Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sponsoring oraz powody dla którego go nie dostaniesz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:09

*
Popularny

Cześć!

Masz innowacyjny pomysł na serwer Minecraft, na który potrzebuje ogromnych funduszy (czyli aż 60 PLN?!)? Wpadłeś na genialny pomysł, dlaczego Twój 56711 serwer Wojen Frakcji przyciągnie akurat cały świat, i zostaniesz bogatym drugim Notchem? Jesteś 14 letnim rekinem biznesu ale Twoja mama Cię ogranicza dając Ci szlaban na komputer który zamierza zwojować cały świat? Potrzebujesz sponsoringu na 60 slotowy serwer, a w zamian wyskoczysz z całej mamony jak leci? Masz innowacyjny pomysł jak zarabiać na ludziach, tylko brak Ci odpowiednich funduszy? No właśnie, dlatego ich, kurczę, nie dostaniesz!

 

omgjak to dlaczego niedsotane zlotuwek na moj serwer minkraftttt???

 

Normalnie. Bo jeżeli prosisz się o kwoty tego rzędu na forum, to Twój pomysł nie jest wystarczająco dobry żeby wypalić, a nawet jeżeli jest, to nie jesteś osobą która go poprowadzi tak, żeby odniósł sukces. Sorry, ale jeżeli nie jesteś na tyle obrotny, aby uzyskać kwotę tego rzędu, to nie poprowadzisz serwera z zyskiem dla sponsora. A sponsor za Ciebie nie będzie tworzył całej strategii biznesowej.

Poza tym, jeżeli zgadzasz się oddać kwotę rzędu 70-80% dochodów, ba, czasem nawet 100% - to jest tylko przykład na to jak nisko się cenisz. Nawet w wieku głupich 13, 14 lat, jesteś w stanie posiadać majątek o wartości stu polskich złotych. Który możesz zainwestować. Bo taka kasa, to żaden problem do zdobycia. A jeżeli masz 16 czy więcej, no cóż..

 

A co z projektami które potrzebują prawdziwych nakładów pieniężnych? Programisty, potężnej maszyny, sztabu ludzi, grafików, wszystkiego?

 

Nic. Serio, jeżeli robisz taki projekt i nie masz nikogo, żadnego oparcia.. Nie łudź się że Ci się to uda. Brak znajomości, brak ekipy, brak czegokolwiek, sam pomysł. Fajnie, masz start-up jeżeli tak to można nazwać, ale na tym się kończy, bo nie masz pojęcia skąd zebrać pieniądze do tego stopnia, że wbijasz na forum o średniej wieku 15 lat i pokazujesz wszystkim swój pomysł.

 

A ja napisalem swoj temat i dostalem sponsora, haha, frajer!

 

No cóż, idioci którzy wyrzucają kasę w błoto też istnieją.

 

Tak więc, jeżeli:

 

• Twój komunikator to skype a w nicku masz PL bądź 2000/2001/2002

• Wpadłeś na innowacyjny pomysł wojen frakcji/survivalu

• Chcesz oddać 80-90% zysków

• Jesteś rekinem biznesu ograniczanym przez własną matkę

• Twój serwer będzie znany na całym świecie po tygodniu

• Twój pomysł na reklamę to zaspamowanie mpcforum

A najlepszą czcionką według Ciebie jest ComicSans pisany kursywą w czerwonym kolorze

 

To mamy złą wiadomość...

 

...ale sponsora tu nie znajdziesz.

Serio.

A jeżeli znajdziesz, to i tak oboje splajtujecie.

Bo 15 letni Sebastian z funduszem 80 złotych nie jest sponsorem.


Użytkownik Dramo edytował ten post 19 August 2014 - 19:41


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 PanCake

PanCake

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 1980 postów
  • PanCake#1071

Napisano 19 August 2014 - 19:13

Według mnie powinno to być podpięte pod dział "Szukam Ludzi". Świetnie że uzmysłowiłeś "właścicielom" serwera dlaczego nikt nie zgłasza się na sponsora. 10/10


2AyfJ3g.png


#3 Tosteł

Tosteł

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 215 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:16

10-10-10-10.gif


  • Neveron lubi to

#4 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 19 August 2014 - 19:19

Pęknie napisane! Wreszcie jakiś porządny, ukazujący prawdę o tym całym syfie post. Ten temat powinien się wyświetlać jako główny który ukazuje się tuż po wejściu na dział "sponsoringu". Kto jest za?


Użytkownik Mr.Wollek edytował ten post 19 August 2014 - 19:20


#5 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:20

Świetnie że uzmysłowiłeś "właścicielom" serwera dlaczego nikt nie zgłasza się na sponsora

Przyjdą się kłócić.



#6 Hjubi

Hjubi

    Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!

  • Użytkownik+
  • 127 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:20

Do tych "jeżeli..." dodał bym jeszcze o pisaniu comic sans i perfekt jest.


buVPmKQ.gif


#7 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:22

Do tych "jeżeli..." dodał bym jeszcze o pisaniu comic sans i perfekt jest.

+1



#8 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:42

Genialne.



#9 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 19 August 2014 - 19:54

Jeżeli ktoś ma pytania, jak może zarobić na serwer, to mogę również napisać i taki temat.

A jeżeli ktoś wie skąd wziąć 300 000 złotych w 2 lata, chętnie wysłucham ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Użytkownik Dramo edytował ten post 19 August 2014 - 19:55

  • Zelowy lubi to

#10 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 19 August 2014 - 20:01

Jeżeli ktoś ma pytania, jak może zarobić na serwer, to mogę również napisać i taki temat.

A jeżeli ktoś wie skąd wziąć 300 000 złotych w 2 lata, chętnie wysłucham ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wygrać w totka. Dodałbym jeszcze do "jeżeli..." "masz w sygnaturze licznik diaxxów lub prośbę o polubienie za pomoc" 



#11 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 19 August 2014 - 22:07

Jeżeli ktoś ma pytania, jak może zarobić na serwer, to mogę również napisać i taki temat.

A jeżeli ktoś wie skąd wziąć 300 000 złotych w 2 lata, chętnie wysłucham ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zrobić napad na bank, który będzie trwał 2 lata.

.

.

.

Ha ha ha! To było takie śmieszne...



#12 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 19 August 2014 - 22:52

Zrobić napad na bank, który będzie trwał 2 lata.

.

.

.

Ha ha ha! To było takie śmieszne...

Chodzi mi o realne możliwości. Na które nie wpadłem.



#13 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 21 August 2014 - 10:39

W dwa lata można stworzyć nowy wynalazek, oprogramowanie...



#14 Dramo

Dramo

    Mistrz

  • Zbanowany
  • 2366 postów

Napisano 21 August 2014 - 14:01

W dwa lata można stworzyć nowy wynalazek, oprogramowanie...

Chodzi mi o fundusze na realizację projektu, też nowego, a raczej innowacyjnego.



#15 VeSteQ

VeSteQ

    Nowy

  • Użytkownik
  • 47 postów
  • VeSteQ

Napisano 23 January 2015 - 10:11

Ey... nie trzeba mieć ekipy, wszystko można samemu ogarniać, zajmie to dłużej no ale nie wydasz sum rzędu 1000/2000 na same pluginy.

Bo przecież wchodzi takie dziecko na serwer, nic o tym serwerze nie wie ale pluginy AUTORSKIE mają być.



#16 MatiMaSkrypty

MatiMaSkrypty

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 23 January 2015 - 22:40

Jak zrobisz serwer na alphie becie lub 1.0 i serwer się wybije (duże szanse bo mało serwerów na tych wersjach jest) to może dostanie sponsora. 14+ lat będzie miał szanse, a 13- małe szanse.

#17 Metallklon

Metallklon

    Nowy

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 January 2015 - 11:54

Takie prawdziwe, takie śmieszne, napisane w taki sposób, że jak 13 letni gimbo-mańkraft to przeczyta to i tak nie zrozumie :D i dalej będzie zakładał serwer razem z kolegami i razem będą grali i zarabiali piniondze :)



#18 Neveron

Neveron

    Nowy

  • Użytkownik
  • 43 postów
  • Neveron

Napisano 26 March 2015 - 19:36

Czy ja wiem czy samemu nie da się zrobić serwera?

 

Dasz radę co prawda zajmie Ci to sporo więcej czasu bo sam budujesz mapę, sam piszesz skrypty/pluginy i sam wymyślasz coraz to nowsze pomysły.

 

Dodatkowo jeżeli masz mapę z neta (uważam że nie jest wymagana swoja bo to tylko spawn na którym jesteś przez 10minut i tyle) to odejmuje Ci to kilku tyg roboty.