Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Procesor z redstone CPU Beta!

redstone CPU procesor Beta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 DaaJay

DaaJay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • DaaJay

Napisano 18 February 2015 - 19:23

Siemka, chciałbym zaprezentować wam mój projekt - CPU Beta. Jest to procesor wykonany z czerwonego proszku. Jest on 8 bitowy i głównym założeniem tego projektu jest stworzenie wyłącznie samego procesora z ok. 6 komendami. Na dzień dzisiejszy podłączam kable do mikrooperacji. CPU posiada ALU z 12 operacji logicznymi możliwe że dobuduję porównywanie liczb. Co ważne, nie posiada zegarów. :) Znaczy to tyle że nie spowalnia minecrafta(oczywiście nie całkowicie, występują jakieś małe spadki FPS'ów jednak po optymalizacji powinno być lepiej). Cały procesor prezentuję na moim kanale na YouTube. Oto pierwszy film:

 


 

A tu taki mały zwiastun:

 


 

Oczywiście save dam jak najbardziej dam do pobranie jednak na dzień dzisiejszy myślę że nie ma się czym za bardzo bawić. Można pobawić się ALU i Rejestrami. Możliwe że do procesora dodam kolejne elementy jednak jak wcześniej napisałem, najważniejszym celem dla mnie jest ukończenie budowy samego procesora. Nie stawiam sobie zbyt wysokich wyzwań ponieważ wcześniej budowałem CPU Alpha i niestety z tego projektu wyszedł niezbyt szybki i lekko podrasowany kalkulator.  Oto link do całej playlisty: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Link do save'a: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


  • xTheSuperPiggy lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Vargun

Vargun

    Nowy

  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 21 February 2015 - 00:34

Tak zobaczyłem za procesorem twoją (chyba)pamięć, no a że jest ona dość obszerna i nieporęczna pokaże ci coś co zupełnie zmieniło moje konstrukcje. Jakiś gościu-pro redstoneowiec któremu się nudzi i ogarnia optymalizacje mechanizmów, stworzył pamięć która jest nawet ponad 10 razy mniejsza niż inne typy, jeden bit zajmuje 2x2x13 i można go stakować w szerokości do 8 a w długości bez żadnego ograniczenia (np. 4x4 bity zajmują 8x8x13) dzięki tej technologi można w zasięgu chunka zmieścić bank pamięci z szynami rejestrów o pojemności ponad 16kB(!) czyli 128kb.  (
) Jest to bardzo przydatne, sam robię rożne mechanizmy ale teraz za bardzo nie mam już weny. Mam nadzieję, że ty masz i zrobisz z tym coś ciekawego. Co do twojego projektu, nie chcę go za bardzo oceniać, gdyż ja używam zupełnie innych technik, architektury itd. Ale jeśli będzie działać i coś robić to fajnie.



#3 DaaJay

DaaJay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • DaaJay

Napisano 21 February 2015 - 12:30

Widziałem już to gdzieś w internecie jednak jako że jest to nowatorski sposób to nie użyłem go dlatego że chcę zbudować prostą, działającą maszynę. :) Ten pomysł chcę zastosować do projektu typu procesor w wersji micro.



#4 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 23 February 2015 - 18:30

zrób jeszcze pulpit

 

dorób głośniki (nie znalazłem ale chyba maszyna grająca jest u disco)

krzeseło obudowę i będzie komputer ;x

 

Jeszcze będzie brakowało gry w minkraft na tym



#5 DaaJay

DaaJay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • DaaJay

Napisano 23 February 2015 - 21:06

Do pulpitu trzeba by było kartę graficzną, do głośników wiadomo dźwiękową. Może dam radę jednak chyba bardziej opłacać się będzie zaprojektować procek właśnie pod to. :/ No i do takiego projektu to najlepiej serwer z dużą mocą obliczeniową. :P


Użytkownik DaaJay edytował ten post 23 February 2015 - 21:07


#6 SSslimer

SSslimer

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • Ssslimer

Napisano 23 February 2015 - 21:28

Ostatnim zdaniem mnie powaliłeś. Ekran np. 20x20 pixeli nie bd lagowal kompa, oświetlenie dobre i lagi są minimalne.



#7 Vargun

Vargun

    Nowy

  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 23 February 2015 - 23:59

Jakby co ja też aktualnie pracuję nad komputerem, Procesor już praktycznie gotowy, karta graficzna też. Jak się uda w weekend zrobię bios i napiszę pierwszy program. Jak ktoś chce to mogę założyć temat. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#8 DaaJay

DaaJay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • DaaJay

Napisano 27 February 2015 - 21:46

Ostatnim zdaniem mnie powaliłeś. Ekran np. 20x20 pixeli nie bd lagowal kompa, oświetlenie dobre i lagi są minimalne.

 

Niby tak ale to będzie wymagało mnóstwa pracy, a i też od komputera zależy. Niedługo kupię sobie nowy i na nim  będę mógł lepsze projekty tworzyć. ;) Jak mówiłem już ten projekt to ma być prosty procesor. :)

 

 

Jakby co ja też aktualnie pracuję nad komputerem, Procesor już praktycznie gotowy, karta graficzna też. Jak się uda w weekend zrobię bios i napiszę pierwszy program. Jak ktoś chce to mogę założyć temat. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Widzę że u cb trochę wyższy poziom zaawansowania. :) Powodzenia w budowie.



#9 Musco

Musco

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 133 postów

Napisano 04 March 2015 - 12:58

Moja wiedza na temat redstone ogranicza się do prostych mechanizmów, więc takie projekty wzbudzają we mnie ogromny podziw dla autorów. Sam nie wiedziałbym od czego zacząć.

Nie pozostaje mi nic jak życzyć powodzenia w dalszym budowaniu  :)



#10 DaaJay

DaaJay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • DaaJay

Napisano 04 March 2015 - 16:06

Szczerze mówiąc ja też nie bardzo wiedziałem. Szperałem w internecie i zaczynałem parę projektów jednak mało co wyszło. Aż kiedyś po prostu stworzyłem nowy świat i rozpocząłem budowę ALU korzystając z poprzednich doświadczeń. Tak powstało CPU Alpha. :3 



#11 RaddiPL

RaddiPL

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 08 March 2015 - 22:10

Moj najwiekszy projekt redstone to byl licznik z wprowadzeniem binarnym, dekoderem, wyswietlaczem i generatorem losowych liczb xd, a i pamiecia 8B :D liczył do 127



#12 DaaJay

DaaJay

    Nowy

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • DaaJay

Napisano 16 March 2015 - 20:34

Komenda ukończona i zaprezentowana(video poniżej) nie jest może najszybsza ale przynajmniej działa. :P Są też bufory, mikrooperacje itd.

 








Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: redstone, CPU, procesor, Beta