Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stan serwera - 17/03/2015


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 17 March 2015 - 18:58

 

Ostatnimi czasy zaczyna się robić dziwna atmosfera na serwerze. Całkowity brak zabezpieczeń zaczyna rozpasać co niektórych graczy na zasadzie "kota nie ma to myszy harcują". Podstawą do wszystkiego jest skrupulatne wertowanie regulaminu, tak żeby znaleźć luki w nim i wykorzystywać na swoją korzyść, nawet w dość absurdalny sposób. Sprzyja temu fakt, że ekipa "zielonych" przestała się przejmować tym co się faktycznie dzieje dzieje na serwerze a bieżąca działalność skupia się na banowaniu i rollbackowaniu gireferów. W tej atmosferze "kombinowania", w nadziei, że "Kodek nie zobaczy" powstają mniej lub bardziej legalne rozwiązania a rozgrywka podporządkowała się zasadzie "ile można nagiąć reguły".

 

Po serwerze biegają różne "ciekawe" opinie kto co robi, wielu nawet dobrze zapowiadajacych się graczy przechodzi do szarej strefy, gdzie regulaminu nie łamie, jednak wie jak wykorzystać to i owo na swoją korzyść. Strach pomyśleć czym skończy się wykorzystywanie bugów do okradania graczy.  Serwer jest bardzo FreeBuild, czasem nawet za bardzo, tak samo jak nie ma czegoś takiego jak wolny rynek, tak samo serwer FB na którym nie ma kontroli staję się niebezpieczny. Obecnie wszystko działa pięknie i w harmonii dopóki ktoś w końcu nie przesadzi i nie pęknie cienka granica między naginaniem reguł a bezczelnym oszustwem.

 

To jest jedna z wiadomości jaką otrzymałem jakiś czas temu. Chciałbym tylko wspomnieć, że skoro nie mamy czasu na pracę nad serwerem, to nie znaczy że ma zacząć panować anarchia. Jeśli takie "incydenty" staną się częstsze i będą pojawiać się jakiekolwiek skargi to rozwiążę to tylko w jeden sposób. Skoro ja nie jestem w stanie zajmować się teraz serwerem i pozostała administracja również nie ma na to czasu, to najzwyczajniej wyłączę serwer dopóki pojawi się takowy czas. Jeśli wyłączę już serwer to równie dobrze może dojść do jego zamknięcia.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam