Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zacinanie się chodzenia, skakania i kucania


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 10:25

Witam, pisałem już kiedyś podobny temat, jednak nie dostałem żadnej pomocnej odpowiedzi. Problem polega na tym, że po jakiejś tam chwili gry w MC moja postać czasami sama chodzi w różne strony (np. puszczam klawisz w przód, a postać dalej idzie do przodu), skacze, lub kuca. Odkryłem, że mogę temu jednorazowo zapobiec włączając i wyłączając EQ, ESC itp. lub klawisz, który jest w danej chwili 'zacięty'. Jednak pracując na dużych wysokościach, albo w pobliżu lawy nie zawsze zdążę zareagować i ginę w głupi sposób.
Nie mam okruszków w klawiaturze i nie naciskam przy chodzeniu klawisza F-cośtam, jak mówią niektórzy gracze. Mam najnowszą javę i Vistę (co wg mnie może być przyczyną problemu). Miał ktoś taki przypadek i czy ktoś wie co na to poradzić?

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 TarzanPL

TarzanPL

    TRIBE

  • Użytkownik
  • 782 postów

Napisano 27 June 2011 - 10:52

ja mam tak na linuksie. z tego co wiem na razie nie można z tym nic zrobić.
chociaż nie słyszałem żeby taki błąd był na viście.
jeśli pracujesz na dużych wysokościach to radzę ci zainstalować mod Single Player Commands, wpisujesz bind z fly i jak gdy lecisz z wielkiej wysokości do lawy (np jak ja w nether) to wciskasz z i latasz. wiem że hack, jestem zły, ale chyba to jedyne rozwiązanie.

#3 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 11:29

Też myślałem o SPC, ale wpadł mi jeszcze do głowy pomysł, żeby poeksperymentować z trybem zgodności

#4 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 27 June 2011 - 11:31

Oczywiście force update nie pomógł? Masz wgrane mody? Gra chodzi szybko (fps)? Czy dysk twardy pracuje, kiedy to się dzieje? Na innych grach jest ok? Po jakim czasie się to pojawia?

7dnEj.png


#5 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 11:37

Nie mam żadnych modów, czysty oryginalny MC (na creative mam to samo!), gra chodzi średnio na 40 FPS, w innych grach jest OK, a pojawia się to gdzieś po 5-10 min. gry

#6 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 27 June 2011 - 11:47

Co z tym dyskiem? Grasz w MC przez przeglądarkę?

7dnEj.png


#7 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 11:54

Nie, gram przez klienta, a o co chodzi z tym dyskiem (jestem raczej zielony jeśli chodzi o te sprawy)?

#8 dam97

dam97

    Znawca

  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 27 June 2011 - 12:18

A spróbuj podłączyć inną klawiaturę. To może coś ze stykami w klawiaturze.

#9 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 27 June 2011 - 12:26

Czy lampka na obudowie komputera szybko miga lub świeci się na czerwono, kiedy to się dzieje?
Jaki masz komputer (pełna konfiguracja)?

7dnEj.png


#10 GThoro

GThoro

    Znawca

  • Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 27 June 2011 - 12:34

U mnie też takie schizy z MC się działy i to nie jednokrotnie. Jednakże nie aż tak często. Fakt, że kiedyś padła mi klawiatura w lapku i zacinały mi się klawisze w okolicy "3we" (wtedy w każdej grze i programie szło to odczuć), ale po wymianie w MC dalej od czasu do czasu tak się działo, a wszędzie indziej już było ok. Wydaje mi się, że jest bug w samej grze - zapewne info o wciśniętych klawiszach trzymane jest w tablicy i na podstawie tych danych wykonywane są akcje. Jakiś bliżej nieokreślony błąd powoduje nie wyczyszczenie komórki tablicy dla danego klawisza po jego zwolnieniu i owa akcja ciągle jest wykonywana. W 99% przypadków u mnie pomaga ponowne wciśnięcie klawisza np. "w" jeżeli postać zacięła się na poruszaniu się do przodu.

#11 wojtek858

wojtek858

    Woohooo! Orzeszek pod kanapą!

  • Użytkownik
  • 2743 postów

Napisano 27 June 2011 - 12:42

Takie błędy właśnie mogą wynikać z zacinającego się komputera, nie wysyłającego sygnału do gry o puszczeniu klawisza.

7dnEj.png


#12 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 13:07

Komputer mam nawet dobry (ale laptop, więc wymiana klawiatury raczej nie wchodzi w grę), procek 2x2 GHz, RAM 3 GB, grafika 512 MB, ale sama Vista, jak to Vista, lubi się zacinać, więc całkiem możliwe, że to przez to.
Ale muszę chyba wymienić chłodzenie/przeczyścić kompa, bo zauważyłem przed chwilą, że strasznie się grzeje, może to jest przyczyną?
Nie wiem jak z tym sygnałem o puszczeniu klawisza, bo w innych grach i podczas normalnej pracy na kompie nie miałem ANI JEDNEGO takiego przypadku...

#13 TarzanPL

TarzanPL

    TRIBE

  • Użytkownik
  • 782 postów

Napisano 27 June 2011 - 13:51

tak ma po prostu minecraft.
na linuksie jest to częste, więc możliwe że to samo jest na viście.

#14 GThoro

GThoro

    Znawca

  • Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 27 June 2011 - 15:51

Sygnał do gry na 100% dociera, sęk w tym jak gra to interpretuje. Znając ilość i trywialność błędów w MC taki mnie nie dziwi. Vista nie stanowi tu problemu, ja u siebie tego błędu doświadczyłem na XP, Viście, 7, zarówno na desktopie jak i laptopie.

#15 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 16:14

Ciekawi mnie właśnie z czym konkretnie jest to związane... Bo np. moi kumple mają dużo słabszego kompa niż ja, ale pomimo tego,że MC im się tnie, to nie mają czegoś takiego...

#16 TarzanPL

TarzanPL

    TRIBE

  • Użytkownik
  • 782 postów

Napisano 27 June 2011 - 16:19

to nie zależy od szybkości komputera, jak mówiłem, tak już jest w minecrafcie.

#17 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 16:24

To wiem, ale przecież każdy ściąga takiego samego MC, a niekażdy ma taki błąd

#18 TarzanPL

TarzanPL

    TRIBE

  • Użytkownik
  • 782 postów

Napisano 27 June 2011 - 16:27

myślę że to zależy od systemów operacyjnych.

#19 saith3n

saith3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 June 2011 - 17:23

Czyli moje pierwsze przypuszczenie :D Mam nadzieję, że Notch naprawi to do finalnej wersji

#20 GThoro

GThoro

    Znawca

  • Użytkownik
  • 223 postów

Napisano 27 June 2011 - 18:32

Ustaliliśmy wyżej, że występuje to na praktycznie każdym systemie. A czym to może być spowodowane? Błędem gry lub biblioteki odpowiadającej za input albo "magią" Javy. Możliwe, że tak się dzieje gdy przyciśnie się więcej klawiszy na raz i wtedy informacja o zwolnieniu klawisza gdzieś umyka (np. input potrafiący obsłużyć tylko 2-3 klawisze na raz).