Skocz do zawartości


Zdjęcie

OGame


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zampa

Zampa

    władca czasu

  • Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 24 June 2010 - 12:23

ale król jest tylko jeden!


Sorry, ale

Dołączona grafika

Grałem 3 razy, 3 razy mi się znudziła po 3 dniach. I czwarty raz na pewno nie zagram.

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Pesio

Pesio

    0.29_a

  • Użytkownik
  • 335 postów

Napisano 20 June 2010 - 18:29

OGame jest przeglądarkowa gra strategiczna.

Zasady:

łównym zadaniem jest kontrola nad jak największą częścią wszechświata, zbieranie i handel surowcami, rozbudowywanie swojego imperium, postęp technologiczny, walka i układy z innymi graczami, oraz osiągnięcie jak najwyższego miejsca w rankingu najlepszych graczy danego universum.
W jednym wszechświecie można posiadać maksymalnie dziewięć planet, a na każdej z nich można wydobywać trzy surowce – metal, kryształ i deuter. Te wykorzystujemy budując budynki na coraz wyższych poziomach, tworząc statki, systemy obronne, bądź rozwijając technologie.
Czwartą jednostką, która jest potrzebna do rozwoju, jest energia – od jej ilości zależy współczynnik produkcji, który w przypadku niedoboru zmniejsza wydobycie surowców. Każdy budynek wydobywający surowce zużywa określoną ilość energii – do wytwarzania energii służą elektrownie (słoneczna oraz fuzyjna) i satelity słoneczne.
Od wersji 0.77b pojawił się czwarty surowiec: antymateria. Można go uzyskać dokonując płatności realnymi pieniędzmi lub znaleźć w przestrzeni kosmicznej. Jednakże szanse na znalezienie antymaterii są bardzo małe. Służy do aktywacji konta komandor oraz oficerów.
Najważniejszą cechą Ogame jest to że gra toczy się 24 godziny na dobę, także wtedy gdy gracz nie jest zalogowany. Tak więc atak może nastąpić w każdej chwili, nawet gdy gracz śpi, jest w szkole lub w pracy.
Ilość czasu potrzebnego na ukończenie danego zadania (takiego jak ukończenie badania czy wybudowanie statku) zależy od stanu gospodarki gracza (istnieją budynki zwiększające szybkość pracy, np. fabryka robotów, czy fabryka nanitów). Czas potrzebny na wykonanie czynności jest zawsze wyświetlona przy danej czynności.


Kiedyś był tylko OGame, potem powstał bitefight i zaczęła się inwazja gównianych gier na przeglądarkę, ale król jest tylko jeden!
Postanowiłem znowu zacząć grać w OGame, gram na Andromedzie - user Pesio. Mam nadzieje że ktoś się przyłączy do zawładnięcia galaktyką ;)

Sojusz - Międzyplanetarny Klan Górniczy [MKG] powstał!!
Dołączona grafika

#3 Pesio

Pesio

    0.29_a

  • Użytkownik
  • 335 postów

Napisano 24 June 2010 - 13:11

Bo ty jesteś Zampa i masz śmieszny avatar, tylko dlatego :P Jakoś ja z wirtem cały czas gramy (Vatx też, ale coś słabiej) i nie jest źle.
Dołączona grafika

#4 Cyrec

Cyrec

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 24 June 2010 - 13:25

Nieee! Gracie w przeglądarkowe? Co to ma być? Zwariowaliście?

#5 Pesio

Pesio

    0.29_a

  • Użytkownik
  • 335 postów

Napisano 24 June 2010 - 13:29

Ale OGame to nie jest taka zwykla gra przeglądarkowa. Ona powstala przed tymi wszystkimi syfami i jest najbardziej grywalna.
Dołączona grafika

#6 Cyrec

Cyrec

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 24 June 2010 - 16:05

Przekładam ponad to gównienko KhanWars i traviana. To to samo ! Nawet innowacji nie ma. Śmierdzi syfem.

#7 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 24 June 2010 - 17:30

Nie, to w khanie i travianie nie ma innowacji, spójrz na daty ich powstania.
Btw. Infdev też jest browserówką, na tą chwile, ale jednak jest ;o

Edit: Zarejestrowałem się, gram, i mogę rzec, całkiem całkiem. Ale nic nie przebije hałaśliwych generatorów w GModzie na SpacebuildMod3 ;D

#8 Cyrec

Cyrec

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 24 June 2010 - 17:57

Mofxil, jakbyś mnie nauczył grac w spejsbuild to bym cie pocałował :P

#9 Pesio

Pesio

    0.29_a

  • Użytkownik
  • 335 postów

Napisano 24 June 2010 - 18:18

Mofixil dolącz do naszego sojuszu [MKG] Nasza flota na razie to: jeden lekki myśliwiec :D

Edit. Nasza flota to już 5 lekkich myśliwców. (2 moja, 3 wirta)
Dołączona grafika

#10 Cyrec

Cyrec

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 June 2010 - 14:27

Dobra rejestruje się, ale uprzedzam że nie nawidze tego typu gier :D Tylko żeby was wspomóc

#11 mikidyb102

mikidyb102

    Three Days Grace

  • Użytkownik
  • 232 postów

Napisano 25 June 2010 - 23:49

eh... znowu sprawdzania dużo :D...
no cóż mogę pograc w sumie...
nick: mikidyb102
pesio przyjmij mnie do sojuszu :D

#12 Wirtualnosc

Wirtualnosc

    Twórca CG

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 26 June 2010 - 10:29

Napisz najpierw podanie, nie mam jak Ciebie zaakceptować.

#13 Pesio

Pesio

    0.29_a

  • Użytkownik
  • 335 postów

Napisano 30 June 2010 - 15:24

Wirtualność chciał włączyć urlop na swoim końcie i czeka na jego aktywacje przez email. Czeka już tak od trzech dni i prawdopodobnie się nie doczeka. Przestał grać w OGame i oddał władze sojuszu mi.

Przy okazji chcę ogłosić że ktoś, kto nie zaloguje się na swoje konto przez pięć dni zostaje wydalony z sojuszu.
Dołączona grafika

#14 Wirtualnosc

Wirtualnosc

    Twórca CG

  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 30 June 2010 - 15:48

Nie chciałem włączyć urlopu. On sam się włączył z powodu tego, że ogame nie wykrywa mojej aktywacji.

#15 Kostek667

Kostek667

    Jam Jest 660.. i 7

  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 30 June 2010 - 15:55

Tak bardzo się napaliliście na tego Ogame, że może sam spróbuję :D .Kto wie, kto wie

Edit: zarejestrowałem się, złożyłem podanie i czekam na pozytywne rozpatrzenie :)

#16 Cyrec

Cyrec

    Nowy

  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 01 July 2010 - 15:44

Dobra, to ja teraz zaczne. Dobrego dnia.

#17 Tarzan

Tarzan

    Nowy

  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 01 July 2010 - 22:09

skomentuje jednym słowem: LOLOLOLOL

#18 Kostek667

Kostek667

    Jam Jest 660.. i 7

  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 04 July 2010 - 21:27

Tarzan, sądzisz że OGame to zła gra, czy po prostu nie lubisz gier przeglądarkowych, tudzież MMO? BTW. gra mnie wciągnęła i jest wg. mnie naprawdę warta zagrania, szczególnie fanom gier multi i fanom gier KOTOR-owo podobnych 8-)

Edit: Przez najbliższy tydzień będę zmiennikiem nieobecnego teraz Pesia na jego koncie, jakby co to pisać privy do mnie, a i przy okazji, Pesio napisał, że usuwa każdego kogo nie ma w grze minimum 5 dni, więc powinienem usunąć z sojuszu konto Wirualności i Mikidyba, ale nie zrobię tego, gdyż nie jest to sprawa dla mnie ważna i niech Pesio sam o tym decyduje, ja mam pilnować tylko JEGO konta.

Ps. Dałem każdemu użytkownikowi z rangą "Górnik" możliwość zobaczenia osób jakie są obecnie w sojuszu.

#19 Mofixil

Mofixil

    Użyszkodnik

  • Użytkownik
  • 668 postów

Napisano 13 July 2010 - 12:52

Może się spykniemy na jakimś czacie? Szybciej będzie.

#20 Kostek667

Kostek667

    Jam Jest 660.. i 7

  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 20 July 2010 - 23:36

I tak nie mielibyśmy jeszcze o czym rozmawiać :/. Na razie w zupełności wystarczy nam SB na forum.