Skocz do zawartości


Zdjęcie

Loaris - Kraina krasnloudów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 16 January 2015 - 15:11

Rozdział I - Dzień niezwykły

 

Rozdział II - Dom Reoma

 

Co o tym sądzicie? Kontynuować?


Użytkownik Torbacz edytował ten post 08 February 2015 - 20:41

  • Bigfoot i Ascanol lubią to

Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_Michaukso_*

Gość_Michaukso_*
  • Gość

Napisano 16 January 2015 - 16:17

Kontynuuj.

 

(nie rozumiem o co chodzi z tą ręką w piwie)



#3 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 16 January 2015 - 19:23

Kontynuuj.

 

(nie rozumiem o co chodzi z tą ręką w piwie)

Tak rozmyślał, że włożył rękę do piwa :v

 

@edit

Dokończyłem 1 rozdział.


Użytkownik torrbas edytował ten post 16 January 2015 - 19:41

Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#4 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 16 January 2015 - 22:14

Zapowiada się ciekawie, ale przez jakiś czas zastanawiałem się, co Horam ma z tymi rękami. Raz macha nimi, by wziąć chleb, potem nie czuje, że trzyma dłoń w kuflu z piwem.

Myślałem, że będzie to jakiś ciekawy motyw, że bohater raz po raz traci czucie w ręce albo coś. I to by było oryginalne.

Ogólnie - opowiadanie dobre, ale wszystko dzieje się za szybko. Przydałyby się też jakieś dłuższe opisy. Inaczej trudno jest czytelnikowi wyobrazić sobie dane miejsca czy postaci. Ponadto staraj się uważać na przecinki i powtórzenia.

 

 

- Muszę obronić to miasto, to miasto moje dzieciństwa, gińcie szmaty - szepnął

Czyżby Horam naoglądał się Krainy Grzybów?

Niemniej Twoje opowiadanie bardzo mi się podoba, warto je kontynuować.


Użytkownik Bigfoot edytował ten post 16 January 2015 - 22:15


#5 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 17 January 2015 - 08:28

Zapowiada się ciekawie, ale przez jakiś czas zastanawiałem się, co Horam ma z tymi rękami. Raz macha nimi, by wziąć chleb, potem nie czuje, że trzyma dłoń w kuflu z piwem.

Myślałem, że będzie to jakiś ciekawy motyw, że bohater raz po raz traci czucie w ręce albo coś. I to by było oryginalne.

Ogólnie - opowiadanie dobre, ale wszystko dzieje się za szybko. Przydałyby się też jakieś dłuższe opisy. Inaczej trudno jest czytelnikowi wyobrazić sobie dane miejsca czy postaci. Ponadto staraj się uważać na przecinki i powtórzenia.

 

Czyżby Horam naoglądał się Krainy Grzybów?

Niemniej Twoje opowiadanie bardzo mi się podoba, warto je kontynuować.

Panie nie spoiler'uj pan, prawie trafiłeś.


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#6 Bigfoot

Bigfoot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 17 January 2015 - 16:10

Rozdział drugi nie jest na razie zbyt ciekawy. Usuń kilka powtórzeń i staraj się zbudować klimat odpowiednimi opisami. We fragmencie drugiego rozdziału akcja dzieje się za szybko, ciężko połapać się, co się dzieje.

 

Musiał teraz pokonać fosę, co nie było trudne, ponieważ w pobliżu zauważył kłodę. Była wielkości dwóch dorosłych jeleni. Podniósł ją i położył bliżej brzegu fosy, po czym rozłupał ją na dwa równe kawałki, które związał cięciwą. Siadając na tratwie przepłynął sześciometrową rzekę

Ten fragment jest zupełnie pokręcony. Kłoda wielkości dwóch dorosłych jeleni, a krasnolud podniósł ja bez problemu? Czy ty wiesz, jak duży jest dorosły jeleń? Ta kłoda musiała mieć długość ok. 5-6 metrów i więcej niż pół metra szerokości, a Horam tak po prostu ją podniósł? Rozłupania się nie czepiam, bo bohater jest krasnoludem i do tego posiadaczem magicznego miecza, więc w miarę szybkie przepołowienie pnia byłoby całkiem możliwe. Ale już związanie dwóch sporych kawałów drewna cięciwą jest trochę dziwne. Ile on miał tej cięciwy?

No i sama fosa, która miała sześć metrów szerokości. Skoro kłoda była wielkości dwóch jeleni, to krasnolud mógł ją bez problemu położyć w poprzek rzeki, skoro dysponował tak wielką siłą, by ów pień podnieść



#7 Ascanol

Ascanol

    Pan Śmierci

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Ascanol

Napisano 09 April 2015 - 12:50

Świetne stary. Kontynułuj a bedzię to czytane. :D :D :D


200.gif200.gif