Skocz do zawartości


Zdjęcie

1 z 10


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 21 March 2014 - 11:08

I nie chodzi tu o teleturniej wiedzowy a o.. no właśnie trudno jest to opisać by było zrozumiałe łatwiej było by pokazać.

Przygotowujemy  szereg  nie dużych pomieszczeń , gracze przechodzą  do każdego nastopnego pomieszczenia. Jednak no właśnie aby przejść jeden gracz mu zostać Albo jeden zostanie albo kolejni nie przejdą. Kiedy gracze zajmą wszystkie pozycje, drzwi są blokowane. nad głowa każdego gracza który pozostał otwiera sie sufit i widzi skrzynkę, w skrzynce jest pewien item. w ścianie widzi otwór w który wrzuca ten item i ma 50% szans na to że przejdzie do kolejnego etapu może tez zachować item który dostał i wyjść z eventu z tym itemem nie tracąc go. Kolejny etap to kolejna sekcja pokoi. System by bł tak skonstruowany że kolejna runda to 50% mniej graczy. Albo sami zrezygnowali albo ich item nie był kompatybilny i też odpadli. Z każdą kolejna rudną item w skrzynce robi się coraz wartościowszy. Wiec albo sie podejmuje ryzyko dalszej gry aby zdobyć cos cennego albo wychodzi sie z tym co uznajemy za stosowne.

System mógłby nie wymagać nadzoru.

 

 


exRYBP0.png

craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 23 March 2014 - 12:39

Nie podoba mi się ten pomysł, głównie przez:

  • ograniczona liczba graczy w evencie
  • bezsensowna losowość przechodzenia do następnego etapu ("i ma 50% szans na to że przejdzie do kolejnego etapu")
  • przedmioty musiałyby być naprawdę "overpower", aby ktoś kto ma wszystko (głównie osoby mające wielkie farmy itp.) chciał je wziąć; tym sposobem również itemki, które byłyby oferowane podczas eventu, musiałby być gorsze od końcowej nagrody za wygranie (wtedy nagroda byłaby bardzo, bardzo cenna; co nie wpłynęło by dobrze na rozgrywkę na serwerze) <--- [czyt. ten event dawałby zbyt cenne itemki do obiegu pomiędzy graczami];
  • nawet jakby itemki nie byłyby cenne, to przecież logiczne jest, że osoby, które mają bardzo dużo, ryzykowałyby do końca (aby wygrać cenniejszą nagrodę), a dla osób posiadających niewiele itemki rozdawane podczas eventu byłyby już dla nich na tyle cenne, aby zrezygnować z dalszej gry; w ten sposób wygrywałyby tylko osoby posiadające już dużo
  • ten event jest nudny; tylko stoisz i decydujesz

Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#3 Theo

Theo

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1131 postów
  • TheoMarque

Napisano 23 March 2014 - 21:53

mozna zrobić wersje drużynową, trzeba by to raczej przetestować na ludziach, to faza koncepcyjna i może rzeczywiście sie nie sprawdzić. Limit osób? można zrobić odpowiednio długi korytarz.

Co do atrakcyjności itemków - to miało by być symboliczne.
exRYBP0.png

#4 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 24 March 2014 - 14:33

Ale poza tym nie rozumiem sensu - skoro te rzeczy są symboliczne to jaki sens jest brać udział w takim evencie. Że niby nagroda będzie gdy zostanie 1 osoba? To poco są itemki w samym evencie?

 

Proszę wyjaśnij



#5 Likore

Likore

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 241 postów
  • Likore

Napisano 24 March 2014 - 14:45

Przez symboliczność można rozumieć:

- Diaxowy Pickax Eff 3, Umb 4

- ||- Ax z silkiem

- Nożyczki z silkiem

- blok diamentów

- blok emeraldów

- czaszka wiczera 

 

Rzeczy, które są dostępne, ale trudno.

 

Zwycięzca może dostać rzecz totalnie niedostępną - np swoją głowę. Tyle z mojej perspektywy. 


X2YBzqf.png
Lass mich deine seele dem herrscher der finsternis opfern.
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemuw dniu jutrzejszym.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#6 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 24 March 2014 - 16:20

Co do głowy, to można by się było pytać kogo - np wygrałem event mam swoja głowę i znów mam ją dostać - bezsens.



#7 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 24 March 2014 - 17:04

Co do głowy, to można by się było pytać kogo - np wygrałem event mam swoja głowę i znów mam ją dostać - bezsens.

Obstawiam, że Likore chodziło o to, że to po prostu rzadka nagroda...

 

A co do pomysłu: nie klei mi się. Na obecny stan ja go nie akceptuję ;c


Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#8 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 24 March 2014 - 19:06

Wiem o co chodziło ale ja zwyczajnie zaproponowałem aby przy wręczani takiej głowy pytać się czyja by to miała być



#9 Likore

Likore

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 241 postów
  • Likore

Napisano 24 March 2014 - 19:48

Więc może po prostu coś w deseń "Talon na wybraną głowę"

X2YBzqf.png
Lass mich deine seele dem herrscher der finsternis opfern.
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemuw dniu jutrzejszym.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.