Skocz do zawartości


Zdjęcie

Minecraft 1.8 i jCraft UUID System


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 13 April 2014 - 14:38

Do systemu została dodana lista zablokowanych nazw graczy, z którymi nie da się wejść na serwer. Aktualnie na liście znajdują się jedynie nazwy graczy, które mogłyby nadużyć istniejących na serwerze elementów (jlottery, jmarket). Najpewniej w przyszłości zaczną tam się pojawiać również wulgarne nazwy, które zostaną pokryte przyszłymi zmianami w regulaminie serwera.

 

Do aktualizacji serwera pod system UUID doszło napisanie własnego pluginu do obsługi waluty. Jeśli ktoś wie używamy aktualnie iConomy, wkrótce wyleci do kosza.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 16 April 2014 - 09:31

Wszystkie pluginy jCraft zostały przeniesione pod system UUID oraz 1 na 4 pluginy nie-jCraftowe zostały przeniesione pod system UUID. Przede mną zostało napisanie całej wtyczki do obsługi waluty zamiast iConomy. Następnie będziemy musieli poczekać na pozostałe 3 nie-jCraftowe pluginy. Możliwe że w między czasie zaktualizuję serwer pod Minecraft 1.7.9, ale do tego muszę się upewnić.

 

jCoetus, jMobControl (ochrona zwierząt) oraz jBlockActivity korzystają z jCraftID do identyfikacji graczy. Prawdopodobnie wkrótce rozwinę funkcjonalność komendy /uuid (lub dodam nową /jcraftid), aby można było sprawdzić gracza również za pomocą jCraftID.


  • GreyHavens, Narina i Ice_trooper lubią to

#23 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 17 April 2014 - 12:18

Z serwera została usunięta wtyczka iConomy i została zastąpiona jEss-Jollars. Domyślną komendą jEss-Jollars jest /jollar, ale możecie używać aliasa /money. Komendy są praktycznie takie same, także nie trzeba się uczyć niczego nowego.

Jedną różnicą jest wymaganie używania jCraftID to dokonania przelewu. Gdy wpiszecie /money zobaczycie swoje jCraftID, które ktoś musi użyć, aby przelać do was środki. Wyjątkiem jest, gdy osoba do której chcecie coś przelać jest aktualnie na serwerze, wtedy wystarczy użyć jej aktualnej nazwy gracza.

 

Pozostało mi przystosować nieco identyfikowanie graczy, aby można było ich identyfikować również za pomocą UUID i nazw graczy, które można zmieniać. Pojawi się również opcja sprawdzania graczy, którzy nie są aktualnie na serwerze.

 

Jest kilka pluginów, które chciałbym zrefaktoryzować zanim zdecyduję się na aktualizację do 1.7.9, także to może poczekać. Wciąż pozostały 3 nie-jcraftowe pluginy, które wymagają aktualizacji, gdy pojawi się opcja zmiany nazwy gracza.

 

Przydałby mi się ktoś kto powiedziałby mi czego brakuje w książkowych poradnikach i co jest w nich nieaktualne lub źle napisane...



#24 GreyHavens

GreyHavens

    jCraft forever

  • Użytkownik+
  • 1893 postów

Napisano 17 April 2014 - 14:08

Kiedy wprowadzili zmiane nickow na CraftPortal to skonczyla sie moja wiedza na temat kto jest kim. Mam nadzieje, ze na serwerze nie bedzie podobnej sytuacji ;p

Niestety na CraftPortal nikt nie pomyslal, zeby trzymac gdzies w profilu kazdego gracza automatycznie zapisywalaby sie historia ich ksyw.


 


#25 Narina

Narina

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 449 postów
  • Narina

Napisano 17 April 2014 - 17:26

Przydałby mi się ktoś kto powiedziałby mi czego brakuje w książkowych poradnikach i co jest w nich nieaktualne lub źle napisane...

 

Książka grief - 10 strona, można już przywracać rzeczy z ramek oraz zwierzęta.

Książka zarabianie - 4 strona, można dodać też komendę /jollar oraz na ostatniej (7) stronie poprawić trochę informacje o przelewaniu pieniędzy.



#26 Gość_Adikso_*

Gość_Adikso_*
  • Gość

Napisano 17 April 2014 - 22:30

@GreyHavens

Nie przesadzaj. Zaledwie 14 osób na całym forum zmieniło sobie nick, więc nie jest to ogromna ilość osób. Zmiana nicku jest kosztowna w diaxy. Tylko osoby z Top 20 najbogatszych na to stać.



#27 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 28 April 2014 - 08:45

Byłem zeszły tydzień nieco zajęty, ale wróciłem już do aktualizowania, poprawiania i dodawania

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

rzeczy na jCraft. jCraft UUID System został zaktualizowany, aby zapisywać i odczytywać inaczej informacje o profilach i innych, także będzie nieco szybszy. Zastanawiam się czy warto napisać temat o tym jak używać tej komendy, a może po prostu poradnik w grze.

Został zaktualizowany również plugin MCBans, pozostały nam jeszcze dwa do pełnego działania serwera na UUID. Nic tylko czekać.

Aktualizacja na wersję 1.7.9 może jeszcze poczekać. Nie widzę specjalnie powodu, aby przejść na najnowszego Minecraft. Pojawiły się tam ciekawe nowości jeśli chodzi o API Bukkit, ale na razie poczekam, chyba że chcecie przejść na 1.7.9.



#28 Lotos69

Lotos69

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 150 postów
  • Lotos69

Napisano 28 April 2014 - 09:07

Można przejść na 1.7.9 o ile jest na tę wersję Optifine, a jeżeli nie ma, to osobiście wolę 1.7.2, bo jest i Optifine, i Rei's Minimap :)

#29 __lkjhgfdsa__

__lkjhgfdsa__

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 postów
  • __lkjhgfdsa__

Napisano 28 April 2014 - 11:25

1.7.9 nie. Nie ma i nie bęzie chyba OF i minimapy na tą wersję  a silnik 1.7.9 jest niekompatybilny z wcześniejszymi (no wiecie o co chodzi).

 

@3down eeem.. jCraft jest pod 1.7.5



#30 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 28 April 2014 - 14:01

1.7.2/1.7.5 trzymać do 1.8.
Nie ma wielu modów do > 1.7.5, a bez minimapy czy optifine gra czasem bywam mało wygodna.
exRYBP0.png

#31 Kodek

Kodek

    jCraft Head Admin

  • Weteran
  • 1387 postów
  • KodekPL

Napisano 28 April 2014 - 14:11

Będziemy musieli przejść na 1.7.9 kiedy pojawią się dwa pozostałe pluginy, aby dostosować resztę naszych pluginów pod 1.8.



#32 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 28 April 2014 - 14:26

mi to rybka - wszystkie serwery na których gram poza jcraftem też są na 1.7.5 więc mi to bez różnicy