Skocz do zawartości


Zdjęcie

Antyfanklub Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
774 odpowiedzi w tym temacie

#1 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 12 December 2013 - 22:15

Witam wszystkich serdecznie w oficjalnym CraftPortal'owym anyfanklubie Apple!

 

Jak to się dzieje, o co tu chodzi, po co to, dlaczego jakiś amin/mod z iPhonem to zaraz usunie?

(sytuacja się zmieniła, teraz ja jestem modem, ale nie mam ajfona :€)

Wyjaśnienie jest bardzo proste: ten fanklub jest dla ludzi nielubiących firmy Apple (tak, tej od iPoda i iPhona).

Czemu nie lubimy Apple? Każdy ma swoje powody i bardzo chętnie wysłucham jakie. Ja np. uważam, że aktualnie

firma nie produkuje już dobrych urządzeń i jedyne, co jej pozostało, to dobre wykonanie (chociaż HTC ich pobił

modelem One) i renoma. System od wersji 7 jest w połowie Androidem, z którego "zerżnął" pomysły i rozwiązania.

Dodatkowo wiele świetnych firm (Samsung, LG, HTC) zostało przez Apple pozwana na grube miliony, najczęściej

za zupełne bzdury ("bo oni mają ten sam kształt telefonu" <mega facepalm>).

 

Jak mogę się dołączyć?

Napisz pod spodem coś od siebie. Za co firmy nie lubisz itd. Bardzo chętnie się z tobą zgodzimy, a inni na ciebie

najadą. Będzie dobra zabawa!

 

Czy jak lubię Apple to mogę to was poobrażać?

Pewnie, nie zlękniemy się żadnego fana Apple. Tylko użyj jakiś sensownych argumentów. I nie przeklinaj.

 

Lista członków wyróżnionych (wyjątkowo dobrze się kłócą ze zwolennikami Apple):

- radekrad

- Cadence (RIP)

- Arc (aktualnie "Ciach")

- wojciech87 (aktualnie "Wojtek")

Serdecznie zapraszamy do dyskusji na temat telefonów, komputerów i systemów poniżej!


  • Wojtek, radekrad i Matisowsky lubią to

"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Uziush

Uziush

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 476 postów
  • Uziush

Napisano 12 December 2013 - 22:37

Jestem fanem HTC! W kolejności Wizard-Dream-Desire Z

 

Każdemu wgrałem custom ROM. Nie tknę Apple, bo zakazują jailbreaka, a Google zachęca do roota. Poza tym uwielbiam grzebać w komórce/tablecie, a w Apple się nie da z wyżej wymienionego powodu (nie lubię łamać licencji). Niestety u HTC coraz gorzej z aktualizacjami i kondycją firmy. Jeżeli w ciągu pół roku nie wypuszczą czegoś w miarę fajnego to przejdę na Nexusa.


uziush_1221958_sig.jpg


#3 Xkkk

Xkkk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 708 postów
  • Xeerix

Napisano 12 December 2013 - 22:46

Ja do Apple jestem neutralnie nastawiony, nie podoba mi się że pozywają do sądu o byle co. Ich produkty są za drogie, może i są super ładne, szpanerskie i w ogóle, ale za Appla płacimy tylko 2/3 prawdziwej ceny, a pozostałe jeden to tylko kasa za nadgryzione jabłko na obudowie/wyświetlaczu czy na czym innym.

Jednak sam planuje kupić iPada, w miarę przystępnej cenie, nie chcę przepłacać za nadgryzione jabłko. Aha i nie podoba mi się że na Appla mogą pozwolić sobie tylko Ci "lepsiejsiy" bo zwykły pożeracz chleba, musi dłuuuugo zbierać żeby kupić chociaż najtańszy produkt.

 

Pozdrawiam! 


Nick w MC: Xeerix

 

 


#4 Gość_bobekrobal_*

Gość_bobekrobal_*
  • Gość

Napisano 12 December 2013 - 23:01

Apple... Taki Iphone - Jailbreaki są zakazane, systemu nie usuniesz... Syf. Android - Google zachęca do Roota, sam wywaliłem androida bezproblemowo z mojego samsunga galaxy Young GT-5360.
Do tego OS X. Niby nakładka graficzna prawie jak w Ubuntu, a jednak nie podoba mi się, brzydka jak bagno nocą, system jest nieoptymalny(co dobrze jest maskowane poprzez to, że do każdej konfiguracji Maców spora część systemu jest przepisywana pod określony procesor itp.). Do tego dochodzi płacenie ponad 500PLN za to, że ktoś nadgryzł twoje jabłko z obudowy...



#5 Uziush

Uziush

    Uczony

  • Użytkownik+
  • 476 postów
  • Uziush

Napisano 12 December 2013 - 23:06

Ja na to patrzę inaczej: Jeżeli coś jest drogie, potrafi za mało i mam mieć to tylko dlatego, że inni mają to nawet jeżeli mam na to kasę... to głupota. W ten sposób bogaci psują rynek dla biedniejszych, kreując sztuczne potrzeby. Wiadomo, że nikomu nie zabroni się robić ze jego kasą to co chce, ale nie trudno tu zauważyć, że racjonalności w tym mało. Pokaż mi co potrafisz zrobić ze swoją komórką, a powiem Ci ile jest warta.

 

Wbrew pozorom martwi mnie rosnący udział Androida w rynku. Jeżeli pójdzie za dobrze, to się rozleniwią i to już chyba widać po znikomych zmianach z Androida 4.1 - 4.3


uziush_1221958_sig.jpg


#6 Zelowy

Zelowy

    "V"

  • Użytkownik+
  • 746 postów

Napisano 12 December 2013 - 23:43

Ja się na tym nie znam, ale odraża mnie ich zachowanie z patentami.


/D/


#7 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 13 December 2013 - 07:41

Rzeczywiście, Andek w obrębie 4.x za bardzo się nie zmieniał. Jedyne, co udało się dobrze zauważyć, to Project Butter w 4.1 - serio pomógł. Z resztą cały czas to jest 4.x, a nie 5.x, więc nie powinno się za dużo zmieniać.


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#8 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 13 December 2013 - 18:21

Stanowczo nie lubię Apple za patentowanie pomysłów konkurencji, a potem pozywanie za kopię produktu. Ich produkty są tragiczne, za 3-krotnie niższą cenę mogę kupić lepszy tablet/smartfon/komputer itd. Co do zmian w Andku, w obrębie 4.x rzeczywiście niewiele się zmieniło, lecz można wprowadzać również samemu modyfikacje. Mój Nexus 7 2013 chodzi bardzo sprawnie, kupiłem go natychmiast po premierze w Polsce, genialny tablet. Znam paru ludzi posiadających nadgryzione jabłka i ciągle skarżących się na nie, a to ścina, a to tamto się nie chce otworzyć, syf.


giphy.gif


#9 Ryptun

Ryptun

    ✈ █ █

  • Użytkownik+
  • 1590 postów

Napisano 13 December 2013 - 18:24

Antyfanklub tej firmy?

 

Pozew od Apple już się drukuje :c



#10 czacza22

czacza22

    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Użytkownik+
  • 150 postów

Napisano 13 December 2013 - 18:44

Apple...iPhone 6, 7 Android - mnóstwo sprzętu lepszych i gorszych. Większa różnorodność np. Pentagram Monster X5 z baterią 6000 mAh. Obecność systemu dla wielu producentów telefonów komórkowych sprawia, że sprzęt z Androidem może się lepiej rozwijać. Są bardzo szybkie tablety, smartfony, a Apple? Kolejne generacje to tylko większy ekran! Po co mam kupywać te jabłko, Android Googli jest dotychczas najlepszym systemem na urządzenia przenośne.
  • radekrad lubi to
1281563-warzywa-ogorek-zielony-lato-harv

#11 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 13 December 2013 - 19:50

A co jeśli Apple zrobiło patent na antyklub Apple?



#12 Ryptun

Ryptun

    ✈ █ █

  • Użytkownik+
  • 1590 postów

Napisano 13 December 2013 - 20:29

Te znaki w spoilerze mogą crashować aplikacje na Mac OS X oraz iPhone ;_____;

 

Hue hue! Można wysłać komuś SMS-em.


  • quxxo lubi to

#13 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 13 December 2013 - 20:40

Wszystkich fanów i anty-fanów apple gorąco uświadamiam że logo apple wzięło się na cześć Alana Turinga.
Dla niedoinformowanych wyjasniam że Turing popełnił samobójstwo ponieważ był prześladowany za swoją orientację seksualną która w jego czasach w angli była bardzo nienawidzona (nawet groził za to pierdel).
W każdym razie użarł jabłko naszczykowane cyjankiem.

 

Apple-Logo-Rainbow-psd85225.png



#14 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 13 December 2013 - 21:22

Wszystkich fanów i anty-fanów apple gorąco uświadamiam że logo apple wzięło się na cześć Alana Turinga.
Dla niedoinformowanych wyjasniam że Turing popełnił samobójstwo ponieważ był prześladowany* za swoją orientację seksualną która w jego czasach w angli była bardzo nienawidzona (nawet groził za to pierdel).
W każdym razie użarł jabłko naszczykowane cyjankiem.

 

Apple-Logo-Rainbow-psd85225.png

Hah! To tylko potwierdza że użytkownicy produktów Appl- a to geje i pedały!

 

*(Został poddany terapii hormonalnej )



#15 Hako

Hako

    Bako

  • Użytkownik
  • 270 postów
  • Hako

Napisano 13 December 2013 - 22:13

Hah! To tylko potwierdza że użytkownicy produktów Appl- a to geje i pedały!


Tego oficjalnie wprost niepowiedziałem ;]



#16 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 13 December 2013 - 22:52


Tego oficjalnie wprost niepowiedziałem ;]

Jabłko w kolorze tęczy mówi więcej niż tysiąc słów.



#17 Xkkk

Xkkk

    Wyjadacz

  • Użytkownik+
  • 708 postów
  • Xeerix

Napisano 13 December 2013 - 22:53

Ktoś tu się porzygał tęczom ;P


Nick w MC: Xeerix

 

 


#18 Ciach

Ciach

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 231 postów

Napisano 13 December 2013 - 23:08

Ktoś tu się porzygał tęczom ;P

Pewnie geje i pedały  targeci produktów Appla.

 

#hejbomnieniestaćnaajfona



#19 Furas Berneńczyk

Furas Berneńczyk

    Muminek

  • Weteran
  • 752 postów
  • Bartor#1111

Napisano 14 December 2013 - 00:38

#hejbomnieniestaćnaajfona

 

Hah, dobrze ujęte. To jest właśnie główny argument fanboyów Apple'a; "bo ciem nje stadź bo jestesi bjednym polaczkjem nje to co my!!!!!!11 wienc kujuesz se szajsunga i masz se xdddd". Są dwa problemy: zdrowo myślący ludzie nigdy nie kupią iPhonea; Galaxy S4 kosztował przy premierze 2700 zł, więc to nie jest chyba tani telefon dla biedy x,x


"A wy, coście szarzyzny uprawiali brzydź

I zbiorową w pyskach złudę srożyli dumnie

Czy zdołacie tym życiem, co was wydrwi, żyć

I w zawrotny przepych słońca wejść bezrozumnie?"
~Bolesław Leśmian, "Marsjanie"


#20 radekrad

radekrad

    Noscoper

  • Użytkownik+
  • 997 postów

Napisano 14 December 2013 - 14:37

Apple znowu patentuje pomysły konkurencji, żenada...

 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować


giphy.gif