Skocz do zawartości


Zdjęcie

"O dwóch stalkerach"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 22 June 2011 - 17:55

Dziennik Michael'a

Wpis numer 18, dzień 30


[align=center]I znów to samo. Przeklęte trupy dostały się do środka, spać nie dają. Musieliśmy je jakoś wybić. Dobrze, że nie odwiedził nas Creeper.
Szlag mnie trafia na tych je*****h pustkowiach. Niedość, że żadnego mięsa nie ma, to jeszcze ani jednej żywej osoby. Po co ja się na to pisałem?

Ta stara chałupa niedługo się zawali, trzeba ją wyremontować, bo będzie źle. Śpię na podłodze... Jedyne co do tego mam to jakieś wiertło, prymitywne kilofy i łopaty. No i weź tu coś zrób! "Scorbiot" znów się opierdala. Jak tylko znajdę okazję to stąd zwieję. Najpierw to muszę tutaj przetrwać, czyli znaleźć drewno, bo nasze zapasy się już kończą... ale gdzie, kutwa?! Tu nie ma nic. Najchętniej, to bym wyrzucił tę maskę i zdechł, wdychając skażone powietrze! URATUJ MNIE KTOŚ!

Przynajmniej wodę i nasiona znalazłem, w ruinach starej wieży. To cud - woda i żarcie tutaj?
I tak muszę tego bronić. Ciągle bronić, kuźwa mać! Nie wytrzymuję. Co się nie obejrzę to jakieś zombie, co nie "odkryję" uszu to "eee", "aaaaa", "hihihihihi", "ehmmhm". Czuję się jak w jakimś wariatkowie.

Jutro wyruszam na poszukiwanie innych ruin, może wreszcie coś się znajdzie. Teraz idę spać.
I niech mi tu, kuźwa, spróbują potwory wejść!


(WSZYSTKO TO DZIEJE SIĘ NAPRAWDĘ, W MINECRAFTCIE NA SERWERZE SCORBIOTA!)[/align]

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Beniak

Beniak

    Nowy

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 22 June 2011 - 18:11

Początek nawet fajny, ale mam nadzieję, że to nie będzie kolejna opowieść typu "jeden człowiek chce pokonać jakiegoś ultra-wroga".

#3 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 22 June 2011 - 18:18

Pisać będziemy we dwóch. I to nie jest początek, to będzie po prostu dziennik.

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


#4 Infernal

Infernal

    Prędzej czy później i tak Cię zjem...

  • Użytkownik
  • 3976 postów

Napisano 22 June 2011 - 18:41

STAAAALKEEEEER! Już kocham to opowiadanie, wnioskując po klimacie :D .
Tzn. dziennik, nie opowiadanie, mój błąd ;P .

@Edit
A, no tak, co do 'prawdziwości' - mod Wastelands? ;P

#5 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 22 June 2011 - 18:55

Dziennik Michael'a

Wpis numer 19, dzień 31


[align=center]Dzisiaj minął miesiąc od rozpoczęcia pobytu w tej cuchnącej dziurze. W dodatku znalazłem ani ruin, ani żadnego innego żarcia, niż chleb. No cóż, pechowy dzień.
Wygrzebałem chociaż aparat i na pamiątkę tych jakże "cudownych dni" wstawię tu zdjęcia, które nim zrobiłem. Na jednym jest nasza chałupa, na drugim "Scorbiot".[/align]
[align=center]
kliknij aby zobaczyć zdjęcie Scorbiota

kliknij aby zobaczyć zdjęcie domu

[/align]


Zrobiliśmy dzisiaj wiele. Ja wykopałem pełno kamienia, można powiedzieć, że zrobiłem kopalnię! "Scorbiot" zaś kolejne pomieszczenie w domu. Jestem strasznie zmęczony. Na szczęście mam już na czym spać, w ruinach wieży znalazłem stary, zakurzony materac. Lepsze to niż rydz.
Zaczynam oswajać się z tym miejscem, ale nigdy z moim ubraniem. Jest ciężkie, a po ch*ja pana mam nosić jakiś blaszany kombajn na sobie, jeżeli do niczego się nie zdaje?!
Dodatkowo piorun pierdyknął w wieżę i spaliło się całe wejście. Zabrzmiało aż miło...

Dowiedziałem się o ciekawym zastosowaniu dla mączki kostnej, robi coś niebywałego. Można nią przyśpieszyć porost zboża. Ohydne, ale prawdziwe. Chociaż ja nigdy nie zjadłbym chleba, który powstał z tego czegoś. Kurva, a jeśli już zjadłem?!

Pogoda nie jest zbyt zadowalająca. Ciągle burze piaskowe i upały sygnalizują okres deszczów, te przybłędy lubią deszcz. O nie... Wystarczająco nasłuchałem się tych chichotów i srotów. Muszę się tego ustrojstwa pozbyć, do boju...

Zdecydowanie brakuje mi tutaj żywej duszy, w szczególności panienek. Piwo i wino też by się przydało...


(@up dokładnie, dodatkowo sound pack... który potrafi wystraszyć! :D)

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


#6 ScorBiot

ScorBiot

    IRC-ownik

  • Użytkownik+
  • 2705 postów
  • Scorbiot

Napisano 22 June 2011 - 19:03

30-08-2020 wpis nr. 1
[align=center]Dzisiaj zaczynam mój dziennik. Od kilku dni rozmyślałem o tym.
Po co wyruszyłem z miasta? Hmm, no tak. Oczywiście żądza sławy, pieniędzy i dup. Bóg mnie ma w opatrzności, ch*j jeden, i dał mi towarzysza na drogę w postaci Michaela (też ch*j). Niesamowicie irytujący.
Teraz jest normalnie, to znaczy: dom się rozpada, potwory pchają się drzwiami i oknami a żarcia brakuje. Prawdopodobnie wcześniej była burza, spaliła się część wieży, w której mam destylarnię. Wody, oczywiście, o alkoholu nikt od dawna nie słyszał. Ze względów bezpieczeństwa, a raczej zasranego lenistwa buduję destylarnię w domu. W skale.
Ja pi******ę, czy ja mam te robo-pająki rozbierać na części? Zresztą te ich jebanie "gdzie jesteś" czy "przepraszam" mam tak głęboko, że nawet żreć mi się nie chce.
Moja złota rączka skonstruował nam maski do oddychania, bo jakieś inferno* się ro*******o najprawdopodobniej kilkadziesiąt kilometrów na wschód od nas. 5 lat spokoju było i jeb!
Taki jest zdolny, ku**a jego mać, że mu się zachciało do ruin łazić. A od tego jestem ja! Bo jego orientację w terenie można opisać na tak słabą, jak mocno łupią creepery.
Idę spać.
-hhiihihhihihi!
-łaałełoooo...
-Łer ar ju?
Nosz cholera jasna! Ja im nogi z du*y powyrywam! Pora zrobić chrzest bojowy mojemu nowemu cacku...
(inferno* - chińskiej produkcji atomówki, rzecz jasna słabsze niż takie "amełykanskie" czy "rossijskie").
[/align]

#7 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 22 June 2011 - 20:07

Dziennik Michael'a

Wpis numer 20, dzień 32


[align=center]Wreszcie! Wyspałem się. To dosyć niebywałe, szczególnie, że ciągle kręciły się te truposze na zewnątrz. Miałem bardzo dużo energii, więc zrobiliśmy sporo z Scorbiotem. Po pierwsze - piwnicę. Ot, wydrążona w ziemi. Ale ile się napracowaliśmy... Z ruin wieży wynieśliśmy WSZYSTKIE piecyki. Zdjęcie piwnicy, a w zasadzie dwa:

kliknij aby zobaczyć piwnicę

kliknij aby zobaczyć piwnicę


Niestety, aparat powoli się wyczerpuje. No cóż.

Odbyliśmy wycieczkę w góry, poszukiwaliśmy ruin. Nic nie znaleźliśmy, ale chociaż mamy ładny krajobraz na zdjęciach!

kliknij aby zobaczyć góry

kliknij aby zobaczyć góry


Zgubiłem się raz. No cóż, ten skurczybyk przynajmniej też. Omało co nie spadliśmy, obydwoje. Musieliśmy szybko wracać - nastawała noc.
W zasadzie mieliśmy jakieś 5 minut, ale zdążyliśmy. Ja zająłem się piwnicą, pozbierałem trochę kamienia. On oczywiście nic nie robił (wykuł sobie zbroję, ale to wcześniej). Powietrze wydaje się być coraz gorsze, a potwory straszniejsze. Słyszałem o Zombich z Jantaru czy Mutantach z Las Vegas, ale o tym?!

kliknij aby zobaczyć trupy


Aparat już zaczyna rozmazywać zdjęcia...

Idę do łóżka, zmęczyłem się tą robotą. Dajcie mi usnąć, cholerne potwory!
[/align]

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


#8 ScorBiot

ScorBiot

    IRC-ownik

  • Użytkownik+
  • 2705 postów
  • Scorbiot

Napisano 22 June 2011 - 20:35

[align=center]31-08-2020 wpis nr. 2
Coraz bardziej przyzwyczajam się do podłogi.

Teraz zauważyłem, że w sumie mamy części na jakiś pistolet. Strasznie prymitywny, ale lepiej mieć.
Kończyło nam się miejsce w holu, więc zbudowaliśmy piwnicę. Taka dziura, tylko głębsza i z małym wejściem. Wyłożyliśmy to blachą i piecykami (jedną ścianą). Przechowywamy tam kamienie, drewno i żarcie. W zasadzie samą wodę, bo skąd wziąść coś innego? Zero życia inteligentnego w okolicy. Tylko potwory lub roboty.

Ta ciota zachciała jakichś wycieczek, psiamać. Było tego nie robić. Rano wyruszyliśmy, mając nadzieję, że znajdziemy cokolwiek. Ruiny. Żarcie. Byłą bazę wojskową. Kanapkę z szynką.
Niestety, nic nie znaleźliśmy, tylko on z tym szmelcem zdjęcia robi, ku**a, jak turysta.
Nie mogło się obyć bez okazji do okazania niebywałego talentu do wypierdalania się z
kilku metrów! Najpierw się zgubił, a potem, podczas zachod słońca, spadł z klifu.
Aparat mu się wwalił w ziemię, i go potem, cholera jasna, 1/4 minuty szukał! I jeszcze narzeka. Pewnie coś mu wypadło z tego gówna...

Na szczęście raczej nie zginiemy, gdyż mamy tę destylarnię od siedmiu boleści. Mamy już 50 fiolek pitnej wody.
W sumie zastanawiam się czemu ktoś zbudował tę wieżę, i dlaczego nie była cała gdy ją znaleźliśmy, ale teraz nie warto tym łba sobie opierdalać.

I znów na podłodze. Dobrze przynajmniej, że na dechach. A za okne zwyczajowo nadają koncert rockowy.
[/align]

#9 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 23 June 2011 - 18:19

[align=center]Dziennik Michael'a
Wpis numer 21, dzień 34[/align]

[align=center]O cholera. Niesamowita przygoda... Scorbiot znalazł Loch, pełno było tam trupów. Co oni robili w tym miejscu?... Oprócz tego - skarby! Dwa wygodne łóżka i skrzynia. W skrzyni... sadzonki, trzcina i woda.
Najbardziej przydadzą nam się niewątpliwie sadzonki i trzcina.

Gdy wracaliśmy zastała nas anomalia pogodowa. Spadł śnieg... śnieg z deszczem. Niesamowite. Cały nasz dom był w białym puchu. Śnieg TUTAJ? To niebywałe.

kliknij aby zobaczyć śnieg


Coraz bardziej przeraża mnie nasza sytuacja. Jeżeli bardziej oddalimy się od domu to słychać jęki i kopanie. Tak, jakby ktoś próbował się z tego je*****o miejsca wydostać. Dodatkowo w nocy obudziły mnie jakieś cholerne wrzaski. Ech...

Powietrze jest coraz gorsze, czyżby przechodziła tędy anomalia Infernal? No cóż. Zastanowię się nad tym później. Ten wpis będzie krótszy, padam z nóg...
[/align]

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


#10 blojayble

blojayble

    :u

  • Użytkownik
  • 414 postów
  • blojayble

Napisano 22 June 2011 - 21:52

Podoba mi się wasz styl pisania. Jest taki... prawdziwy. :D Jest sporo przekleństw, ale nie wygląda to tragicznie w tego rodzaju utworze. Jest super klimat. Znalazłem kilka błędów, literówek, pomyłek itp.


Nie jest źle. Fajnie to się zapowiada. Mam nadzieję że macie jakąś ambitną fabułę. Macie zamiar utrzymywać takie tempo jak dziś?

I zapraszam do obadania mojej opowiastki. Nie zrażajcie się, że niby długie. :P Skomentujcie mi też.


Pozdro.

oiuyjhophirjoityjpoityuh;jtnypjoetnuoiety;ikrtmyojietyjoietjenh6ru


#11 hunter999

hunter999

    Nowy

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 22 June 2011 - 22:26

Zajebixxste to jest,ja bym czegoś takiego nie wymyślił:)

#12 Infernal

Infernal

    Prędzej czy później i tak Cię zjem...

  • Użytkownik
  • 3976 postów

Napisano 22 June 2011 - 22:39

@Up
No to pokłony dla GSC, które stworzyło S.T.A.L.K.E.R.'a. Jestem zagorzałym fanem post-apo, więc dla mnie dziennik jest kolejnym miłym nawiązaniem, dlatego imo jest "zaje**ście wyku**isty" :D .

"Niestety, nic nie znaleźliśmy, tylko on z tym szmelcem zdjęcia robi, ku**a, jak turysta." - :D

#13 Michael

Michael

    Zboczeniec

  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 23 June 2011 - 08:20

Co do anomalii to już jest niespodzianka. Będzie ciekawie. ^^
Pijawki... coś innego, bardziej strasznego, brr. Nie będziemy wzorowali się zupełnie na Stalkerze, bo Minecraft na to nie pozwala. Nie chcę, aby to było jak moje poprzednie opowiadanie - "Śnieżne Pustkowia", gdzie wszystko było wymyślane.

PS. Zamierzamy pisać o KAŻDYM dniu, w którym działo się coś ciekawego. ;)

EDIT: Scorbiot ma szlaban i nie będzie stalkera, ale to i tak nic nie zmienia - nie byłoby, bo niedługo wyjeżdżam.

18/11/11 - ca?y rok z Minecraftem.


Dołączona grafika


#14 Jajnick

Jajnick

    Pr0 kolorek nicku

  • Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 23 June 2011 - 16:11

Zbyt wulgarne, nie podoba mi się :geek:

@DOWN
Na żadnym, to czysty tekst. Czcionka: Arial.

#15 axe128

axe128

    Spale ci brwi

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 23 June 2011 - 16:41

Opowiadanie po prostu super.Podoba mi się że jest to pisane w formie takiego pamiętnika.
@offtop
@jajnick
Na jakim texture packu robiłeś screena z sygnatury.

#16 Infernal

Infernal

    Prędzej czy później i tak Cię zjem...

  • Użytkownik
  • 3976 postów

Napisano 23 June 2011 - 16:46

Texturepack to LastDays HD, sam go używam, nadaje Falloutowatego klimatu, co jest niezbędne do mojej postapokaliptycznej totalnej konwersji Minecrafta (zmieniłem nazwy, dodałem mody, textury, dźwięki... Mmm, teraz jest TRUDNO!).

#17 Markus

Markus

    Mistrz zabawiania :)

  • Użytkownik
  • 406 postów

Napisano 23 June 2011 - 18:53

Bardzo fajne opowiadanie. :D Też sobie ściągnąłem ten suond pack,texture pack i mod. :D
Dołączona grafika

#18 xidi

xidi

    herp derp

  • Użytkownik
  • 180 postów

Napisano 23 June 2011 - 19:37

Podoba mi się, chyba będzie to pierwsze opowiadanie, które zacznę czytać ;)
Razi jednak spora ilość błędów stylistycznych i literówek, ale da się przeżyć.

#19 Infernal

Infernal

    Prędzej czy później i tak Cię zjem...

  • Użytkownik
  • 3976 postów

Napisano 23 June 2011 - 19:41

@Markus, dorzuć do tego jeszcze kilka survivalowych modów, np. na głód i senność, to dopiero jest 'hardcore', człowiek zaczyna czuć nerwy.

@xidi, cieszę się że zacząłeś to czytać ;) . Jeśli tu Cię razi ilość błędów, to chyba 'odpadłbyś' przy Łowcy, tyle tam tego robię...

Kiedy następny wpis?

#20 wawel

wawel

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 23 June 2011 - 19:59

Mi się bardzo podoba, aż chciałbym się do was przyłączyć, jako znaleziony pustelnik czy coś :D.