Skocz do zawartości


Zdjęcie

Code Geass: Lelouch of the Rebellion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jeff The Morderca

Jeff The Morderca

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 822 postów
  • nie wiem

Napisano 29 August 2014 - 20:40

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

largeanimepaperscanscodg.jpg

   Rok. 2010. Święte Imperium Brytyjskie wypowiada wojnę Japonii. W walkach użyło nowego rodzaju broni

   - Rycerzy Mroku. Japonia mimo przewagi liczebnej przegrała i została wcielona do imperium a jej nazwa

  brzmi od teraz Strefa 11.                                                                                                                           

     Siedem lat po wojnie, licealista, a jednocześnie wydalony książę brytyjski Lelouch Vi Britannia z fałszywym

       nazwiskiem Lamperouge znudzony szkołą postanawia zostać hazardzistą, a dokładnie - mistrzem szachów.

  Po pokonaniu kolejnego arystokraty, zostaje wplątany w wojnę między wojskami brytyjskimi a japońskim

    ruchem oporu. Uznany za rebelianta ma rozstrzelać swojego przyjaciela, Kururugi Suzaku. Gdy odmawia

     zostaje uznany za zdrajce i skazany na śmierć. Jego życie ratuje jednak tajemnicza dziewczyna C.C która

  dała mu tytułowy Geass - moc która wywołuje całkowite posłuszeństwo na wybranym celu. Dzięki niemu

  Lelouch rozkazuje żołnierzom popełnić samobójstwo. Jako cel obrał zemstę na swoim ojcu, Imperatorze

Charlesie vi Britannia.                                                                                                                            

                                                                                                   

Pierwszy sezon składa się z 25 odcinków. W wersjii z napisami PL można obejrzeć pod tym linkiem: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

                          

 

 

 

Code Geass Lelouch of The Rebellion R2

code_geass_r2.jpg?w=550

   Rok po wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Na początku serii Lelouch i jego młodszy brat - Rolo jadą do

wieżowca Babel by rozegrać nielegalną partię szachów. Mimo przekonania arystokraty licealista zwycięża.

Nagle niedobitki Zakonu Czarnych Rycerzy postanawiają odbić swojego przywódce. Gdy Lelouch spotyka

żołnierzy C.C całuje go i tym samym przywraca mu pamięć i jego Geass. Główny bohater zmusza żołnierzy

do samobójstwa i niedługo ponownie (jako Zero) ogłasza Zjednoczoną Japonię i rozpoczyna kolejną rebe-

lię przeciwko Imperium!                                                                                                                                 

 

Drugi sezon też składa się z 25 odcinków. W wersjii z napisami PL obejrzymy pod linkiem:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

 


Dołączona grafika
[img[http://www.troll.me/...d/wc-donald.png[/img]
glupota123.blogspot.com - R.I.P Normalny Internet [*]

MIAŁEM ESSENTIALS PRZETERMINOWANE.


ludzie nie miejcie serca z cabelston


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 29 August 2014 - 20:58

Polecam, 10/10.

Moje drugie ulubione anime. :3


Użytkownik Dominatort edytował ten post 29 August 2014 - 20:58

"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#3 Maeglin

Maeglin

    Tolkienista

  • Użytkownik+
  • 315 postów

Napisano 29 August 2014 - 21:10

Trzeba przebrnąć przez nudnawy początek, ale potem się rozkręca i jest moim zdaniem świetnym anime. Również polecam.


  • Dominatort lubi to
"Nie zgasną światła gdy świat trwa,
nie przyćmi ich mijając czas
choć wiatr niezmierną ciemność gna
nad staw, nad górę i nad las!"

#4 Jeff The Morderca

Jeff The Morderca

    Zbanowany

  • Użytkownik
  • 822 postów
  • nie wiem

Napisano 29 August 2014 - 21:15

Polecam, 10/10.

Moje drugie ulubione anime. :3

Heh gdybym nie napisał tego tematu napisał bym dosłownie to samo. 


Dołączona grafika
[img[http://www.troll.me/...d/wc-donald.png[/img]
glupota123.blogspot.com - R.I.P Normalny Internet [*]

MIAŁEM ESSENTIALS PRZETERMINOWANE.


ludzie nie miejcie serca z cabelston


#5 Dominatort

Dominatort

    Torteł Tortuch Dominatortsky

  • Użytkownik+
  • 211 postów
  • dominatorTT

Napisano 29 August 2014 - 21:19

Trzeba przebrnąć przez nudnawy początek, ale potem się rozkręca i jest moim zdaniem świetnym anime. Również polecam.

Dokładnie. Sam jak zaczynałem to ledwie dawałem sobie radę przez to przebrnąć z nudów, ale jak się rozkręciło wreszcie to się oderwać nie mogłem.


Użytkownik Dominatort edytował ten post 29 August 2014 - 21:20

  • Maeglin lubi to
"- Czy wiesz, moja najukochańsza żono, że dostrzegłem jeszcze jedną mądrość pośród mądrości proroka Lebiody? Taką, która da mi jeszcze jedną korzyść z obdarowania Redanii psotnymi kotami? Koty, moja Zuleyko, wrócą do domu. Koty zawsze wracają do domu. No, a gdy moje koty wrócą, gdy przyniosą żołd, zdobycz, bogactwa... To ja te koty opodatkuję!"
~ Esterad Thyssen, Wieża Jaskółki

#6 Miszla

Miszla

    Nie mam przyjaciół

  • Użytkownik+
  • 513 postów
  • Miszla

Napisano 30 August 2014 - 07:34

Przez to anime straciłam poczucie czasu i miałam problemy w załatwieniu wielu ważnych spraw (przez godzinne spóźnienie). Fabuła nie równa się z żadną inną produkcją i jest to jedne z niewielu anime, które nie składało się z pojedynczych historyjek, a przygoda szła cały czas ciągiem.



#7 Equant

Equant

    I'll steal all the oxygen

  • Użytkownik+
  • 222 postów

Napisano 30 August 2014 - 08:03

Ja oglądałem właśnie pierwsze odcinki, i o ile uznałem je za bardzo dobre, to potem objawiła się moja animcowa choroba, która sprawiła, że kompletnie zapomniałem o CG. Może jednak niedługo zacznę oglądać od początku.


,,Better call Neo." ~Modi1

E52DBLl.gif