Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alejka słuchaczy Rapu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 30 January 2014 - 21:19

 Siema.

 

 

   Jestem Szymek, i ta strona forum, odrębna od metalu czy dubstepu również powinna mieć tu swoje miejsce. Wiem, że przez wielu jesteśmy często nazywani gimbusami, ale walić to : P
 Temat służy do ogólnej dyskusji na temat raperów których słuchamy, ulubionych utworów czy cytowania najlepszych naszym zdaniem tekstów.

 Oczywiście, wracając do pierwszego zdania, słucham aktualnie i rock'a, i metalu czy dubstepu, ale głównie przez życie prowadzę się z rapem od... Od dawien dawna.

 
 Jeżeli o mnie chodzi, to mając tak z 7-8 lat jak zaczynałem już w ogóle czegoś słuchać, to brat przyswoił mi rock/metal, tu głównie wtedy jeszcze Metallicę, KoRn'a (którego słucham do dziś, ale to ciut później), KAT'a, Turbo i póóóźniej Frontside. Jeżeli chodzi o rap, to właśnie, we wspomnianym okresie zaczynałem słuchać (na kasetach :3 )

 

  - Peji

  - Paktofoniki

  - Liroy'a

  - Wzgórza Ya-Pa 3 (fan do dziś)

  - Płomienia 81

  - Molesty Ewenement

  - 3go Wymiaru

  - O.S.T.R. (ulubiony raper. Adaś to mistrz, taki dziadek polskiego HH)

  - Kaliber44

 

 

 A całość ze słuchanych przeze mnie raperów przerosła dzisiaj do:

 

  - HiFI

  - Pezeta

  - Peji

  - Molesty

  - Pelsona

  - Eldo

  - Zeusa

  - Buki

  - Słonia ( tu się jeszcze mogę pochwalić, od samych początków się słuchało :3 )

  - Krvavego

  - DonGURALesko

  - AK-47

  - Bisza

  - Jędkera

  - HempGru

  - Kaliego

  - Palucha

  - Grubsona

  - Mesajah'a

  - Małpy

  - L.U.C.a

 - Abradaba

 - Rahima

 - Fokusa

 - Skorupa

 - VNM'a

 

   Ulubione cytaty (aktualizowane) :

   "I pamiętaj, ja nie oceniam ludzi - ale zło wyrządzone za życia i tak wróci" - Słoń / Winda

   "A dzisiaj jeden ma, a drugi nie ma, i wqrwia się, i przestał mówić siema" - Skorup / Solidarność

   "Wszystko po to by, gdzieś na platformie działałały wirniczki, wysysające tony ropy z podmorskiej piwniczki" L.U.C. / KJO

   "To moje życie, to moja droga, z uśmiechem budzę się - każda chwila jest droga" - Żary JLB / HG / Droga

   "Skromnym być, się nie wozić." - Jędker / DJ 600V itd. / I żeby było normalnie

   "I znów jesteś sam na rozstaju dróg, ciężko wybrać właściwą" - AK47 / Znów igrasz z losem

   "Kraina w której ludzie noszą złote maski, uważają, by nie wpaść w ruchome piaski" - GURAL / Złote Maski

   "Twarze z przeszłości spacerują po mej głowie, twarze o których nie chcę i nie umiem zapomnieć" - Eldo / Twarze

   "Jest jak jest, raz gorzej, raz lepiej, i co z tego że, pie*rzoną biedę klepiesz..." - ME / Będzie dobrze dzieciak

   

   Pamiętajcie - HH łączy - nie dzieli. Wbrew powszechnej opinii szarego społeczeństwa które nie angażuje się w jakąkolwiek dobrą muzykę pokroju dziedzin takich jak metal, tak samo i dobrze zarapowany tekst, pełen przemyśleń i głębokich uczuć, ma za sobą odniesienia do naszego życia.

 
 Zapraszam do "chwalenia" się tym kogo słuchacie, cytowania tekstów, i tym podobnych : )

 


i0uiMw7.png


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 BlueCraft

BlueCraft

    Nothing is true. Everything is permitted.

  • Użytkownik+
  • 390 postów
  • _BlueCraft

Napisano 30 January 2014 - 21:28

Spoko, ja tam lubię:

 

  • Eminema
  • Chamillionaire
  • Macklemore
  • 2 Chainz

 

A ulubione kawałki to:

 

  • "Not Afraid"
  • "Ridin' Dirty"
  • "Can't hold us"
  • "We own it"

Oprócz rapu lubię też luźne kawałki np." Day 'n nite", ale tu raczej nie o tym.:P


76561198109582802.pnga236b623bd49a4c97b20fc5e56209d1b.jpg


#3 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 30 January 2014 - 21:31

@BlueCraft:
 Mimo że ja KidCud'iego nie słucham, to nie było to przypadkiem Day 'n Night?


i0uiMw7.png


#4 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 30 January 2014 - 21:33

Dużo by tu wymieniać, ale:
-Eminem
-Ice Cube
-Dub-C
-Snoop Dogg
-Nate Dogg
-50 Cent
-Dr.Dre
-Cypress Hill
-MC Ren
-Mack 10
-NAS
-Lil Jon

Jak na razie tylko tyle. Nie mam ulubionej nuty, gdyż większość jest po prostu bardzo dobra.

"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#5 Damianex1234

Damianex1234

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 332 postów

Napisano 30 January 2014 - 21:33

Eminem najlepszy. Najlepszy kawałek: "Till I Collapse". Inne też są dobre, ale ten mi szczególnie się spodobał. 

 

#6 BlueCraft

BlueCraft

    Nothing is true. Everything is permitted.

  • Użytkownik+
  • 390 postów
  • _BlueCraft

Napisano 30 January 2014 - 21:34

O ile wiem oryginalnie było Nite, ale ludzie poprzekręcali:P


76561198109582802.pnga236b623bd49a4c97b20fc5e56209d1b.jpg


#7 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 30 January 2014 - 21:38

@BlueCraft;

 najwyżej mój błąd. Ja tam nie słucham w głównej mierze zagramanicznych : P


i0uiMw7.png


#8 Cavi587

Cavi587

    Racist Barn

  • Użytkownik+
  • 286 postów
  • Cavi587

Napisano 30 January 2014 - 22:14

Osobiście rapu nie trawię, głównie polskiego, nie wiem, moim zdaniem nie ma zbytnio sensu, nawet jeśli jest przesłanie, to słabo wyrażone. Ale tak z zagranicznych czasami słucham Kanye West'a. Eminem też coś czasami się posłucha. Osobiście wolę rock/metal. W każdym razie, nie dopisuj mnie nigdzie, chciałem tylko podzielić się swoją opinią :) 


76561198046326311.png
"ja kcę go do buzi wzionć" ~ gimnazjalistka (25.04.2013, 16:46:35)
"będą śpiewają dubstep. ._." ~ Vist (07.05.2013, Godzina nieznana)
"Mamo fapię o piłę łańcuchową :D" ~ Tiberian (09.05.2013, Nie chce mi się paczeć godziny)
Tekst miesiąca:
"-Gotowe? No to lecimy
I poleciały w ch*j."

----

Wstydzę się za całą moją działalność na tym forum w latach 2012-2014. 


#9 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 30 January 2014 - 22:42

"niga niga madafaka super niga madafakin rap" <- Tak w skrócie wygląda cały rap, nie musicie się zagłębiać w teksty i te "montre cytaty". 

Dziękuję.


  • Libter i Torbacz lubią to

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#10 Shamge

Shamge

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 30 January 2014 - 22:48

@BartorKrajczyk

Też nie jestem wielką fanką rapu. Ale nie uznaje czegoś takiego, że jest gatunek muzyki który jest bezwartościowey. W każdym gatunku muzyki, nie ważne czy to metal, rap, dupstep są wykonawcy dobrzy, wybitni, którzy robią to z pasją, ale i słabi lub ci którzy robią to dla kasy. Nie mówie, że o gustach sie nie dyskutuje, bo ogustach można, a nawet należy duskutować, ale nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka. Ja osobiście nie uznaje czegoś takiego jak gatunek muzyki - nie da się wszystkiemu dać plakietek. Tak samo jakbyś powiedział "wszystkie filmy wojenne są do du*y a wszystkie science fiction są genialne". Albo "wszystkie gry zręcznościowe są głupie i bezsensu, za to RPG są najlepsze".

wiem spinam się ale mnie to wkurfia

tak wiem prowo ;-;


Słońce zachodzi, nadeszła pora żerowania. Stado Shamg wyruszyło na polowanie ~Tiberian.

 

Przejawia cechy typowego ucznia gimnazjum (albo i emo) ~Severiana

 


#11 Cranckey

Cranckey

    Kranik

  • Weteran
  • 866 postów
  • CranckeyPL

Napisano 30 January 2014 - 23:07

Chociaż mnie przez życie prowadzi rock, to lubię rap, jeśli się nie ogranicza do przekleństw i JP, HWDP itd. Ostatnio wpadlo mi w ucho parę piosenek np. Eminema, Macklemore'a, 2 Chainz... I jakiś bit o tytule "Pan patryk pojechał na biwak" ;_;


Dołączona grafika

#12 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 30 January 2014 - 23:12

Chociaż mnie przez życie prowadzi rock, to lubię rap, jeśli się nie ogranicza do przekleństw i JP, HWDP itd. Ostatnio wpadlo mi w ucho parę piosenek np. Eminema, Macklemore'a, 2 Chainz... I jakiś bit o tytule "Pan patryk pojechał na biwak" ;_;

 Pan Patryk jest akurat z albumu Słonia " Demonologia 2 " który moim zdaniem jest dość słaby, nie licząc Suro, Anii, Gabinetu Luster, Windy i kilku innych.


i0uiMw7.png


#13 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 30 January 2014 - 23:13

W każdym gatunku muzyki [...] dupstep są wykonawcy dobrzy, wybitni.


Definicja człowieka wybitnego z ukochanej wikipedii: 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować

(człowiek_wybitny)

Wybitny, genialny był Beethoven. Genialny, wybitny jest Hans Zimmer, Vangelis, Tom Tykwer (mało znany, ale za muzykę do "Atlasu Chmur" należy mu się to miano). Inne gatunki muzyki są płytsze, a owa płytkość stanowi nieprzekraczalną dla twórcy płytszej muzyki barierę wybitności. Piękne połączenia słów w piosenkach najczęściej są tylko piękne i nie stanowią specjalnej wartości dla ogółu, tym bardziej, że są to powtórzone tezy ujęte inaczej.

Co do wybitności w muzyce: kawałek z 2011 roku. Jest tak niesamowity, że przesłuchałem tego z tysiąc razy i za każdy z takim samym zachwytem:


A co do de gustibus non disputandum est to mimo tego, że tezy tak piękna, to niestety nie całkowicie prawdziwa, ponieważ o czym tu dyskutować, jak nie o gustach? Bo większość naszych wyborów się o nie opiera.


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#14 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 30 January 2014 - 23:16

To, że w amerykańskim rapie występują takie słowa, i Ty je wychwytujesz, to nie znaczy, że nie ma w nim przekazu.

Słoń...ostatnio na niego taki wielki bum, bo płytę wypuścił i gimnazjaliści się nim jarają. Dwóm moim kumplom odpuszczę, bo słuchają go chyba od samego początku, ale koleżankom, które słuchają go bo jest na nie niego moda nie. Sam go
nie słucjam, bo polski rap jest dla mnie słaby. Co jak co, ale z amerykańskim rapem nie miałby szans nawet Peja.

A co sądzicie o Kałenie (Kaen)? Mnie wygląda na jedną wielką kopię Eminema, po tym jak zobaczyłem i przesłuchałem "Mów mi D.ave".
Tworzy też swoje alter ego, przy pomocy tej maski, zupełnie jak Eminem tworzył Slim Shadiego. Co sądzicie o tym całym Kałenie?

"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#15 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 30 January 2014 - 23:17

Przepraszam, za double post. Komórka szaleje.

"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#16 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 30 January 2014 - 23:20

Kałen to jedno wielkie gó**o, i z tym się zgodzę. Ostatnio miałem wielki flamewar na fb z jedną fanką święce przekonaną że eminem kopiował Kałena. Gz, Kałen nawijał w 8 mili : P

 Ale jak to, cytuje, Kaen powiedział:

 

  "to ten typ okropny, śmierdzący gównem szczuchem" - tak i do mnie komercha nie przemawia, a tym bardziej gimbokomercha jak np B.R.o. ; P


i0uiMw7.png


#17 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 30 January 2014 - 23:22

Crafto, masz może zapis tej rozmowy gdzieś? Albo czy mógłbyś skopiować tylko jej argumenty i podesłać na PW? Nudno trochę i chcę się pośmiać.

"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#18 Krafto.

Krafto.

    Znawca

  • Zbanowany
  • 268 postów
  • WBDeggerMMP

Napisano 30 January 2014 - 23:35

Musiałbym poszukać. Ale mam też chyba inny w którym kłóciła się moja znajoma słuchająca rapu jeszcze dłużej niż my tutaj, starająca się uświadomić jakiejś że KaŁeN jest do du*y : P


i0uiMw7.png


#19 Grycio

Grycio

    Beczka śmiechu!

  • Użytkownik+
  • 341 postów

Napisano 30 January 2014 - 23:40

Ludzi żyjących w nie wiedzy, trzeba uświadamiać.
Był taki komiks, którego nie znajdę, ale postaram się go Wam przytoczyć.
-Kałen, jusz fiem dlaczego nosisz tom maske.
-Czemu?
-Bo jakbym robił taki chu**** rap to też bym nosił maske.

"Prawdziwy Krasnolud powinien w życiu zbudować fortecę, ściąć dąb i regularnie chędożyć"~ Sheldon Skaags

 

 

 


#20 Wojor

Wojor

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 475 postów

Napisano 30 January 2014 - 23:41

Troszkę do wymieniania, ale wygląda to tak (mniej więcej w kolejności od najczęściej słuchanych do najrzadziej):

Gangsta Rap (czarny):

Eazy-E

2Pac

NWA

Chief Keef (jedyny z tych nowszych raperów który mi pasuje)

DJ Quik

Ice Cube (głównie starsze utwory)

Damu Ridas

 

 

Chicano Rap:

Mr.Capone-E (Tego pana gorąco polecam :D)

Triste Loco

King Lil G

Ogólnie grupa o nazwie Chicano Rap

 

Polski Rap (o zgrozo...):

McSobieski

Bisz

Słoń


xW3eEqn.png

 

"Bezczynność z powodu strachu, przed ryzykiem to nic innego, jak śmierć za życia."