Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skarga: TheoMarque


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tataOlka

tataOlka

    tj. gracza anuar2000

  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 04 August 2014 - 16:40

Twój nick z gry: anuar2000
Nicki osób posądzonych: TheoMarque

Najdokładniejsza data zdarzenia: dziś, 17:00 i wiele poprzednich dni
Opis zdarzenia: afczenie lub i nie afczenie przy spawnerze
Dowody: tylko obserwacja i dzisiejszy eksperyment
Sugerowany wymiar kary: od tego są admini

 

Od wielu dni (w realu) bardzo często przez wiele minecraftowych dób nie ma u mnie, w ogromnej podziemnej ciemnicy i w okolicy agresywnych mobów.

Nie respią się w ogóle. Od pewnego czasu notowalem nicki osób bedących wówczas na serwerze. Powtarza się nick: TheoMarque.

Przeprowadziłem dziś prosty ekesperyment: napisałem na czacie o wyrzuconych na Raionie ksiażkach jAlchemy (taki bluff) i po kilku sekundach miałem nagle wokół kilkadziesiąt zrespionych mobów. Tepnałęm się na Raion i był tam obwioniony. Przyznał się zresztą, że afczy przy jakimś generatorze pigmanów (farma złota).

Nie może tak być, że wielka farma pozbawia wszystkich innych graczy mobów. Postawa obwionionego jest wyjątkowo aspołeczna i wymaga potępienia i ukarania.


  • JASIO007 lubi to

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 04 August 2014 - 17:11

Sa logi, bierz co chcesz, pod F3 pilnuję by nie było więcej Entity jak 100 bo mi muli klient.
Jak ty gdzieś afczysz to jest dobrze, jak ktos inny afczy to źle. Nie dalej jak kilka dni temu próbowałem zapolować na Wither Szkielety, nie było żadnego przez ponad godzinę. Twój nick tez był online. I co? Lotos69, Robosztyk, zb56 zreszta potwierdzą że przy pewnym grinderze na ciemność moby nagle znikały - wszystkie - kogo mam winić? Czy wtedy tez stałem przy farmie złota która jest w zupełnie innej części mapy? hm?

Były farmy w Duloc, były farmy Migo, SpringFiled. I wszystko było ok.

Chcesz to sobie mnie oskarżaj, może mi za plecami stać nawet ty i pół administracji i pilnować że nie przekracza 100 entity a pigmany wybijam ciągle, że nawet nowe nie lecą.

 

|| Zmodyfikowalem farme ze jest automatycznie dezaktywowana plus dodany jest "garbage collector", nie powinna juz  w najmniejszym stopniu lagowac ( o ile lagowala ale stwordzilem ze dorobię wlasnie garbage collector zeby eliminowac zbedne obiekty)


Użytkownik Theo edytował ten post 05 August 2014 - 18:26

exRYBP0.png

#3 Robosztyk

Robosztyk

    Nowy

  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Robosztyk

Napisano 05 August 2014 - 22:00

Jesteście niby trzy razy starsi ode mnie a zachowujecie się jak w przedszkolu: Jakiś problem to do pani. Może wyjaśnijcie sobie ten problem między sobą a nie rozpoczynacie dyskusje na forum. Ja uważam że po prostu nie róbcie tych czynności kiedy drugi jest na serwerze. Albo gdy drugi jest na serwerze pytać się czy tego właśnie nie robi. Tyle mam do powiedzenia nie chcąc obrażać nikogo ;)



#4 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 08 August 2014 - 11:37

Migo raz tak afczyl, ze bylo tych pigmanow okolo tysiaca... just sayin'

Theo sam kiedys byl administratorem serwera wiec jestem pewna, ze nie robi nic co by zle wplywalo na jego dzialanie. Skoro mowi, ze wybija regularnie to najwidoczniej nie jest to tylko jego wina, ze sie moby nie spawnuja. Moze Kodek bedzie mial wiecej informacji ;)


 


#5 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 09 August 2014 - 09:32

Migo raz tak afczyl, ze bylo tych pigmanow okolo tysiaca... just sayin'


Tysiąca? sigh, to jakis koszmar.
 

Skoro mowi, ze wybija regularnie to najwidoczniej nie jest to tylko jego wina, ze sie moby nie spawnuja.


Znalazłem bug w tej farmie zrobiony nieświadomie jakim było przepełnianie sie portali, jest juz wprowadzone zabezpieczenie ze nawet zapomnienie sie i zaafczenie powoduje dezaktywację farmy (działa 5 minut w systemie pajęczyny)

Możliwym by ze ja zdjąłem część mobów które się zaspawnowały u anuara (z tym jego fortelem) ale ktos mogł dalej afczyc i wysycić to co ja zdjąłem, może ktoś inny tez brał w tym udział? Niemniej trzeba by zrobić dokładniejsze badania bo w mojej farmie na ciemność nawet jak jestem sam na serwerze to zdarzają sie puste minuty mimo ze pod F3 jest <10 entities.

Użytkownik Theo edytował ten post 09 August 2014 - 09:34

exRYBP0.png

#6 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 14 August 2014 - 10:02

Nie ma tutaj realnych podstaw do oskarżania kogokolwiek. Spawn mobów nie gwarantuje, że pojawią się one tam gdzie powinny się pojawiać.

System spawnu mobów jest zaprojektowany w sposób niegwarantujący spawnu w określonych obszarach. Moby mogą najzwyczajniej przestać się spawnować przez jakiś okres czasu jeśli odnajdą inne dowolne miejsce do spawnu i zaczną je okupować, a wystarczy naprawdę mały obszar. Często może się zdarzyć, że taki obszar nie jest nawet potrzebny i spawn mobów będzie kilkukrotnie pod rząd kończyć się niepowodzeniem.

Przez losowość wyboru miejsc spawnu mobów i ich proces spawnu nie da się niczego określić jako ograniczającego spawn. Jeśli spawn mobów byłby inteligentniejszy w wyborze obszarów i rozgrupowywaniu ich po wczytanych i możliwych do spawnu obszarach, wszystko działałoby na stałych zasadach, a z aktualnym systemem czasami są, a czasami ich nie ma.