Skocz do zawartości


Zdjęcie

MC Map czyli program do renderowania map z minecraft!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mixmid

Mixmid

    Nowy

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • Mixmid

Napisano 23 July 2014 - 14:09

Witam dziś chciałbym pokazać wam pewien bardzo ciekawy program który według mnie zasługuje na uwagę. Jest to tytułowy MC-Map.

Jest to program, bardzo podobny do cartographera i cartographera G, jednakże obsługuje oba formaty save'ów - sprzed minecraft beta 1.3 i po nim aż do aktualnej wersji 1.7. Kolejnym plusem jest to że nie trzeba go instalować, więc możemy z niego korzystać nawet jeżeli nie mamy uprawnień administratora na naszym komputerze ;).

 

 

Teraz o samym programie. umożliwia on renderowanie mapy całego naszego świata w MineCraft niezależnie od jego wielkości (w przeciwieństwie do Minecraftowej mapy. Na dodatek mamy tu cały wachlarz możliwości edycji naszej mapy - od koloru trawy na biomach - po możliwość wyłączenia cieni i zwiększenia ostrości.

 

 

Program został stworzony przez użytkownika minecraftforum o nicku Zahl

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

macie oryginalną stronę z tym programem. i kilkoma zdjęciami ;)

 

 

Jeżeli chcecie go pobrać zjedźcie pod zdjęcie programu to wejdźcie na stronę podaną wyżej i znajdźcie niebieski napis 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 lub jeżeli macie wersje 64 bitową

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 klikamy w to i mamy pobrany folder z programem ;)

 

P.S. Jeżeli nie jesteście pewni swojej wersji systemu to wybierzcie 32 bitową bo działa na obu :)

 

P.P.S W folderze będą 2 pliki McMap i McMap gui. ZAWSZE odpalajcie Mcmap gui jeżeli chcecie żeby działało :D

 

A teraz obsługa.

Nie powiem wam do czego służą wszystkie psztyczki... Bo nie wiem :P (Niestety) ale wyjaśnię mniej więcej na przykładzie

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

zdjęcia teraz tylko oglądajcie i czytajcie jednocześnie :D

 

Pomarańczowy - podkreśla wybór świata. Używajcie go jeżeli renderujecie mapy ze starego formatu ;)

 

Czerwony - zaznaczyłem nim opcje której używacie jeżeli renderujecie nowe mapy LUB chcecie renderować save który nie znajduje się aktualnie w folderze saves w .minecraft. robi się to zaznaczając kropkę k punkcie obok napisu custom a następnie klika się brows i wpisuje kolalizację pliku. nie jest to jednak koniec kiedy znajdziemy nasz save WCHODZIMY w niego (Bez włochatych myśli proszę) i znajdujemy plik level.dat i klikamy otwórz.

 

Złoty - jeżeli chcecie wygenerować mapę Netheru

 

Fioletowy - jeżeli chcemy wygenerować mapę Endu

 

Brązowy - czyli opcje obszaru do renderowania

 

Szary - zaznaczamy to gdy chcemy wyrenderować mapę całego świata

 

Jasny niebieski - gdy chcemy Wyrenderować tylko jego część (nie znam szczegółów )

 

Jasny zielony - wysokość  czyli od - do jakiej wysokości ma się renderować nasza mapa (koordynat y) (jeżeli chcemy to aktywować zatwierdzamy punkt Pod czarną kreską)

 

Czarny - jeżeli chcecie wyrenderować mapę w minecraftowym dniu Odznaczacie Daytime. Jeżeli w nocy Nightime a jeżeli podziemia to Underground (uprzedzam ostatnia opcja jest nieco upośledzona)

 

Żółty - Suwak w tym punkcie służy do zaznaczenia ostrości zdjęcia jaką chcemy uzyskać. Include skylight służy do włączania cieni Co do apply biom colors to służy do zmiany kolorów biomów ale niestety nie umiem tego obsłużyć. 

 

Na koniec brązowy czyli kierunek w którym będzie się renderowała mapa i suwak do zwiększania maksymalnej możliwej pamięci zajmowanej przez zdjęcie.

 

Kiedy skończyliśmy klikamy start, czekamy chwilę (jeżeli wasze śwaty zajmują więcej niż 50 mega to może troszeczkę wiencej nisz chwilę) i cieszymy się zdjęciem ;) Pojawi się ono w folderze z programem :)

 

Mam nadzieję że się wam podobało  i przekonałem was do zainstalowania tego programu ;) jeżeli macie jakieś uwagi do tego tematu walcie śmiało :)


Użytkownik Mixmid edytował ten post 23 July 2014 - 18:25


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 TheVoidek

TheVoidek

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 329 postów
  • Piechacz

Napisano 23 July 2014 - 16:29

Szary - zaznaczamy to gdy chcemy wyrenderować mamę całego świata

Mamusi renderować nie będę  :P

 

 

Program fajny na początku miałem kilka błędów, ale potem wszystko działało Ok 

Polecam ściągnąć


uJnjwIB.png


#3 schuzoo

schuzoo

    Nowy

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 November 2017 - 17:37

Nie mogę zobaczyć zdjęcia :/ nie wyświetla się



#4 Gość_Murshtin_*

Gość_Murshtin_*
  • Gość

Napisano 20 November 2017 - 17:58

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Temat został przeniesiony do
archiwum