Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bukkit - "wyłączanie komend"

bukkit plugin off wyłączyć

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 M2arcin

M2arcin

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Maarcin

Napisano 11 December 2014 - 13:25

Jak "wyłączyć" niektóre komendy? Chodzi o to, żeby ani zwykły gracz nie mógł ich użyć, ani admin, ani też gracz wpisujący daną komendę w konsoli. W przypadku komend dodających się przez plugin'y w większości przypadków umiem je wyłączyć. Ale z tymi 'defaultowymi' już mam problem. Chodzi o takie komendy jak: op, deop. Prosiłbym o odpowiedź. 

 

@down

 

W skripcie

 

w skrypcie* Ale nie o to chodzi w jakim skrypcie? Przy wyłączeniu komendy w pluginie otwieram go winrar'em i edytuję plik plugin.yml. Zawiera on informacje na temat pluginu. Skrypt komend op i deop są w .class, który ja nie umiem edytować. Prosiłbym więc o odpowiedź: gdzie mam dopisać:

on command:
    command is "op" or "deop":
        cancel event

Użytkownik M2arcin edytował ten post 11 December 2014 - 14:55


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Gość_Michaukso_*

Gość_Michaukso_*
  • Gość

Napisano 11 December 2014 - 13:36

Czekaj... gracze mają dostęp do konsoli?

W skripcie robisz coś takiego:

on command:
    command is "op" or "deop":
        cancel event

@Edit

Zainstaluj plugin Skript, zrób plik c.sk i wklej do /plugins/skript/skripts


Użytkownik michau edytował ten post 11 December 2014 - 16:56


#3 klipbun1234

klipbun1234

    Expert

  • Użytkownik+
  • 951 postów
  • klipbun

Napisano 28 December 2014 - 01:04

jest kilka sposobów  dam dwa sposoby 1. jak masz plugin na rangi np . PermissionsEx to usuń permisje w poszczególnych rangach czyli permisje takie :

 

essentials.op - masz dostęp do komendy /op

essentials.deop - masz dostęp do komendy /deop

 

nie wiem czy tych permisji już nie wycofali ale przetestuj

 

a drugi sposób czyli 2. zrób to co radzi kolega po wyżej czyli ten kod :

on command:
    command is "op" or "deop":
        cancel event

wrzuć do notatnika i zapisz jako plik z końcówką .sk czyli wrzucasz do notatnika klikasz : Plik > Zapisz Jako > zapisujesz jako *.sk 

* znaczy że obojętna  nazwa , i jak masz ten skrypt to wrzucasz go do folderu w pluginie script czyli wchodzisz w serwer potem plugins potem folder skript i potem folder skripts i tam do tego folderu skripts wrzucasz skrypta

 

oczywiście ci dam gotowego skrypta do pobrania oraz skan :

 

skrypt do pobrania :

http://www.mediafire.com/download/8ysnh3p7nba62p9/Block-op-i-deop.sk

skan z linku :

https://www.virustotal.com/pl/url/1a02944ca9cd92d043be4f1d5036910c4753602489123be8e539e308517fb8cf/analysis/1419724894/

skan z komputera :

https://www.virustotal.com/pl/file/690970372d5f631b40c8c34d1f5e4fa51a05033c8b7d0b535c57682c4873bcda/analysis/1419724976/

Pozdrawiam.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
POMOGŁEM WIESZ CO ROBIĆ...

 






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bukkit, plugin, off, wyłączyć