Skocz do zawartości


Zdjęcie

PvP na jCrafcie! (propozycje, changelog) [4]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 __lkjhgfdsa__

__lkjhgfdsa__

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 postów
  • __lkjhgfdsa__

Napisano 26 January 2014 - 22:25

Uwaga! Uwaga! Mam nowy pomysł!

Podróżuję dużo po jCrafcie i w większości osad już byłem. Strzelając z łuku do przechodzących ludzi na jednym z dachów Dulocu doszedłem do wniosku, że fajnie by było zrobić z tego arenę PvP, a po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że w zasadzie większość obecnych osad się do czegoś takiego nadaje. Wyobraźcie sobie PvP w Netherness, w Paradoksie czy w Duloc, no czy to nie jest epickie? 

Tak, wiem  takie mapy mogą zająć bardzo dużo miejsca, ale pomysł wymaga doszlifowania i będzie brylantem.



craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#42 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 27 January 2014 - 12:29

changelog zamarł na wieki a już dodana zostało nowa arena

 

hehe lenią się

 

@up pomysł ciekawy. Zatwierdzam. Ale zakładam że nie przejdzie



#43 Ice_trooper

Ice_trooper

    Advanced Member

  • Użytkownik+
  • 297 postów
  • Ice_trooper

Napisano 27 January 2014 - 20:53

Ice, nie wymagałoby to żadnej zmiany w kodzie, ponieważ wystarczy postawić hooper do którego wrzucałoby się ciasta.. Potem administratorzy mogli by sprawdzić w skrzynkach na co najwięcej było głosów i oszacować na co jest popyt.. Gracze nie mieli by dostępu do sprawdzenia głosów więc była by to po prostu metoda sprawdzenia popytu.. 

"Co do głosowania, to bezsens." - cytat z wcześniejszego posta
 

Uwaga! Uwaga! Mam nowy pomysł!

Podróżuję dużo po jCrafcie i w większości osad już byłem. Strzelając z łuku do przechodzących ludzi na jednym z dachów Dulocu doszedłem do wniosku, że fajnie by było zrobić z tego arenę PvP, a po głębszym zastanowieniu stwierdziłem, że w zasadzie większość obecnych osad się do czegoś takiego nadaje. Wyobraźcie sobie PvP w Netherness, w Paradoksie czy w Duloc, no czy to nie jest epickie? 
Tak, wiem  takie mapy mogą zająć bardzo dużo miejsca, ale pomysł wymaga doszlifowania i będzie brylantem.

"Buduj jak chcesz. Zobaczy się potem, czy tego użyjemy." - cytat z wcześniejszego posta

Tak naprawdę można i wszystkiego użyć, ale nie każdy jest na tyle wytrwały, aby to doprowadzić do końca.

 

Arena zmieniona! (PvP:Forest)

Więcej informacji w changelogu.


Pomogłem? Nie zapomnij o like'u ;]

 


#44 OgoniastyPL

OgoniastyPL

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 140 postów

Napisano 28 January 2014 - 01:42

Ja mam takie 2 uwagi. Czemu Tank ma ochronę przed wybuchem skoro na arenie nic raczej wybuchnąć nie może? Lepszym ulepszeniem byłaby ochrona przed strzałami ;)

A drugą rzeczą jest potek niewidzialności u zabójcy. Czemu to ma służyć skoro po wypiciu widać całą zbroje i wełnę? Jeśli do "schowania" nicku to 10 sekund to stanowczo za mało. Proponuje zwiększyć to do 30 sekund :)



#45 Wojciech

Wojciech

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 February 2014 - 18:02

Mam pewną sugestię dot. aren. Proponuję dodanie nowej areny Atak/Obrona. Polega ona na tym że drużyna A musi bronic flagi w zamku przez określony czas po upłynięciu którego wygrywa drużyna A, a drużyna B ma za zadanie przejąć flagę i dostarczyć ją do swojej bazy (np. w lesie) wówczas drużyna B wygrywa. Oczywiście to jest tylko propozycja ;)


  • Pawełek lubi to

#46 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 10 February 2014 - 20:35

@up Ja to wymyśliłem (;3) i popieram *tyle że to chyba my mieliśmy budować areny (peszek)*



#47 Wojciech

Wojciech

    Nowy

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 11 February 2014 - 16:39

@up nie widzę żadnego problemu :D



#48 __lkjhgfdsa__

__lkjhgfdsa__

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 115 postów
  • __lkjhgfdsa__

Napisano 21 March 2014 - 00:41

A więc tak:

-2 drużyny

-każda posiada scoreboxa (pomieszczenie 3x3x3 + wejscie zamurowane pajeczynami)

-zadaniem jest wejście do scoreboxa przeciwnika i nie dopuszczenie go do swojego

-za "wejście" jest punkt gramy do 20  ALBO  za wejście jest 10 za zabicie przeciwnika 1 i gramy do 200

-klasy postaci? nie koniecznie, każdy takie samo eq, aczkolwiek przy tym nie ma bólu

-niszczenie mapy? jeśli już to na zasadzie "forestowej" w celu stworzenia przeszkód itp. a nie "rywlizacjowej" w celu zdobycia ekwipunku (eq na start jak juz pisalem)

 

Rozgrywki będą w miarę szybkie dynamiczne i ciekawe.

 

P.S "Rywalizacja" jest głupia :P  

 

//edit tum turum... post siedzi miesiąci nikt się nie zainteresował, ani że be, ani że ok, no nic



#49 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 05 May 2014 - 19:07

Dziś przyszła pora na odświeżenie rywalizacji, która nie wiadomo ile stałą w spoczynku. Aurumskie chłopaczki bawiły się również na teście jak i foreście i zauważyłem, iż na forście jest jest w zasadach jest coś w deseń "wybij życia przeciwnika". Obecnie jest to jednak - zdobądź 6 pktów jeśli się nie mylę.

Forest jest jakiś taki smutaśny ostatnio coś mi się zdaje.

hehe wcale nie chce odświeżyć tematu



#50 Pawełek

Pawełek

    Ekspert

  • Weteran
  • 1474 postów
  • Evolveye#7100
  • Evolveye

Napisano 13 July 2014 - 13:09

Widziałem, że ice żyje zatem mogę napisać - Na 1 z niewykorzystanych map można urządzić arene nie do nawalania się a coś w stylu mob areny tylko w wersji easy - tak jak na forest pkt tylko za mobki i coś się tam dostaje - nic nie trzeba by zmieniać w pluginie tylko dodać coś za większe killstreaki (kończy się na 7 gdy dostaje się mieczyk). Porozmieszczać na arenie spawnery i lecimy. Podział na drużyny mógłby wyglądać tak, że aby wygrać dana drużyna musi zabić ileś tam mobków

(skoro gamerule działa osobno na świat event i overworld to scoreboard też możliwe, że tak działa (ale raczej zrobicie to na zasadzie pluginu))

+

pkt mogły by się naliczać gdy weszły by 2 osoby po 1 do drużyny a gdy gra 1 osoba nic się nie dzieje prócz tego że dostaje ona rzeczy za killstreaki - interesująca forma rozrywki 


Użytkownik Pawela08 edytował ten post 13 July 2014 - 13:10