Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Przygodowe][Minecraft] Wyprawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gam3rM3n

Gam3rM3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 March 2014 - 22:09

No więc tak postanowiłem zrobic moje pierwsze opowiadanie. Roździały od razu uprzedzam będą krótkie i jest to coś w rodzaju większego prologu. Ponieważ podziele to na dwie części.

No to let's GO

 

Roździał I

 

 

Roździal II

 

 

Roździał III

 

 

Roździal IV

 

 

To tyle. Drugą częśc zrobie niedługo. mam nadzieje, że to krótkie opowianie wam się spodoba.



tumblr_n37mnkdFhA1tv7re9o1_500.gif


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 29 March 2014 - 22:28

Tylko uważaj na siebie Jonh - powiedziała Mirena.

 

Jonh byl mieszkańcem małej wioski zwanej Blockville. Jonh przez całe dziecinstwo mażył o niezliczonych podróżach statkiem który sam zbuduje, o wielu bogactwach które znajdzie. I właśnie dziś natrafiła się taka okazja. Jonh w wieku 20 lat zaczął budowac statek i skończył dziś 21 Września mając 33 lata. Teraz właśnie przygotowywal się do odpłynięcia. Nie martw sie Mireno, jestem doświadczonym żeglarzem na pewną dam sobie rade - powiedział Jonh. Mirena to jedyna przyjaciółka Jonha. Bardzo sie o niego martwi i, choć tego nie okazuje czuje coś do niego

Nie minęło jeszcze poł godziny kiedy można bylo zobaczyć już statek wypływający z portu.

 

Za dużo powtórzeń. I w dodatku JoHN, nie JoNH.


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#3 Gam3rM3n

Gam3rM3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 March 2014 - 22:45

Coż czlowiek uczy się na błedach;)

Postaram się to porawić


tumblr_n37mnkdFhA1tv7re9o1_500.gif


#4 Gam3rM3n

Gam3rM3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 March 2014 - 22:54

Za dużo powtórzeń. I w dodatku JoHN, nie JoNH.

Już porawione. Usunąłem za dużo John'ów oraz zmieniłem na JoHN


tumblr_n37mnkdFhA1tv7re9o1_500.gif


#5 Mykhaylo

Mykhaylo

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 109 postów

Napisano 29 March 2014 - 22:58

Że co? - zapytał Jonh. Mówię, ze wychodzisz, a jak nie chcesz to nie marnuj mojego cholernego kwadratowgo czasu.

 

1. Nie pisz jak speedujesz, bo pełno literówek wtedy robisz.

2. Tam po "Jonh" poprawnie jest kropka, ale tylko jeśli był to koniec wypowiedzi tej postaci. W innym wypadku tam powinien być myślnik. Jeżeli jest zaś tak jak być powinno, to fragment "Mówię, że wychodzisz, [...]" powinien zostać przeniesiony do następnej linijki i zaczęty od myślnika. Po dialogu zapisanym mową niezależną [czyli od myślników] należy zacząć nowy akapit. Czego nie zrobiłeś [bądź -aś, nie wiem czego spodziewać się po brony]. Jest jeszcze dużo błędów... językowych, ortograficznych, składniowych no i wiadomo interpunkcyjnych, ale nie chcę Ci tu robić wykładu, bo nie od tego tu jestem, prawda? Oczywiście jeśli zażądasz pełnej analizy to proszę bardzo.

3. Odpuść sobie ciągłe podkreślanie kwadratowości otoczenia... rozumiem że każdy ma jakiś koncept literacki, ale ten jest akurat niesamowicie oklepany.


A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał
Zgasną podłogi i powietrza
Na wszystko jeszcze raz popatrzę
I pójdę nie wiem gdzie na zawsze


#6 Gam3rM3n

Gam3rM3n

    Nowy

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 March 2014 - 23:32

1. Nie pisz jak speedujesz, bo pełno literówek wtedy robisz.

2. Tam po "Jonh" poprawnie jest kropka, ale tylko jeśli był to koniec wypowiedzi tej postaci. W innym wypadku tam powinien być myślnik. Jeżeli jest zaś tak jak być powinno, to fragment "Mówię, że wychodzisz, [...]" powinien zostać przeniesiony do następnej linijki i zaczęty od myślnika. Po dialogu zapisanym mową niezależną [czyli od myślników] należy zacząć nowy akapit. Czego nie zrobiłeś [bądź -aś, nie wiem czego spodziewać się po brony]. Jest jeszcze dużo błędów... językowych, ortograficznych, składniowych no i wiadomo interpunkcyjnych, ale nie chcę Ci tu robić wykładu, bo nie od tego tu jestem, prawda? Oczywiście jeśli zażądasz pełnej analizy to proszę bardzo.

3. Odpuść sobie ciągłe podkreślanie kwadratowości otoczenia... rozumiem że każdy ma jakiś koncept literacki, ale ten jest akurat niesamowicie oklepany.

 

 

Po pierwsze: spokojnie jestem chłop tylko wrzuciłem kuca, bo... a tak chciałem

:) Po drugie: to prawda pisałem tekst na szybko, a błedy starałem sie usuwać w miare jak tylko jakieś zauważyłem. Chociaż i tak to tylko taki test. W przyszłosci postaram sie robić lepsze opowiadania (ze słownikiem w ręce :D ).

 

Wiesz człowiek uczy się na własnych błedach.


tumblr_n37mnkdFhA1tv7re9o1_500.gif


#7 Plip

Plip

    Nowy

  • Użytkownik+
  • 26 postów
  • piotrek123677

Napisano 08 April 2014 - 13:08

Po pierwsze: spokojnie jestem chłop tylko wrzuciłem kuca, bo... a tak chciałem

:) Po drugie: to prawda pisałem tekst na szybko, a błedy starałem sie usuwać w miare jak tylko jakieś zauważyłem. Chociaż i tak to tylko taki test. W przyszłosci postaram sie robić lepsze opowiadania (ze słownikiem w ręce :D ).

 

Wiesz człowiek uczy się na własnych błedach.

 

Ciekawy pomysł, będę patrzył jak dalej rozwija się opowiadanie, ale te wszystkie rozdziały to nawet nie starczyłyby na jeden z prawdziwego zdarzenia.

Nie rób ze słownikiem w ręku a z tym w przeglądarce:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować



#8 NiesamowityNIEtchorz

NiesamowityNIEtchorz

    Człowiek bez strachu

  • Użytkownik
  • 60 postów
  • DeleteMinecraft

Napisano 09 June 2014 - 11:04

Pisze sie lochach nie lochy, i napisałeś jednach, i nie mówi się lata po 33 tylko lat
KTO MI ROZWALIŁ SYGNE?!

#9 KillShoot

KillShoot

    Potępiony

  • Użytkownik+
  • 206 postów

Napisano 09 June 2014 - 14:21

@up

Powiedział ten, co pisze świetne opowiadania...



#10 Gorgonek

Gorgonek

    Bójcie się grafomani! Nadchodzę!

  • Użytkownik+
  • 675 postów

Napisano 10 June 2014 - 10:53

Literówki, powtórzenia, błędny zapis dialogów. W dodatku krótka forma, styl przeciętny, fabuła mało ciekawa. I w sumie nic więcej nie napiszę, bo nie ma nawet co oceniać ^^



#11 Dawid Fedyk1

Dawid Fedyk1

    Nowy

  • Użytkownik
  • 11 postów
  • borys karton

Napisano 10 June 2014 - 12:32

Prosze dokończ to prosze! :3



#12 mich89

mich89

    Nowy

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • mich89

Napisano 01 March 2016 - 17:04

Nie wiem ale na końcu się uśmiałem xD    

Fajne opowiadanie, podoba mi się   ;)