Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile fps ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Upload

Upload

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • UploadingMr

Napisano 09 March 2014 - 22:31

Czesc

Chce kupic komputer pod Minecraft

Procesor x6 3.9 GHz

Ram 8 GB (x2 4GB)

Karta Graficzna 1 GB

Ile fps Wycisne z niego ?

 

 



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Tosteł

Tosteł

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 215 postów

Napisano 09 March 2014 - 22:40

Hajd parg kolego. Tu ni ma minefagów.

#3 czacza22

czacza22

    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Użytkownik+
  • 150 postów

Napisano 09 March 2014 - 23:13

Czesc
Chce kupic komputer pod Minecraft
Procesor x6 3.9 GHz
Ram 8 GB (x2 4GB)
Karta Graficzna 1 GB
Ile fps Wycisne z niego ?

Jak będziesz mieć taki komputer to nie graj w Minecrafta.
  • XSzynszylowaX, Piotr1234PL i RErErty lubią to
1281563-warzywa-ogorek-zielony-lato-harv

#4 Wollek

Wollek

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 526 postów
  • PanWollek

Napisano 09 March 2014 - 23:14

6x 3.9GHz... co tak mało?

walnij 60gb ramu i styknie

karta graficzna conajmniej 4gb

i na takiej specyfikacji odpalisz Majnkrufta bez zacinki.

 

A tak poważnie to to co tu mi napisałeś to nic mi nie mówi. Nie podałeś firm, prędkości ramu, jaki model karty. Radzę się zapoznać trochę z podzespołami bo widze, że tu u ciebie zdrooowo kuleje. Dopiero potem zabierz się za pisanie spamu na forum.



#5 Gość_Arkhnen_*

Gość_Arkhnen_*
  • Gość

Napisano 10 March 2014 - 00:27

6x 3.9GHz... co tak mało?

walnij 60gb ramu i styknie

karta graficzna conajmniej 4gb

i na takiej specyfikacji odpalisz Majnkrufta bez zacinki.

 

A tak poważnie to to co tu mi napisałeś to nic mi nie mówi. Nie podałeś firm, prędkości ramu, jaki model karty. Radzę się zapoznać trochę z podzespołami bo widze, że tu u ciebie zdrooowo kuleje. Dopiero potem zabierz się za pisanie spamu na forum.

Koleś się na niczym nie zna, więc zadaje pytania. Dla niego im więcej pamięci, tym lepszy komputer. Nie powinieneś go odsyłać do książek, tylko wytłumaczyć mu trochę o co w tym mniej więcej chodzi, skoro u Ciebie wiedza o komputerach nie kuleje. Forum powstało aby spędzać czas z innymi, zadawać pytania, dzielić się swoją twórczością, wymieniać poglądami a nie jedynie reklamować swój kanał na yt, a Ty jak na razie uważasz wszystko, co nie jest związane z nim, za spam. Gdyby wszyscy zachowywali się tak jak Ty w tym momencie, pewnie teraz mielibyśmy tylu wykształconych ludzi, co w średniowieczu.


  • Heyter.pl, Piotr1234PL i Haszu lubią to

#6 Warwarin

Warwarin

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 97 postów
  • Warwarin

Napisano 10 March 2014 - 08:32

@Up 

 

Zgadzam się z tobą, ale nie do końca. Pomocy powinno się oczekiwać, jeżeli nie jesteśmy sobie w stanie sami poradzić (np. po tygodniu szukania w sieci i wielu próbach nie znaleźliśmy rozwiązania jak zainstalować "xxx program"). Natomiast zadawanie pytań bez jakiegokolwiek zagłębienia się w temat jest wyrazem totalnego lenistwa i braku szacunku dla innych użytkowników. Marnują oni czas na przeczytanie i opisywanie problemu, którego rozwiązanie można łatwo znaleźć przy odrobinie chęci... 


Tworzę serwer Survival w starym stylu, ale w nowoczesnym wydaniu o nazwie SimpleCraft.

 

TeamSpeak3: simplecraft.pl (100 slotów)

Serwer Minecraft: simplecraft.pl (100 slotów)


#7 tomangelo

tomangelo

    Ekspert

  • Weteran
  • 1795 postów
  • tomangelo

Napisano 10 March 2014 - 10:12

Te parametry nic nie mówią, podaj pełne modele, producentów danych podzespołów. Dopiero wtedy można myśleć czy to się nadaje do grania.

Ale jeśli to komputer z allegro (lub jakiegoś marketu typu MediaMarkt) to znając specyfikę typowego takiego zestawu można strzelić w ciemno, że procesor bardzo starej generacji, tudzież jakiś AMD, oprócz tego karta graficzna nadająca się najwyżej do oglądania filmów i pracy w Excellu, zapakowane w obudowę bez żadnej wentylacji czy sztywności. Wszystko zasilane przez coś, co przypomina zasilacz, lecz wystarczy byle kaprys i cały sprzęt kończy swój żywot.


Dołączona grafika <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.

#8 Zu_chan

Zu_chan

    Uczony

  • Weteran
  • 592 postów
  • Zu_chan

Napisano 10 March 2014 - 11:45

Jeżeli kupujesz komputer pod Minecrafta, to nie kupuj i kup nowy wtedy, kiedy będziesz chciał coś na nim więcej robić.

 

Po pierwsze, nawet jeżeli kupisz super komputer, to i tak na Minecrafcie nie wykorzystasz jego pełnej mocy obliczeniowej, innymi słowy wyrzucisz połowe swoich pieniędzy w sprzęt który będzie się kurzyć.

6 rdzeniowy procesor? Kiedy Minecraft wykorzystuje jedynie 1 rdzeń. Czyli wykorzystasz 1/6 tego co kupisz.

 

Jeżeli myślisz poważnie tylko o graniu i tylko o Minecrafcie, to wystarczy Ci komputer ze średniej półki z nieco wydajniejszą kartą graficzną na obecne standardy.

 

Mnie kolega z tego forum pomógł złożyć komputer nie tylko do gry, za 1215zł, sam Minecraft chodzi na shaderach na 120fpsach a bez na 400, A nie mam nawet połowy tego co Ty wypisałeś tutaj. Tanio i profesjonalnie. Za co bardzo dziękuje :3


Dołączona grafika

#9 Upload

Upload

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • UploadingMr

Napisano 10 March 2014 - 17:13

ok, dzieki. A czy moglibyscie podac jakies preferencje komputera aby mial jak najwiecej fps w przedziale 1800 zl.



#10 Sultan of Swing

Sultan of Swing

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 10 March 2014 - 17:49

Moja propozycja

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

Swoją drogą kupywanie komputera tylko do minecrafta to głupota.



#11 Upload

Upload

    Nowy

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • UploadingMr

Napisano 10 March 2014 - 19:37

@up nie jest pod tylko pod Minecraft... Chce miec komputer, a to ze glownie gram w mc chcialbym aby byl najlepszy z tej strony.

Gdybys porownal moj staroc z tym..

1 GB ramu...

2.7 GHz procek...

A innych to nie mowie bo smiech na sali.



#12 AdamsRX

AdamsRX

    Did I ever tell you what the definition of insanity is?

  • Użytkownik+
  • 473 postów
  • AdamsRX

Napisano 10 March 2014 - 20:06

Jak można kupować komputer pod Minecrafta? :D :D :D :D



#13 Equant

Equant

    I'll steal all the oxygen

  • Użytkownik+
  • 222 postów

Napisano 10 March 2014 - 20:11

No właśnie xD Chociaż w tej chwili Minecraft jest tak zoptymalizowany, że jak ci pójdzie na kompie, to każda inna gra też będzie działać.

,,Better call Neo." ~Modi1

E52DBLl.gif


#14 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 10 March 2014 - 20:44

No właśnie xD Chociaż w tej chwili Minecraft jest tak zoptymalizowany, że jak ci pójdzie na kompie, to każda inna gra też będzie działać.

Ja grałem w minkrafta na jakimś starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną. ;__;



#15 Sultan of Swing

Sultan of Swing

    Nowy

  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 10 March 2014 - 21:08

Zawsze można pomyśleć o modernizacji, ale raczej nic by tu nie ukrzesał.



#16 Equant

Equant

    I'll steal all the oxygen

  • Użytkownik+
  • 222 postów

Napisano 10 March 2014 - 21:10

Ja grałem w minkrafta na jakimś starym laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną. ;__;

Zależy kiedy grałeś ;-; Bo kiedyś było dobrze, a teraz masę rzeczy dodają a optymalizacji brak.


,,Better call Neo." ~Modi1

E52DBLl.gif


#17 Warwarin

Warwarin

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 97 postów
  • Warwarin

Napisano 22 March 2014 - 21:47

Mi Minecraft działa na lapku, który ma 512 Mb RAM DDR i procek Intel Pentium 4 :E Laptop nie ma sterowników do karty graficznej (zintegrowana Radeon), używa uniwersalnych... Do wszystkiego dokłada się niesprawna klawiatura :P

 

Oczywiście nie twierdzę, że gra "śmiga", ale da się poruszać i stawiać/niszczyć klocki, czyli po prostu da się włączyć i grać.


Tworzę serwer Survival w starym stylu, ale w nowoczesnym wydaniu o nazwie SimpleCraft.

 

TeamSpeak3: simplecraft.pl (100 slotów)

Serwer Minecraft: simplecraft.pl (100 slotów)


#18 MorrinAsturias

MorrinAsturias

    Nowy

  • Użytkownik
  • 20 postów
  • MorrinAsturias

Napisano 22 March 2014 - 22:24

80 fps przy Intel Core 2 duo 3.0 ghz, 1gb RAM i karcie graficznej zintegrowanej Radeon 256 mb :P Jestem z mojego kompa dumny :P



#19 Haszu

Haszu

    Nowy

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Haszu

Napisano 22 March 2014 - 23:48

@Up 

 

Zgadzam się z tobą, ale nie do końca. Pomocy powinno się oczekiwać, jeżeli nie jesteśmy sobie w stanie sami poradzić (np. po tygodniu szukania w sieci i wielu próbach nie znaleźliśmy rozwiązania jak zainstalować "xxx program"). Natomiast zadawanie pytań bez jakiegokolwiek zagłębienia się w temat jest wyrazem totalnego lenistwa i braku szacunku dla innych użytkowników. Marnują oni czas na przeczytanie i opisywanie problemu, którego rozwiązanie można łatwo znaleźć przy odrobinie chęci... 

"xxx" program >:D

 

btw To nie wie wiem o co chodzi w temacie. Mamy doradzić komputer czy pokazac ile my mamy fps.

Mój PC

i5 4440 (bez K, więc nie podkręce)

Asus DirectCU II gtx660

asus BM85-G

4gb ramu ddr3 Kingstone

 

Fps idzie dziwnie, bo na ampfilied jaies 2 min generowania i idzie max 60 a na normalnym swiecie to juz 120 (bo fps zablokowanie na 120)

Myślę ze "pomogłem"

 

Mój poprzedni pc (Minecraft tez dzialal)

Pentium dual core 1.6Ghz

karta graficzna GS8600, referent chyba (czy ta karta była dobra wogóle?)


Mój komputer:

-Płyta główna: ASUS B85M-G
-Procesor: i5 4440
-Karta graficzna: ASUS GTX660
-Zasilacz: Aerocool 500W
-Obudowa: Zalman Z3


#20 Warwarin

Warwarin

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 97 postów
  • Warwarin

Napisano 24 March 2014 - 14:38

"xxx program" w znaczeniu "jakiś program", bez skojarzeń proszę.


Tworzę serwer Survival w starym stylu, ale w nowoczesnym wydaniu o nazwie SimpleCraft.

 

TeamSpeak3: simplecraft.pl (100 slotów)

Serwer Minecraft: simplecraft.pl (100 slotów)