Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ta tematyka wypali?

Wollek PanWollek YouTube

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 02 December 2014 - 16:08

Nie zniechęcajcie się ilością czytanego tekstu, to jest na poważnie.

 

Siema. No więc na początek może trochę opowiem o sobie. Właściwie to w dużej mierze będzie tutaj mowa o YouTube. No więc jak pewnie nie każdy wie jakieś 4 lata temu wstawiałem na kanał (na dzień dzisiejszy nosi nazwę "WollyVisual") machinimy z GTA 4. Tak mniej więcej rozpoczyna się moja zabawa z filmem/youtubem. Tak było dosyć długo do czasu kiedy nie założyłem kanału "MrWollek" (teraz jako "PanWollek"). jak dobrze pamiętacie kręciłem tam filmy letsplay chociaż i tak to jest za duże słowo i do dzisiaj jest mi za tamte filmy wstyd. Nie byłem sobą chyba każdy o tym wie. No więc zrezygnowałem. Następnie zmieniłem nazwę tego kanału (jak już wspomniałem wcześniej) i zacząłem nagrywać show "Wollek Myśli" i randomowe filmy coś jak AbstraChuje. No niby wszystko okej bo jakaś tam popularność się pojawiła. Mój ostatni projekt miał być o mechanikach ale projekt okazał się niewypałem ze względu na nieporozumienie z właścicielem tegoż warsztatu w którym miała dziać się akcja (ci co śledzą mnie na FB to wiedzą o co chodzi). No i pewnie większość też wie o tym, że mój kanał ma rywala przez którego na dzień dobry nie mam prawa się przebić (mowa tutaj o zdupy). Wiecie jak to było wiele osób oskarża mnie o "zrzynanie" kiedy to zmieniałem kontent kanału kiedy jeszcze kanału zdupy nie znałem. Ale to już nie ważne możecie sobie mówić, że zrzynałem mnie to już nie interesuje.

 

A teraz przejdźmy do dnia dzisiejszego...

Jak pewnie wiecie jestem studentem WSF na montażu więc jakieś pojęcie i znajomości muszę mieć. Boguś Linda wystarczy?

Tym razem aby nie zrobić tego jak to było w przypadku kanału zdupy i mojego "zrzynania" tak teraz postanowiłem przejrzeć polskie kanały w poszukiwaniu takiego kontentu. Nie znalałem godnego uwagi kanału. Więc pomyślałem, że jako osoba która jest na odpowiednim miejscu (chodzi mi tutaj o studia i rodzaj pracy jaką od czasu do czasu wykonuje na umowe o dzieło) to moim zdaniem nadaje się na taki kontent. Jaki kontent zapytacie. Co powiecie na polski kanał (w przyszłości prawdziwe studio filmowe) które będzie poświęcone produkcji filmowej w przyjazny, śmieszny dla widza sposób? No dobrze ale pewnie większość się zapyta jak by to miało wyglądać? Jedna z serii odbywałaby się cyklicznie czyli powiedzmy na to co piątek. Polegałaby na udzielaniu rad widzom (mam na myśli tutaj osobom zainteresowanym taką sztuką. Do tego warto też dodać przegląd filmów które pojawiają się w kinach i na które sam bym chodził do kina aby wiarygodnie mówić czy warto iść moim zdaniem na ten film i dlaczego, jakie zostały zastosowane techniki filmowe itp. (bez spoilerów). Krótkie 5-7minutowe odcinki. To kilka z przykładów z tej cyklicznej serii. A teraz przejdźmy do 2 serii która ta już nie pojawiałaby się tak cyklicznie jak ta poprzednia (ze względu na złożoność odcinka) w której przedstawiałbym język filmowy, tricki filmowe, porady, nowości ze świata filmu a w przyszłości jeśli taki sponsor by się znalazł konkursy filmowe w których powiedzmy na to dana praca filmowa wygrywała np. obiektyw 8mm samyanga. Do tego dodam też, że chamówa która była na kanale "PanWollek" poszłaby w odstawkę a moje wydziwianie przed kamerą w końcu miałoby jakiś sens. Oczywiście nie mogę nie wspomnieć też o tym, że do programu otwarcie szukałbym sponsora bo jednak wiedza którą bym przekazywał jednak trochę kosztuje (a dokładnie 800zł miesięcznie czesnego). Całość kanału prowadzona by była z 2 moimi kolegami z grupy ze studiów.

 

Ciekawe ile osób dotrwało do końca moich wypocin. Teraz w końcu mogę zadać to pytanie "Czy ta tematyka wypali"? Jak myślicie jest zapotrzebowanie na takie coś w Polsce?

Jestem ciekaw co o tym wszystkim myślicie. Ogólnie teraz pracuje nad szatą graficzną, animacjami oraz wyposażeniem do studia. Więc projekt wszedłby w życie od nowego roku.

 

P.S Nie dopisałem, że ten kontent pojawiłby się na zupełnie nowym kanale który już jest założony a wszystkie nazwy na fanpejdżach zarezerwowane.

 

Link do nowego kanału:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik Mr.Wollek edytował ten post 14 January 2015 - 20:42


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 kankan

kankan

    Znawca

  • Zbanowany
  • 211 postów

Napisano 02 December 2014 - 16:23

Nie wypali.


o.t.genasis-coco.jpg


#3 Gość_Bobek Robal_*

Gość_Bobek Robal_*
  • Gość

Napisano 02 December 2014 - 16:28

"I r8 8/8" ~IGN

 

Ogółem pomysł mi się naprawdę podoba, chętnie oglądałbym takie coś. Ale mam jedno pytanie - co do tej serii z radami dla widzów - chodzi Ci o to, że ludzie zgłaszali by swoje filmy, a Ty byś podpowiadał im co mogą zrobić lepiej? Nie do końca zrozumiałem to z tego tekstu.

Ogółem tematyka fajna, a jak chcesz sponsora to na początek możesz zrobić opcje donate przez Paypay ;)



#4 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 02 December 2014 - 16:34

No więc już wyjaśniam. Rady to typowe komentarze od widzów np. "Czy warto kupić kartę z większą pojemnością czy z szybszym zapisem". Oczywiście twój pomysł z tymi propozycjami do filmów to coś wspaniałego i chciałbym coś takiego wprowadzić w życie.

 

Co do donate to myślę, że skorzystamy ale to jeszcze muszę się zapytać mojej mamy księgowej jak to się przedstawia sytuacja od strony papierkowej.


Użytkownik Mr.Wollek edytował ten post 02 December 2014 - 16:35


#5 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 02 December 2014 - 16:58

Do tego warto też dodać przegląd filmów które pojawiają się w kinach i na które sam bym chodził do kina aby wiarygodnie mówić czy warto iść moim zdaniem na ten film i dlaczego, jakie zostały zastosowane techniki filmowe itp. (bez spoilerów). Krótkie 5-7minutowe odcinki. 

Zapewne się przyczepią, że tym razem zżynasz z dema (patrz codziennik i "czwartkinowy ekspres"). Nie twierdzę, że dem robi identyczne, aczkolwiek wiesz zapewne jak to jest na YouTubach. "Też robi o kinie? Hurr durr zżyyynaa" i tak dalej.


Użytkownik WojorowskiPL edytował ten post 02 December 2014 - 16:59

  • Maślak lubi to

xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."


 


#6 2Jamalo

2Jamalo

    The Don Killuminati

  • Użytkownik+
  • 147 postów
  • CTSG

Napisano 02 December 2014 - 17:03

Lepiej się zajmij nagrywaniem minklocka, a nie jakiś bzdety ci po głowie wchodzą. Minkraft to przyszłość polskiego yt.


Użytkownik Jamalo edytował ten post 02 December 2014 - 17:04

  • Ryptun lubi to

"Po wielu latach, z twarzą przez zmarszczki zoraną,
Opowiem to, z westchnieniem i mglistym morałem:
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano
Dwie drogi; pojechałem tą mniej uczęszczaną -
Reszta wzięła się z tego, że to ja wybrałem."

- Robert Frost "Droga nie wybrana"


#7 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 02 December 2014 - 17:39

Meh, niby nie jest złe, ale liczysz na to, że znajdą się ludzie, którzy zechcą oglądać takie "specjalistyczne" materiały (tj. obejmujące dokładnie bardziej zaawansowane gałęzie jakiejś dziedziny życia - dop. dla forumowych debili red.). Wiadomo, kilka osób na pewno się zainteresuje, ale ogromnej widowni nie zbierzesz. Dla przykładu: jaki kanał ma najwięcej subskrypcji na świecie? Ten o komputerach, gościu pokazujący sprzęt i przydatne triki? NIE! To przecież jakiś facet robiący z siebie debila grając w gry.

Nic nie poradzisz, bo jak to często wspominał K. Gonciarz (rest in pepperoni hiny kappa): "To właśnie gimbusy będą oceniały cały kontent w Internecie, bo stanowią największą część internautów", a on mądry człowiek jest.


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#8 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 02 December 2014 - 17:41

Zapewne się przyczepią, że tym razem zżynasz z dema (patrz codziennik i "czwartkinowy ekspres"). Nie twierdzę, że dem robi identyczne, aczkolwiek wiesz zapewne jak to jest na YouTubach. "Też robi o kinie? Hurr durr zżyyynaa" i tak dalej.

Dzięki za komentarz. Dem... Hmmm bardziej podchodzi mi pod vlogera niżeli studio filmowe. Nie to, że jest fee ale jakościowo wizualnie, dźwiękowo i efektowo nie przyciąga. Owszem opowiada o jakimś filmie ale bardziej jako vloger (no chyba, że ja się mylę). Ale tak czy inaczej muszę obczaić jego kanał aby nie zrobić tego "błędu" jak to było w przypadku zdupy.

 

Bartor dzięki. Niby masz racje ale w takim razie co należy zrobić aby się rozwijać? Innym wygodnie jest nagrywać letspleje z oklepanej gry a inni w tym ja chcą się rozwijać. Pragnę stworzyć taki z biegiem czasu profesionalny program wraz z czasem ze stroną internetową, sklepem z akcesoriami, paczkami dźwięków filmowych, vfx, z prawdziwym montażem w prawdziwym studiu niż wstawiać po raz enty ujęcie facepalma nagrywając jak KolorowyVlog. Sztuką będzie zrobić to na takim poziomie aby i gimbom oglądało się fajnie bo i ich trzeba doedukować pod względem filmowym. A i żeby nie było od razu mówię, że traktuje to jako $.


Użytkownik Mr.Wollek edytował ten post 02 December 2014 - 17:49


#9 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 December 2014 - 17:49

Co tam, oglądałbym, nawet (jakby było fajnie prowadzone) dałbym Ci subskrypcję. Pomysł oczywiście oryginalny, ale jak napisał Wojorowski, uczepili by się za choć najmniejszy szczegół. Mnie by to nawet interesowało ;-;


Użytkownik torrbas edytował ten post 02 December 2014 - 17:50

Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#10 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 postów

Napisano 02 December 2014 - 17:51

Lepiej się zajmij nagrywaniem minklocka, a nie jakiś bzdety ci po głowie wchodzą. Minkraft to przyszłość polskiego yt.



przeszłość*. Fani skkfów, blowów i innych gimbotuberów powoli dojrzewają i jestem pewien że za jakieś trzy lata minecraft stanie się zapomnianą grą i nie będzie już tych nieśmiesznych idiotów na YouTube nagrywających serie z "klok majkraft sarwajwal PvP #68".

Użytkownik MrError edytował ten post 02 December 2014 - 17:53

Error


#11 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 02 December 2014 - 17:51

Wolkie, powiem ci tak: możesz to zacząć nagrywać. Zagraniczne kanały o sprzęcie mają jakąś tam oglądalność. W Polsce jest z tym ciężej, niestety. Spróbuj - pierwsze odcinki ci raczej nie zaszkodzą, zaczekaj na jakiś odzew. Jeżeli nikt się nie zainteresuje, ale tak zupełnie nikt (nawet kilkadziesiąt osób na początku jest super - musi być takie ultramegasupernikt), to trzeba dać sobie spokój.

 

@edit

 

przeszłość*. Fani skkfów, blowów i innych gimbotuberów powoli dojrzewają i jestem pewien że za jakieś trzy lata minecraft stanie się zapomnianą grą.

 
1. To był żart ze strony tego adresata mojego przypisu z poprzedniego posta forumowego kolegi.
2. Przyjdą nowi, martw się :v

Użytkownik BartorKrajczyk edytował ten post 02 December 2014 - 17:53

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#12 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 December 2014 - 17:54

 

2. Przyjdą nowi, martw się :v

 

Już widzę nowe "gwiazdy" grające na serwerze jakiegoś tam JDabrowskiego

 

Nie wypali.

Wowowowwo! Jaka konstruktywna wypowiedź.


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#13 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 02 December 2014 - 17:56

Bartor to prawda. Właśnie pytam się was jak wy to widzicie bo sam widzę po zagranicznych największych kanałach które są związane z tą tematyką, że mają oglądalność stosunkowo niską porównując do takiego bloła. Boje się, że w Polsce byłaby to na tyle mała grupka osób, że stałoby się to nieopłacalne. Jednak tutaj bardziej w kwestii dochodu stawiałbym na zdobycie sponsorów i dotacje. Na pewno jest to łatwiejsze jeśli jest jakiś przekaz w filmie jak to chociażby ma Radek Kotarski. Przynajmniej producent jakiegoś sprzętu chętniej podejmie współprace z takim kanałem niż miałby współpracować z takim zdupy.


Użytkownik Mr.Wollek edytował ten post 02 December 2014 - 18:03


#14 quxxo

quxxo

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • 1118 postów

Napisano 02 December 2014 - 17:59

@edit
 
 
1. To był żart ze strony tego adresata mojego przypisu z poprzedniego posta forumowego kolegi.



Damn, nie wyczułem sarkazmu ; -;

Error


#15 XANT

XANT

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 245 postów

Napisano 02 December 2014 - 18:27

Kiedyś kiedy nie wiedziałem, że nagrywasz i wpadłem na Twój filmik to jak zobaczyłem przywitanie z bańki to trochę mnie odrzuciło, nie że dostałem monitorem w twarz, tylko po prostu "blee jakiś cwaniak przed kamerką wali z główki", no jakoś to źle odebrałem. Później zacząłem tu zbierać ekipę, a Ty napisałeś coś tam do mnie jakiś sarkazm na który spytałem się czy mogę sobie kolor wybrać ;D. Anyway do czego zmierzam, wszedłem po tym na Twój profil i patrze że tą twarz już widziałem kilka tygodni wcześniej. No i odpaliłem filmik. Obejrzałem do końca, później następny. Fakt skojarzył mi się ten styl nakręcania miedzy innymi z du*y ale to jest tylko podobny styl. PODOBNY STYL - podkreślam dla tych, którzy uważają że zrzynasz od niego. To tak, jakby jeden budowniczy budował w stylu steampunk i już kuFa nikt inny by nie mógł budować w tym stylu... bez sensu. Przecież mówisz o czym innym, inne gesty, inne dodatki/motywy (nie wiem jak to nazwać efekty specjalne?) fajny motyw z  puszczaniem oczka z tym dźwiękiem. Według mnie jedno nie wyklucza drugiego rób to dalej co robisz bo to bawi/ Jeśli chodzi o "czołem" to później już widziałem, że walnięcie z bańki to taki znak rozpoczęcia filmu emm takie przywitanie czy coś i już inaczej to odbierałem

Nagrywaj różne filmiki, może coś jeszcze innego, poza tym to co piszesz (warto spróbować idąc myślą co Cie nie zabije to Cie wzmocni) ale musisz według mnie też robić coś wesołego, śmiesznego, mniej więcej to co robiłeś do teraz. Jakieś rzeczy które nie wymagają 800zł i bardzo dużego nakładu czasu. A jeśli potrzebujesz na to 800zł i nie masz tego hajsu, chociaż żeby część kosztów pokryć to może się wstrzymaj z tym projektem aż się bardziej rozwiniesz. Pozdrawiam. ;]

 

P.S. Jestem w ekipie około 16 zarąbistych budowniczych i dopiero teraz zaczniemy się rozkręcać ale zanim uzbierałem tą ekipę spotykałem się z jakimiś osobami, które np. niszczyły mi stworzony temat tylko po to bo to lubią pohejcic i podokuczać (posypały się warny, my się później pogodziliśmy to koleś mi napisał, że zrobił to tylko po to bo lubi komuś utrudniać...) ale chodzi o to, że kurczę, nie przejmuj się pieprzeniem innych, że ściągasz od kogoś, przecież w pierwszych filmikach wypracowujesz swój styl coraz bardziej, który poza tym dziwnym walnięciem z bańki jest całkiem fajny i robisz to w sposób humorystyczny. Musisz iść też w coś humorystycznego - nie koniecznie opisując rzeczy z internetu, może coś innego ale humorystycznego bo masz smykałkę do humoru.


Użytkownik Mysteres edytował ten post 02 December 2014 - 18:35

lzJdkMd.png


#16 Akyskos

Akyskos

    Nowy

  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 02 December 2014 - 18:31

I tak znajdzie się jakieś dziecko w Japonii które zrobi to lepiej.


~ Władca Magii zawsze myślał że nic nie przeciwstawi się jego potężnej woli. Wierzył w to, aż do momentu gdy go zabiłam.

 

~ Nie boje się Ciemności. To Ciemność boi się mnie.

 

~ - A jest jakiś sposób żeby go zabić? - spytał się ponuro Konował.

   -  Samotność - Pani popatrzyła na niego zimno - Zamknij go w pustym pomieszczeniu, a zabije się sam.


#17 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 02 December 2014 - 18:41

Dzięki z komentarz. Jak najbardziej wesoły styl zostanie natomiast przyznam, że uwagi ludzi, że skacze do kamery i dziwnie moduluje głos to pójdzie do odstawki bo sam przyznam TO BYŁ SZIT. Co do kosztów do tego projektu to o to muszę zadbać do końca roku więc o tym nie mówmy. Ten dochód bądź co bądź traktuje jako prawdziwą wypłate powiedzmy na to dla aktora jeśli będzie trzeba takiego załatwić do odcinka, czy to aby zakupić sprzęt no bo bądźmy realistami kto robiłby to wszystko za darmo i jeszcze do tego dokładał grube tysiące na nowe kamery? Owszem vlogi czy letspleje można robić "z pasji" chociaż w dzisiejszych czasach i w tych dziedzinach nie ma już pasji ale ja robie coś innego. Zresztą widz oglądający taki kanał powinien zrozumieć, że taki kanał ma swoje potrzeby finansowe.


Użytkownik Mr.Wollek edytował ten post 02 December 2014 - 18:42


#18 XANT

XANT

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 245 postów

Napisano 02 December 2014 - 18:50

Nagraj coś z minecrafta też ^^^^^^^^^^^^

 

P.S. "że skacze do kamery i dziwnie moduluje głos to pójdzie do odstawki bo sam przyznam TO BYŁ SZIT."

Mi modulowanie głosu się akurat podobało.


Użytkownik Mysteres edytował ten post 02 December 2014 - 18:52

lzJdkMd.png


#19 XANT

XANT

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 245 postów

Napisano 02 December 2014 - 19:31

nagrywał, "podobno" nie chce o tym wspominać Majnklocka nagrywał jak każdy na tubie chyba wiesz o co chodzi...

domyślam się... 

... zresztą >.>

https://www.youtube.com/user/xantminecraft

a masz linka do jego poprzedniego kanalu/filmikow? d;D


Użytkownik Mysteres edytował ten post 02 December 2014 - 19:32

lzJdkMd.png


#20 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 02 December 2014 - 19:33

Wypali, ale błagam Cię człowieku, i od razu przepraszam:
Nie rób z siebie debila, nie akcentuj tych słów jakbyś dosadnie mówiąc, srał, i wypowiadaj się NORMALNIE. Można to robić zabawnie, w NORMALNY sposób. Ale mimo wszystko z Twoimi zdolnościami montazu może być :P


i0uiMw7.png