Co ciekawe - przypomniało mi się że wymieniony przeze mnie użytkownik DzikiBóbr stworzył taki system po swojemu. Więc mamy takich geniuszy nawet w Polsce. Czemu nie opublikował zatem? Z prostego powodu. Prowadząc z nim jego temat nie pamiętam co zaproponowałem ale wyszło z tego usunięcie jego świata z projektami. Zamiast logowania pojawił się więc najlepszy sabotaż.

 

Wygodne komendy  ;) - /trigger set afk 1

Nie do końca zrozumiałem. Prawdopodobnie chodzi o to że można dodać nowe komendy. Znów - pluginy są wygodniejsze. Komend nie zrobisz bezpośrednio. Zrobienie x komend wymagało by zabrania 1 slotu aby dodać tam coś w stylu takiego menu komend. Tam były by wyzwalane.

 

Chyba nie ma tam rang, tylko gracz lub OP. 

Czysty scoreboard.

 

I chyba również nie ma tam formatowania chatu.

Czatu nie zmienię - 1 plugin który przywołałeś i nie mam totalnie pomysłu na jego odwzorowanie.

 

Pewnie będziesz chciał jeszcze powiedzieć że nie zrobię innego  świata.

Tutaj w dosłownym tego zdania znaczeniu - racja. Lecz. Świat Mc jest baaardzo duży. Gracze na serwerze nie odkrywają nawet 1/10 świata. A co za tym idzie można podzielić świat na x części (tyle ile chcemy światów - działa także w nether) Zamieniamy każdą część na swój świat.

Taką prezentację nowego świata przedstawił pewien youtuber. Znajdziesz na pewno bo było o tym głośno.

 

 

Niekoniecznie wolno. Przyznam Ci, że niektóre pędzle czy efekty tworzenia są o wiele lepsze niż z pluginów. Miałem do czynienia kiedyś z SPC. Pracowało mi się tam wygodnie ale było tam coś co w tej chwili wolałbym robić poprzez komendy (nie pamiętam co to - nie pytaj).

 

 

Z racji, że wiem jak działa większość takich koncepcji ostrzegam, że mogą się zdarzyć problemy przy odpalaniu takich komend na wysokości 200+ kratek ze względu na "building limit".

Odpalenie bloku na ziemi jest lepszym pomysłem.

Oj faktycznie tutaj przyznaję mój błąd. Totalnie zapomniałem że te całe słupki różnią się od projektu i mogę być zbyt wysokie.

Robię poprawkę.

 

 

 

Sprostujmy kilka spraw.

Napisałem "Niemal wszystkie" gdyż jest to prawda. Nie wiele jest takich pluginów i modów których nie da się odwzorować. Efekt jest jednak prawie zawsze w pluginach i modach lepszy. Pragnę zauważyć że nie napisałem nic o wyższości bloków komend nad tymi dodatkami.

To że jestem ich przeciwnikiem nie uważam że są wygodniejsze - są i to o wiele w nie 1 przypadku. Da się je jednać odwzorować.



#17 Libter

Libter

    Legenda

  • Zbanowany
  • 3502 postów

Napisano 14 April 2015 - 22:05

Dobrze, wyjaśnienie w powyższym poście w pełni mu wystarczy.

Ja akurat jestem przeciwnikiem command blocków, ponieważ zostały one utworzone nie do programowania, ale do wywoływania prostych komend ma sygnał np. przycisku.

Niestety Mojang nie nadążając za potrzebami graczy, nie zrobił nawet tak prostej rzeczy jak wpisywanie wielu komend do jednego bloku.

Generalnie robienie większych projektów na command blockach to wykorzystanie elementów gry do celów niezgodnych z ich planowanym przeznaczeniem, np. :
- scoreboardy do przechowywania zmiennych
- spadający piasek do tworzenia wielu linii command blockowego kodu.
- jaja spawnujące kałamarnice do tworzenia drzew
- komenda trigger do ustawiania afk
- itd.
Dlatego oczywiście możliwe jest robienie modów na command blockach, ale powoduje to niejednoznaczności, które w programowaniu są bardzo niepożądane.

Spróbuj powiedzieć co robi kod (lub jego wycinek) z "only one command block", bez testowania w Minecrafcie lub oglądania filmiku twórcy.

Życzę też powodzenia przy modyfikacji tego kodu.

Osobiście martwi mnie tylko marnowanie energii entuzjastów Minecrafta na pisanie "only one command block". Przez taki sam czas można by było napisać znacznie ciekawsze mody. Jak widać jednak wygoda użytkownika wolącego gorszą jakość i łatwiejszą instalację jest ważniejsza niż wygoda twórcy.

Użytkownik programmerpeter edytował ten post 14 April 2015 - 22:11


#18 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 14 April 2015 - 22:33

@up

Ale nikt nie powiedział jakie są cele i że to mają być te niezgodne. Mc jest grą kreatywności i to raczej pokazuje że można coś ciekawego zrobić skoro kałamarnice zamienia się na rakiety nuklearne.

 

Wyczytanie tego co robi kod takiej komendy nie jest jakimś specjalnie trudnym zadaniem. Wszystko jest tam logicznie poukładane - jak w html.

 

Ułomność tego że nie da się wpisać 2 komend w 1 klocek jest failem z ich strony. Jeśli faktycznie pojawi się nowe GUI to będzie się dało to robić.

 

A takie "only one..." nie jest tyle marnowaniem energii tylko np zabawą. Jedni wolą programowanie a druczy zamiast grać bawią się pisząc x linijkowe komendy.



#19 Brzoskwiń

Brzoskwiń

    Król Brzoskwiń Soczysty

  • Użytkownik+
  • 381 postów

Napisano 15 April 2015 - 12:11

Tego jest dużo więcej po przez jakiś czas przeglądam ich kanały więc dlaczego dałeś tylko 3 filmy?

#20 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 15 April 2015 - 18:11

Dlaczego dałeś tylko 3 filmy?

Ciężko było by dać coś więcej ;d

Nie róbmy spamu filmami.

 

Nad filmami jest przekierowanie do tematu związanego z only one - tam dałem ciekawsze projekty jakie znalazłem ale jestem otwarty na propozycje