Skocz do zawartości


Zdjęcie

[SMP] Małe porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pan Profesorek

Pan Profesorek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • ProfesorGaming

Napisano 03 December 2013 - 16:44

Pewnie wielu z was kliknie na ten temat z ciekawośći, niż z chęci zdobycia wiedzy, ale co mi tam:

Taki mini poradniczek dedykuję wszystkim nowym graczom na świecie multiplayer - ale koniec gadaniny. Zaczynamy:

 

1. NIGDY, ALE TO NIGDY nie ufaj do końca osobom poznanym na serwerze.

 

2. Staraj się nie żebrać o itemy na początku i zacznij grać ;)

 

3. To prawie to samo co Survival Single Player, tyle że na początku próbują cię zabić ludzie w diamentowych zbrojach enchant Prot. IV, więc uważaj na innych graczy.

 

4. NIe buduj wymyślnych, pięknych domków na powierzchni (chyba że na serwerze są działki) bo najpewniej skończy się to straconymi materiałami i zgrzytem zębów. Lepiej zbunkrować się głęboko w ziemi (wiem to z doświadczenia).

 

5. Jeśli znajdziesz już miejsce na bazę, to masz 3 możliwości:

- Zbudowanie super-duper-mega fortecy, która zdezintegruje twojego przeciwnika po wejściu. (NIEPOLECANE)

- Ciągłe zmienianie miejsca zamieszkania, budowanie łatwych do przeniesienia baz.

- Zrobenie małej, bazy z wyjściem ewakuacyjnym i pułapkami które osłabią przeciwnika po wejśćiu. (POLECANE)

 

6. Gdy znajdziesz diamenty twórz z nich przedmioty w określonej kolejności:

- Kilof

- Enchant Table

- Miecz

- Zbroja

- Reszta przedmiotów.

 

7. Podróże do Netheru nie są zalecane jeśli nie masz dobrego EQ (ekwipunku).

 

8. ZAWSZE noś przy sobie miecz jeśli jesteś narażony na atak innych graczy.

 

9. Nie teleportuj się za pomocą /tpa do kogoś, jeśli ten ktoś oferuje diaxy/zbroję/enchant/obsydian (niepotrzebne skreślić), jeśli już to poproś ktosia żeby przyszedł np. na spawn.

 

 

10. Staraj się zachować kulturę na czacie i nie wdawać się w kłótnie, uprzyjemniasz tym samym zabawę innym.

 

11. Śmierć nie znaczy końca zabawy - zginiesz, próbuj od nowa i nie płacz nad straconym EQ/Bazą/Itemem/Mechanizmem

 

Mam nadzieję że ten mini-poradniczek przyda się nowym, i przypomni co nieco starszym.


  • AdvenceQ lubi to

Już teraz wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 - w nagrodę przyjedzie do ciebie niebieska limuzyna, dostaniesz piękne srebrne kajdanki i pobyt w luksusowym hotelu!


craftportal

Craftserve to największy i najlepszy polski hosting serwerów Minecraft, jest solidny i tani więc go polecam

#2 Inggwe

Inggwe

    Znawca

  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 03 December 2013 - 16:49

Wszystko fajnie dla nowych graczy lecz mam jedną uwage co do punktu 6.

 

Powinno być

 

- Kilof  (do wykopania obsydianu na enchanting table)

- Enchant Table

- Miecz

- Zbroja

- Reszta przedmiotów.

 

Pozdrawiam :)


  • JASIO007 lubi to

#3 SandMander

SandMander

    Onii-Chan!

  • Użytkownik+
  • 950 postów
  • ja_twoj_fan

Napisano 03 December 2013 - 16:54

Fajny poradnik, oraz jak wyżej popraw to, bo jak wydobędziemy obsidian? :P

 

natomiast 9.pkt Ma rację i nie ma racji, można się zgadać aby przyszedł na spawn, a jeżeli odmawia to nie tepamy się do niego :P


cc98e9956f0731463aa40d43bf4f3067919173a6


#4 JASIO007

JASIO007

    Znawca

  • Użytkownik+
  • 311 postów
  • JASIO007

Napisano 03 December 2013 - 17:21

90 % naszych pierwszych kontaktów z multiplayer to non premium, większość jest prowadzona przez ''nieodpowiednie'' osoby.

Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego rodzaju serwera.

Ja polecam wybrać serwer non-PVP , gdzie  zablokowana jest możliwość bicia gracza przez gracza, a zabijanie w inny sposób jest zabronione.

Polecam również taki serwer gdzie ''grief'' jest zabroniony i ścigany przez administrację serwera.

Z pkt.1 twojego poradnika można polemizować.

Jeżeli zaczniesz grę na złym serwerze, nie zniechęcaj się do multi tylko szukaj dalej.

ps. serwer premium wcale nie gwarantuje ci, że ekipa jest OK i spędzisz tam miło czas.

Ps.2 jeżeli serwer posiada regulamin, to zapoznanie się z nim przed rozpoczęciem gry jest twoim  PRIORYTETEM i OBOWIĄZKIEM


  • Crafterfr33 i Piotr1234PL lubią to

#5 Crafterfr33

Crafterfr33

    Znawca

  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 03 December 2013 - 18:08

Co do ukrytych baz, to polecam wypłynąć na środek oceanu i zaraz pod dnem wybudować schronienie.

Jeżeli chodzi o narzędzia to najlepiej z odnawialnych surowców np. kamienne.

Odnośnie pvp mam bardzo przydatną poradę - podejść do wroga jak najbliżej, niezauważonym zaatakować go z zaskoczenia. W trakcie walki okrążać go, starając się zostać jak najdłużej za jego plecami.


  • JASIO007 lubi to

#6 SoRe

SoRe

    Ja tu tylko sprzątam

  • Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 03 December 2013 - 18:41

Punkty 1, 7, 8 całkowicie bez sensu, najpierw punkt 1. Nigdy nie ufać poznanym osobą? Bullshit. Poznałem już wiele osób na serwerach minecraft, z wieloma utrzymuje kontakt na skype/fb, do dziś nie zdarzyło by się żeby mnie wydymali oszukali. 

Punkt 7, "7. Podróże do Netheru nie są zalecane, gdyż można zginąć przez głupi błąd (wpaść do lawy)" Wut, równie dobrze mógłbyś napisać że chodzenie po świecie też nie jest zalecane, bo można wpaść do lawy, huh. Warto tam iść chociażby dla materiałów czy też przedmiotów potrzebnych do potek. 

No i nareście, punkt 8. Napisałeś "ZAWSZE" tylko właściwie po co? Jestem w bazie, bez eq, kopie w stoniarce i nie potrzebne mi nic innego niż kilof, bo reszta tylko zajmie miejsce potrzebne na cobbel/stone lub (jeśli jest plugin) na surowce. W takim wypadku (o ile baza jest dobrze zbudowana) żaden potwór mi nie zagraża, a jeśli jakiś gracz się dostanie w chociażby prot 4/sh5 ogień 2 to tylko stracimy miecz. 

 

Reszta jest w miarę dobrze napisana, dałbym + gdyby nie to że wyżej wymienione punkty psują całość. 

Sam poradnik ( O ile interesuję cię moja ocena ) oceniłbym na 4/10. 



#7 Pan Profesorek

Pan Profesorek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • ProfesorGaming

Napisano 04 December 2013 - 12:01

Błedy poprawione, dzięki za znalezienie tych "bugów" w artykule.

JASIO007, zgadzam się z tobą i zaraz się poprawi ;)


Już teraz wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 - w nagrodę przyjedzie do ciebie niebieska limuzyna, dostaniesz piękne srebrne kajdanki i pobyt w luksusowym hotelu!


#8 Pan Profesorek

Pan Profesorek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • ProfesorGaming

Napisano 04 December 2013 - 12:05

A i SoRe, tu chodzi tylko o kontakty serwerowe (tak jak w punkcie 9).

Co do punktu 1 mam na myśli serwery z "ciemnego zakątka" czyli takie na których np. Admin zabija bez przerwy graczy /kill'em i nie mamy do niego zaufania (serwa)

Z resztą się zgadzam, 8 poprawiona.


Już teraz wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 - w nagrodę przyjedzie do ciebie niebieska limuzyna, dostaniesz piękne srebrne kajdanki i pobyt w luksusowym hotelu!


#9 Kisame

Kisame

    Nowy

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • WkJK62

Napisano 05 December 2013 - 10:55

SoRe- to chyba bardziej taka uwaga ogólna. We wszystkich grach się daje takie zalecenie - w Wowie tez, jak się gra ładuje, to jest takie coś, żeby uważać na ludzi. 



#10 AdvenceQ

AdvenceQ

    Znawca

  • Użytkownik
  • 282 postów
  • AdvenceQ

Napisano 05 December 2013 - 11:11

Jak dla mnie poradnik TYLKO dla początkujących graczy na SMP. Dla bardziej zaawansowanych będzie on zbędny, no ale masz tego lajka za chęci.

Według mnie zasługuje na ocenę 7/10.


Pomogłem daj like ;)


#11 Pan Profesorek

Pan Profesorek

    Nowy

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • ProfesorGaming

Napisano 05 December 2013 - 13:49

Jak dla mnie poradnik TYLKO dla początkujących graczy na SMP. Dla bardziej zaawansowanych będzie on zbędny, no ale masz tego lajka za chęci.

Według mnie zasługuje na ocenę 7/10.

Napisałem że dedykuję początkującym graczom ;)


Już teraz wyślij SMS o treści HWDP na numer 997 - w nagrodę przyjedzie do ciebie niebieska limuzyna, dostaniesz piękne srebrne kajdanki i pobyt w luksusowym hotelu!


#12 SoRe

SoRe

    Ja tu tylko sprzątam

  • Użytkownik
  • 739 postów

Napisano 05 December 2013 - 18:17

No cóż, jeśli tak to widzisz to jest Ok. Co nie zmienia faktu że głupotą jest zostanie na serwerze w którym gm cię killa ^^ 



#13 WolfHunter17

WolfHunter17

    Kwadratowy:D

  • Użytkownik
  • 285 postów

Napisano 05 December 2013 - 20:55

- Zrobenie małej, bazy z wyjściem ewakuacyjnym i pułapkami które osłabią przeciwnika po wejśćiu. (POLECANE)

Nie zgodzę się co do tych pułapek.Prędzej sam w nie wpadniesz, niż przeciwnik
  • Kasztan - Sługa Herobrine lubi to

#14 Inggwe

Inggwe

    Znawca

  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 06 December 2013 - 12:17

@UP Najlepiej to wkopać się na 6 poziom i kopać kamień :) Pułapki są do niczego ponieważ ktoś się wkopie gdzie indziej i juz lipa : <



#15 dukedarkduke

dukedarkduke

    Nowy

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 18 December 2013 - 15:16

Dla początkujących graczy poradnik jest fajny i co ważne mówiący co robić a czego nie. Wiadomo że z niektórymi punktami można się zgodzić lub nie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja osobiście poznałem sporo graczy na różnych serwerach nie tylko tych z MC i też co do punktu pierwszego nie mogę się w pełni zgodzić. Jednak kolega Profesorek ma trochę racji i do końca nie można ufać ludziom poznanym na serwerze przynajmniej na początku znajomości :)


banner_dragons.png


#16 Kacprus

Kacprus

    hypixel vet

  • Senior Moderator
  • 1644 postów
  • Kacprus#1551
  • Kacprus

Napisano 22 December 2013 - 23:40

Poradnik dość przydatny na serwery Survival. Gratuluję :)



#17 Acheront

Acheront

    Terran Ghost

  • Użytkownik+
  • 435 postów
  • Suweren

Napisano 23 December 2013 - 11:56

Nie wszystko jest przydatne i prawdziwe ja poznałem kolesia który jest teraz moim przyjacielem (on z Outrage) no i co? Po co ci wyjście ewakuacyjne? Nie lepiej zbudować mały schron z obsydianu? Nie lepiej mieszkać pod wodą? Co do żebrania wku... denerwujące. Poradnik nie jest najlepszy...
 

9ZRq0vM.gif


#18 -Avalon-

-Avalon-

    Bywalec

  • Użytkownik+
  • 124 postów

Napisano 26 December 2013 - 20:01

Oceniam ten poradnik na 7/10 z powodu iż  nie przyda on się on nowym graczom tak dosłownie większość z nich może być inaczej jak kolega wyżej bazę można zrobić równie dobrze podwodą jak i podzbiorem lavy albo np szukać zbioru lavy i tabliczki pod lavą woda i tabliczki i skakać do lavy nie powinien nikt się skapnąć ze taką bazę mamy



#19 Rewan

Rewan

    Znawca

  • Użytkownik
  • 220 postów

Napisano 27 December 2013 - 20:39

Każdy poradnik powinien być w pewien sposób przygotowany. Ten nie wprowadza nic nowego i przydatnego. 

Jest tylko jeden poradnik jak grać (nie ważny tryb rozgrywki), wystarczy przestrzegać zasady nr 1:

1. Myśl zanim coś zrobisz

 

Jężeli ktoś potrzebuje tego typu poradników, no cóż, może potrzebne są jeszcze poradniki jak kopać bruk.

Nie mam zamiaru nikogo obrażać. Po prostu nie wszyscy nadają się do grania w dany typ rozgrywki.


mca.png mca.png


#20 kapusta275

kapusta275

    Nowy

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 31 December 2013 - 13:09

Trochę krótki ten poradnik, ale możliwe że przyda się (bardzo) początkującym.

Dla kogoś kto grał chociaż godzinę na SMP te porady nie mają zbyt wielkiego znaczenia.