Skocz do zawartości


Zdjęcie

[SKARGA]Emilian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 06 March 2015 - 16:26

Twój nick z gry: Fifcio
Nicki osób posądzonych: Emilian
Najdokładniejsza data zdarzenia: pierwszy raz 20:50:57 dnia 5 III 2015 r., drugi raz 12:59:34 dnia 6 III 2015 r.
Opis zdarzenia: Złamanie punktu 2.3 regulaminu serwera, poprzez zabicie mi wszystkich zwierząt oraz punktu 2.11 poprzez zakopanie mojego konia około 10 metrów pod ziemią i przykrycie go z powrotem trawą tak, aby wyglądało jakby został zabity (pomogła mi go znaleźć wiara w skuteczność ochronnego pluginu Kodeka :P).
Chciałbym zaznaczyć, że o ile Emilian miał chyba (nie jestem pewien, ale wydaje mi się że tak) pozwolenie na korzystanie z moich farm, to nie miał pozwolenia na korzystanie z moich hodowli - a już na pewno nie w celu wybicia totalnie wszystkich zwierząt, bo pozwalając ludziom na korzystanie z farm zawsze zaznaczam, że należy po sobie zasadzić (więc nawet gdyby jakimś cudem uznać hodowle za farmy, to nie wolno by mu było wybić wszystkich zwierząt i musiałby je potem rozmnożyć z powrotem). Nie mówiąc już o tym, że rozmnożenie zwierząt które się wybije i nie wybijanie wszystkich jest chyba dość oczywiste.
Przewidywany przebieg zdarzenia był taki, że sprawca najpierw wybił moje owieczki, które były bardziej widoczne z racji bycia bliżej kolei, a następnie zakopał mojego konia i odszedł. Wrócił kolejnego dnia i zauważył, że na tyłach moich zabudowań mam hodowle pozostałych zwierząt, co skończyło się dla nich w sposób tragiczny. Potem skorzystał z moich farm (co akurat uczynił legalnie, bo farmy są zasadzone z powrotem tak jak powinny).
Dowody: Logi pokazujące wykopanie dołu w miejscu, w którym trzymałem konia, logi pokazujące wybicie dziur w płotkach, logi pokazujące zabicie zwierząt - przy czym tych ostatnich nie mogę samodzielnie zweryfikować (musiałby to zrobić ktoś z uprawnieniami do /ba lookup). Załączam zrzuty ekranu pokazujące te logi, które mogłem sam podejrzeć narzędziem (/ba tool).
Oprócz tego mam świadka, który widział jak sprawca chwalił się, że wszystko zabił. :(
Zabite owieczki:

Zakopany koń (tzn. już go wykopałem, ale pokazuję tutaj logi z tego, że to Emilian zrobił pod nim wykop):

Zabite krówki grzybowe:

Zabite świnki:

Zabite krówki:

Korzystanie z mojej farmy (to akurat było legalne):

Dowód, że to ten sam gracz (zmienił nick jakiś czas temu, dlatego w logach ma stary):

Sugerowany wymiar kary: Z mojej strony chciałbym wnioskować o oddanie mi materiałów które wypadły z zabitych zwierząt i zadośćuczynienie szkodom w jakiś sposób (może np. dokładając się, aby było mnie stać na cuboida bez wydawania ostatnich oszczędności - które zresztą zbieram na inny cel - dzięki czemu mógłbym uniknąć takich sytuacji w przyszłości). Ze strony administracji i regulaminu niech zadecyduje osoba rozpatrująca skargę.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zwierzątek z powrotem nie dostanę (a szkoda, bo miałem w zasadzie pełne zagrody :(), ale czy nie dałoby się trochę obniżyć cen cuboidów i ich minimalnej wysokości? Aktualny system wspiera nienaturalne hodowle podziemne, przez co gracze nie trzymają zwierząt w tradycyjnych zagrodach (a jeśli to robią, często kończy się to w ten sposób :(), a do tego jest tak kosztowny, że prawie nikogo na niego nie stać (na ochronę średniej wielkości hodowli stać prawdopodobnie zaledwie kilku najlepszych graczy z rankingu). Wydaje mi się, że jeżeli zwierzęta nie są przywracane, to powinno dać się je zabezpieczyć tak samo jak można zabezpieczać skrzynki czy piecyki, inaczej uderza to w biedniejszych graczy. A przerywanie sobie gry w celu farmienia pieniędzy na cuboidy sprawia, że gra jest nienaturalna (czy na single robi się coś takiego?), przez co burzy się immersję. W dodatku drogie cuboidy to poniekąd kara dla uczciwych graczy za złe zachowanie grieferów. To nie my powinniśmy dostosowywać się do życia wśród ludzi nie potrafiących się zachować, tylko tamci powinni być karani za swoje zachowanie. To tak jakby zamiast łapać bandytów zakazano wstępu do niektórych dzielnic, chyba że idzie się tam w zbroi za parę tysięcy. Moim zdaniem Kodek napisał świetny plugin do cuboidów i więcej osób powinno mieć możliwość skorzystania z tego dobrodziejstwa.

EDIT: Skarga w zasadzie jest już nieaktualna, Kaban pojawił się na serwerze, zobaczył modreq i dał bana na 3 dni, wydaje mi się że taka kara w zupełności wystarczy gwoli ostrzeżenia.

Użytkownik Fifi edytował ten post 08 March 2015 - 18:29


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 kaban00

kaban00

    Operator jCraft

  • Użytkownik+
  • 158 postów
  • kaban00

Napisano 08 March 2015 - 23:18

Zawsze do usług :D



#3 Fifi

Fifi

  • Weteran
  • 1370 postów

Napisano 09 March 2015 - 00:00

Dziękuję. ^^



#4 BlasiusG

BlasiusG

    Znawca

  • Użytkownik
  • 265 postów
  • BlasiusG

Napisano 09 March 2015 - 20:22

Mogę się dołączyć do tej skargi gdyż ten sam gracz uprowadził i zakopał moje konie żądając przy tym okupu. Jest dosyć ciekawym osobnikiem bo wszelkie ślady włamań zalepia tak, że nie są widoczne. Przy pomocy innych graczy udało mi się po dwóch dniach odnaleźć konie dosyć blisko ale i głęboko. Na szczęście moje dosyć małe uprawy, moje zwierzęta poza końmi i moje NPC mam pod ziemią i z cuboidem. W zasadzie nie wszystkie NPC i nie wszystkie zwierzęta tam mam ale to inna historia. Sam nie mogę mieć tak dużego żalu do EmikPL jak Alternejtiw. Liczę, że przejdzie Emikowi i zacznie normalnie grać z pozostałymi.