Skocz do zawartości


Zdjęcie

[F2P][MMO] World of Tanks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 02 May 2014 - 21:21

aN6WKx8.jpg

World of Tanks jest grą MMO o tematyce walk pancernych, w której wcielamy się w jeden z ponad 300 czołgów, niszczycieli czołgów oraz dział samobieżnych, walcząc w kilku trybach, w bitwach losowych (które dzielą się na jeszcze trzy tryby, ale o tym dalej), kompaniach czołgów, kompaniach 7/42, wojnach klanów oraz bitwach historycznych. Można grać razem z przyjaciółmi korzystając z opcji plutonów z wbudowanym w grę czatem głosowym, albo samemu. Stając w boju naprzeciwko idiotom w obu drużynach. Gra zdobyła nagrodę Golden Joystick w kategorii "Best online game" w latach 2012 i 2013. Obecnie gra jest w wersji 0.9.0.1

 

ROZGRYWKA

 

Na początku otrzymujemy podstawowy czołg każdej nacji (USA, USSR, UK, Francja, Chiny, Japonia no i Szwabski), z którego to za doświadczenie zdobyte podczas bitew możemy wybadać kolejne pojazdu wyższego poziomu (tieru). Po wybadaniu pojazdu trzeba go również kupić, za kredyty, które również najłatwiej otrzymać po prostu grając. Do wyboru jest pięć typów czołgów. Czołgi ciężkie (HT), czołgi średnie (MT, medy), czołgi lekkie (LT, scouty), niszczyciele czołgów (TD) oraz działa samobieżne (SPG, arty, brązowe ścierwa). Całe te załogi, sprzęty, moduły są bardzo skomplikowane, nie warto tego opisywać tutaj. Będą linki.

TRYBY GRY

BITWA LOSOWA W tym trybie walczą ze sobą dwie drużyny złożone z 15 graczy, jak sama nazwa mówi gracze przydzielani są losowo, ale można grać w plutonach dwu- lub trzyosobowych i dzięki temu zwiększyć swoje szanse. Dzieli się on na bitwę standardową, gdzie są dwie bazy, a gracze walczą aż do przejęcia jeden z baz przez wrogów, albo zniszczenia wszystkich czołgów jednej drużyny; bitwę spotkaniową, gdzie jest jedna baza, którą przejmować mogą obie drużyny, sposoby wygrywania takie same. Oba te tryby trwają po 15 minut (zazwyczaj jednak jest to szybsze), a remis występuje w przypadku upłynięciu czasu, lub w standardowej gdy obie bazy zostaną scapowane w tym samym momencie. No i jest jeszcze szturm, gdzie jedna drużyna się broni przed drugą, jest tylko baza obrońców, trwa on 10 minut, a po upływie czasu przegrywają agresorzy.

BITWA ZESPOŁOWA (7/42) Tutaj gra się w drużynach maksymalnie siedmioosobowych, gdzie limit punktów (tierów) wynosi 42 (jak wskazuje nazwa). Zazwyczaj jest to pięć czołgów 8 tieru i dwa lolki (1t). Gracze w drużynach są zapraszani przez dowódców, w dobrych składach są to ludzie z jednego klanu, komunikujących się na najczęściej ts3. Przeciwnicy są losowani na podstawie umiejętności.

KOMPANIA CZOŁGÓW Podobnie jak z 7/42 gracze są dobierani przez założyciela kompani, ale tutaj rozgrywki są prowadzone na kilku poziomach (4t, 6t, 8t i 10t). Jest też tutaj większa ilość graczy, ograniczenia punktów to kolejno: 20-40, 40-60, 60-90 i 90-150.

WOJNY KLANÓW to starcie pomiędzy klanami, w których walczy się o prowincje, które dają golda. Zazwyczaj jest tam pełno ustawek, sojuszy i jeszcze więcej ustawek. 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

+ polecam xd.

W przyszłości CW ma być połączone z serwerami RU i US.

BITWY HISTORYCZNE Tryb wprowadzony w wersji 0.9.0, umożliwia on grę w bitwach teorytycznie historycznych na czołgach teorytycznie historycznych. Na razie dostępne są trzy bitwy: Bitwa o Kursk, Operacja ,,Wiosenne Przebudzenie" i Bitwa o Ardeny. Pierwsza jest na mapie Prochorowka, pozostałe dwie na mapie Erlenberg.

 

Dodatkowo czasami oragnizowane są kompanie, na których walczy się na mapie globalnej czołgami <10t, do wygrania jest tam gold i fajny czołg. Niedługo będzie takie coś: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

 

Ogólnie temat powstał by umożliwić graczom z forum rozmowy o grze, umawianie się na wspólne bitwy, czy też chwalenie pierwszym topgunem na T18. Mam nadzieję, że temat będzie się rozwijał i, że znajdzie się pełno osób twierdzących, że War Thunder jest lepszy, oby mieli argumenty :). Możecie podawać swoje nicki.

GRACZE

  • HeyterPL (Surprise276)
  • torrbas (tak samo)
  • diablo331 (Diablo1234)
  • MIHO (pewnie ten sam...)
  • BloodHunter926 (PimpusPL)
  • smerf123 (smerf321)

 

przydatne linki:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- oficjalne, Polskie forum

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- bardzo ciekawy blog traktujący o grze, w języku Polskim

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- angielski odpowiednik

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- poradnik o mechanice, obowiązkowy dla każdego :)

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- tak samo, tylko, że nie aż tak o mechanice

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

- strona ze statystykami
No i są też kanały na YT:

hallack05

Vdr1984

sirturok

NewMulti2k

voytech WoT

PawlusSidewinder

DEDcoltmania

jarifari WoT

QuickyBabyTV

Fajabb

no i oczywiście Saur0n100 :P

(Jest tego o wiele więcej, ale te ja oglądam i uważam, że warto)

Pozdrawiam i zapraszam do udzielania się w temacie.


"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 21:27

Nick z WoT'a taki jak na forum :)

Możesz dopisać jak chcesz.


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#3 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 02 May 2014 - 21:30

Wolę War Thunder z powodu realistycznego systemu damage'a, a nie tego słabego hp...


  • SandMander lubi to

giphy.gif


#4 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 21:35

Nie porównujcie World of Tanks do War Thunder, obie gry mają w sobie coś "epickiego" i "żenującego" chociaż WoT lepszy

 

Mogę was zapewnić, że i w tej i w tej grze można coś wytknąć, co wymagało by poprawki.

 

Jeszcze za niedługo wyjdzie edycja ze statkami(lel jak to śmiesznie brzmi) i przyjdą kolejni, że statki(to też śmiesznie brzmi) są lepsze od czołgów czy samolotów.


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#5 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 02 May 2014 - 21:39

Nick z WoT'a taki jak na forum :)

Możesz dopisać jak chcesz.

Dopisany

 

Wolę War Thunder z powodu realistycznego systemu damage'a, a nie tego słabego hp...

Ej, ale wiesz, że wot nie ma dużo wspólnego z symulacją, prawda?


"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


#6 ReeCoo

ReeCoo

    Grand'fatha

  • Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 02 May 2014 - 21:45

dotarłem chyba do tieru 5 albo 6, nie pamiętam dokładnie. Pamiętam że grałem ZSRR, miałem czoł KV1-s czy coś takiego ;_;


0ed72fc37c7f.jpg


#7 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 21:51

dotarłem chyba do tieru 5 albo 6, nie pamiętam dokładnie. Pamiętam że grałem ZSRR, miałem czoł KV1-s czy coś takiego ;_;

Hmmmm... KV-1S jeden z lepszych czołgów 6 tieru, szczyci się trollgunem i pancerzem wieży, dla mnie T-150 lepszy na HT.

Kontować tym dziadem nawet trudno, ale wiele ludzi gra nim jako najlepszym czołgiem 6 tieru face-face wygra chyba nawet MS-1 :D


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#8 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 02 May 2014 - 21:54

Hmmmm... KV-1S jeden z lepszych czołgów 6 tieru, szczyci się trollgunem i tyle, dla mnie T-150 lepszy ma HT

Kontować tym dziadem nawet trudno, ale wiele ludzi gra nim jako najlepszym czołgiem 6 tieru face-face wygra chyba nawet MS-1 :D

kurde, nie rozumiem tego zdania.

A co do mnie, to T-150 o niebo lepszy, bardziej uniwersalny. Sport niby taki OP, ale ja nim nie potrafiłem grać.


"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


#9 ReeCoo

ReeCoo

    Grand'fatha

  • Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 02 May 2014 - 21:55

Może i bym ściągnął i pograł. 

Doradzi ktoś jakim krajem grać i jaką linią iść? Lubie popierdalać po mapie 60 km/h i bić 5908732987 


0ed72fc37c7f.jpg


#10 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 21:57

Może i bym ściągnął i pograł. 

Doradzi ktoś jakim krajem grać i jaką linią iść? Lubie popierdalać po mapie 60 km/h i bić 5908732987 

Jeśli lubisz to co opisałeś wyżej chyba najlepsza byłaby linia nowszych niemieckich TD'ków.

Zwłaszcza Rhm 8 tieru,


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#11 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 02 May 2014 - 21:58

Może i bym ściągnął i pograł. 

Doradzi ktoś jakim krajem grać i jaką linią iść? Lubie popierdalać po mapie 60 km/h i bić 5908732987 

no to hellcat. Ale do hellcata trza mieć porządną załogę. Warto zatrzymać się na T49, zrobić chociaż tą żarówę i załapać o co chodzi w graniu czołgami bez pancerza bez grania na pierwszej lini (choć ja kotkiem zawsze z przodu byłem :D)


"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


#12 ReeCoo

ReeCoo

    Grand'fatha

  • Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 02 May 2014 - 21:58

TD'ków? Prosze mi tu gadać językiem dla newbie ;_;


0ed72fc37c7f.jpg


#13 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 02 May 2014 - 21:58

Ej, ale wiesz, że wot nie ma dużo wspólnego z symulacją, prawda?

Jednym z plusów WT  stosunku do WoTa jest realistyczność, WoT jest ewidentnie konkuerncją War Thunder, te dwie gry są wręcz uderzająco podobne. Bitwy pvp w pojazdach, system expienia pojazdów i różne komponenty. Skoro WoT jest mniej realistyczny, w mojej opinii jest to potężny minus obok chociażby grafiki.

 

@UP TD - Tank Destroyer, czyli Niszczyciel Czołgów.


giphy.gif


#14 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 21:59

TD'ki to Tanks Destroyers czyli Niszczyciele czołgów.

Najczęściej szczycą się działem


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#15 ReeCoo

ReeCoo

    Grand'fatha

  • Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 02 May 2014 - 22:00

Aaa, grałem kiedyś niemcami TD, doszedłęm chyba tylko do Hetzera ale grało sie fajnie ;-;


0ed72fc37c7f.jpg


#16 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 02 May 2014 - 22:01

Jednym z plusów WT  stosunku do WoTa jest realistyczność, WoT jest ewidentnie konkuerncją War Thunder, te dwie gry są wręcz uderzająco podobne. Bitwy pvp w pojazdach, system expienia pojazdów i różne komponenty. Skoro WoT jest mniej realistyczny, w mojej opinii jest to potężny minus obok chociażby grafiki.

 

@UP TD - Tank Destroyer, czyli Niszczyciel Czołgów.

Jesli wolisz gry bardziej realistyczne, to nie masz wyboru. Wot raczej nie ma być symulatorem, a z grafiką coraz lepiej, w tym roku ma wejść HAVOC i pojawiają się modele Hd (przyznam, w WT wyglądają o 100!% zajebiściej :))


"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


#17 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 22:01

Teraz jest nowa linia szwabskich TD'ków a ja Hetzerem szedłem w góre i teraz mam stockowego(najgorszego w modułach) JagdTigera - 9 tieru


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.


#18 Heyter.pl

Heyter.pl

    Zjadłbym białego

  • Użytkownik+
  • 388 postów
  • Steve

Napisano 02 May 2014 - 22:02

@Riko

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


"Nie dziwota, że są harde urodziwe panie, wszak im drzewo wynioślejsze tym trudniej wleźć na nie" Jaskier aka A. Sapkowski


#19 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 02 May 2014 - 22:02

Z TDków grałem Brytyjskimi, nawet zabawny był AT-2.

 

a z grafiką coraz lepiej, w tym roku ma wejść HAVOC i pojawiają się modele Hd (przyznam, w WT wyglądają o 100!% zajebiściej :))

Bardzo miło, może nawet wrócę do gry.


giphy.gif


#20 Torbacz

Torbacz

    Zbyt piękne.

  • Użytkownik+
  • 424 postów
  • torrbas

Napisano 02 May 2014 - 22:05

Co powiecie na to, żeby jutro walnąć treningówkę?

Ale ja już idę spać dobranoc :D


Piszę poprawnie po Polsku.

Posty: 50/100/150/200/250/300/350/400/450/500/550/600/650/700

Nikt nie chce z nim grać w gmoda.