Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie zmuszajcie nas do kradzieży!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 dimitor115

dimitor115

    Nowy

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 14 October 2014 - 14:36

Z każdym dniem, coraz więcej osób zaczyna korzystać z usług wszelakiej maści serwisów stremingujących muzykę. Jest to w końcu uczciwa alternatywa dla piractwa. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy legalny, a przede wszystkim niesamowicie wygodny dostęp do milionów utworów, nagranych przez artystów z całego świata, wśród których znajdziemy naprawdę wielu Polaków. Zauważalny jest niestety jeden problem, płyty rodzimych wykonawców ostatnio znikają, a właściwie są zwyczajnie wycofywane z serwisu.

 

Zjawisko dla mnie jest o tyle dziwne, że z moich playlist znikają płyty, które premierę miały kilka lat temu! Według mnie jest to zwyczajnie idiotyczne działanie ze strony wytwórni. Przykładowo, ktoś lubi słuchać płyty wydanej pięć lat temu. Póki jest ona dostępna np. na  Spotify to wytwórnia/artysta zarabia za każde odtworzenie, a użytkownik ma wygodny i legalny dostęp do fajnej muzyki. W momencie, w którym wytwórnia wycofuje płytę z serwisu, nie biegnie on od razu do sklepu, żeby kupić ją na CD lecz najzwyczajniej w świecie ściąga ją sobie z Internetu (choć zdecydowanie wolałby tego nie robić). W takim wypadku wytwórnia nie zarobi już tym użytkowniku, a on traci łatwy dostęp do owej płyty i w przeciwieństwie do poprzedniej sytuacji, traci nie tylko użytkownik ale i wytwórnia / artysta.

 

Cały artykuł ze względu na długość możecie przeczytać na pod

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


synganura.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Modi

Modi

    How do you like me now?

  • Użytkownik+
  • 2144 postów

Napisano 14 October 2014 - 14:38

Y0UJC_thumb%25255B3%25255D.png?imgmax=80


  • ReeCoo lubi to

MODI RULZ!!!! ok


#3 Poiuy2010_2011

Poiuy2010_2011

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 285 postów
  • PoiuyPL

Napisano 14 October 2014 - 14:52

O ile dobrze pamiętam ściąganie muzyki jest lagalne o ile miała ona swoją oficjalną premierę, a poza tym chyba można ściągąc vokolwiek jeśli się to już ma, ale z jakichś powodów nie można z tego korzystać (np. zarysowana płyta w przypadku gier). (Aczkolwiek nie jestem w 100% pewien).

#4 Bad Cube

Bad Cube

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 October 2014 - 14:54

Niby tak, ale ja na przykład nie mam telefonu(zgubiłam gdzieś w maju a teraz mam jakąś cegłę(ale nie Nokię)). Słuchać muzyki lubię zawsze i wszędzie. Jak dostanę telefon, to będę kupowała utwory na Google Play, ponieważ wytwórnia której słucham, ma również utwory do kupienia na wcześniej wspomnianym serwisie(również mogłabym je kupić za pomocą Amazona, iTunes, Beatportu, czy Bandcampa, ale na to trzeba karty debetowej/kredytowej, a w Google Play mogę kupować za pieniądze z karty SIM). Gorzej jest wtedy gdy utwory/utwór można kupić w jednym serwisie. Oczywiście chciałabym swoje ulubione utwory kupować w sklepie, bo to mimo wszystko jest lepsze niż pobieranie.


Użytkownik Bad Cube edytował ten post 14 October 2014 - 14:57

76561198179524514.png

#5 Poiuy2010_2011

Poiuy2010_2011

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 285 postów
  • PoiuyPL

Napisano 14 October 2014 - 15:00

Niby tak, ale ja na przykład nie mam telefonu(zgubiłam gdzieś w maju a teraz mam jakąś cegłę(ale nie Nokię)). Słuchać muzyki lubię zawsze i wszędzie. Jak dostanę telefon, to będę kupowała utwory na Google Play, ponieważ wytwórnia której słucham, ma również utwory do kupienia na wcześniej wspomnianym serwisie(również mogłabym je kupić za pomocą Amazona, iTunes, Beatportu, czy Bandcampa, ale na to trzeba karty debetowej/kredytowej, a w Google Play mogę kupować za pieniądze z karty SIM). Gorzej jest wtedy gdy utwory/utwór można kupić w jednym serwisie. Oczywiście chciałabym swoje ulubione utwory kupować w sklepie, bo to mimo wszystko jest lepsze niż pobieranie.

ŻE CO??? Od kiedy można w Google Play kupować za pieniądze z karty SIM???

#6 Bad Cube

Bad Cube

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 October 2014 - 15:02

ŻE CO??? Od kiedy można w Google Play kupować za pieniądze z karty SIM???

Można. Jeśli masz kartę w Play(tak było parę miesięcy temu)


Użytkownik Bad Cube edytował ten post 14 October 2014 - 15:10

76561198179524514.png

#7 Poiuy2010_2011

Poiuy2010_2011

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 285 postów
  • PoiuyPL

Napisano 14 October 2014 - 15:04

Można. Jeśli masz kartę w Play

No mam kartę w Play, lecę na telefon sprawdzić. Ale dobra, koniec offtopu.

#8 Gość_Michaukso_*

Gość_Michaukso_*
  • Gość

Napisano 14 October 2014 - 15:07

A to nie jest czasem tak, że licencja na to jest do iluśtam wyświetleń?

Cały artykuł ze względu na to że chcemy zarobić z reklam możecie przeczytać na pod

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


Użytkownik michau edytował ten post 14 October 2014 - 15:10


#9 Bad Cube

Bad Cube

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 October 2014 - 15:08

Znalazłam takie coś:

Uprawnienie do realizacji płatności przez operatora. Aby ustalić, czy Użytkownik może płacić na swoim urządzeniu przenośnym za Treści, obciążając swoje konto w sieci operatora, podczas zakładania konta Google Play na urządzeniu do operatora sieci komórkowej zostanie wysłany identyfikator urządzenia i subskrybenta, a także numer seryjny karty SIM. Aby na to pozwolić, Użytkownik musi zaakceptować warunki korzystania z usług świadczonych przez operatora. Operator sieci komórkowej może podać nam adres rozliczeniowy Użytkownika, aby ułatwić założenie konta Google Play. Informacje te będą przechowywane i wykorzystywane zgodnie z 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 Google.

Czyli jednak wychodzi na to, że można


Użytkownik Bad Cube edytował ten post 14 October 2014 - 15:11

76561198179524514.png

#10 Snajperro

Snajperro

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 14 October 2014 - 15:15

Ja tam codziennie używam Spotify, dla mnie to super opcja. Jak nie płacę to są reklamy, jak płacę do mam luz - uczciwy deal. Tym niemniej ostatni pomysł naszych rządzących ws. podatku od piractwa wliczonego w cenę smartfona oraz tableta sprawia, że jestem wkurzony. To jest dopiero czyste złodziejstwo! Rozumiem, że jako użytkownik skoro mam płacić taki podatek to mogę również piracić do woli... ;/


Minecraft SkyLand - rewelacja!  :)


#11 Jeff The Morderca

Jeff The Morderca

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 822 postów
  • nie wiem

Napisano 14 October 2014 - 15:20

Ej dimitor wiesz że można w blogach craftsitowych dać odnośnik do zewnętrznego bloga?
 


Dołączona grafika
[img[http://www.troll.me/...d/wc-donald.png[/img]
glupota123.blogspot.com - R.I.P Normalny Internet [*]

MIAŁEM ESSENTIALS PRZETERMINOWANE.


ludzie nie miejcie serca z cabelston


#12 Payper Duck

Payper Duck

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 postów

Napisano 14 October 2014 - 16:46

alien.jpg



#13 dimitor115

dimitor115

    Nowy

  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 20 October 2014 - 21:55

O ile dobrze pamiętam ściąganie muzyki jest lagalne o ile miała ona swoją oficjalną premierę, a poza tym chyba można ściągąc vokolwiek jeśli się to już ma, ale z jakichś powodów nie można z tego korzystać (np. zarysowana płyta w przypadku gier). (Aczkolwiek nie jestem w 100% pewien).


Znaczy nie chodzi mi tu nawet o samą kwestię legalności względem prawa. Raczej o to, że daję coś zarobić artyście, nawet nie wiele. Do tego taki spotifi dla mnie jest milion razy wygodniejsze od ściągania muzyki z internetu...

Niby tak, ale ja na przykład nie mam telefonu(zgubiłam gdzieś w maju a teraz mam jakąś cegłę(ale nie Nokię)). Słuchać muzyki lubię zawsze i wszędzie. Jak dostanę telefon, to będę kupowała utwory na Google Play, ponieważ wytwórnia której słucham, ma również utwory do kupienia na wcześniej wspomnianym serwisie(również mogłabym je kupić za pomocą Amazona, iTunes, Beatportu, czy Bandcampa, ale na to trzeba karty debetowej/kredytowej, a w Google Play mogę kupować za pieniądze z karty SIM). Gorzej jest wtedy gdy utwory/utwór można kupić w jednym serwisie. Oczywiście chciałabym swoje ulubione utwory kupować w sklepie, bo to mimo wszystko jest lepsze niż pobieranie.


Ja już się poprostu do Spotifi przyzwyczaiłem ;)

A to nie jest czasem tak, że licencja na to jest do iluśtam wyświetleń?

Chodzi Ci o mojego bloga czy o Spotifi ?
Bo jak o mojego bloga, to tak chciałbym na nim w przyszłości coś zarabiać (narazie są to grosze), ale przede wszystkim jak ktoś wejdzie na bloga to może przeczyta moje inne artykuły ;)

Ja tam codziennie używam Spotify, dla mnie to super opcja. Jak nie płacę to są reklamy, jak płacę do mam luz - uczciwy deal. Tym niemniej ostatni pomysł naszych rządzących ws. podatku od piractwa wliczonego w cenę smartfona oraz tableta sprawia, że jestem wkurzony. To jest dopiero czyste złodziejstwo! Rozumiem, że jako użytkownik skoro mam płacić taki podatek to mogę również piracić do woli... ;/


No właśnie ! Też się ostatnio zastanawiałem nad przesłaniem tego prawa...

Ej dimitor wiesz że można w blogach craftsitowych dać odnośnik do zewnętrznego bloga?
 

Yyy nie wiem ;) Ale tutaj można fajna dyskusje poprowadzić :)


DZIĘKI WSZYSTKIM ZA MIŁĄ DYSKUSJĘ :D

synganura.png