Skocz do zawartości


Zdjęcie

jEndMap oraz jCustomMap


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Toboe

Toboe

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 350 postów

Napisano 26 January 2015 - 14:58

By zrobić jakiś obrazek na mapie musimy zarezerwować obszar 128x128 bloków oraz go spłaszczyć. Ponadto, gdy chcemy zrobić więcej obrazków na mapach, możemy zarezerwować więcej przestrzeni 128x128, albo nakładać kolejne warstwy aktualnego obrazka i pod żadnym pozorem nie trzymać mapy starej po nałożeniu nowej warstwy. Dość łatwo wtedy stare mapy zepsuć (wystarczy przez ułamek sekundy trzmać w hotbarze po nałozeniu kolejnej warstwy na przestrzeń 128x128). Jednakże istnieje coś takiego jak The End. W Endzie można łatwo znaleźć pustą przestrzeń i wypełnić ją deseniem jaki byśmy chcieli. Niewiele osób tam sie zapuszcza, więc raczej nikt nie nadpisze przypadkiem customowej mapy. Jednak gdy chciałem pomysł wprowadzić w życie, napotkałem poważny problem. W endzie mapy nie działają tak samo jak nie działają w netherze.

Dlatego mam propozycję, a właściwie dwie propozycje:

1. Umożliwić tworzenie normalnych map w endzie. zwłaszcza, że wymiar ten ma być w przyszłości dużo ciekawszy dzięki pracy Kodeka. (jak to zrobić? Nadpisać endową metodę tworzenia mapy overworldowym algorytmem)

2. Umozliwić tworzenie map na kreatywnym i dać możliwość przenoszenia ich do normalnego świata ustawiając im jednocześnie parametr dimension=2 (albo inny nieużywany)

 

Jak przenosić mapę z kreatywnego na overworld? Wymyśliłem taki system: Tworzysz mapę na kreatywnym, ma ona przypisany numer np. #123. Po powrocie do survivalu wkładasz pustą mapę do kowadła i nazywasz ją "Creative123", wyjmując otrzymujesz kopię z kreatywnego z dimension ustawionym na 2 (mapa jest wtedy statycznym obrazkiem). Dalej można mapę nazwać tak jak się chce i działa jak zwyczajna nieedytowalna mapa.

 

Źródło wiedzy:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Maślak

Maślak

    Nie mam dziewczyny

  • Użytkownik+
  • 423 postów
  • Maślak ♪#0698
  • Maslak

Napisano 26 January 2015 - 16:58

To z Kresem uważam za kiepski pomysł, przecież można sobie budować w powietrzu w zwykłym świecie, a po wszystkim zniszczyć. Można też stworzyć publiczne miejsce do tworzenia obrazków.

To z Creativem jest dość fajne, ale też jest dużym ułatwieniem.



#3 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 27 January 2015 - 20:11

Wiem ze fajne sa te obrazki. Jednak rzecz która pominieto, mapa musi byc kazdorazowo wczytana przez klienta. Im wiecej map wisi tym wiekszy wysiłek dla serwera. Przy jednej czy dwóch mapach - ok, jednak przy tapecie zrobionej z 16 róznych map robi sie problem. Wiem zreszta co pisze, jako posiadacz mapy Terracoty o wymiarach 9x6 obserwowalem jak z kazda dokładana mapą porpzednie wczytywaly sie coraz wolniej.


exRYBP0.png