Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Filmik] Hipsterski mechanizm do hodowli zboża, brodawek, ziemniaków i marchewek

redstone tutorial

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 roszymek

roszymek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 499 postów
  • roszymak

Napisano 28 December 2014 - 00:53

Siemson!
Zbieranie roślin wymienionych w tytule bywa dość nieprzyjemne zwłaszcza gdy mamy pełny ekwipunek. A ponieważ wszystkie one rosną w podobny sposób postanowiłem zbudować dla nich jedną półautomatyczną hodowlę. Dzięki niej za jednym kliknięciem przycisku plony zostają zebrane i szybko przetransportowane do skrzynek.
Zastanawia was pewnie dlaczego ta hodowla jest hipsterska? Otóż Potrzebowałem mechanizmu, który wyśle sygnał dopiero po 8 - 10 sekundach od jego nadania. Zależało mi na tym, by wszystko było jak najbardziej kompaktowe (a coś takiego wymagałoby masy repeaterów) dlatego wymyśliłem mechanizm, który w swoim działaniu wykorzystuje.... pajęczynę!
Zebranie jej na survivalu nie jest zbyt proste (o czym możecie się przekonać w piosence na początku tego odcinka

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

) ale dzięki niej możemy zaoszczędzić mnóstwo miejsca.

Zapraszam do oglądania:





W sumie to nie nagrałem jeszcze zbyt wielu poradników i nie jestem też jakimś specem z redstona, więc jak macie jakieś zastrzeżenia odnośnie mojego mechanizmu, lub filmiku to śmiało piszcie :P

Użytkownik Aziz edytował ten post 24 January 2015 - 23:03

    

                              Chcesz zobaczyć ciekawe animacje? Nie?... A może jednak?

                                               

                                              https://www.youtube....W2NA7ew/videos 

                                          


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Rhanjie

Rhanjie

    Wyjadacz

  • Weteran
  • 834 postów

Napisano 14 June 2015 - 15:48

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: redstone, tutorial