Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antyfanklub Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
774 odpowiedzi w tym temacie

#21 Raito

Raito

    Sappy

  • Użytkownik+
  • 326 postów

Napisano 14 December 2013 - 14:45

Nie jestem fanem ani antyfanem, ale płacę za produkt, nie za logo. Dlatego od Apple pewno nigdy nic nie kupię.

 

#noimnieniestać


TdLCuNf.gif xSI3p.gif

 


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#22 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 14 December 2013 - 14:59

ios-7-has-become-android-512x681.png?has

Kolejny przykład kopii, tym razem iOS 7.


giphy.gif


#23 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 14 December 2013 - 15:21

Witajcie, oto mój pierwszy post w tym temacie i chce wam powiedzieć, że z tego co ja tu widzę, to prawdziwy ze mnie oryginał.

Jestem fanem Apple.

Od razu mówię, że choć jestem "fanboyem Apple", to widzę duże ilości wad tej firmy, zresztą tak samo jak i innych firm.

Wiem, że ich produkty są drogie, ale kupuje je już od 3 lat i opinie osób, które mówią, że iPad, iPod, lub iPhone się zacina, to dla mnie kompletne bzdury.

Kupuje je też dlatego, ponieważ są miłe w użytku, solidnie wykonane, można się z nimi świetnie bawić, jak i robić poważniejsze rzeczy.

Nie uznaje też tego, gdy ktoś mówi, że "Apple kopiuje coś od innych", ponieważ gdyby nie Apple, to inne firmy, może stworzyłyby podobne produkty, ale pewnie nie takiej jakości jak ich. Taki dobry tablet jakim jest niewątpliwie Nexus 7, powstałby za kilka lat i wyglądałby prawdopodobnie inaczej, może byłby grubszy, lub mniej wydajny, miał słabszą baterie i jakość wykonania. Nie zapominajmy tego, że gdyby nie Apple, to inne firmy nie przyłożyłyby się tak do tworzenia swoich produktów.

 

Wiem, że zrobiłem tutaj masło maślane, ale bardzo się śpieszę, a skoro zostałem tutaj zaproszony, to nie mogłem odmówić wizyty. 


  • MacGuff lubi to

#24 Zephir

Zephir

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 203 postów
  • Zephirnicki

Napisano 14 December 2013 - 15:24

@2up Przynajmniej jeszcze tego nie opatentowali. Ogólnie zachowanie Appla jest dziwne i wg. mnie dziecinne, że kopiuje rzeczy od innych ludzi a jeszcze mówi że oni to wymyślili. Co do Apple to jestem nastawiony neutralnie, sam mam w rodzinie ludzi z iPadem i nie narzekam. Tylko pewne appki są tylko na iOS np. takie Coaster Crazy. 

 

 

#tezmnieniestacnaipadaczyiphoneaalestacmnienaitunes


p0ygcmeprofplblmkv4c.gif
 


#25 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 14 December 2013 - 15:25

Apple również kopiuje wiele rozwiązań od Google, według mnie Nexus 7 jest solidniejszy, lepiej wykonalny, bardziej funkcjonalny i szybszy od iPada, iPada Air i innych tego typu urządzeń. Produkty Apple są stanowczo za drogie, iPhone 5 powinien kosztować około 1300 zł, zaś iPad około 1400 zł, iPad Mini około 500 zł, tyle są warte w mojej opinii. Możecie się zgadzać lub nie, ale nie chcę dopłacać dodatkowych tysięcy za nadgryzione jabłko na obudowie :)


  • KomuroK lubi to

giphy.gif


#26 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 14 December 2013 - 17:19

@up

Nexus 7 solidniejszy? Lepiej wykonany? Już same materiały i jego wygląd wszystko mówią: iPad(aluminium) vs Nexus(Plastik).

 

Bardziej funkcjonalny? Proporcje 4:3, które są w iPadzie i mimo większej powierzchni, prawie ta sama waga, dużo lepiej się sprawdza niż nexus 7, na którym przeglądarka, książki, itp wyglądają dużo gorzej.

 

Szybszy od iPada? iPad mini retina(2525p) Nexus 7(1866p) z czego nexus ma 2 razy więcej rdzeni. 

Dodatkowo iPad ma lepiej zoptymalizowany i bardziej stabilny system.  Tutaj link do wideo z testem:

 

Moim zdaniem iPad mini powinien kosztować 1200zł, a nexus 7 700zł.


  • Grewest i Akan0 lubią to

#27 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 14 December 2013 - 17:26

Nexus nie jest z plastiku, coś się pomyliło - dzięki gumowanej obudowie wygodniej się go trzyma i jest wytrzymalszy od iPada, który rozpada się po zrzuceniu z pół metra :)

 

Na Nexusie 7 wszystko działa płynnie, korzystanie to sama przyjemność. 

 

700 zł za N7 to przesadzona cena, 1000 za wersję wi-fi to dobra cena zważywszy na komponenty, iPad Mini nie ma praktycznie nic dobrego do zaoferowania, powinien kosztować tyle co przeciętny tablet, ok. 500 zł. 

 

Kradzież patentów przesądza zaś moje ostateczne zdanie w sprawie nadgryzionych jabłek.


giphy.gif


#28 Xkkk

Xkkk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 708 postów
  • Xeerix

Napisano 14 December 2013 - 17:29

Mi bardziej podoba się iPad od nexusa, jednak produkty Apple są tylko dla bogatych ludzi. Trudno dla takiego zwykłego pożeracza chleba, uzbierać kilka tysięcy na byle produkt Apple...


  • SandMander i MacGuff lubią to

Nick w MC: Xeerix

 

 


#29 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 14 December 2013 - 17:59

@up2

Do tego iPad'a trzyma się w etui, a wole mieć ładniejszy solidniejszy i elegancki tablet w oprawce, która będzie go chronić, niż jakiś goły kawałek gumy. 

Jak iPad mini nie ma nic do zaoferowania, a jest lepszy od nexusa w większości kwestii, to co ma nexus do zaoferowania? gorszy processor? gorszy wyświetlacz? gorszą wagę w stosunku do wielkości? mniej pamięci do zapisywania (16, 32GB vs 16, 32, 64, 128GB)? A więc nexus 7 powinien kosztować około 199zł.      


  • Akan0 i MacGuff lubią to

#30 MiltenSilk

MiltenSilk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 1018 postów
  • miltenkot

Napisano 14 December 2013 - 18:38

@up 

Processor w nexusie ma lepszą specyfikacje, ale i tak jest dużo gorszy od A7 w iPadzie mini.

A o ekran chodzi oto, że proporcje 4:3 dla tabletu, to idealne proporcje, rozdzielczość jest prawie ta sama.

Jeśli chodzi o cenę, to rozumiem i wiem, że jest bardzo dobra jak na taki tablet, ale to, że iPad'a mini powinni sprzedawać za 500zł i równa się zwykłym tanim tabletom, to kompletne nieporozumienie. Według mnie radekrad, nie powinien pisać takich rzeczy, ponieważ to bardziej wygląda na hejt, niż na prawdziwy argument. A takie powinno się tutaj pisać.


  • MacGuff lubi to

#31 Wojtek

Wojtek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • 1707 postów

Napisano 14 December 2013 - 19:46

Niedługo opatenetują komputer osobiste.

Mi nie podoba się ten pomysł z preinstalacją OS X'a na ich dziełach i zakaz jego usuwania.



#32 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • WhiteOrleander

Napisano 14 December 2013 - 19:47

Jak to się dzieje, o co tu chodzi, po co to, dlaczego jakiś amin/mod z iPhonem to zaraz usunie?

Wyjaśnienie jest bardzo proste: ten fanklub jest dla ludzi nielubiących firmy Apple (tak, tej od iPoda i iPhona).

Czemu nie lubimy Apple? Każdy ma swoje powody i bardzo chętnie wysłucham jakie. Ja np. uważam, że aktualnie

firma nie produkuje już dobrych urządzeń i jedyne, co jej pozostało, to dobre wykonanie (chociaż HTC ich pobił

modelem One) i renoma. System od wersji 7 jest w połowie Androidem, z którego "zerżnął" pomysły i rozwiązania.

Dodatkowo wiele świetnych firm (Samsung, LG, HTC) zostało przez Apple pozwana na grube miliony, najczęściej

za zupełne bzdury ("bo oni mają ten sam kształt telefonu" <mega facepalm>).

Nie wiem czy wiesz, ale Apple to nie tylko iPhone i iPad. ;p



#33 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 14 December 2013 - 21:24

@up 

Processor w nexusie ma lepszą specyfikacje, ale i tak jest dużo gorszy od A7 w iPadzie mini.

Jest lepszy, wspomnę jeszcze iż A7 jest produkowane przez Samsunga :)

 

Według mnie radekrad, nie powinien pisać takich rzeczy, ponieważ to bardziej wygląda na hejt, niż na prawdziwy argument. A takie powinno się tutaj pisać.

A według mnie ty nie powinieneś pisać, że iPad mini ma więcej do zaoferowania, ponieważ to zwyczajny hejt, Nexus przewyższa go w wielu kwestiach, podaję prawdziwe argumenty, ty piszesz choćby że iPad Mini przewyższa Nexusa 7, to zwykłe kłamstwo by "twoje było na wierzchu".

 

 

Jeśli chodzi o cenę, to rozumiem i wiem, że jest bardzo dobra jak na taki tablet, ale to, że iPad'a mini powinni sprzedawać za 500zł i równa się zwykłym tanim tabletom, to kompletne nieporozumienie. 

iPad Mini jest wart właśnie tyle co tablet za 500 zł, na przykład typowa Manta. To wciąż nie jest hejt :)

 

Android forever!


giphy.gif


#34 Gujarat

Gujarat

    Nowy

  • Użytkownik
  • 63 postów
  • gujarat6

Napisano 14 December 2013 - 22:34

Jedyny produkt tejże firmy, do którego mam szacunek to iPad starsza wersja, reszta to walony szajs wart nie 2000zł tylko max 600 ... Reszta tego to sprzęt dla pedałów, szczególnie laptopy... FUK DIS


AfricanPowerPL.png Wesołych Świąt 

                                                                                    życzy Gujarat  :)


#35 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • WhiteOrleander

Napisano 14 December 2013 - 22:57

Nie ma to jak konstruktywna krytyka.

"Sprzęt dla pedałów"

...


  • Grewest lubi to

#36 Ryptun

Ryptun

    ✈ █ █

  • Użytkownik+
  • 1590 postów

Napisano 14 December 2013 - 23:00

Nie ma to jak konstruktywna krytyka.

"Sprzęt dla pedałów"

...

Nie pedałów, tylko hipsterów


  • KomuroK lubi to

#37 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 14 December 2013 - 23:01

Nie wiem czy wiesz, ale Apple to nie tylko iPhone i iPad. ;p

NIE MÓW :o Szok, niemożliwe! -,-

 

Co do proporcji ekranu dobrych dla tabletu i jakiegokolwiek innego sprzętu, to jestem pewny, że będzie to 1:Φ (ca. 1:1,61803), co będzie stanowiło prostokąt doskonały, ale to już inna teoria. 16:9 ma o wiele więcej zastosowań niż przestarzałe 4:3 - kto w tych czasach robi ekrany niepanoramiczne?


Jedno trzeba Apple przyznać - że modę na tablety zapoczątkowali oni, na smartphony również. Natomiast nigdy się nie zgodzę z tym, że wszystko jest od nich zerżnięte. Bo wcale a wcale nie jest, a to, że ktoś też używa kwadratu w designie czy dotyku w obsłudze (co nie było ich pomysłem), to tylko kwestia wygody i praktyczności.


  • Piotr1234PL lubi to

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#38 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • WhiteOrleander

Napisano 14 December 2013 - 23:18

Nie pedałów, tylko hipsterów

Dla ludzi, których stać na dobrej jakości sprzęt po prostu.

 

NIE MÓW  :o Szok, niemożliwe! -,-

"Dlaczego nie lubimy Apple? Bo iPhone ssie".

Rozumiem, że iPhone jest jakimś flagowym produktem Apple? Gdyby nie iPhone to Apple byłoby marną, nic nieznaczącą firemką?

Sorry, ale ocenianie całego koncertu tylko po jednym produkcie jest co najmniej nierzetelne. A to jest chyba antyfanklub Apple a nie iPhone.


  • Grewest lubi to

#39 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 14 December 2013 - 23:22

Dla ludzi, których stać na dobrej jakości sprzęt po prostu.

 

 

Rozumiem, że iPhone jest jakimś flagowym produktem Apple? Gdyby nie iPhone to Apple byłoby marną, nic nieznaczącą firemką?

Sorry, ale ocenianie całego koncertu tylko po jednym produkcie jest co najmniej nierzetelne. A to jest chyba antyfanklub Apple a nie iPhone.

iPhone to ich flagowy produkt, komputery Apple są jeszcze gorsze. Co do jakości sprzętu, zdążyliśmy już wypowiedzieć się na temat jego słabości.


giphy.gif


#40 Biały

Biały

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 83 postów
  • WhiteOrleander

Napisano 14 December 2013 - 23:28

iPhone nie jest ich flagowym produktem.

A o komputerach chętnie posłucham. Miałem każdego Windowsa(oryginalnego). Koniec końców, skończyłem na Macu więc jestem ciekaw Waszych zapewne bezpodstawnych zarzutów.


  • MiltenSilk, Akan0 i MacGuff lubią to